Efektivní záclony jako záclony pro kuchyň: návrh záclon a fotografických příkladů návrhu oken

Efektivní záclony jako záclony pro kuchyň: návrh záclon a fotografických příkladů návrhu oken

Efektivní záclony jako záclony pro kuchyň: návrh záclon a fotografických příkladů návrhu oken

Je těžké si představit útulný pokoj bez okna, krásně zdobený záclonami. Je však mnohem obtížnější pochopit rozmanitost výrobků, které nám moderní textilní trh nabízí. Dnes mnoho lidí zavolá záclonám jakékoliv okenní závěsy. Ale to není úplně správné. Záclony - všeobecná koncepce pro všechny zvedací nebo kluzné konstrukce. Záclonové záclony jsou světelné záclony vyrobené z tištěných, otevřených nebo průsvitných tkanin. Jejich typy, vlastnosti výběru a princip nezávislého krejčovství budeme brát v úvahu podrobněji.

Druhy záclon

Pomocí správně vybraných závěsů můžete vizuálně zvýšit nebo naopak snížit výšku stropů, "oddělovat" stěny, poskytnout vnitřní světlo a vzdušnost. Složitý design záclon a závěsů nejen pomůže s konstrukcí oken, ale také se stane skutečným vrcholem interiéru. Pokud zvolíte vhodný design, samozřejmě.

závěsy

Záclony mohou být použity nejen pro zasklívání oken, ale také pro zdobení dveří nebo prostorových prostorů

Způsobem upevnění jsou následující typy záclon pro závěsy:

 1. Strop - zavěšený na římsu instalovaném na stropě, čímž vizuálně zvyšuje výšku místnosti.
závěsy

Stropní závěsy - vynikající řešení pro místnosti s nízkými stropy

 1. Na očkach - v horní části tkaniny, jsou vyráběny kulaté štěrbiny ve stejných intervalech, do kterých jsou šití kovové nebo plastové prstence (průměr musí překročit část římsy). Prsteny jsou na závitové tyči a tvoří zářivé velké záhyby na záclonách.
záclona

Krátká opona ve tvaru oblouku - estetické a praktické řešení pro kuchyň

závěsy

Závěsy na ouškách vypadají krásně v interiéru každé místnosti

 1. Na panty - neštandardní verze textilních spojovacích prostředků, která se v moderních interiérech nachází jen zřídka, ale je skvělá pro záclonky s originálním designem. Smyčky jsou nejen šité, ale i odnímatelné - na knoflíky, knoflíky, suchý zip, šněrování nebo kravaty.

Závěsy na závěsech tvoří záhyby, které nejsou horší než očka:

n5
n6
n7
 1. Na dekoraci - nejobvyklejší možnost, při které je na horní hranu tkaniny (závěsná páska) připevněna úzká úzká opletka. Aby záclona měla tvar nebo aby se vytvořily vrásky, stačí utahovat nebo rozpouštět šňůru, která prochází po celé délce pásky. Závěs takovou závěsou na jakékoliv římsě pomocí běžných háků nebo přímo na úzkém pruhu.
závěsy na opletení

Široké panty na opletení umožňují upevnění závěsů i bez pomocného příslušenství

K poznámce! Záclony jsou často nazývány i jinými odrůdami záclon - římské, rolovací, závěsy atd. Ale je to také špatné, protože u závěsů se používají pouze tenké průhledné tkaniny. Jejich hlavním účelem je zdobit interiér, naplnit ho vzduchem a světlem.

závěsy

Záclony účinně pokrývají okna, ale špatně chráněné před sluncem

Vlastnosti designu a výběru tkanin pro různé místnosti

Klasické verzi závěsy - to clony šité z voálu, krajky, šifon, tyl, nebo pokuty kaliko hlopka.Chasche vší touto pevnou strukturu, shromáždil se složitými záhyby, volánky nebo nafoukl efektní, ale to může být provedeno, pokud je to žádoucí, a plně posuvná do zavřete okno nebo dveře. Vše záleží nejen na atraktivním designem, ale také z pokojů, které jsou určeny pro záclony a závěsy.

