Skříňový nábytek jako nedílná součást moderní kuchyně

Skříňový nábytek jako nedílná součást moderní kuchyně

Když mluvíme o kuchyni, nejprve si představíme krásnou sadu s nástěnnými a podlahovými skříněmi, moderní vestavěné spotřebiče, praktickou desku. Ve skutečnosti by bez obtížných prostorných skříní, zásuvek a police bylo obtížné uspořádat všechna jídla, čisté příbory, některé výrobky. Vzpomeňme si, jaký je nábytek pro kuchyň a co bychom měli věnovat pozornost při výběru.

Co je skříňový nábytek

Existuje všeobecně uznávaná klasifikace nábytku, která se odráží v článcích GOST. Existují také požadavky na jednotlivé produkty. Všechny typy jsou rozděleny do dvou velkých kategorií – sbory a čalouněný nábytek, každá z těchto kategorií má podle druhu také poddruhy. Za prvé, zkusme určit, co to je – kabinet nábytek, a najít jeho charakteristické vlastnosti.

kuchyňská sada

Moderní kuchyňská sada

Tento název je vhodný pro veškerý masivní nábytek, jehož hlavní součástí je prostorný kufřík. Skládá se z prefabrikovaných dílů, panelů a štítů, to znamená, že jsou vhodné všechny skříně, skříně, komody, konzoly, skříně a noční stolky, skříně a příborníky. Hlavním úkolem je uskladnění věcí, které jsou uloženy na regálech, v zásuvkách, zvláštních oddílech a odděleních.

zatahovací modul

Dynamický prvek – zatahovací modul

Tento druh je perfektně kombinován s jinými, například v kategorii tyčových výrobků – stolů a židlí (pro výrobu nohou používají tyče nebo prodloužené polotovary), stejně jako s čalouněným nábytkem. V jedné sadě mohou být prvky různých typů, např. V jídelně, kombinace stolu, židlí a bufetu (nebo servírovací stůl ve formě komody) je považována za tradiční.

kuchyně

Jídelní skupina

U pouzdrových výrobků je typické použití fasády (krásně navržená přední část) a speciálního příslušenství, které pomáhají otevřít dveře a zásuvky. Kování zahrnuje všechny druhy závěsů, úchytů, vodítek. Z moderních detailů – rotační a tlakové mechanismy, plynový výtah, prvky vnitřní náplně.

kuchyně

Fasády MDF v moderním interiéru

Moderní kuchyňský a jídelní nábytek – to jsou praktické a ergonomické skladovací systémy, které jsou nejfunkčnější a esteticky atraktivní.

Specifičnost prostředí kuchyně

Objekty, které tvoří interiér kuchyně, se liší od analogů umístěných v jiných místnostech. Například kuchyňské skříně vypadají jinak než šatní skříně, které jsou v ložnici, v obývacím pokoji nebo na chodbě. K dispozici jsou dva typy kuchyňských skříní – stěny a podlahy. První může mít hluchou nebo průhlednou průčelí, druhá – její vlastní specifika. Například mycí prostor vypadá jinak než u vestavěných spotřebičů nebo nádobí.

skříňky

Kuchyňské skříně – pohodlný úložný systém

Nejčastěji při plánování obytných prostor je prostor pro vaření a malý prostor. V moderních domech – v průměru 10 m² až 15 m². S ohledem na tuto skutečnost mají skříně své vlastní vlastnosti, například lineární modely zaujímají oblast od stěny ke stěně a úhlově se táhnou podél dvou sousedních stěn. Existují možnosti písmen P – objemové úložné systémy s obrovským počtem polic, zásuvek a výsuvných modulů.

zásuvka

Zajímavé úhlové řešení

Ve spojení s ekonomikou vesmíru je praktický vestavěný nábytek obyčejný a zaujímá mnohem menší prostor než samostatný nábytek. Spolu s interiérovými předměty je také vybudováno technické vybavení – varné plochy, trouby, mikrovlnné trouby, myčky a myčky nádobí, ledničky.

spotřebiče v kuchyni

Druhá důležitá část kuchyně je technická

Díky rozmanitým řešením je možné přesunout část skříní pod pracovní plochu ve středu místnosti, která se nazývá “ostrov”. To nevypadá jako standardní jídelní stůl, i když může plnit své funkce.

složení s

Moderní kompozice s “ostrovem”

Chcete-li ušetřit místo, použijte návrhy s mezerami, které zabírají stěnu od podlahy ke stropu. Chcete-li prokázat krásné služby, nainstalujte skleněnou vitrínku.

