Czy można włożyć kuchenkę mikrofalową do lodówki, czy lepiej wybrać inne miejsce na kuchenkę mikrofalową

Czy można włożyć kuchenkę mikrofalową do lodówki, czy lepiej wybrać inne miejsce na kuchenkę mikrofalową

Czy można włożyć kuchenkę mikrofalową do lodówki, czy lepiej wybrać inne miejsce na kuchenkę mikrofalową

Kuchenka mikrofalowa pomaga szybko ogrzać śniadanie, odmrozić mielone mięso i ugotować obiad. Dla gospodyni domowej jest po prostu idealną asystentką w kuchni. Instalacja i obsługa takiego sprzętu jest tak prosta jak to tylko możliwe, wystarczy włożyć go do gniazdka. Ale czy można umieścić kuchenkę mikrofalową w lodówce, biorąc pod uwagę, że oba urządzenia zużywają energię elektryczną i wytwarzają ciepło. Jak bezpieczne jest ich bezpośrednie sąsiedztwo ze sobą?

Kuchenka mikrofalowa w lodówce: na czym polega problem

Większość nowoczesnych kuchenek mikrofalowych jest wyposażonych w wewnętrzny wentylator. Powoduje, że ogrzane powietrze cyrkuluje w komorze pieczenia, wysadzając naczynia do gotowania i przyspieszając proces gotowania. Niektóre z tych mas powietrza pozostawiają kuchenkę mikrofalową przez otwory wentylacyjne, które są dostarczane w różnych modelach na tylnej, dolnej lub bocznej powierzchni obudowy.

piec

Trudno wyobrazić sobie nowoczesną kuchnię bez kuchenki mikrofalowej. Równie trudno jest znaleźć odpowiednie miejsce na urządzenie, zwłaszcza w małym pomieszczeniu

To właśnie gorące powietrze jest głównym problemem. Jeśli otwory wentylacyjne zostaną zamknięte, kuchenka mikrofalowa szybko się przegrzeje i przestanie działać. Kuchenki mikrofalowe zaleca się instalować w taki sposób, aby wokół nich było wolne miejsce o wielkości 15-20 cm, tylko przy odpowiednim ogrzewaniu instalacyjnym zostanie ono usunięte z urządzeń gospodarstwa domowego, bez tworzenia warunków wstępnych do jego przegrzania.

nudzić

Otwory wentylacyjne, przez które wydobywa się gorące powietrze z kuchenki mikrofalowej, muszą zawsze być otwarte

Przepływ ciepła w kuchni pochodzi nie tylko z kuchenki mikrofalowej. Kratka skraplacza za urządzeniem chłodniczym emituje również dużo ciepła. Biorąc to pod uwagę, producenci urządzeń gospodarstwa domowego nie zalecają umieszczania mikrofalówki na lodówce. Niemniej jednak wiele zależy od częstotliwości korzystania z kuchenki mikrofalowej.

Lodówka działa nieprzerwanie, ale kuchenka mikrofalowa jest włączana tylko okazjonalnie. W pierwszym przypadku przepływ ciepła jest stały, aw drugim przypadku z krótkotrwałymi wtrąceniami, tylko do podgrzewania żywności można całkowicie pominąć.

Ważne! Z góry na kuchence mikrofalowej, aby umieścić coś ciężkiego jest zabronione. Można na nim umieścić tylko lekkie przedmioty, maksymalnie - postawić mały chlebek lub wazon.

Jeśli piekarnik jest używany do pełnego gotowania z długimi cyklami pracy wynoszącymi 30-60 minut lub więcej, musi być zainstalowany w otwartej przestrzeni. Tylko w ten sposób zostanie wydmuchany powietrzem w pomieszczeniu, co posłuży za gwarancję pozbycia się nadmiaru ciepła. Jest gorąco być w środku, a nie na zewnątrz urządzenia. W przypadku poważnego przegrzania, nawet dotykanie obudowy jest niebezpieczne.

Kuchenka mikrofalowa

W małej kuchni kuchenka mikrofalowa czasami musi być umieszczona prawie pod sufitem

Nawet mała lodówka lub zamrażarka jest w stanie wytrzymać ciężar mikrofalówki, nie ma problemów z tą stroną. Główną przeszkodą w instalacji kuchenki mikrofalowej w lodówce jest ciepło, które powstaje podczas gotowania. Trzeba się go jakoś pozbyć, inaczej takie urządzenia kuchenne nie będą działały przez długi czas.