stín

Rakouská opona na pružné římsě pro klenuté okno

Praktické závěsy do kuchyně

Pro "domov" je důležité vybrat nejen krásný model, ale i praktickou látku, která bude tolerovat mnoho mytí. Textilie, částečně nebo zcela vyrobené ze syntetických vláken, vůbec nejsou špatné. Například organza - tekoucí polyesterová tkanina s krásnou vazbou z průhledných plošných nití doslova svítí na slunci a pod světlem lamp, což dává interiéru kuchyně slavnostní vzhled.

závěsy

Praktické a elegantní závěsy z organzy

Efektivní vzhled krátkých závěsů sítě - textilie pro ně mohou být měkké, když jsou součástí kompozice viskózy nebo elastanu, nebo udržovat tvar dobře, pokud jsou plně vyrobeny z polyesteru nebo polyamidu. Velikost buněk a jejich uspořádání lze zvolit podle vaší chuti - od "rybářské" mřížky až po jemné trámy. Takové záclony vypadají nejen vzdušně, ale také dobře projíždějí.

závěsy

Záclony ze síťoviny pro kuchyň

K poznámce! Nejvíce praktická pro kuchyň je považována za látku se speciální impregnací, která zabraňuje vstřebávání zápachů, mastnoty a kalu. Nelze je však umýt v psacím stroji - doporučuje se pouze suché čištění.

Pokud je kuchyně dostatečně prostorná a přístup do okna není přeplněný nábytkem nebo domácími spotřebiči, můžete vybrat jakýkoli model a délku závěsů. Ale pokud je místnost malá nebo u okna je umyvadlo nebo sporák, je lepší se zastavit na krátkých závěsů, až po prah, nebo dokonce vyšší.

Poradenství! Kuchyňské závěsy jsou více určeny pro zdobení interiéru než pro stínování místnosti, takže pokud chcete, můžete vyzvednout a originální záclony nití, korálků, korálků nebo kousků.

Závitové záclony mohou mít libovolnou délku:

n13
n14
n15
stín

Slepé v rakouském stylu s okrajem korálků

stín

Slepý v kuchyni

Drapery kuchyňské okno s balkonem dveře:

1
záclony v kuchyni

Okrasné kuchyňské okno s balkonem

stín

Okrasné kuchyňské okno s balkonem

Světelné závěsy spárované s rolí a římskými závěsy:

závěsy

Světelné závěsy

Francouzské závěsy

Luxusní francouzské závěsy

Skvělé sprchové závěsy

Pokud se hala nepoužívá jako pokoj pro odpočinek, její velká okna nepotřebují zvýšenou ochranu před slunečním světlem a nočními světly. Záclony často zůstávají rozděleny, takže při šití můžete pracovat na složení neobvyklých kompozic a bizarních vícevrstvých struktur. Bude to vhodná a účinná dekorace s okrajem, krajkou, velkolepými flouncemi a mohutnými dekoracemi - štětky, luky, kované nástavce.

závěsy

Skvělé sprchové závěsy

závěsy

Chcete-li ozdobit chodbu, můžete použít oslnivý dekor

Krásné záclony se mohou stát jasným přízvukem pro hlavní pokoj domu nebo mohou být zdobeny ve stejné barevné schémě se zbytkem textilu - hodně záleží na tématu stylu.

Například pro luxusní interiéry barokní, klasický, renesance nebo Art Deco typické tuk vícevrstvého záclony délku, která v podstatě přesahuje výšku od podlahy k okapu shromážděných nápadné vrásek nebo želírovacího. Často se pro takové struktury pomocí několika typů tkání různým stupněm průhlednosti, které mohou být zdobené pruhy tištěným vzorem nebo „zlatého“ vyšívání.

závěsy

Vrstvené záclony pro obývací pokoj ve stylu Art Deco

závěsy

Záclony v barokním stylu

Ale pro moderní interiéry vhodné lakonické monochromatické závěsy na očka s přísně upravenými záhyby, nebo vzduchové struktury na straně podhvatyah. Můžete použít složité kompozice z několika typů záclonových fotografií zajímavých řešení pro inspiraci.

n26
n27
n28

K poznámce! Záclony mohou být připojeny nejen k oknu nebo dveřím. Pokud nainstalujete stropní clonu, můžete použít prostorové clony pro vzduchové clony. Zvláště tato metoda je relevantní pro jednopokojové apartmány s uspořádáním studia.