Klasifikace nábytku do jídelny a kuchyně

Rozmanitost kuchyňských stolů a příbuzných výrobků se odráží v klasifikaci, která pomáhá lépe porozumět výrobě, účelu a použití interiérových předmětů. Při výběru modelů je třeba zvážit všechny navrhované typy a poté zvolit vhodné řešení pro návrh a styl.

Konfigurace: sady a náhlavní soupravy

Úplnost představuje tři typy produktů a skupin:

  • jeden (kus);
  • sady;
  • headset.

Jednotlivé objekty v moderní situaci se používají zcela zřídka. Výjimkou jsou exkluzivní ruční výrobky nebo drahé starožitnosti. Ostatní kabely nebo skříně, i když jsou samy, jsou součástí sady.

skříň

Samostatný bufet

Sada nábytku se liší od náhlavní soupravy podle její variability. Všechny položky jsou kombinovány do jediného složení, ale mohou se naprosto vztahovat k různým sadám. K vyřešení architektonického a uměleckého problému je třeba vybrat výrobky, které jsou kombinovány v designu, barvě, textura a stylistické prvky.

kuchyně

Kuchyně je vyrobena ve stejném stylu

Souprava je sbírka nepravidelných položek a interiérových předmětů spojených se všemi druhy konstruktivních a uměleckých prvků. Je navržen tak, aby navrhoval jednu zónu nebo jednu místnost. Kuchyňská souprava, o kterou nás zajímá, se skládá z podlahových a nástěnných skříní, pracovních skříní pod umyvadlem, varné desky, skříně na smažení. Jídelna obvykle zahrnuje skupinu stolů / židlí a bufet.

italská sada

Luxusní italská apartmá

Počet položek v jedné sluchátce se může lišit. Vzhled modulárního nábytku dal příležitost k dokončení situace v závislosti na velikosti místnosti a finančních možnostech. Vychutnejte si nádhernou italskou soupravu s dřevěným a zlatým povrchem a můžete najít skromný kuchyňský kout, který zapadá do starého Chruščovova nebo do rohu malého studia.

nastavit

Sada ze série “economy”

Nyní návrháři mají tendenci vybavovat prostory ve stejném stylu, ale eklektické interiéry umožňují použití objektů s různými orientacemi.

Konstruktivní nuance

Pokud pečlivě zvážíte design kuchyňských skříní, můžete vidět, že všechny modely jsou podobné. Jediným zásadním rozdílem, pokud jde o konstrukci, jsou vlastnosti sestavy skořepiny. Některé jsou sestaveny pomocí panelů namontovaných na koncích, které jsou vyrobeny rámovým způsobem. V této souvislosti se rozlišují dva typy struktur:

  • štít;
  • rámce.

Obě kategorie jsou stejně oblíbené, ale první pohled je vhodnější pro minimalistické styly, druhý je klasický, zdobený ozdobnými detaily.

skříň

Panelové podlahové skříně

Náklady na tyto a jiné modely jsou asi stejné, protože se liší ne v množství nebo kvalitě materiálu, ale v montážní technologii. Panelové varianty se však provádějí rychleji, protože pro jejich realizaci je nutné jednoduše řezat už připravený panel (například dřevotřískové desky) do oddělených fragmentů a druhá varianta vyžaduje více času.