Jak bezpieczne jest umieszczenie kuchenki mikrofalowej na urządzeniach kuchennych?

Z powodu ciepła pochodzącego z kuchenki mikrofalowej nie można na nim umieścić innych urządzeń gospodarstwa domowego. Ponadto jego korpus nie jest po prostu zaprojektowany z myślą o dodatkowej grawitacji od góry. Teapots i telewizory powinny znaleźć inne miejsce, kuchenka mikrofalowa dla nich nie będzie działać.

kuchenka mikrofalowa

Jeśli kuchenka mikrofalowa jest zawieszona nad kuchenką gazową, musi być zapewniona osłona z materiałów niepalnych pod kuchenką lub okapem

Oprócz gorącego powietrza z gotowania, kuchenka mikrofalowa ma inne źródło ciepła. Do pracy potrzebuje transformatora i prostownika, który również nagrzewa się podczas pracy. Ich przegrzanie jest świadomym rozpadem urządzeń gospodarstwa domowego. W tym samym czasie gwałtownie wzrasta ryzyko zapłonu urządzenia elektrycznego.

Ale w małym mieszkaniu nie możesz wybrać. Ogólnie rzecz biorąc, możliwe jest umieszczenie kuchenki mikrofalowej na lodówce, producenci w kategorycznej formie nie zabraniają jej jednak pamiętać:

1
 1. Takie działanie urządzeń gospodarstwa domowego może stanowić powód odmowy naprawy gwarancyjnej w przypadku awarii.
 2. Moc elektryczna lodówki będzie zużywać więcej, ponieważ ilość ciepła na skraplaczu i wewnątrz komory wzrośnie.
 3. Podczas korzystania z kuchenki mikrofalowej musisz ograniczyć się do trybów "Odszranianie" i "Ogrzewanie".

Sama lodówka jest dość wymagająca, aby pomieścić wiele innych domowych urządzeń elektrycznych i źródeł ciepła. Nie zaleca się instalowania go w pobliżu kuchenki, piekarnika i grzejników systemu grzewczego. Kuchenka mikrofalowa w lodówce stanowi dodatkowe obciążenie dla sprężarki. Jeśli istnieje możliwość umieszczenia kuchenki mikrofalowej w innym miejscu - warto ją wykorzystać.

cokół

Uchwyt ścienny do zawieszenia kuchenki mikrofalowej

Instalacja kuchenki mikrofalowej najlepiej wykonać na specjalnych wspornikach. Są początkowo zaprojektowane pod kątem wagi tej techniki. W ten sposób wszystko odbywa się w taki sposób, aby nie zakłócać pracy kuchenki mikrofalowej. Na ścianie można je przymocować niemal wszędzie. Nie będą zakłócać instalacji urządzenia bezpośrednio nad lodówką.

Gdzie lepiej zainstalować kuchenkę mikrofalową w kuchni

Zasady umieszczania kuchenki mikrofalowej

Istnieje kilka prostych zasad umieszczania kuchenki mikrofalowej w kuchni:

 1. Szczeliny wentylacyjne służące do odprowadzania gorącego powietrza z kadłuba muszą mieć co najmniej 15 centymetrów szerokości.
 2. Montaż urządzenia odbywa się wyłącznie na płaskiej i stabilnej powierzchni, bez luźnych lub niewiarygodnych podpór.
 3. Odległość od podłogi do kuchenki mikrofalowej powinna przekraczać 90 cm.
 4. Im mniej pobliskich źródeł ciepła (inne urządzenia gospodarstwa domowego i akumulatory), tym lepiej.
 5. Nawet niedopuszczalne są krótkotrwałe zamknięcia z gruzem lub otwory wentylacyjne na korpusie ręcznika kuchennego.
 6. Pod kuchenką mikrofalową konieczne jest ułożenie wykładziny termoizolacyjnej, która zajmie skok cieplny.
 7. Piec powinien stać na regulowanych nogach, należy unikać bezpośredniego kontaktu jego dna z powierzchnią.

