Vybíráme podlahovou skříň pro kuchyň: výpočet velikostí a principy výběru materiálů

Vybíráme podlahovou skříň pro kuchyň: výpočet velikostí a principy výběru materiálů

Při plánování kuchyňského prostoru se věnuje zvláštní pozornost spodnímu řádu náhlavní soupravy. Pokud jsou v závěsných šatenách uloženy nejčastěji potřebné položky, stojanové podlahy jsou určeny pro těžké nádobí, domácí spotřebiče a další věci, které je obtížné odstranit z horních police. Od správné volby designu a velikosti závisí na tom, zda je sluchátko několik let užitečné. Existuje mnoho možností. Zjistíme, jak vyzdvihnout a vybavit venkovní kuchyňskou skříň.

Podlahová skříňka pro kuchyň: racionální a funkční

Úloha podlahových modulů v organizaci kuchyňského prostoru nelze přeceňovat. Používají se nejen jako skladovací systém, ale také slouží jako základna pro pracovní desku – hlavní pracovní plochu. Díky spodnímu řadu skříní můžete kompaktně umístit různé domácí potřeby. Často náhledy jsou tak funkční, že můžete upustit od horního řádku náhlavní soupravy.

Kuchyňské skříňky různých provedení:

t1
t2
t3

Individuální kuchyňský design:

t4
t5
t6

Hlavním problémem při plánování spodního řádu nábytku je správná volba návrhu a interní výplně. Abyste se nemýlili, měli byste nejprve jasně určit, které položky je třeba umístit do skříně. Zbytek (materiály, barvy, otevírací a zavírací systémy) je již otázkou osobních preferencí a chutí budoucích vlastníků náhlavní soupravy.

vícejádrových skříní

Kombinace různých typů skříní

Rozdíly a zvláštnosti umístění modulů

Dvě hlavní typy venkovních kuchyňských skříní jsou rohové a klasické. Je-li náhlavní souprava lineární, je doplněna tradičními moduly. Mohou být vybaveny policemi nebo zásuvkami.

Kuchyně typu G a U se skládají z běžných a rohových modulů. Pro snadné ovládání jsou vybaveny zasouvatelnými rotujícími výsuvnými systémy. Současným trendem jsou rohové moduly s poloměrovými dveřmi.

podlahové moduly

Klasické podlahové moduly

Dávejte pozor! Do podlahových skříní přenášejí tužkové krabice, které kombinují skladovací systémy horních a spodních řad. Mohou být klasické a hranaté. To je skvělý způsob, jak racionalizovat využití prostoru.

skříňky

Skříňky se zásuvkami

skříňka

Dřezová skříň se zásuvkami

posuvné systémy

Rozšiřitelné systémy pro spodní vrstvu kuchyňské jednotky

Typy podlahových skříní, v závislosti na účelu:

  • pod umyvadlem;
  • s uzavřenými policemi;
  • s otevřenými policemi;
  • se zásuvkami;
  • s policemi a zásuvkou pro příbory;
  • pro vestavěné spotřebiče;
  • pro okraj headsetu (včetně rohových modelů – otevřené a zavřené).
úhlového modulu

Rohový modul

skříň

SPACE CORNER rohový roh z Blum

Co je vhodné, je rohová kuchyňská skříň

Rohové kuchyňské moduly vypadají kompaktně, ale jejich kapacita je často větší než u širokých klasických podstavců. Při výběru správného úložného systému můžete maximálně využít prostor. V této skříni se vejde vše, co potřebujete.

zásuvky

Skříň se zásuvkami

Rohové podlahové skříně pro kuchyň mají své nedostatky. Například ostré rohy mohou být pro děti, starší osoby potenciálně nebezpečné. Tento problém je řešen zaokrouhlováním okrajů desek a instalací radiálních dveří.

skříňka

Skříň s poloměrem fasády

Další nevýhodou jsou vysoké náklady na armatury, skladovací systémy pro rohové skříňky. Na druhou stranu, snadná obsluha a prostornost nábytku plně odůvodňují náklady.

úhlového modulu

Interiér rohového modulu

Rada. Existuje mnoho originálních úložných systémů navržených speciálně pro rohové kuchyňské skříně. Pečlivě si přemýšlejte, co přesně chcete uložit do rohových modulů a vybrat vhodné příslušenství – otočné kolotoče, kouzelné rohy, zásuvky nebo koše.

police

Policové regály

úhlového systému

Fly Moon VIBO úhlový systém

rohová skříň

Vysoký rohový skříňový sloup s “karuselem”

rohová skříň

Rohová skříňka na mytí

Na co se zaměřit při výpočtu rozměrů

Jedním z nejdůležitějších kritérií je velikost modulů kuchyňské jednotky. Nábytek by měl být co nejsnadněji použitelný, takže se nemusíte příliš naklonit ani dosáhnout na každou věc. Výška, šířka a hloubka skříně jsou důležité.