Stropní závěsy - vynikající řešení pro oddělení funkčních oblastí:

n29
n30
n31

Útulné textilie pro ložnice a školky

V pokojích pro spaní je důležité vytvořit klidnou a útulnou atmosféru, která je určena k odpočinku. Ale nezapomeňte, že záclony nejsou navrženy tak, aby zcela blokovaly sluneční paprsky - průsvitné látky budou jen částečně rozptýlit světlo. Proto by měly být použity v souboru s hustšími textiliemi - husté závěsy a clony uvnitř ložnice budou jen vynikající tandem.

závěsy

Záclony v ložnici musí být chráněny před světlem a závěsy - přinášejí pohodlí a romantiku

Pro dětský pokoj, kde děti stráví spoustu času, můžete si vzít krátké závěsy z průhledného závoje, tylu nebo organzy. A pověsit sklo nebo římské závěsy z prádla nebo tkaniny s výpadkem na sklo, které spolehlivě chrání slunce i během denního spánku.

závěsy

Záclony pro záclony dětský pokoj

Ale v ložnici dospělých romantické závěsy z hedvábí "na podlaze" z hedvábí, šifonu nebo stejného tylu, shromážděné v límcích nebo záhybech, se dokonale hodí. Nejlépe je kombinujte s lehkými závěsy, zdobenými v jedné barvě nebo "příbuznými" odstíny.

závěsy

Poloprůhledné závěsy v souboru s hustými partnery

posuvné klouby

Na vysokých oknech jsou svěží neklouzavé bály

Poradenství! V ostatních místnostech můžete použít různé druhy látek, které zdobí prostor postele. Stačí jen zavěsit římsu na strop, připojit k němu průsvitné závěsy - a máte k dispozici vzduchový balkon v duchu "1001 noci"!

Stropy pro ložnice:

střechy

Stropy pro ložnice

střechy

Stropy pro ložnice

Barevné odstíny okénka

Textilní závěsy vždy přitahují pozornost, neúspěšně zvolené zabarvení záclon může vést k nulovému úsilí o vytvoření nádherného interiéru. Proto zvažte několik tajemství správné volby barvy záclony.

 • Textil musí odpovídat obecné myšlence interiérového designu. Chcete-li to provést, můžete se řídit dvěma způsoby - buď zvolit neutrální odstín ve stejném rozsahu se stěnami a nábytkem, závěsy nebo si přízvuk prvek interiéru. Ve druhém provedení je žádoucí zopakovat světlou barvu (může odpadnout) a jiné textilní doplňky - odpružení výzdoba, koberce, pokrývka, skaterti.V stejně odstín záclony nesmí nesouhlasný s barevnými okapy čalounění a přilehlé stěny.
záclony v kuchyni

Kuchyně s záclonami v neutrálních barvách

závěsy

Bílé závěsy v souboru s jasným lambrequinem

 • Pro toalety tradičně vybírají klidné barvy na záclony. Terakotové, kávové, béžové, bylinné a zlaté tóny vyplní ložnici s pohodlí a teplem. A ve slunečných pokojích, jejichž okna jsou orientována na jih nebo na východ, můžete přinést trochu chlad a svěžest pomocí modré, lila, šedé nebo smaragdové odstíny.
osvěžující tyrkysová

Osvěžující tyrkysová pro slunné pokoje

teplé odstíny

Teplé odstíny pro sever

 • Ale nasycené a tmavé barvy by měly být zvoleny opatrně. I když průsvitné látky částečně změkčují agresivitu takových odstínů, je ještě lepší použít je v souboru s neutrálními odstíny - bílá, světle šedá, béžová. Jedinou výjimkou je ložnice. Mnoho lidí je jen nejtmavším tónem, který je nejlépe naladěn na odpočinek a spánek.
 • Univerzální barva pro každou místnost bude bílé textilie - v interiéru vypadá svěží a elegantní.

Bílé textilie - univerzální řešení pro jakýkoli interiér

n43
n44
n45

K poznámce! Profesionální návrháři se domnívají, že použití více než tří světlých barev při výběru tkanin pro návrh jediného okna je známkou špatného vkusu. Výjimkou mohou být pouze závěsy pro dětský pokoj.

