15 tricks düşük tavanlı mutfak tasarımı

15 tricks düşük tavanlı mutfak tasarımı

15 tricks düşük tavanlı mutfak tasarımı

2.4-2.5 m Düşük tavan yüksekliği - mutfak tamirini ve dizaynı zaman bilgisi tipik panel evlerde, temel bir özellik olarak ele alınmamalıdır. Bu yazıda size 15 basit görsel, mutfak yapılması gerekenler konusunda birkaç ipucu yüksekliğini artırmak için yardımcı olacak teknikler yanı sıra gerçek düşük mutfakların 30 fotoğraf seçim bulabilirsiniz.

15 tasarım hileci

 1. Beyaz duvarlar + beyaz tavan

Genel olarak, mutlaka tavan ve duvarlar beyaz olmalı, ana şey - onlar aynı tonda olduklarını. Bu teknik, yüzeyler arasındaki sınırı siler ve sonuç olarak mutfak daha yüksek görünür.

 1. Üst dolaplarda beyaz cepheli yüksek mutfak

Tavana kadar olan tavan, tamamen beyaz veya sadece kısmen, yani üst kısımda olabilir. Yani asma dolapların cepheleri tavan ile birleşir ve duvarları yatay olarak kesmez. Set yüksek değilse, üst dolapların cepheleri duvarların tonlarında seçilmelidir.

Beyaz üst dolaplar ile kulaklık

 1. Mutfakta raf veya panelli cephe

Amacımız, mümkün olduğu kadar çok dikey çizgi getirmek. Bir mutfak tasarımını sıfırdan oluşturuyorsanız, bu fotoğraftaki gibi panelli ve tercihen eğimli cephelere sahip bir süit seçmenizi öneririz.

Raf ve pin cepheli kulaklık

Raf ve pin cepheli kulaklık

 1. Dikey şeritler halinde duvar kağıdı / perde

Dikey şeritte duvar kağıtları, görsel olarak duvarları yukarı doğru çekerek gerekli optik yanılsama yaratır. Pokleit çizgili duvar kağıdı tek bir vurgu duvarında veya aynı anda dörtte biri olabilir. Bu arada, böyle bir baskıya sahip olan tuvallerin birleştirilmesi daha kolaydır ve aralarındaki dikişler neredeyse fark edilmez.

 • Gerçek şu ki, çizgili duvar kağıdı ve dezavantajları - görsel olarak alanı daraltmakta ve bu nedenle dar ve uzun mutfaklar kontrendikedir.
 • Özellikle iyi görünümlü çizgili duvar kağıdı klasik mutfağın iç, Örneğin, aşağıdaki fotoğrafta (yaprak).
 • Çizgili duvar kağıdı ile mutfak
 • Çizgili duvar kağıdı ile mutfak
 • Çizgili duvar kağıdı ile mutfak
 • Çizgili duvar kağıdı ile mutfak
 • Çizgili duvar kağıdı ile mutfak
 • Çizgili duvar kağıdı ile mutfak
 • Çizgili duvar kağıdı ile mutfak
 1. Dikey desenli duvar kağıdı

Sadece çizgili duvar kağıdı değil, dikey çizgileri olan herhangi bir duvar kağıdı, mutfağın yüksekliğini arttırmak için çalışacaktır. Bitkilerin yukarı doğru uzandığı ya da dikey olarak düzenlenmiş yinelenen elementlerin yükselmediği halde ağaçların görüntüleri, zaten düşük olan tavanları tam olarak indirmeyecektir.

 • Dikey desenli duvar kağıdı
 • Dikey desenli duvar kağıdı
 1. Romantik Duvar Kağıtları
1

Eşkenar dörtgen duvar kağıdı da görme yeteneğimizi kandırabiliyor, böylece mutfak daha uzun görünecek. Aynı zamanda, çizgili duvar kağıdının aksine alanı daraltmayacaklar.

Romantik Duvar Kağıtları

 1. Beyaz ahşap astar

Beyaz astarlı duvar kaplamaları, standart evlerin tavanlarının genellikle düşük olduğu İskandinav ülkelerinde popülerdir. Kolları ve bu tekniği üstünüze alın, çünkü astarın beyaz rengi ve dikey çizgileri etkili bir şekilde çalışacaktır.

 • Beyaz yatılı iç mekana sığdır ülke tarzı mutfaklar, Shebbie Chic, Provence ve başka bir "köy" stili.

Mutfak kaplamasının bitirilmesi örneği

 • Bu arada, astar veya ahşap çıtalar mutfak önlüğünün muhafazasında iyi olacak, özellikle de bu kadar uzun değilse mutfak-yemek odası Aşağıdaki fotoğrafta.

Astar önlük

 1. Işıklı merkezi niş ile iki seviyeli tavan

Düşük bir mutfak için asma tavan yapıları kontra olarak belirtilmiştir, ancak vurgulanmış bir nişe sahip iki seviyeli bir tavan, yüksek bir tavanın yanılsamasını yaratabilir.

Örneğin, bu klasik mutfakta, tavandaki bir niş vitray penceresini taklit eder ve arka aydınlatması avizenin yerini alır.

 • Tavanda sahte pencere ile mutfak
 • Tavanda sahte pencere ile mutfak
 • Tavanda sahte pencere ile mutfak
 • Tavanda sahte pencere ile mutfak

Buradaki "pencere" pleksiglastan yapılmıştır. Kalıpları çerçevelemek - poliüretandan. Ve asma tavanın kendisi alçı levhadan yapılmıştır.

