Roma perdelerini nasıl silebilirim: mükemmel sonuçlar için küçük numaralar

Roma perdelerini nasıl silebilirim: mükemmel sonuçlar için küçük numaralar

Pencereleri dekore etmek için kullanılan herhangi bir malzemede olduğu gibi, Roma perdelerinin de dikkat etmesi gerekir. Roma perdelerini yıkadıktan sonra, yaptıkları kumaşla ilgili bilgileri okuyun. Ancak unutmayın: eğer uzun süre dayanmasını istiyorsanız, sık sık yıkamayın, ama elektrikli süpürgeyle temizleyin.

Diğerleri gibi, Roma perdeli kumaşların periyodik yıkamaya ihtiyacı vardır.

Kumaştan çıkan Roma perdeleri, diğer tüm ürünler gibi periyodik olarak yıkanmalıdır.

Roma perdeleri nasıl düzgün yıkamak

Bu gibi perdeler sentetik veya doğal kökenli kumaştan yapılmıştır. Vakumlu olabilir, ancak ürünlerin yıkanmasına izin verilir. Perdeler geleneksel perde kumaşlardan yapılmışsa, arabada yıkanabilir, ancak bunu yarıya kadar doldurabilirsiniz. Bu, hassas yıkama, hassas durulama ve eğirme sağlar.

Roma perdeleri için, hem makine hem de el yıkama için uygundur

Roma perdelerinin büyüklüğüne ve malzemesine bağlı olarak, el ile veya çamaşır makinesinde yıkanırlar.

Roma perdelerini yıkamanız için, kumaş şeritleri arasındaki çıtaları çıkarmayı unutmayın. Bunlar metal, ahşap veya plastik kirişlerdir. Bunu yapmak zor değildir, çünkü şerit veya bir taraftaki son işlem kenarı sıkışmaz.

Roma perdelerinin durulanması dikkatlice yapılmalıdır, çünkü kumaşın liflerinde kalan deterjan parçacıkları kimyasal reaksiyona neden olabilir ve perdeler rengini değiştirir.

Yıkama istenen sonuçla sonuçlanmadıysa ve kirlenme izleri düzelemediyse, kuru bir temizleyiciyle temas kurun.

Pamuklu kumaşlardan perdeler, evrensel tozlar kullanılarak yıkanır. Ürünü bir kurutma makinesinde kurutmak isterseniz, bunun yapılabildiğinden emin olun (etiketteki bilgileri okuyun). Bunu yapamazsanız, kumaş küçülebilir ve pencereye tekrar takamazsınız. Bu perdeleri elle 40 derece su sıcaklığında yıkamak en iyisidir. Bunu yapmak için, körleri ağartma maddesi içermeyen pH nötr bir temizleyici ile bir saat boyunca ıslatın.

Narin kumaşların “tapınakları” nasıl yıkılır

Bunları manuel olarak veya bir arabada silebilirsiniz, ancak sadece 30 derecelik bir sıcaklıkta, bir santrifüjde dönerek bükülmeye izin verilmez. Kuru kadife perdeler, bir ter bezle sarılır ve düz bir yüzeye yayılır.

İpekin Roma perdeleri de çamaşır makinesinin tamburunda sökülemez ve sıkılmaz. Ürünü güneşte veya ısıtma cihazının yanında kurutmayın.

decor

Leave a commentAdblock
detector