Jak wybrać kuchenkę elektryczną do kuchni: cechy i rodzaje płytek szklano-ceramicznych

Jak wybrać kuchenkę elektryczną do kuchni: cechy i rodzaje płytek szklano-ceramicznych

Jak wybrać kuchenkę elektryczną do kuchni: cechy i rodzaje płytek szklano-ceramicznych

Wybierając technikę gotowania swoich ulubionych potraw, chcesz kupić kuchenkę, łatwo będzie gotować. Nowoczesne czarne błyszczące panele, wbudowane w powierzchnię roboczą, również przyciągają stylowy wygląd. Trudno jednak dokonać wyboru między gazem a sprzętem elektrycznym: przypomina się wszystkie niedociągnięcia starych elektrycznych kuchenek. Ceramika szklana do kuchni to zaawansowane technologicznie i bezpieczne urządzenia, praktycznie nie gorsze od pieców gazowych w tempie ogrzewania.

Kuchenka elektryczna lub gazowa: jak nie popełnić błędu przy wyborze

Dwa rodzaje talerzy do kuchni, pomiędzy którymi trzeba dokonać wyboru - gazowy i elektryczny. W katalogach producentów - setki modeli maszyn pracujących na gazie naturalnym lub skroplonym (balon).

piec

Płyty z ceramiką szklaną

piec

Wygoda, prostota, niedrogi nośnik energii: kuchenki gazowe

Zalety:

 1. Intuicyjne, od dzieciństwa zwykła kontrola: zawsze można ustawić siłę płomienia, po prostu obracając pokrętłem.
 1. Niezależność od przerw w zasilaniu.
 1. Trwałość.

Bez udziału przedstawiciela serwisu gazowego nie będzie można zainstalować pieca. Dopiero po sprawdzeniu szczelności zakrętów właściciele będą mogli korzystać z wyposażenia.

kuchenka elektryczna

Kuchenka elektryczna: bezpieczeństwo i szybkość gotowania

Argumenty przemawiające za wyborem kuchenki elektrycznej:

 1. Bezpieczeństwo. Jeśli połączenie jest prawidłowe, wyklucza się możliwość eksplozji lub pożaru. Tylko strefa grzewcza jest ogrzewana, nie można się wypalić po dotknięciu panelu poza strefą grzewczą.
piec

Tylko strefa ograniczona strefą gotowania jest podgrzewana

 1. Brak otwartego ognia. Powietrze w kuchni nie nagrzewa się, tlen się nie pali, nie ma ryzyka zatrucia produktami spalania.
 1. Naczynia nie są pokryte czarną powłoką ze złej jakości mieszanki gazów.
 1. Jedyny wybór na dacza lub dom nie podłączony do gazociągu.
 1. Wysoka wydajność. Wydajność pieca elektrycznego wynosi 70%, czyli o 20-30% więcej niż w przypadku urządzeń napędzanych gazem, a panele z indukcyjnymi strefami grzewczymi mają wydajność 90%.

Rodzaje pieców elektrycznych: klasyczne lub szklano-ceramiczne

Na rynku są 2 rodzaje kuchenek elektrycznych do kuchni: stary model techniki z elementami spiralnymi grzewczymi i ciężkimi żeliwnymi "naleśnikami" oraz nowe płyty z powłoką ceramiczną i ukrytymi palnikami.

piec

Wyłączenie elektryczne: technologia kombinowana

Spirale i żeliwne płyty: standardowe urządzenia elektryczne

Płyty z otwartą spiralą znajdują się tylko w linijkach producentów krajowych. Elementem grzejnym jest metalowa spirala (TEN) ułożona na wierzchu emaliowanej powierzchni. Takie płyty są podgrzewane przez bardzo długi czas: czas od włączenia do gotowania rozpoczyna się od 10 minut. Problem projektowy: najpierw spirala jest podgrzewana, a następnie dno naczyń zaczyna się nagrzewać. Spirala jest wykonana z grubościennego metalu i rozgrzanie trwa kilka minut.