Jak šité závěsy v kuchyni vlastními rukama

Pro nezávislé šití závěsu je třeba určit nejen materiál a barvu výrobku, ale také jeho délku a konfiguraci. A protože výběr modelů závěsů je opravdu obrovský, měření by mělo být provedeno na základě velikosti okna a draperie, které se vám líbí. Zvažte například, jak si vyrobit vlastní ruce jednoduchou záclonu do kuchyně.

Měření oken a stanovení spotřeby tkáně

Chcete-li koupit látku pro budoucí oponu, musíte provést měření z okna podél římsy.

To se děje takto:

 • Nejprve změřte délku odkrytého prutu, na němž budou závěsy upevněny.
 • Potom určete délku výrobku. Pokud budete potřebovat dlouhé závěsy, musí být přidán do výsledné vzdálenosti od okapu k podlaze drží na lemu 15-20 cm. Krátké záclony obychnozameryayut na umístění parapetu.
 • Nyní musíme určit šířku budoucí opony. Pokud máte v úmyslu šít opona s vlnovými záhybech, by měly být přidány k délce římsy ještě 1/3 nebo 1/2 (pro velké očka, aby lépe zhodnotit 1/2 pro konvenční kryuchkovdostatochno a třetinu délky) .Pro svěží závěsy s pick-up bude potřebovat více textilie - délka římsy by měla být zdvojnásobena nebo dokonce třikrát.

Poradenství! K určení velikosti můžete použít jako vzorek "test" jakoukoli širokou část tkaniny, například velkou ubrus nebo list.

Kromě provedených měření je důležité znát velikost materiálu, který se vám líbí. Skutečnost, že plátno v roli může mít šířku 120 až 220 cm, takže pro velké okno, jeden řez nemusí být dost.

Při nákupu látky použijte následující výpočetní algoritmus:

 1. Šířka závěsů podle měření / šířka role = počet pásů.
 2. Určitý počet řezů by měl být vynásoben délkou záclon a umožněn přídavek na švy.

Vezměte například nejběžnější velikost rolí tkanin - 1,5 m, šířku závěsu podle měření 6 m a délku - 3 m. Pro výpočet množství tkáně je třeba rozdělit 6 m na 1,5 m - získáte 4 pásy. Nyní vynášejte pruhy podle délky záclon (4 x 3 m) a určete, že potřebujeme 12 metrů tkaniny o šířce 1,5 m.

Důležité! Kromě samotné tkaniny je třeba kupovat více a další příslušenství - cívku v tónu, závěsnou pásku, háčky. Prvky výzdoby (například textilní podvazky, luky nebo smyčky) lze také ručně brousit a materiál pro ně lze zvolit buď v barvě záclon nebo jasnější, ale v souladu se základním tónem.

Originální příslušenství pro závěsy dodá jedinečnosti interiéru:

n46
n47
n48

Krok za krokem master class na šití závěsů

Pro práci vpředu potřebujete ostré nůžky, šicí stroj, křídu, dlouhé pravítko, jehly, špendlíky a nitě. Řezání a značení je nejvhodnější vyrábět na velkém stole nebo podlaze - potřebujete rovnou plochu, na níž může být textilie zcela narovnána.

Provozujeme postupně:

 1. Pokud se záclony skládají z několika pláten, musíte vyříznout nakrájené kusy. Chcete-li připojovací body méně vidět, proveďte minimální odsazení a zpracujte každý steh pomocí overlaku.
plochý šev

Chcete-li získat hladký šev nebo ohyb, můžete vytáhnout jeden z podélných nití

 1. Nyní je třeba opatřit záclonu kolem obvodu. Chcete-li to, na bocích a nahoře je dvojí ohyb na 1-1,5 cm, a spodní -. 3-5 cm záhyby třeba pin kolíky zajistit velké stehy a správně žehlit.

Důležité! Čím tenčí je tkanina, tím menší je ohyb. Pro zpracování látky s vysokým stupněm průhlednosti (tyl, závoj, organza) může být dolní odsazení provedeno v rozměrech 1 až 2 cm a připevněna k němu krásná stužka.