kuchyně

Kuchyně štítu v minimalistickém stylu

Konstrukce rámu je také charakteristická pro japonský styl, kde se fasáda často vyrábí ve formě mřížky. Části jsou připevněny k rámu, který je upevněn na závěsu závěsů nebo pomocí jiného, ​​dokonalejšího mechanismu.

nábytek

Rámcová výrobní technologie

Často, když používáte technologii rámců, experimentujte s barevnými kontrastními odstíny, aby byly funkce montáže ještě výraznější. Tradičně je jeden z neutrálních tónů (béžový, písek, šedý, bílý) kombinován s jasně červeným, smaragdovým, ultramarínem. Monochromatické povrchy vypadají neméně stylově.

fasád MDF

Rámové fasády MDF

Partnerem vnitřních předmětů trupu jsou tyčové prvky, z nichž obvykle sestává jídelní skupina. Jedná se o obdélníkové a kulaté stoly, rohy, stoličky, židle.

jídelna

Skupina jídel: návrh bloku

Nevylučujte používání čalouněného nábytku. To platí zejména pro studia, ve kterých roli jídelny a obývacího pokoje často hraje jedna místnost.

Technologické vlastnosti

Výroba sekcí je vhodná jak pro výrobce, tak pro uživatele. Malé předměty (krabice, noční stolky) jsou přepravovány a sestavovány již v úplně dokončené podobě, velké jsou namontovány na místě z jednotlivých částí.

prefabrikovaná sada

Kompaktní prefabrikovaná sada

Modulární modely lze bezpečně přiřadit sekčnímu nábytku a nejvíce nezávislému druhu. Představuje samostatné kompaktní prvky, které lze kombinovat v závislosti na úkolech projektu.

nábytek v montáži

Sekční nábytek při montáži

Vestavěné úložné systémy jsou naopak zcela stacionární. Nástěnné skříně mají společné stěny a horní panel, podlahu – společnou desku. Pokud chcete, jeden fragment není nahrazen – musíte celý systém demontovat.

vestavěné skříně

Moderní vestavěné skříně

Nedestruktivní stavby se provádějí podle objednávek a výkresů sestavených majitelem bytu. Při sestavování projektu jsou přesná měření velmi důležitá: jedna chyba byla provedena – a budete muset opakovat celou sadu. Z tohoto důvodu výrobce často trvá na tom, že nechá své měřidla na svém místě.

nastavit

Nastavte pro vlastní vestavěné spotřebiče

Vestavěná technika je stejně výhodná jako vestavěný nábytek. Venku je pouze čelní panel, uživatelům je umožněn pohodlný přístup ke všem funkčním dílům. Instalace zařízení by měla být prováděna odborníky.

Výběr materiálu pro montáž

Při nákupu hotových headsetů se ujistěte, že jste se informovali o materiálu a jeho výhodách. Téměř všechny domácí společnosti se specializují na výrobu levných dřevotřískových desek, dřevotřískových desek a MDF, ale najdete oba dýhované moduly a vzorky z přírodního dřeva.

kuchyňský interiér

Přírodní dřevo dělá interiér jako domácí

Některé styly umožňují v interiéru prvky z nerezavějící oceli. Nerezová ocel má vynikající odolnost proti opotřebení, je vhodná pro výrobu stolních desek a rámů.

kuchyně

Nerezová ocel v interiéru high-tech

V poslední době se pro výrobu desek používal umělý kámen. Svými vlastnostmi není nijak příznačná pro přirozené a má mnohem více možností zdobení.

pult

Stolní deska z umělého kamene “mramor”

Moderní modifikovaný plast – skvělá alternativa fasád MDF. To se nedeformuje od tepla, nereaguje na vlhkost, dokonale zdůrazňuje styl interiéru.

lesklý plast

Jasně lesklý plast

Kromě těchto materiálů se při výrobě kuchyní používá sklo, matný a průhledný plast.

