Małe narożne kuchnie z przebiegłym "nadzieniem" - przykładami do projektowania fotografii

Małe narożne kuchnie z przebiegłym “nadzieniem” – przykładami do projektowania fotografii

Małe narożne kuchnie z przebiegłym "nadzieniem" - przykładami do projektowania fotografii

Czy masz małą kuchnię? Teraz nie ma potrzeby kupowania gotowego zestawu kuchennego i próbować wcisnąć go do małego aneksu kuchennego. Właściwe rozwiązanie to zamówienie gotowej kuchni, która zostanie zaprojektowana z uwzględnieniem specyfiki lokalu. Idealne dla małych mieszkań to kuchnie narożne, które są również nazywane kształtami L lub L.

Zamawiając kuchnię według indywidualnych rozmiarów, dostajesz nie tylko miejsce do gotowania, ale także miejsce, w którym będziesz wygodnie i bardzo wygodnie. Zaletą kuchni na zamówienie jest to, że producenci będą brać pod uwagę Twoje życzenia. Co jest dla Ciebie ważniejsze - estetyka czy funkcjonalność? Jeśli lubisz spędzać czas w kuchni przy filiżance herbaty, nie powinieneś denerwować się układem. Wiele kochanek już zapewniło, że kuchnia narożna stanowi idealne połączenie obu parametrów.

Jakie są główne wymagania dla nowoczesnych zestawów kuchennych? Jest praktyczny, funkcjonalny, ergonomiczny. Umieszczając w jednym miejscu stół, urządzenia i zestaw kuchenny, pozbawiamy się komfortu. W końcu niemożliwe jest efektywne wykorzystanie wszystkich tych elementów, jeśli są one umieszczone niepoprawnie. Jeśli chcesz, aby wszystko w kuchni było pod ręką, zestaw mebli narożnych jest tym, czego potrzebujesz. Wraz z nim w kuchni będzie dodatkowa przestrzeń, będzie możliwość poprawienia wnętrza pokoju.

Ergonomiczna narożna konstrukcja kuchenna

Kuchnia narożna oszczędza miejsce w małej kuchni

Popularne dziś kuchnie narożne - najlepsze rozwiązanie dla małej kuchni

Meble z reguły cechuje praktyczność i znakomita prostota decyzji planistycznych. Pozwalają bardzo ekonomicznie podzielić "roboczą" strefę na dwie części. To znacznie upraszcza dostęp do każdego elementu. Ponieważ kuchnie narożne są najczęściej używane w małych pomieszczeniach, nie ma niepotrzebnych części, które mogą zakłócić funkcjonalność i prostotę. Dobrze wyglądają tu szafki na zawiasy i półki do przechowywania artykułów gospodarstwa domowego, przypraw. Niewątpliwą zaletą kuchni narożnej jest możliwość użycia przedmiotów o zupełnie różnych stylach w pobliżu zestawu mebli. Może to być secesyjny stół lub klasyczne drewniane krzesła.

Kątowa kuchnia pozwala zmaksymalizować kąt. Stanie się wygodnym miejscem do przechowywania rzeczy dzięki nowoczesnym ergonomicznym meblom i mechanizmom. Niektóre półki chowane lub karuzelowe są warte! Są tak wygodne, że stają się miejscem do przechowywania najczęściej używanych rzeczy.

Projektanci powinni używać ściany z oknem jako jednym z boków narożnej kuchni. Część blatu wzdłuż okna zostanie wyposażona w naturalne światło, wnętrze będzie bardzo wyraziste, a przestrzeń nie będzie zagracona.

Jeśli zdecydujesz, że w kącie będzie zlew lub kuchenka, upewnij się, że w tym obszarze zajmiesz się dodatkowym oświetleniem. Bardzo ważne jest, aby górne światło nie było kierowane do głowy, ale do powierzchni roboczej. Bardzo wygodne uchwyty wbudowane w wiszące szafki.

Aby wizualnie powiększyć przestrzeń, tylko dolne moduły mogą być używane w jednej części zestawu kuchennego, w drugiej mogą być uzupełniane górnymi szafkami. Innym sposobem na ułatwienie miejsca w małej kuchni - zastosowanie półek z hartowanego szkła.