Konstrukce hran

Hrany lze ozdobit úzkou pečicí

 1. Nyní je nutné připevnit závěsnou pásku k hornímu okraji. K tomu je plátno vyrobeno na spodní straně 5 cm (nebo šířky opletení, pokud je neštandardní velikosti). Chcete-li získat hladký šev, musí být pásek nejprve potutěna ručním ševem a následně jej sešit. Je důležité zajistit, aby řádky byly umístěny striktně v jednom směru.
upevněte oplet

Opíráme oplet k závěsům

Dávejte pozor! Páska má dvě strany - přední a zadní. Šijte to nezbytně, aby "pevná" smyčky (ty, které jsou mezi stehy utahovací šňůry) směřovaly k oknu - pro ně by závěs zavěsil na háčky římsy.

Dokončená opona zůstala, aby se shromáždily záhyby, táhly po délce okapů, vázaly uzly na koncích pásových kordů a visely na okně. Pokud je to požadováno, můžete ozdobit výrobek různými prvky zdobení - šití okraje nebo krajky, šit efektivní luky-podvazky. A můžete dokončit závěs s lambrequins, role nebo římské záclony.

vzorové závěsy

Závěsný vzor s lambrequinem

Video lekce: jak si šit závěs sami

Možnosti dekorace pro záclony

Pomocí různých pomocných prvků může být jedna a tatáž závěs zakrytá několika způsoby, kdykoli se vytvoří iluze aktualizovaného interiéru. Ale kromě fantazie a designu "vkus", budou vyžadovány speciální pick-upy, které si můžete v obchodě vyrobit nebo koupit hotové šicí příslušenství.

5 jednoduchých nápadů pro krásné závěsy strážní a výstřely fotografické příklady:

 1. Nejjednodušší způsob, jak přikrýt s minimálním úsilím - pro zavěšení záclon na okapy, které jsou rozloženy ¾ nebo po celé délce a kravatu ve středu krásné stuhy nebo magnetických držáků. Můžete experimentovat - pick-upy mohou být symetrické a víceúrovňové, na obou stranách nebo na jednom.
záclony v kuchyni

Vzduchové clony v kuchyni

Asymetrie je synonymem pro originalitu:

asymetrie

Asymetrie je synonymem originality

asymetrie závěsů

Asymetrie je synonymem originality

Symetrie není méně atraktivní:

závěsy

Symetrie závěsů

závěsy

Symetrie závěsů

 1. Dalším jednoduchým způsobem drapání je sbírat závěs ve středu nebo blíž ke dnu s velkým uzlem, stuhou s velkolepým lukem, řetězem, ozdobnou šňůrou, podprsenkou a vytvářet krásné záhyby.
uzly

Uzly - nejdůkladnější verze dekorace -

 1. Z dlouhý a úzký řez tkáně mohou tvořit podélné záhyby, otvor římsa efektní vlny typu garnýž a zamykací podvazky nebo nitě (avšak v případě, že trubkový závěs tyč nebo řetězec, závěsy jsou dokonale držet a bez dalších vylepšení). A ze stran můžete opustit volně zavěšené konce nebo je připojit pomocí výkyvů.

"Vlny" na římsu

 1. Dolní konec jedné clony zašroubujte textilní páskou nebo magnet a upevněte ji na okapy. Druhá opona může být ponechána ve vyrovnaném stavu nebo zkroucená křížem s první a podobně zavěšena na opačném konci římsy.
záclona

Závěs v kuchyni

 1. V případě, že clona jsou shromažďovány krátké svislé záhyby zdola nahoru pomocí magnetů, ozdobné kolíky nebo pásů přehozeným přes římsy, může být jen pár minut k vytvoření analogové rakouské závěsy s svěží girlandami.
závěsy

Závěsy v kuchyni

Záclony jsou nepostradatelným prvkem pro velkolepý design oken, dveří a rozdělení různých funkčních oblastí. Široká nabídka látek, barev a způsobů upevnění pomůže vytvořit skutečně jedinečný interiér. Pokud si však nejste jisti, že máte šití nebo prostě nemáte potřebné vybavení - můžete si vždy objednat záclony od profesionálních mistrů.

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

29 − 23 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map