Mutfaktaki boru hattını nasıl süsleyebilir veya saklayabilirsiniz

Mutfaktaki boru hattını nasıl süsleyebilir veya saklayabilirsiniz

mutfakta iletişim gizlemek nasıl

Tipik mutfak düzeni mutlaka açık boru hatlarını içerir. Bunlar, en modern ve etkileyici tasarımı bozacak olan gaz, su, kanalizasyon ve ısıtma iletişimi. Bu tür boruları dekore etmenin birkaç yolu vardır, ancak şık bir görünüm peşinde, güvenlik ilkelerini unutmamak gerekir.

Kurulum sırasında boruları gizle

Su ve kanalizasyon boruları için en uygun yol kablolamayı gizlemektir. Yani, yükselticiyi, zemin ve duvar boyunca geçen özel dikişlerde saklıyoruz. Gerekli büyüklükteki oluklar bir perforatör ile yapılır, daha sonra borular gömülür ve borudan duvara kalan boşluk bir macun çözeltisi ile kaplanır.

Yükselticiyi bu şekilde kapatmak için temel önerileri izlemeniz gerekir:

 • Boşaltma borusu mutlaka musluğun altından geçmelidir;
 • Borular yatay ise, soğuk olan sola, sağa sıcak olur;
 • Kanalizasyon boruları, eğim altında, yükselticiye doğru yerleştirilir: çapları 90 mm - 3 mm olan ürünler için, 32-50 mm çapları - 2 mm çalışma metre başına.

Bir alçıpan veya dolap yapıyoruz

Alçı karton yapımı evrensel olarak adlandırılabilir - mutfakta herhangi bir yere kolayca monte edilebilir ve herhangi bir şekil ve boyutta olabilir.

Dikkat lütfen! Gaz borusunu kapatmak için bu seçenek çalışmaz. Sonuçta, bir gaz sızıntısı mümkündür - kapalı bir alanda birikerek bir patlamaya yol açabilir. İlgili boru hatlarının çalışmasını kontrol eden gaz servisi, kategorik olarak tam izolasyonuna izin vermez.

alçıpan ile boruları nasıl gizlemek

Alçıpan kutusunun avantajları arasında kurulum kolaylığı ve nispi ucuzluk vardır. Herhangi bir şekilde yapabilirsiniz, bu yüzden herhangi bir oda için boruları gizlemek için en iyi yöntemlerden biridir. Aynı prensipte, GKL'den değil sunta, kontrplak veya plastikten bir yapı oluşturmak mümkündür.

Yükselticiyi bu kutuyla gizlemek için aşağıdakileri yapmanız gerekir:

 1. Bir çerçeve metal profillerden veya çubuklardan yapılır. Çerçevenin kılavuz profili, borulara paralel olarak duvar boyunca monte edilir - böylece aralarında en az 10 cm.
 2. Eklem profilleri yatay ve dikey olarak mutlaka güçlendirilir.
 3. Çerçeve 3 yerde sabitlenmelidir - levhaların, zeminin ve duvarların derzlerinde. Bu, yapının gerekli sertliğini sağlamanıza olanak tanır.
 4. Önceden monte edilmiş alçı levha parçaları monte edilmiş çerçeveye bağlanır.

Yetkili usta Alexei Zemskov'un bu videosunda, profesyonel ve niteliksel olarak yanlış bir duvar ve alçı panelin nasıl bir bölüm oluşturduğunu görebilirsiniz.

Dolapta gaz kolonunu ve borularını nasıl gizlerim

1

Boru hattı ayrıca mutfak mobilyalarının arkasına saklanabilir. Bu durumda, dolaplar arka duvarlar olmadan kurulur - bu, herhangi bir zamanda iletişimlere erişmenizi sağlar.

Ancak gaz sütunu çok basit değil. Daha önce de belirtildiği gibi, güvenlik nedenleriyle bunun üstesinden gelmek ve kapatmamak en iyisidir. Ancak, düzgün bir görünüm peşinde, sahipleri genellikle aşağıdaki resimde gösterildiği gibi dolaba ait sütunu gizler:

Gaz kolonunu ve borularını nasıl gizlerim - önce ve sonra bir örnek

Dolapta bir gazlı su ısıtıcısı oluşturmaya karar verirseniz, o zaman nasıl yapabilirsiniz / yapamazsınız:

Kabin içindeki gaz kolonunu nasıl saklayabilir ve saklayamaz

Fotoğraf 1. Hem alt hem de üst kabine kapalı olduğu için kötü bir örnek, sütun ve kabinin duvarları arasında boşluk olmasına rağmen.

Fotoğraf 2. Bu yöntem zaten daha iyidir, çünkü kısmi su ısıtıcısı açık ve kabin kolondan daha geniştir.

Fotoğraf 3. Çok temiz görünüyor, çünkü buradaki dolaplar su ısıtıcısının kendisiyle neredeyse aynı boyutta ve beyaz rengi mutfakta uyumsuz değil. Ön, üst ve alt kısımlar açıktır, ancak yanlarda mesafe oldukça küçüktür.