Zasada Złotego Trójkąta

Efektywne wykorzystanie przestrzeni kątowej ze strukturami inżynierskimi

Oryginalne projekty inżynieryjne pozwalają na wydajniejsze wykorzystanie kątowej przestrzeni

Dlaczego w kuchniach narożnych można zaoszczędzić maksimum przestrzeni życiowej? Ponieważ ułatwiają dostęp do najczęściej używanych przedmiotów. Ta lodówka, kuchenka i zlew. W kuchniach narożnych możesz ucieleść najbardziej odważne pomysły projektantów. A wszystko dlatego, że projektanci racjonalnie wykorzystują zasadę "złotego trójkąta".

1

Uważa się, że lodówka, kuchenka i zlew powinny być punktami wyimaginowanego trójkąta. Kuchnie narożne ułatwiają dostęp do każdego z tych elementów. Dlatego układ jest uważany za funkcjonalny i praktyczny. Kolejna zaleta kuchni narożnych: otwierają szerokie perspektywy na osadzanie urządzeń gospodarstwa domowego.

Jeśli twoje mieszkanie znajduje się w Chruszczewce, kuchnia narożna będzie idealnym rozwiązaniem. Będziesz mógł wykorzystać całą dostępną przestrzeń z maksymalną wydajnością, a to w małym mieszkaniu jest kluczową kwestią.

Wielu uważa, że ​​w kuchni o powierzchni 5 lub 7 metrów kwadratowych nie można wytrzymać zasady złotego trójkąta, ponieważ często jest to wybór: co zostawić - stół jadalny lub lodówkę. Jeśli to możliwe, lepiej umieścić lodówkę na korytarzu, pozostawiając miejsce na mały stół jadalny w kuchni. W każdym razie układ kuchni w kształcie litery L lub rogu jest bardzo wygodny. Znacznie uprości to twoje życie i stanie się miejscem, w którym możesz spędzić czas nie tylko na rutynowej pracy w kuchni, ale także na filiżance herbaty z krewnymi i przyjaciółmi.

Okucia do mebli kuchennych

Sprzęt jest istotny sam w sobie, jak to jest odpowiedzialne za komfort, ale w małym kąciku kuchni staje się nadrzędną rolę. Dobrze, że producenci tego zrozumieć, a asortyment przydatnych rzeczy szczerze podoba, i nie są oszałamiające rozwiązania do szafek narożnych, nawet z fasadami 40-centymetrowych.

Jeśli weźmiesz gotową kuchnię (ale do czego? Dla zamówienia o wiele lepszego), akcesoria są pierwszą rzeczą, na którą musisz zwrócić uwagę. Kolor i wszystko inne - wtedy. Jeśli zamówisz kuchnię, pamiętaj - zaczyna się od projektu. I już na etapie projektowania musisz zrozumieć, co będzie wypełnione meblami kuchennymi.

Kąciki kuchenne w małych apartamentach obowiązują - szafki powinny się otwierać, jak na zdjęciu. Pudełka - tylko wsuwane. I nie inaczej.

kuchnia narożna

Mała narożna kuchnia

Szafkę dowolnej wielkości można otworzyć w razie potrzeby. Skrzynie są przymocowane do fasady, a do ramy szafki - prowadnice.

szafka

Szafa w kuchni

Jest to świetna kuchnia można pozwolić sobie na standardowe szafy z drzwiami skrzydłowymi i nieruchomych półek (ale jeszcze bardziej wygodne, gdy są one na szynach), a nawet mała deska do krojenia muszą być chowane.

deska

Szuflada

deska

Szuflada

Bardzo interesująca opcja pod względem wygody i ergonomii, ale nadgryzienie wątpliwości - nie pójdzie do śmieci i co powinno pójść do sałatki?

wysuwane półki

Wysuwane półki na śmieci

Wąskie wysuwane siatki są bardzo wygodne. Dostęp do treści jest otwarty po obu stronach. Zwróć uwagę na położenie uchwytu. Tak więc, każdy decymetr kuchni będzie działał - i nie ma fałszywych fasad w głuchych kątach.

chowane siatki

Wąskie wysuwane siatki

Kiedy potrzebujesz każdego centymetra, przestrzeń pod zlewem może być również z powodzeniem stosowana. To zdjęcie małej kuchenki narożnej nieco przebiegłej - niejasne jest, gdzie znalazł się syfon.