Rada! Jako izolator ciepła można zastosować arkusz sklejki lub gumy. Mają one wystarczającą izolacyjność cieplną i mają gęstą strukturę, która nie będzie sprzedawana pod ciężarem urządzenia elektrycznego. Z ceraty lub obrusu w tym przypadku, sens będzie niewystarczający.

kuchenka mikrofalowa

Instalacja kuchenki mikrofalowej w lodówce jest wyjątkowym przypadkiem, gdy po prostu nie ma innych opcji

Wysokość umieszczenia kuchenki mikrofalowej nie powinna przekraczać półtora metra od podłogi, w przeciwnym razie niewygodne będzie otwieranie drzwi. A zdobywanie potraw z gorącym jedzeniem, trzymanie go na wyciągniętej ręce, jest ryzykowne. Palenie zamiast pysznego posiłku raczej nikogo nie zadowoli, a postawienie obok niego stołka lub taboretu jest wątpliwą przyjemnością.

Rada! Jeśli kuchenkę mikrofalową trzeba było postawić na lodówce, najlepiej używać jej tylko do podgrzewania naczyń. Zastosowanie technologii w tym przypadku jako piekarnika powinno być wykluczone.

Lodówka pod kuchenką mikrofalową powinna być niska, 90-120 cm wysokości, w przeciwnym razie codzienna praca urządzenia zamieni się w tortury. Zamiast pomocy i wygody, gospodyni tylko komplikuje jej życie. Tak, i wzięcie gorących naczyń z pieca, gdy znajduje się w lub nad głową, jest po prostu niebezpieczne.

kuchenka mikrofalowa

Niezwykle niewygodne i niebezpieczne rozwiązanie

Najbardziej udane opcje zakwaterowania

Parlamentarzyści domowi są niewielkich rozmiarów. Istnieją modele z wolumetrycznymi komorami wewnętrznymi i ogólną obudową, ale są one rzadkością w domowych kuchniach. Jest to bardziej opcja do użytku komercyjnego. Aby ogrzać śniadanie w wystarczająco krótkim małym piekarniku.

umieszczenie mikrofalówki

Najbardziej udane opcje umieszczania kuchenki mikrofalowej w kuchni

W małej kuchni, nawet w przypadku małej kuchenki mikrofalowej, trzeba szukać takiego kąta, aby urządzenie było wygodne i nie zajmowało cennych centymetrów przestrzeni.

lokalizacja pieca

Optymalna wysokość umieszczenia MP - 7-8 cm poniżej barku hostessy i nie więcej niż 130 cm od podłogi

MP w kuchni można zainstalować:

 • na wspornikach lub półce wiszącej;
 • pod kuchenką zamiast zwykłego piekarnika elektrycznego lub kupić piekarnik z trybem mikrofalowym;
j14
j15
j16
 • na blacie z zestawem kuchennym;
 • w szafce pod lub nad obszarem cięcia;
j11
j12
j13
 • osadzone w zawiasach, szafce lub kolumnie;
 • na parapecie okna kuchni.

Wszystkie opcje mają prawo istnieć, ale każda z nich ma swoje wady i zalety. Na przykład podczas instalacji kuchenki mikrofalowej na parapecie na zimę, z powodu przepływu gorącego powietrza, pakiety szklane będą koniecznie płynąć. A jeśli umieścisz MP na blacie stołu lub wewnątrz zestawu słuchawkowego, będziesz musiał wziąć pod uwagę, że przestrzeń jest prawie zawsze "zajęta" naczyniami lub słoikami z przyprawami.

kuchenka mikrofalowa

Możesz umieścić kuchenkę mikrofalową na parapecie tylko, jeśli jest szeroka

Wybierając miejsce na MP, należy pamiętać, że nie można go zawiesić na powierzchni. Wszystkie cztery nogi powinny być stabilne. Nawet jeśli jest zawieszony na wspornikach, na ich "nogach" kuchenka mikrofalowa musi mocno i niezachwianie trzymać.

Przegląd wideo różnych metod instalacji

Podczas umieszczania urządzeń AGD w kuchni konieczne jest uwzględnienie zarówno ograniczeń eksploatacyjnych, jak i kwestii estetycznych. Oczywiście możesz umieścić kuchenkę mikrofalową na lodówce, ale jak piękny będzie ten wygląd we wnętrzu? I nie zapomnij o bezpieczeństwie. Jeśli agregat chłodniczy ma dwie komory i wysokość dwóch metrów, lepiej jest znaleźć inne miejsce dla kuchenki mikrofalowej.

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

49 + = 58

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map