Jak wybrać idealny ekspres do kawy

Jak wybrać idealny ekspres do kawy

Jak wybrać ekspres do kawy lub ekspres do kawy

Wybór ekspresu do kawy dla domu zależy od budżetu, preferencji smakowych, a nawet stylu życia Ciebie i Twojego gospodarstwa domowego. Najpierw oferujemy 4 pytania, które pomogą Ci wybrać rodzaj sprzętu, a następnie możesz dowiedzieć się więcej o ekspresie do kawy / ekspresie do kawy, który Cię interesuje.

 1. Ile kawy pijesz? To jest pierwsze pytanie, które należy sobie zadać przed zakupem ekspresu do kawy lub ekspresu do kawy. Jeśli lubisz pić kilka dużych kubków na raz lub masz dużą rodzinę, to powinieneś wybrać urządzenie, które może ugotować duże ilości napoju. Sprawdzony w czasie ekspres do kawy kroplówki jest idealny do tego celu, ponieważ większość z nich jest w stanie gotować 10-12 filiżanek na cykl. Jednakże, jeśli spożywasz tylko jedną filiżankę na raz, potrzebujesz maszyny, która warzy kawę po kawałku.
 2. Jaką kawę lubisz? Miłośnicy kawy są tak różnorodni, jak same odmiany, a każdy z nich może otrzymać własny ekspres do kawy / ekspres do kawy. Na przykład prasa francuska zadowoli prawdziwego smakosza, ponieważ zachowuje wszystkie odcienie smaku zbóż lepiej niż inne. Ekspresy do kawy Geyser będą idealne dla fanów mocnej kawy. Fani napojów mlecznych (cappuccino, latte, kakao itp.) Powinni kupić ekspres do kawy na kapsułki lub automatyczny ekspres do kawy z cappuccino. Miłośnicy espresso to zalecany rodzaj ekspresu do kawy typu carob.
 3. Jak i kiedy wypić kawę? Jeśli spędzasz poranek najczęściej w pośpiechu i pośpiechu, ekspres do kawy kroplówki z kubkiem z podwójnymi ściankami ze stali nierdzewnej pozwoli Ci szybko zrobić kawę, ale nie wypij jej od razu, ale kiedy będziesz na to gotowy. Ponadto możesz zabrać ze sobą kubek termiczny i wypić swoją porcję kofeiny po drodze lub już w pracy.
 4. Jak duża jest moja kuchnia? Zdecyduj, które miejsce możesz przydzielić na ekspres do kawy i ewentualnie samodzielny młynek do kawy. Jeśli nie ma zbyt wiele miejsca, powinieneś poszukać kompaktowego modelu z wbudowaną młynkiem do kawy.

Teraz, gdy odpowiedziałeś na te cztery pytania, spójrzmy na rodzaj ekspresu do kawy, który bardziej Cię interesuje.

Ekspres do kawy kroplówki

Jest to prawdopodobnie najpopularniejszy rodzaj ekspresu do kawy na świecie, ponieważ są one tak wygodne, tanie i łatwe w użyciu. Maszyny do kawy kroplowej mogą gotować do 12 filiżanek w około 5-10 minut. I chociaż przez surowych sędziów oni dostać złe opinie na jakość gotowania, dla tych, którzy lubią „amerykański” kawa zamiast espresso, nie pić codziennie, drobnych odmian typu kroplówka kawy to doskonały wybór.

Ekspres do kawy kroplówki

To „koń pociągowy” - idealne dla dużych rodzin i fanów „American” (kawę w dużym kubku i nie jest tak silna jak espresso)

Zasada działania: Woda podgrzana w zbiorniku ścieka do filtra zmieloną kawą, a następnie napój wpada do dzbanka.

Jak korzystać z ekspresu do kawy kroplowej: wszystko co musisz zrobić, to napełnić zbiornik na wodę, wlać ziarno ziemi do filtra, nacisnąć kilka przycisków i voila, twoja kawa jest gotowa!