Který způsob výroby je lepší

Před nákupem nové sluchátek se vždy objevuje otázka, která je lepší: model na zakázku nebo zcela hotová verze. Inženýři se naučili přicházet s univerzálními modely, které snadno zapadají do jakéhokoliv interiéru, ale designový projekt pro konkrétní místnost je ještě pohodlnější a funkčnější.

kuchyně

Modulární kuchyň sériové výroby

Je-li kuchyňské vybavení naplánováno s moderními vestavěnými spotřebiči, je jediný projekt jediným správným řešením. Nezávisle si vyberete pracovní plochu, chladničku, umyvadlo, sporák. Velkou roli hraje velikost zařízení – jen zřídka se shodují s rozměry hotových nabídek.

nastavit

Sluchátka na míru s prostorovým prostorem a interiérovým stylem

Je lepší se obrátit na mistry a ty, kteří žijí v malých bytech. Standardní tovární modely sériové výroby jsou navrženy pro plochu od 7-10 m a více², dosud existují prostory o rozloze 5-6 m².

kuchyně

Možnost malého bytu

Pro majitele prostorného bydlení je mnoho stylových, drahých nebo ekonomických modulárních nabídek. Mezi nimi jsou zajímavé možnosti se samostatným stolem “ostrova” nebo pohodlnou jídelní soupravou.

Návrh moderního kuchyňského interiéru

Modely bydlení 21. století jsou fantastické příležitosti pro konstruktéry a inženýry. Můžete vytvořit atmosféru v každém stylu, od teplého exotického po chladné Středomoří. Ale moderní občané mají pocit nedostatku komunikace s přírodou, takže si často vybírají jednoduché, domácké, připomínající venkovský venkovský život.

kuchyně

Země – kouzlo vesnického života

Provence je francouzská verze, jednoduchá, snadná, trochu romantická. Vintage skříňky, květinové ozdoby, dřevěné ozdoby, teplé barvy – není překvapením, že styl Provence je velmi oblíbený u žen.

kuchyně

Útulný Provence

Každý, kdo preferuje světlé barvy, přísnost interiérových linek, maximální funkčnost, bude mít rád skandinávský styl. Vážní obyvatelé severu vždy uváděli funkčnost na prvním místě a design na druhém místě, i když s uměleckou chutí jsou také vynikající.

kuchyně

Přísný a funkční skandinávský styl

Vysoce technicky s technikou, minimalismem a nedostatkem výzdoby je spíše mužským stylem. Nic nadbytečné, pouze pracovní plochy, jen ty nejpotřebnější. Ostré kontrasty nebo neutrální barvy, skleněné a kovové doplňky, spousta “inteligentních” zařízení – interiér pro podnikatele.

kuchyně

High-tech – lesk lesk a kov

Japonci také nelíbí nepořádek a “zbytečné” interiérové ​​předměty. Každá věc nese funkční zatížení, zatímco všechno je snadné, čisté a jednoduché.

kuchyňský interiér

Tradiční japonský interiér

Pokud chcete elegance na polovinu s luxusem, věnujte pozornost nabídkám ve stylu art deco. Jasné, drahé, exkluzivní interiérové ​​objekty jsou navrženy tak, aby ohromily a potěšily. Polodrahé kameny, zlacení, křišťál, přírodní kůže – v art deco nastavení nenajdete nic neatraktivního nebo banálního.

kuchyně

Glitter a luxus art deco

Pokud nechcete experimentovat a upřednostňovat klidný interiér, přestat volit na dokonalé ušlechtilé klasiky.

Související videa

Následující videa obsahují užitečné informace o různých typech kuchyňského nábytku.

Video reportáž o profesionální výrobě skříní:

Nejlepší volba je na zakázku:

Myšlenky kuchyňského designu:

Jak můžete vidět, rozsah skříňového nábytku pro kuchyň je poměrně velký. Znalost klasifikace vám pomůže rozhodnout se o volbě, najít nové nápady, vytvořit exkluzivní projekt. Není-li dostatek vědomostí – konzultace s inženýry a projektanty pomohou vyřešit nejtěžší otázky.

decor

Leave a comment