grzejnik

Grzejnik spiralny: powolny i nieekonomiczny

Drugi typ klasycznych płyt - z żeliwnymi elementami grzejnymi. Zainstaluj "naleśniki" również na standardowej płytce emaliowanej. Czas nagrzewania nie jest dużo krótszy niż w przypadku grzejników spiralnych - od 9 do 10 minut. Skuteczność tej techniki jest tracona z powodu wielostopniowego ogrzewania: najpierw spirala jest ogrzewana pod żeliwnym pierścieniem, następny palnik jest podgrzewany, a dopiero wtedy rozpoczyna się nagrzewanie dna naczyń. Wśród klasycznych płyt można znaleźć modele z jasnoczerwonym oznaczeniem pośrodku żeliwnego pierścienia: czas rozgrzewania jest skrócony do 7 minut.

palnik

Palniki żeliwne

Nie trzeba zmieniać kuchenki gazowej na stary piec elektryczny. "Classic" nadaje się do instalacji w domku, nie podłączony do sieci gazowej.

Szklane płytki ceramiczne: zalety

W piecach elektrycznych ze szklaną powłoką ceramiczną elementy grzejne są ukryte pod panelem z błyszczącego materiału, który łączy w sobie cechy ceramiki i szkła. Panele są wykonane z ceramiki szklanej tylko przez dwóch producentów. Wytwarzaj materiał przez specjalne topienie. W obróbce cieplnej przeprowadzana jest krystalizacja kierunkowa. Powszechnie nazywa się materiał, który zwykle nazywa się szklaną ceramiką. Panele z ceranu mają postać przyciemnionego błyszczącego szkła, ale nie mają wady.

1
piec

Nienaganny wygląd jest niewątpliwą zaletą

Zalety:

 • Powierzchnia może wytrzymać znaczne zmiany temperatury, w przeciwieństwie do szkła, panel nie pęknie, jeśli zimny rondel zostanie umieszczony na nieogrzewanej płycie grzejnej.
palnik

Test: lód na gorącym palniku

 • Natychmiastowe ogrzewanie i szybkie chłodzenie.
 • Brak poziomej przewodności cieplnej. Panel nagrzewa się tylko w kierunku pionowym - bezpośrednio nad spiralą.
okienko

Półprzezroczysty panel

 • Estetyka. Oznakowanie odbywa się wewnątrz górnej warstwy ceranu - oznakowanie stref grzewczych i kontrolnych nie zanika w czasie.

Kuchenki elektryczne ze szklaną ceramiką: to, co musisz wiedzieć przed zakupem

Jak wybrać kuchenkę elektryczną do kuchni, ponieważ ceny poszczególnych modeli są różne? Jak nie przepłacać za niepotrzebne opcje, wybrać najlepszą opcję? Przede wszystkim różnica w cenie zależy od rodzaju ubezpieczenia. Oprócz ceramiki szklanej producenci oferują także modele budżetowe z panelem ze szkła hartowanego. Koszt jest niższy, ale szklana powierzchnia wymaga starannego obchodzenia się i ma wszystkie wady szkła. Z wyglądu trudno jest odróżnić szkło od ceran, ale informacja o materiale powierzchni jest koniecznie wskazana w specyfikacjach technicznych.