Fotoğraf 4. En iyi seçenek, çünkü sütun açık (kafes cephe ile küçük bir dolap) ve neredeyse bir ışık duvar ile birleştirir.

Genel olarak, güçlü bir arzu ile, sütun koridora taşınabilir, ancak bunun için aşağıdaki gereksinimleri karşılaması gerekir:

Gaz kolonunun mutfaktan koridora aktarılması - temel gereksinimler

 • Kolonun transferi mutlaka reddedebileceğiniz gaz servisi ile koordine edilmelidir. Örneğin, eski vakfın evlerinde ve çok eski sütunlara sahip dairelerde, transferin onaylanması mümkün değildir;
 • Söküm ve montaj sadece uzmanlar tarafından gerçekleştirilir;
 • Böyle bir hizmet için çok para ödemeniz gerektiğini unutmayın.

Gaz kolonunun mutfaktan koridorlara aktarılması

Ancak en sıradan su ısıtıcısının en sıradan daireye nasıl sığabileceğinin kanıtı, örneğin Kruşçev'de.

Gaz kolonlu mutfak tasarımı
Gaz kolonlu mutfak tasarımı
Gaz kolonlu mutfak tasarımı
Gaz kolonlu mutfak tasarımı

Tamir aşamasındaysanız, sütunu transfer etmek istemeyiniz ve yine de duvarların rengini seçmeyiniz, daha sonra duvarları açık renkte boyamak ve dolapları beyaz olanları seçmek en iyisidir. Bu durumda kolon mutfak görünümünü bozmaz ve ışık duvarları ve mobilyalar da alanı görsel olarak arttırır. Burada, St. Petersburg'daki eski vakfın evinde yaşayan, Julia ve Denis mutfak içlerine beyaz bir su ısıtıcısı eklenmesi.

Gaz kolonlu mutfak tasarımı
Gaz kolonlu mutfak tasarımı

Başka bir hile sadece duvarları ve beyaz mobilyaları değil, aynı zamanda beyaz bir kaputu seçmek.

Beyaz su ısıtıcı ve retro tarzı mavi mutfak iç beyaz başlık

Ayrıca bakınız: Gaz kolonlu mutfak tasarımı ve onarımı.

Dekor çeşitleri

Çoğu zaman boruların odanın tüm uzunluğu boyunca duvar boyunca ilerlemesi veya mutfak apronunun bulunduğu alanda bulunmasıdır. Pili saklamak da gerekebilir veya uygun bir dekor kullanarak yükselticiyi yenmek ilginçtir.

İç çözümler için çeşitli seçenekler var:

 1. Borular çalışma alanının hemen yakınında geçerse, bunlar için en iyi dekor ray sistemi. Korkuluklar çeşitli raflar, kancalar ve gerekli mutfak aletleri ile bir süspansiyon sistemidir. Yükselticiyi bir raya dönüştürmek için, dikkatli bir şekilde temizlenmeli ve paslanmaz çeliği taklit eden boya ile boyanmalıdır. Ardından, borunun etrafına gerekli cihazları yerleştirin - iletişimde hiçbir şey tutamayacağınızı unutmayın.
 2. Pil ve borular, duvarların rengine kolayca boyanabilir.
Duvarların renginde borular
 1. Kalın bir boru iç mozaik veya sanat resim ile dekore edilebilir.
 2. Yapay çiçekler, koşum takımı, renkli iplikler ile yapıları sarabilirsiniz - her şey, mutfağın tasarlandığı stile bağlıdır.
Mutfakta dekor boruları
 1. Dekupaj tekniğinde dekoru kullanırsanız güzel bir seçenek elde edilir. Mevcut iç mekanlara karşılık gelen motifleri seçebilir ve ayrıca yüzeyi parlak veya mat yapabilirsiniz.
İç kısımdaki boruların dekuplajı
 1. Bu sayede dekore edebilirsiniz ve pil - işin ısıtma sezonunda yapılmaması gerektiği açıktır. Burada işin sırası şu şekildedir: ilk önce boru korunur ve özenle boyanır, daha sonra seçilen motifli peçete PVA'ya yapıştırılır. Peçeteler kuruduktan sonra, ortaya çıkan model bir özel lak tabakası ile kaplanır.

Pil ekranını, dolap veya kutuda nasıl gizlerim

Boruları ısıtmak için tüm bu dekor seçenekleri de uygun olacaktır. Ancak bunları bir kutu veya çekmecede saklayabilirsiniz.

Efendinin altındaki fotoğrafta kendi elleriyle ve kabinde saklanan batarya ile tezgahın tezgahının devamı sağlandı.

Bataryayı kendi ellerinizle dolaba nasıl saklarsınız

Radyatörler için özel ekranlar da bulunmaktadır. Kendi elleriyle yapmak zor değiller. Ve eğer alçı levhadan bir niş yaparsanız, batarya rafa dönüşecektir.

Aküler ve radyatörler için dekoratif ekranlar
pil ve radyatörler için dekoratif ekranların tasarımı
pil ve radyatörler için dekoratif ekranların tasarımı
pil ve radyatörler için dekoratif ekranların tasarımı
1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

+ 30 = 40

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map