Jak wybrać ekspres do kawy kroplowej:

 • Pożądane jest, aby zbiornik na wodę był zdejmowany, a nie wbudowany, aby można go było wyczyścić na wagę.
 • Im wyższa moc urządzenia, tym szybciej parzona jest kawa. Z drugiej strony, im dłuższy czas gotowania, tym mocniejsza kawa.
 • Filtr w ekspresie do kawy kroplowej może być papierowy (jednorazowy) lub nylonowy (zaprojektowany na 60 cykli). Filtry papierowe są dobre, ponieważ są wyrzucane razem z kawą, lepiej jest filtrować napój, ale robią to trochę dłużej, poza tym trzeba je kupić oddzielnie i zawsze mieć w magazynie.
 • Cóż, jeśli wybrany model zapewni ogrzewanie dzbanka w celu utrzymania temperatury gotowego napoju. Ta funkcja z reguły dotyczy droższych ekspresów do kawy (od 2500 rub.).
 • Ekspres do kawy kroplówki może mieć nie tylko filtr do kawy, ale także filtr wody.
 • Zauważ także opcję "Drop-stop". Dzięki temu po wyjęciu dzbanka z palety kawa z części filtracyjnej urządzenia nie ścieka.
 • Niektóre modele pozwalają dostosować siłę napoju, co zawsze jest dobre.
 • Jest to wygodne, gdy skala pomiarowa jest obliczana w mililitrach, a nie w kubkach, jak to często bywa. Przed zakupem ekspresu do kawy upewnij się, że kalibracja stopniowana jest zarówno na zbiorniku, jak i dzbanku.
 • Szklany dzban powinien być wyposażony w obręcz, zaprojektowaną w celu ochrony pojemnika przed pęknięciem.
 • Dla dwóch osób można kupić mini-model, który serwuje kawę jednocześnie w dwóch kubkach, a nie w jednym dzbanku.

Ceny: najprostsze modele mogą kosztować od 1000 rubli, ekspresy do kawy klasy "premium" - od 2500 rubli.

W następnym filmie można zobaczyć przegląd 4 modeli kawy kroplowej.

Ekspres do kawy gejzer

Stara, stara metoda parzenia kawy w ekspresie do kawy gejzer na piecu pozostaje nadal popularna wśród producentów kawy. Powodem tego jest taniość i prostota projektu oraz, oczywiście, moc napoju, który okazuje się osiągnąć.

 • Kawa z ekspresu do kawy gejzer jest nieco bogatsza w smak niż kawa z ekspresu do kawy kroplowej, ale wciąż nie lepsza niż ekspres do kawy.
 • Gejzer ekspres do kawy na piecu
 • Ekspres do kawy gejzer z gotową kawą
1

Wadą dzbanków do kawy z gejzerami jest to, że wymagają one uwagi podczas parzenia kawy i małej objętości zbiornika. W rzeczywistości ekspres do kawy z gejzerami to urządzenie dla jednej lub dwóch osób. Gotuj kilka filiżanek kawy dla gości będzie dość trudne. Jednak, aby spić mniej niż objętość podana przez producenta, nie będzie działać.

Zasada działania: gdy dno dzbanka wrzenia wody pod ciśnieniem jest leżący w środkowej części mielonej kawy, przechodzi przez niego, a wreszcie, gdy napój wchodzi do górnej części naczynia.

Jak korzystać z ekspresu do kawy z gejzerami: napełnij dolną komorę wodą i napełnij środek kawą (średni mielony), a następnie zmontuj części ekspresu do kawy i umieść go na piecu. Po 3-4 minutach, gdy tylko para wydostanie się z dyszy lub syk zaczyna brzmieć, wyjmij dzbanek do kawy z talerza i ciesz się drinkiem. Główna sztuczka polega na tym, aby nie przelewać kawy i nie doprowadzić jej do wrzenia, w przeciwnym razie smak okaże się gorzki.

 • Elektryczne ekspresy do kawy gejzer nawet nie wymagają płyty, nagrzewają się i wyłączają automatycznie.

Jak wybrać ekspres do kawy gejzer:

 • Tom jest pierwszym kryterium wyboru ekspresu do kawy gejzer. Weź pod uwagę, że jeden "włoski" kubek, który jest najczęściej mierzony ilością dzbanków do kawy, to tylko 50 ml, czyli tylko jedna czwarta standardowego kubka.
 • Stopień gotowości napoju wygodniej jest określić, czy żarówka jest szklana, a nie metalowa.
 • Funkcja utrzymywania temperatury kawy daje możliwość wypicia gorącego napoju nie natychmiast, ale w ciągu 30 minut po jego przygotowaniu.
 • W przypadku kuchenki indukcyjnej konieczny jest zakup dzbanka do kawy specjalnie zaprojektowanego do tego celu.
 • Rączka urządzenia powinna być wykonana z materiału termoizolacyjnego.