tonący

Zlew w kuchni

Ale to właśnie zalecił lekarz.

wysuwany kosz

Wyciągany kosz pod zlewem

Konstrukcje z siatki służą głównie do przechowywania detergentów, gąbek i innych drobnych przedmiotów. Możesz podejść do problemu dokładniej i nie używać siatki, ale pełnowartościowych pudełek.

szuflady

Pudełka z siatki

szuflady

Szuflady

Możesz nawet zagrać w wielkich ekologów i zorganizować oddzielny zbiór śmieci w domu (nadal będzie tam, gdzie go oddzielić).

szuflady

Racjonalne wykorzystanie przestrzeni kątowej

zbieranie śmieci

oddzielny zbiór śmieci

Wypełnianie szafek narożnych może być inne. Począwszy od niestandardowych szuflad i wykończenia specjalnymi wzorami.

szuflady w kuchni

Szuflady w kuchni

Karuzela

Karuzela - wielki mechanizm, aby ukryć w szafie ogromne ilości naczyń i wszystkie łatwo dostać się do niego, jeśli to konieczne. A nie tylko do ukrycia, ale do korzystania z tzw martwy kąt przestrzenny. Dolna półka karuzela dołączone do przodu i otworzył obraca się wraz z nim, górna półka - podniesione. Oni koncentrują się wokół specjalnego pręta. Wybór karuzela, to należy zwrócić uwagę na półkach powlekania (do pozycji z poślizgiem w czasie jazdy), materiał i elementy pokrywające (Pręt - i chrom metalu zamiast tworzywa sztucznego i Bo blestyashki) mającą wiele półek poziom mocowania.
Karuzela składa się z osi nośnej, wspornika, trakcji, półek i elementów mocujących.

półki

Półki Karuzela

magiczny kąt

The Magic Corner for the Kitchen

The Magic Corner

"Magic corner" - kolejna opcja do wypełnienia dolnej szafki narożnej. Tutaj półki są przymocowane do fasady i wychodzą na otwarcie. Gładki skok zapewnia amortyzator gazu. W stanie zamkniętym odległe półki trafiają do martwej strefy, a najbliższe znajdują się za fasadą.

aneks kuchenny

Kącik kuchenny

Mechanizmy do wyższych szafek kuchennych

W przypadku górnych szafek narożnikowych użyj "Twister" - analogia karuzeli ze zmienioną osią.

szafka narożna

Górna szafka narożna

Inną opcją jest push-pułk. Nie dla żadnej kuchni, ponieważ elewacja jest wliczona w cenę (jest to integralna część projektu). Tutaj jest aluminium (metal pasuje prawie do wszystkiego, bo bez niego kuchnia nie jest kuchnią, więc ograniczenia są minimalne). Fasada to dotyk, od kliknięcia, które się porusza, otwiera dostęp do zawartości i zamyka się, wykonując pełny obrót.

push-pułk

Półka w kuchni

Amortyzatory do szafek kuchennych

Obecność zamykania w każdym z prowadnic szuflady i zawiasów każde drzwi - nie jest to jeszcze omówione. Szafy thunder zamknięcia, może być dobre dla kuchni Julia Vysotsky (jak to sugeruje, że wszystko jest poważny i przygotowany tutaj nawet slam drzwi), ale w codziennym życiu stwarza dyskomfort. Dobrych zamykania armatury są włączone, ale sprzedawane oddzielnie.

zamykacze

Zamykacze do pudeł

podnośniki gazowe

Podnośniki do drzwi składanych

drzwi

Drzwi na windach

zawias

Pętla z zamknięciami

Jak to działa

Często można spotkać się z poradą, aby zaoszczędzić na zamknięciu drzwi, kładąc jeden, a nie dwa, ale to prowadzi do nieprawidłowego rozkładu ładunku, w wyniku czego pętla wyciąga "z mięsem", czyli z kawałkiem płyty wiórowej. Jeśli naprawdę oszczędzasz, nie bierz w ogóle zamków do drzwi i bądź zadowolony z gumowych podkładek (amortyzatora, w sprytny sposób) - nie będzie żadnego huku (chociaż nie będzie też gładkiego pięknego ruchu).