Szkło-ceramika z podświetleniem "gazowym"

Rodzaje elementów grzejnych: co jest lepsze

Drugim aspektem, który znacząco wpływa na cenę sprzętu, jest rodzaj elementu grzejnego ukrytego pod powierzchnią. Istnieje kilka rodzajów palników:

 • Spiral Rapid. "Najwolniejsze" spirale ze stali stopowej. Ogrzewanie praktycznie nie różni się od schematu klasycznego: spirala jest podgrzewana, ciepło jest przekazywane przez szklaną płytkę ceramiczną na dno naczyń. Aby przyspieszyć ogrzewanie, użyj specjalnego stopu - nichromu (nikiel i chrom). Taka spirala może nagrzewać się do danej temperatury w ciągu 10-12 sekund.
grzejnik

Rapid Heater

 • Taśma. Wężownice HiLight są wykonane ze specjalnego stopu. Spirala - w postaci wstęgi falistej. Strefa gotowania jest podgrzewana w ciągu 7 sekund.
taśma

Zamiast spiralnej taśmy

 • Halogen. Palniki HaloLight działają zgodnie z zasadą lampy. Wewnątrz rury kwarcowej znajduje się gaz. Lampka miga natychmiast - osiągnięcie temperatury roboczej zajmuje 2 sekundy. Technologia jest idealna do gotowania gorących potraw, która jest przeciwwskazana do długiego gotowania na małym ogniu - smażenia mięsa, warzyw, ryb.
grzejnik

Grzejnik halogenowy

 • Indukcja. Najbezpieczniejszy rodzaj elementów grzejnych. Różnica polega na braku wpływu termicznego na szklaną powierzchnię ceramiczną. Cewka indukcyjna powoduje nagrzewanie bezpośrednio na dnie naczynia kuchennego zainstalowanego na piecu. Powierzchnia płyty jest lekko podgrzana tylko od kontaktu z patelnią. Zużycie energii elektrycznej jest minimalne, ponieważ włączenie następuje tylko wtedy, gdy naczynia są umieszczone na piecu, ogrzewanie automatycznie zatrzymuje się natychmiast po wyjęciu patelni.
ogrzewanie indukcyjne

Zasada grzania indukcyjnego

Koszt palników indukcyjnych jest najwyższy. Większość produktów jest wyposażona w taśmy i szybkie elementy grzewcze. Niektórzy producenci łączą kilka rodzajów stref grzewczych, instalując jeden dodatkowy palnik o dużej wytrzymałości. Zwróć uwagę na klasę zużycia energii. Wybierz technikę oznaczoną A, A +, A ++.

Rodzaje mieszkań i opcje: jak wybrać odpowiedni rozmiar

Płyty elektryczne produkowane są w 3 typach obudów:

 • Klasyczna technologia szafki z piekarnikiem.
 • Wbudowane panele.
okienko

Wbudowany panel

 • Urządzenia stołowe.
kuchenka indukcyjna

Mobilna kuchenka indukcyjna

Standardowa płyta kuchenna z piekarnikiem to najlepszy wybór do wymiany starych urządzeń w kuchni bez globalnej naprawy z nowym zestawem słuchawkowym. Wymiary pieców elektrycznych są takie same jak w konwencjonalnych piecach gazowych. Szerokość obudowy to 60 cm, głębokość to 60 cm, a wysokość większości modeli wynosi od 80 do 85 cm dzięki regulowanym nogom.

Jak wybrać kuchenkę elektryczną do małej kuchni? Producenci oferują do zakupu wąskie modele o standardowej głębokości i szerokości 50 cm.

Stołowe (przenośne) kuchenki elektryczne są rzadkie. Większość to stary typ techniki z płytkami z żeliwa. Zaprojektowany do instalacji i użytkowania jako tymczasowy talerz. W sprzedaży są również modele indukcyjne na komputery stacjonarne.

piekarnik

Opcja Dacha: mały piekarnik i 3 żeliwne palniki

Najbardziej popularne są wbudowane panele. Elektryczne powierzchnie do gotowania są produkowane w standardowych rozmiarach. Takie płytki są kwadratowe, o klasycznej długości boku 60 cm.

W małych kuchniach odpowiednie są kompaktowe panele na 1 - 3 palniki. Wyprodukowane w formie prostokąta, o szerokości 30 cm Oprócz zwykłych form dla fanów niekonwencjonalnego designu, powstają półokrągłe powierzchnie, które idealnie nadają się do wrzucenia na wyspę kuchenną.