Ceny: 1200-4000 rubli (cena standardowych ekspresów do kawy gejzer) i 4000-8000 rub. (koszt modeli elektrycznych).

Ekspres do kawy Horn (półautomatyczny ekspres do kawy)

Gotuj idealne espresso, cappuccino lub latte w domu może być w ekspresie do kawy Carob, który jest również nazywany półautomatyczny lub ręczny. Taki kruszywo jest kosztowne, ale ze względu na bardziej wydajną ekstrakcję kawy wymaga trzeciego mniej ziarna.

Ekspres do kawy

 • Ekspresy do kawy Carob są osobno stojące i wbudowane w zestaw kuchenny.

Zasada działania: w półautomatycznym ekspresie do kawy napój nie jest gotowany we wrzącej wodzie, ale z parą wodną przechodzącą przez warstwę mielonej kawy wciśniętą w tubę pod wysokim ciśnieniem (9-15 barów).

Mielona kawa w rogu

Pod wieloma względami smak espresso z chleba świętojańskiego zależy od tego, jak zmielona kawa jest zagęszczana w rogu. Przy okazji możesz eksperymentować ze smakiem napoju, zmieniając siłę nacisku na temperaturę

Jak korzystać z ekspresu do kawy Carob: najpierw musisz napełnić kocioł wodą. Następnie zmieloną kawę przelewa się do specjalnie zaprojektowanego klaksonu (uchwyt, filtr portowy), ręcznie jest ubijana temperą w "tabletce" i umieszczana w grupie do zaparzania. Następnie wystarczy uruchomić samochód i poczekać około pół minuty, kiedy napój wyleje się do przygotowanego wcześniej kubka.

 • Większość espresso można przygotować nie tylko espresso ale mlecznej pianki do cappuccino lub latte z ręki (pannarello) lub avtomatichegokogo Spumatore którzy bitą spienione mleko (zobacz wiki).

W następnym filmie można zobaczyć, jak zrobić cappuccino za pomocą półautomatycznego ekspresu do kawy z ręcznym capuccini panarello.

Jak wybrać ekspres do kawy (półautomatyczny):

 • Róg w ekspresie do kawy może być metalowy lub plastikowy. Metalowy róg jest nie tylko bezpieczniejszy, ale także lepszy do ekstrakcji kawy. Espresso, zaparzone w plastikowym filtrze portowym, będzie słabsze.
 • Maszyna musi mieć opcję automatycznego zabezpieczenia przed przegrzaniem, która wydłuża żywotność urządzenia i chroni przed poparzeniem.
 • Pożądane jest, aby ręczny ekspres do kawy pełnił funkcję utrzymywania temperatury gotowego napoju.
 • Obecność dwóch pomp umożliwia jednoczesne przygotowanie cappuccino i espresso.
 • Ekspres do kawy musi mieć tacę ociekową.
 • Przydatną opcją dla ekspresu do kawy szarańczynowej jest możliwość warzenia nie tylko mielonej fasoli, ale także chaldów (na zdjęciu). Chalda - "pigułka" z bibuły filtracyjnej i "wypełnienie" porcjowanej mielonej i prasowanej kawy. Jedna kapsułka odpowiada 1 filiżance napoju. Kawa espresso, gotowana z chalde, jest bardzo smaczna, a proces zaparzania kawy staje się łatwiejszy.
 • Chalda w rogu
  Chalda w rogu
 • Chalda
  Chalda

Cena: od 8 do 70 tysięcy rubli, w zależności od pojemności, objętości zbiornika na wodę i funkcjonalne.

Automatyczny ekspres do kawy

Jeśli poprzednie rodzaje ekspresów do kawy wymagają Twojego udziału / kontroli, automatyczny ekspres do kawy może zgrzewać idealnego drinka praktycznie bez Ciebie. W tym, co wykonuje pełny cykl pracy - od mielenia kawy zbożowej do samooczyszczania. Jedyną wadą automatu do kawy - wysoka cena (średnio - 650 USD).

automatyczny ekspres do kawy

 • Proces przygotowania 1 porcji (od mielenia do rozlewania) zajmuje tylko 30-40 sekund.