Aydınlatma ile yanlış pencere

 • Parlaklıkla bir niş dekorasyon yapılarak yaklaşık olarak aynı etki elde edilebilir. gerginlik tavanı ve çevre çapında yerleşik LED aydınlatma. Niş herhangi bir şekle sahip olabilir.
 1. Karanlık kat

Koyu renkler, örneğin, koyu mavi, siyah, grafit vb., Nesneleri ve yüzeyleri görsel olarak çıkarma özelliğine sahiptir. Böylece, koyu fayans veya koyu renkli ahşapla süslenmiş zemin, düştüğü gibi, böylece mutfak yüksekliğini de artıracak.

 • Daha önce yapmış olduğunuz onarımlar varsa, o zaman sadece yere karanlık bir halı koymak Sağ alttaki fotoğrafta olduğu gibi. Tabii ki, kaplama kısa bir şekerleme ile yapılmalıdır.

Mutfağın içi karanlık zemin

 1. Işık yönünde aydınlatma

Işığı yukarı doğru yönlendirilmiş bir veya iki kat lamba ve / veya duvar aplikleri, daha yüksek ve "hava" boşluğunun etkisini yaratmak için yeterli olacaktır. Ve tüm bunlar tavandan ve duvarlardan yansıdığı için, ışık daha eşit dağılır ve keskin gölgeler oluşturmaz.

 1. Yerden tavana ayna

Tavanı yükseltmek ve özellikle mutfakların bir veya iki duvarının kaplamasında büyük aynaların alanını arttırmak. Bir sonraki fotoğraf kaydırıcısında paneldeki düşük mutfak-yemek odasının zeminden tavana iki aynadan dolayı nasıl dönüştüğünü görebilirsiniz.

Duvardaki yemek odasında ayna

Duvardaki mutfakta ayna

Ayrıca mutfak kaplaması ve dekor için ayna seçimi için Kılavuzu okuyun.

 1. Yerdeki perdeler

Perdeler uzun seçilmelidir, yani fotoğrafa aşağıda gösterildiği gibi zemine dokunmak ya da üzerinde uzanmak gerekir. Uygun perdelerin stilleri - tek tip bir kat, panel (Japonca) veya iplikte (muslin) toplanır.

Iç uzun perdeler

Kumaşın dikey bir desene, yani tüm aynı bantlara, eşkenar dörtgenlere, bitki motiflerine vb. Sahip olması istenir.

Pencere tasarım örnekleri

Hangi perdeyi seçerseniz seçin, perde rayı tavanın altına monte edilmelidir. İdeal seçim bir tavan eğimli korniştir. Mutfak kornişleri hakkında daha fazla bilgi.

 1. Askıda bulunan spot veya tavan lambaları

Düşük tavanlı mutfakta avizeler asılı neredeyse kendini daha da belirsiz ve "indirdi" tavan sakinleri, görsel aşırı iç kafalarını dokunacaktır. Nokta tavan ışıkları ve göründüğün gibi avizeler gibi zarif, ama daha az yer kaplar ve daha hoş ve tekdüze aydınlatma oluşturmaz ama.

 • Gerilmeli tavanlar için, gömme spot ışıkları ve geleneksel tavanlar için - havai fişek kullanmanız gerekir.
 1. Duvarların tonunda küçük süpürgelikler

Zemin süpürgeliği, tercihen duvarların tonlarında veya evrensel beyazlıkta düşük seçilmelidir.

 1. Dikey yönelimli duvar dekoru

Resimler, posterler, paneller veya dekoratif plakalar da mutfağın yüksekliğini artırabilir. Bunu yapmak için, aşağıdaki fotoğrafta görüldüğü gibi, ya da dikey boyunca bir sıradaki göz seviyesinin hemen üzerinde durmaları gerekir. Duvar süsleri deseninin dikey çizgiler içermesi de istenir. Bütün bunlar Dekorasyon bölümümüzde bulunabilir.

Resimler göz seviyesinin üstünde asılı

Ve hatalarla ilgili biraz da olsa, işlemek için daha iyi değil

Düşük tavanlı bir mutfağın tasarımı da, hata yapmamanız için bilmeniz gereken bazı sınırlamalara sahiptir. İşte onların kısa listesi:

 • Askıya alınmış avizeler, daha önce de belirtildiği gibi, alanı kapatacak ve sadece müdahale edecektir. Avizenin zarar görmediği tek yer - yemek masası üzerinde. Buradaki lamba, masa üstünden 60 cm mesafede asılabilir.
 • Dekoratif tavan kirişleri - tavana ağırlık verir ve buna çok dikkat ederler.
 • Ne yazık ki, özellikle altın yaldızla sıva kalıplama, sadece yüksek tavanlarda iyidir, ancak düşük dış görünüşlerde çok yabancı ve ağırdır.
 • duvarları daha koyu bir gölge, büyük olasılıkla, bazı kendi yüksekliğini azaltmak ve koyu renkte boyanmış olacak tavan yapma ve tavan bozukluklarına bir his yaratmak ihmal etmez.
 • Asma tavan sistemlerinin montajı. Standart badana ve boya, alçak tavanı bitirmenin en iyi yoludur. Ancak, büyük bir arzu ile, diğer süspansiyon sistemleri ile karşılaştırıldığında, 4-5 cm gibi çok fazla yükseklik almıyor, bir streç tavan yükleyebilirsiniz.
 • Yatay çizgilerle duvarların dekorasyonu, ayrıca yatay bir baskıya sahip perdeli pencere dekorasyonu, ancak duvarları hareket ettirecek olsa da, mutfağın tavanını önemli ölçüde azaltıyor.
1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

38 − = 36

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map