Powierzchnia "wyspy"

Panele do osadzania produkowane są w 2 wersjach: modele zależne i solo. Zależne są instalowane w kompletnym zestawie z piekarnikiem, przyrządy mają jedną centralkę umieszczoną na przedniej powierzchni piekarnika.

Dodatkowe funkcje: po co płacić dodatkowo

Aby nie zniechęcić się przy wyborze kuchenki elektrycznej, obserwując, jak cena rośnie wraz z listą dodatkowych funkcji, określ, które systemy są potrzebne i co można zrobić bez.

piec

Wybierz optymalny zestaw funkcji

Lista przydatnych opcji:

 1. Obecność co najmniej jednego supermocnego palnika. Oznaczenie strefy grzewczej ogrzewania może różnić się od różnych producentów, ale wzmianka o jej dostępności musi znajdować się na liście charakterystyk.
 1. Automatyczne blokowanie. Przydatna opcja, która ochroni przed "przypadkowym" włożeniem płyty przez dziecko.
 1. Kilka trybów temperaturowych. Liczba wstępnie ustawionych trybów zasilania może wynosić od 5 do 15.
piec

Wskaźnik ciepła resztkowego: czerwona, nieoświetlona, ​​nieschłodzona płyta grzejna

 1. Zabezpieczenie przed przelewaniem się cieczy z naczynia. Inteligentny panel monitoruje temperaturę wrzenia i samoczynnie zmniejsza moc palnika, zapobiegając przedostawaniu się mleka i zupy do panelu. Opcja jest przydatna, ponieważ boki, które nie pozwalają na dostanie się wilgoci do mebli i podłogi, szkło nie ma płytek ceramicznych.
 1. Obecność palnika o zmiennej powierzchni grzania. Rozszerzanie lub zwężanie strefy grzewczej odbywa się jednym ruchem. Możesz gotować w misce z owalnym dnem lub szybko zrobić kawę w jezve, bez użycia energii elektrycznej do ogrzania standardowego pierścienia pierścienia.
strefa grzewcza

Zmienna strefa ogrzewania

Listę funkcji można uzupełnić o timer, który wyłączy piec.

podświetlenie pióra

Zegar i oświetlenie gałek kontrolnych

Wybierając kuchenkę elektryczną z piekarnikiem, należy zwrócić uwagę na opcje, które znacznie uprościją korzystanie i ułatwią konserwację sprzętu. Wybierz urządzenia z automatycznym samooczyszczaniem - nie musisz walczyć z zamrożonymi odpadkami tłuszczu w kuchence. Przydatne funkcje - tryb grillowania i konwekcji.

Zasady instalacji i cechy korzystania z pieców elektrycznych

Piece elektryczne są instalowane z uwzględnieniem kilku zasad. Nie można umieścić talerza w pobliżu zlewu, minimalne wcięcie powinno wynosić 60 cm, a sąsiedztwo z lodówką nie jest pożądane.

czyszczenie płyt

Do czyszczenia potrzebny jest skrobak i specjalne narzędzie

Powierzchnia ceramiki szklanej wymaga specjalnej troski. Nie używaj metalowych skrobaków - powierzchnia może ulec zarysowaniu. Aby usunąć plamy, musisz kupić specjalny środek czyszczący do czyszczenia pieca. Często myj panel: na ciemnej powierzchni są plamy i plamy nawet z kropli czystej wody.

czyszczenie płyt

Rozlaną ciecz należy natychmiast wyczyścić: panel "boi się" cukru

Płytka ze szklaną powłoką ceramiczną, pomimo wytrzymałości, powinna być chroniona przed gwałtownymi wstrząsami. Powierzchnia może wytrzymać ciśnienie do 25 kg na centymetr kwadratowy, ale z powodu spadających ciężkich przedmiotów mogą pojawić się pęknięcia. Łuski podlegają bocznym ukośnym częściom.