Kolejną zaletą wind i zamykaczy drzwi - drzwi są zamknięte od lekkiego pchnięcia. Bez amortyzatorów ten naturalny ruch nie zawsze prowadzi do rezultatu - wydaje się, że szafa się zamknęła, ale w rzeczywistości uderzyła w głowę w rogu otwartych drzwi i otworzyła czoło. W windach drzwi będą zamknięte jak w zegarku (przy okazji są również amortyzatory, ale są zależne od temperatury, lepiej nie brać ich).

Balustrady

Reiling - poprzeczka (pol.). Właściwie to jest. Do ściany przymocowana jest sztanga, a do sztangi - prawie wszystko (zwróć uwagę na ciężar i dopuszczalne obciążenie - ta charakterystyka jest wskazana) jest zawieszone na hakach.

Co tu jest źle?

szuflady

Szuflady w kuchni

Półka jest tam, gdzie powinny być szyny. Półka, oczywiście, jest ładna, ale nie ma z tego żadnego pożytku.

kuchnia

Wnętrze kuchni

Wysuwany blok gniazd

I nie zapominaj o małych rzeczach: lepiej nie robić wylotów na ścianach, ale kupowanie przesuwnego klocka jest bardzo wygodne i praktyczne (uprzęże nie są zabrudzone, nieuchronny tłuszcz i inne zanieczyszczenia nie osadzają się na nich, nie mają miejsca). Okucia wylotowe nie mają związku, ale z wygodną obsługą kuchni jako całości - najbardziej bezpośrednią. Ukryte bloki są różne - cylindryczne, prostokątne, jednostronne i dwustronne (rozwinęły ten urok dla biur, ale w kuchni przydały się jeszcze bardziej). Ten mechanizm dotykowy - odpowiada na prasę. Porusza się zarówno w górę (w przypadku blatu), jak i w dół (w przypadku szafek na zawiasach).

1
2
3
4
5
6

Zwolennicy klasyki kuchni narożnej polecają specjalne punkty sprzedaży.

gniazda

Specjalne gniazda

Aneks kuchenny do jadalni

W narożnej kuchni małego mieszkania jest jeden problem (jednak nie w rogu) - stół jadalny. Wygląda na to, że meble kuchenne zajmują tylko dwie strony, ale na trzeciej są drzwi, a czwarte wymaga swobodnego podejścia do lodówki lub do zlewu. Problem rozwiązują meble narożne. Może siedzenie przy stole nie jest tak wygodne, ale "narożnik" przestrzeni dokładnie chroni, ponieważ idealnie pasuje do tego pojedynczego wolnego kąta swobodnego.

stół jadalny

Stół kuchenny z kuchnią

kuchnia

Kącik kuchenny

Jeśli nie ma wystarczającej liczby miejsc, zalecamy zwrócenie uwagi na składane stoły.

biurko

Składany stół

Okun również nie musi zajmować całej ściany.

stół kuchenny

Stół kuchenny przy oknie

Oczywiście, jadalnia w Windsor Castle nie działa, ale będzie wygodna i to jest najważniejsze. Pamiętaj: zawsze istnieje rozwiązanie. Nawet w przypadku 5-metrowej kuchni istnieje odpowiedni projekt.

meble kuchenne

Składany stół i krzesła

A pasek może być mini.

filar

Licznik barowy

A nieszczęśni 15 cm tam, niż wypełnić.

wkładki

Wysuwane wkładki

Meble narożne z inteligentnym wyposażeniem

Niestandardowy sposób projektowania kuchni narożnych

Projektanci i projektanci stale oferują niestandardowe sposoby projektowania szafek narożnych

Idealnie byłoby, gdyby w Twojej kuchni narożnej znajdowały się pojemne półki na duże przedmioty, ergonomiczne szuflady, szafki narożne i otwarte półki. Ostatnio coraz popularniejsze stają się niższe moduły na nogach. Pomiędzy podłogą a meblami znajduje się miejsce ułatwiające czyszczenie. Odpowiedni do szafek kuchennych narożnych z drzwiami składanymi lub składanymi. Są bardzo wygodne i oszczędzają miejsce.

Użyj szyn. Pomagają uwolnić powierzchnię roboczą od sztućców i małych artykułów gospodarstwa domowego. Dzięki balustradzie łatwo jest znaleźć miejsce i słoiki z przyprawami oraz suszenie potraw, kubków i kadzi.

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

87 + = 88

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map