modulů

Moduly různých výšin

Standardní výška modulů je 85 cm. Pokud je nábytek vyroben podle objednávky, můžete si palce zvýšit nebo snížit. Při výpočtu bychom se měli řídit růstem hostesky. Pouzdra podlahových modulů drží desku stolu, takže se nejednáte o možnost nastavit výšku, pokud je to možné.

výška výšky stolu

Výhodná výška pracovní plochy

Nejmenší roli při výběru výšky je, jak budou zdobeny nohy modelu. Pokud nejsou na panelu pokryty, je lepší je nejméně 10-15 cm usnadnit čištění v místnosti. Pokud mezi moduly existují spotřebiče pro domácnost, je nutné instalovat sokl.

Dávejte pozor! Původní konstrukční nápad je krabice namísto soklu. Mohou uložit náhradní pánve, řezání desek, Pelmennica, bakeware, nástroje pro broušení nožů, atd.

zásuvky

Zásuvky v kuchyňském suterénu

Šířka se může lišit od 30 do 80 cm. Musíte ji zvolit a zaměřit se na účel každé konkrétní skříňky. Například, pokud máte v plánu dát skříňku pro skladování hrnců, domácích spotřebičů, velkých předmětů, je lepší, aby bylo prostornější. Je-li určen pro příbory, čisticí prostředky, krémy a další spotřební materiál, můžete si zvolit úzký model.

skříňky

Skříňky různých šířek

Hloubka skříňky závisí na plánované šířce desky. Nejčastěji je to 60-65 cm, ale existují možnosti (někdy vytvářejí desky až do 90-120 cm). V malých kuchyních standardní moduly mohou být nepříjemné, to dává smysl, snížit hloubku spodní řadě headsetu pro úsporu místa a přidat další závěsné skříňky.

měření

Schéma měření pro výpočet kuchyně

Jak vybrat materiály a barvy

Nejčastěji jsou pouzdra vyrobena z dřevotřískové desky. To je velmi výhodné, protože materiál je odolný, odolný, snadno se čistí. Panely z dřevotřísky nemají zvláštní estetický dojem, ale prakticky nejsou viditelné za fasádami. Ale u dveří kuchyňského nábytku stojí za výběr krásnější konstrukční možnosti – dřevo, MDF, sklo, kov.

Velmi působivé vzhledy, vyrobené z kombinovaných materiálů. Obzvláště populární jsou kombinace různých druhů MDF se sklem, kovem. V závislosti na konstrukčních prvcích mohou být použity v interiérech jakéhokoli stylu – od klasiky až po špičkové technologie.

kuchyně

Kuchyně s MDF a skleněnými fasádami

Moderní materiály se vyznačují širokou paletou barev a textur. Můžete si vybrat libovolnou kombinaci odstínů. Návrháři však příliš nedoporučují, aby se zapojili: jen jednu základní barvu a jednu nebo dvě osoby.

Dobře vypadající náhlavní soupravy, ve kterých jsou horní a spodní řady vyrobeny v různých barvách. V tomto případě je pro podlahové konstrukce lepší vybrat tmavší odstíny a pro horní – lehké. Tato technika pomáhá vizuálně zesvětlit prostor, naplň ho vzduchem a světlem.

nastavit

Dvoubarevná sada

Pro malou kuchyň je vybrána sada v pastelových barvách. Je-li stín lehčí než stěny, bude místnost vypadat širší. Lesklý povrch, dobře zvolené barvy, jemné tisky mohou pomoci přizpůsobit prostor místnosti, „zvýšit“ nebo „snížit“ strop.

kuchyně

Světlá kuchyně s plastovými fasádami

Rada. Plánování vybavení kuchyně si prohlédněte fotografii interiérů na internetu. Dokonce i když nenajdete hotová řešení, získáte nové nápady. Můžete experimentovat nejen s květinami, ale také s velikostí. Sada může být doplněna o samostatnou stojanovou kuchyňskou skříň větší velikosti, ale ve stejné barevné schéma. Příklad takového návrhového řešení je uveden na obrázku níže.

skříně

Originální podlahové skříně

Video: kuchyňská skříňka s vlastními rukama

Přemýšlet o tom, interiérového designu, provést potřebná měření a výběr vhodných kuchyňské podlaze skříně, skladování výrobků, spotřebičů, spotřební chemie. Snažte se racionálně využívat každý centimetr volného místa a nešetřete na kvalitním hardware. Odměnou za péči bude pohodlná a krásná kuchyně, ve které budete rádi, že budete trávit čas se svou rodinou a přáteli.

decor

Leave a comment