okienko

Przerwany panel: wymiana jest droga

Wraz z piecem będziesz musiał kupić nowe potrawy. Szklany panel ceramiczny może zmienić kolor i pokryć się nieusuwalną powłoką ze względu na przedłużony kontakt z aluminium. Zaleca się stosowanie naczyń ze stali nierdzewnej o grubym dnie. Głównym wymogiem - absolutnie płaskie dno, bez wgnieceń i fal. Możesz gotować w grubościennych żeliwnych i emaliowanych naczyniach.

naczynia

Zastawa stołowa: ograniczenia aplikacji

Właściciele kuchenek indukcyjnych będą musieli rozwidlać naczynia ze specjalnymi oznaczeniami. Aluminiowe garnki i patelnie - nieodpowiednie. Należy pamiętać, że kuchnia może być czyszczona w zmywarce.

Wymagania dotyczące okablowania i gniazd

Przed wyborem kuchenki elektrycznej do kuchni należy sprawdzić stan okablowania. Pożądane jest uzyskanie profesjonalnej pomocy. Planując naprawę, lepiej jest zainstalować nowe okablowanie typu zamkniętego.

umieszczenie gniazda

Zasady instalowania gniazdek kuchennych

Podstawowe wymagania:

 1. Okablowanie musi być zamknięte, najlepiej w specjalnym pudełku w ścianie.
 1. W przypadku dużych urządzeń elektrycznych użyj kabla miedzianego, trzyżyłowego, o przekroju nie mniejszym niż 3x4 mm.
 1. Okablowanie jest podłączone do obwodu zabezpieczającego 32-amperowego (dla pieców elektrycznych).
 1. Każde urządzenie jest dostarczane z osobną linią.
zarys

Schemat poprawnego połączenia grup urządzeń kuchennych

Następnym krokiem jest wybór miejsca na zlewozmywak. Nie instaluj gniazd za tylnym panelem wbudowanych urządzeń gospodarstwa domowego. Odległość od ukrytych paneli piekarnika do miejsca montażu gniazd nie może być mniejsza niż 60 cm, niepożądane jest również mocowanie gniazd w miejscach, w których drzwi można mechanicznie zetknąć, szuflady z wtyczką urządzenia. Ze zlewu i płyty należy zachować minimalne wcięcie w odległości 50 - 60 cm.

Najlepsze miejsce do montażu znajduje się na wysokości 15 do 20 cm nad podłogą. W przypadku kuchenek elektrycznych odpowiednie są gniazda zasilania odpowiednie dla napięcia 400 V / 32 amperów.

Jak wybrać klasyczną kuchenkę elektryczną z piekarnikiem: liderów sprzedaży

Wybierz niezawodne wyposażenie pomoże oceny, recenzje właścicieli. Główna zasada - producenci zaufania, których markowe platformy handlowe i punkty usługowe znajdują się w Twojej okolicy. Nie próbuj znaleźć talerza, który należy przynieść "na zamówienie". W przypadku naprawy dostawa części może trwać miesiące.

Najwyższa jakość: najlepsze kuchenki elektryczne

Wizytówka Kaisera zasługuje na uwagę. Model HC 52072 Geo, wykonany ze srebra teksturowanego lub ciemnego metalu i czarnego szkła.

kuchenka HC 52072 Geo

Płytka HC 52072 Geo w ciemnej obudowie

Szklana powierzchnia ceramiczna - matowa. Koszt wynosi od 64 000 rubli. Wśród 4 palników typu taśmy znajdują się dwie z rozszerzalną strefą grzewczą. Jeden palnik przekształca się w owal, drugi - rozszerza okrągłą strefę ogrzewania.

okienko

Panel ceramiczny

Kontrola jest mechaniczna. Istnieje wskaźnik temperatury resztkowej dla kuchenki i piekarnika. Piec ma pojemność 66 litrów i bardzo niewielkie wymiary: szerokość wynosi tylko 50 cm, głębokość 60 cm, piekarnik z funkcją samooczyszczania ma 12 trybów gotowania, grill i dmuchanie konwekcyjne.