Jak korzystać z automatycznego ekspresu do kawy: wlać ziarna kawy, wlać wodę, wybrać moc napoju, ustawić żądaną liczbę porcji i włączyć urządzenie. Za pół minuty twoje idealne domowe espresso będzie gotowe.

Poniżej znajduje się przegląd wideo w pełni zautomatyzowanego ekspresu do kawy o średniej kategorii cenowej KAFFITCOM.

Jak wybrać automatyczny ekspres do kawy: w rzeczywistości wszystkie automatyczne ekspresy do kawy są podobne i parzą kawę prawie równie dobrze. Modele różnych kategorii cen różnią się jedynie wzorem, rozmiarem i zestawem funkcji.

 • Na przykład najtańszy ekspres do kawy w 2016 roku Philips Series 2000 HD8649 nie ma regulatora fortecznego, gotuje tylko kawę zbożową i tylko espresso (można jednak ręcznie przygotować napoje mleczne z wbudowanym cappuccino). A oto jeden z najdroższych ekspresów do kawy w domu Delonghi ESAM 6904 ma wyświetlacz LCD, przyciski dotykowe, dwa nagrzewnice, pozwala wybrać wysokość pianki i gotować nawet gorącą czekoladę za naciśnięciem jednego przycisku. Jednak kawa, którą gotują, ma tę samą jakość i taką samą prędkość.

Dlatego musisz wybrać jednostkę na podstawie relacji cena-funkcjonalność. W "innych równych warunkach" warto dać pierwszeństwo maszynie z metalową obudową, ceramiczną młynkiem do kawy, większą wysokością kubka, większym ciśnieniem i mocą. Przed zakupem należy wypróbować rurkę kapucynową, otworzyć / zamknąć pojemniki z wodą / ziarnem / ciastem, nacisnąć przyciski.

Ceny: od 20 tysięcy rubli.

Maszyna kapsułkowa

Ekspres do kawy na kapsułki to najlepszy wybór dla tych, którzy lubią espresso i napoje z pianką, ale nie chcą: wydawać dużo pieniędzy na zakup ekspresu do kawy, samodzielnie parzyć kawę w dowolnym rodzaju ekspresu do kawy lub po prostu nie lubić czyszczenia części.

 • Automaty do parzenia kapsułek są przeznaczone do parzenia kawy wyłącznie z kapsułek i chalde. Są bardzo wygodne zarówno przy przygotowywaniu napojów, jak i przy czyszczeniu. Aby utrzymać urządzenie w porządku, potrzebujesz tylko raz na trzy miesiące, aby rozpocząć cykl "gotowania" za pomocą specjalnego tabletu czyszczącego.

Maszyna kapsułkowa

Jednakże, ekspresy do kawy na kapsułki, po pierwsze, mogą spawać tylko jedną filiżankę na cykl, a po drugie, nieco ograniczają wybór odmian (chociaż istnieje wiele odmian kapsułek). I po trzecie, wymagają zakupu kawy w wyspecjalizowanych sklepach. Ponadto pianka do cappuccino i latte wytwarzana jest ze sproszkowanego mleka i pakowana również w osobną kapsułkę. Okazuje się, że do przygotowania cappuccino trzeba użyć dwóch kapsułek, co nie jest zbyt ekonomiczne. Smak tych napojów, oczywiście, traci napoje z ekspresu do kawy.

Zasada działania: kapsułka jest przebita, kawa jest mieszana strumieniem powietrza, następnie w komorze z kawą pojawia się woda pod wysokim ciśnieniem.

Jak korzystać z ekspresu do kawy na kapsułki: wystarczy włożyć kapsułkę do specjalnego przedziału, napełnić zbiornik wodą i nacisnąć przycisk start.

Jak wybrać ekspres do kawy kapsułkowej: wskazówki dotyczące wyboru ekspresu do kawy w kapsule i samych kapsułek możesz dowiedzieć się z poniższej historii wideo.

Ale przegląd wideo popularnego modelu kapsułki Nescafe Dolce Gusto Krups kp 2205 melodia 3.

Cena: 3000-19000 rub.

Na koniec oferujemy ogólny film wideo dotyczący wyboru właściwego urządzenia do kawy / kawy dla domu.

Zobacz także: 12 wskazówek dotyczących wyboru chleba dla twojego domu.

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

9 + 1 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map