kuchenka Bosch

Bosch: Ścisły design i super-funkcjonalność

Model HCA 855850 R firmy Bosch kosztuje 65 000 rubli. Nowość niemieckiego producenta jest wyposażona w przesuwaną konstrukcję: drzwiczki piekarnika nie są składane, a wysuwana - po otwarciu pozostawia razem z tacą.

administracja

Jednostka sterująca

Na powierzchni ceramiki szklanej znajdują się 4 palniki, przewidziano konfigurację i obszar stref grzewczych w 2 strefach gotowania. Wewnętrzna komora pieca jest emaliowana, realizowana jest technologia automatycznego czyszczenia pirolitycznego. Aby zapobiec nagrzaniu zewnętrznej powierzchni drzwi, producent wyposażył panel przedni w 4 szyby.

Cena kompromisowa i zestaw funkcji: dostępny, niezintegrowany sprzęt

Czy uważasz, że szklana ceramika nie jest dla klasycznego wnętrza? Słoweńska firma Gorenje proponuje wybrać płytę EC67CLI do wnętrz klasycznych lub retro. Rozmiar - standard, kolor pióra avintazhnye starą miedź, piasek modelu szkliwa wydzielają ciała wśród środkowego segmentu. Dostępne futerały są ciemne i beżowe.

płyta Gorenje

Gorenje - linia designerska

Piec z grillem i konwekcją może pracować w dowolnym z 9 ustawień fabrycznych. Szkło - dwuwarstwowe. Na płycie grzewczej - 4 palniki taśmowe, 2 - z rozszerzeniem. Cena wynosi od 36 000 rubli.

piec

Czarna koperta lub beż: wersje

Niemiecka jakość w przystępnej cenie? Tak! Ci, którzy są gotowi wybrać biały piec elektryczny do kuchni i odmówić funkcji samoczyszczenia piekarnika, warto zwrócić uwagę na niedrogi model firmy Bosch. Płytka HCE644123R będzie kosztować tylko 35 000 rubli.

kuchenka

Konstrukcja lakoniczna i zestaw niezbędnych opcji: HCE644123R firmy Bosch

Kolor emalii jest biały, drzwi mają trójwarstwowe "zimne" szkło. Dostępnych jest 7 trybów pracy piekarnika, w tym tryb odszraniania. Na płycie - 2 wydajne palniki taśmowe i 2 strefy z możliwością rozbudowy. Produkują płyty w tureckiej korporacji.

Panele kuchenne: przegląd standardowych i niestandardowych modeli ceramiki szklanej

Jak wybrać wbudowaną kuchenkę elektryczną? Możliwości są znacznie większe niż przy wyborze standardowej techniki: płyta kuchenna może być wbudowana w blat, a piekarnik - w piórnik. Ci, którzy nie lubią ciasta, dosyć kuchenka elektryczna i piekarnik zamiast standardu może podnieść osadzone kuchenkę mikrofalową.

Maksymalna funkcjonalność: szklana ceramika do kuchni

W niszy o średniej cenie można znaleźć kuchenki indukcyjne. Jeśli jesteś gotowy wymienić wszystkie przybory kuchenne, zwróć uwagę na słoweński elektropanel Gorenje. Model IS 656 X za 32 500 rubli wykonany jest z czarnej ceramiki szklanej w srebrnej oprawie.

panel Gorenje

Panel indukcyjny Gorenje

4 indukcyjne strefy grzewcze, standardowy (60x60 cm), elektroniczna jednostka sterująca - główne cechy. Średnica każdego palnika wynosi 20 cm, a jego koszt obejmuje przydatne funkcje ochronne, w tym przypadkową aktywację.

W nowej linii Bosch - szeroki panel do 5 palników. Model PKV975DC1D o wartości 54 000 rubli przeznaczony jest do kuchni, w których regularnie gotuje się dla dużej rodziny.

Bosch

Flagowy model firmy Bosch dla dużej rodziny i przestronnej kuchni

Z 5 płyt grzewczych 4 mają dodatkową strefę rozszerzenia. Długość powierzchni wynosi 91 cm, głębokość - 53 cm. Jako dodatkowe funkcje - ochrona przed dziećmi, wyświetlacz cyfrowy i oznaczenie ciepła resztkowego. Sterowanie - dotknięcie.

Firma ZigmundStein koncentruje się na połączeniu funkcjonalności, dostępności i nietrywialnego wzornictwa. Uderzającym przykładem jest CNS021.60DX.

CNS021.60DX

Panel Neskuchnaya CNS021.60DX

Cena wynosi około 32 000 rubli. Rozmiar - standard, 60x60 cm Dostępne są 2 rozszerzalne strefy grzewcze, panel dotykowy, wszystkie niezbędne funkcje: timer, automatyczne wyłączanie i automatyczne blokowanie.

Jednym z liderów sprzedaży jest Electrolux EHH 56240 IK. Koszt to tylko 20 000 rubli.

okienko

Panel indukcyjny w przystępnej cenie od Electrolux

Palniki są indukcyjne. Szerokość jest standardowa, głębokość wynosi 51 cm. W przypadku dwóch płyt grzewczych funkcja Booster zapewnia przyspieszenie gotowania ulubionych potraw.

Niestandardowe rozwiązania: indywidualny rozmiar i unikalny design

Niekonwencjonalne rozwiązania konstrukcyjne w linii płytek szklano-ceramicznych do kuchni - dużo. Jeśli istnieją wątpliwości co do praktyczności czarnego koloru paneli, zatrzymaj wybór na jasnych powierzchniach. Na przykład biały panel ECT680, stworzony przez projektanta Karima Rashida dla kolekcji Gorenje. Koszt wynosi od 33 000 rubli.

ECT680 od Gorenje

Luksusowy, niestandardowy design: ECT680 firmy Gorenje

Techniki projektowania są również obecne w ofercie Hansa. Możesz wybrać rysunek na czarnej błyszczącej powierzchni dla dowolnego stylu. Na przykład panel BHS63503 (od 29,000 rubli) jest niemal dziełem sztuki.

płyta kuchenna

W składzie - kilka opcji projektowania płyty kuchennej

Młodzieżowa powierzchnia wzornicza PV 3012 Fresco firmy Fornelli spodoba się aktywnym ludziom. Koszt to 19 700 rubli. Liczba palników - tylko 2. Piec jest idealny do małych kuchni: szerokość wynosi tylko 29 cm, a głębokość 51 cm.

płyta-fresco Fornelli

Wąska płyta - fresk Fornelli

Minimalistki docenią technikę linii Simpliciti od Gorenje. Nic zbędnego - tylko kontury stref grzewczych na półmatowej mlecznej ceramiki. Koszt modelu ECT6SY2W to tylko 23 000 rubli.

Gorenje

Dobra funkcjonalność, niecodzienny design i praktyczność: Gorenje

Wideo: praktyczny test na szybkość wrzenia

Na wideo - ciekawy test: porównanie wrzenia wody na standardowej kuchence elektrycznej i indukcyjnej.

Wybierając kuchenkę elektryczną, nie zapomnij o bezpieczeństwie. Upewnij się, że okablowanie domowe może wytrzymać obciążenie. Pamiętaj, że dla każdej jednostki dużych urządzeń kuchennych należy zainstalować osobne gniazdko elektryczne. Niepożądane jest samodzielne instalowanie kuchenki. Zamów instalację od sprzedawcy. Lepiej zapłacić koszt połączenia niż stracić gwarancję z powodu niekompletnej instalacji.

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

47 − = 44

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map