Vzduchové clony na kuchynských oknách: štýlové závesy z organzy

Vzduchové clony na kuchynských oknách: štýlové závesy z organzy

Vzduchové clony na kuchynských oknách: štýlové závesy z organzy

Na rozdiel od ťažkých a ťažkých drapérií je možné ľahko aplikovať bezstarostnú organzu v každom interiéri: v luxusných obývačkách, v tichých spálňach a prísnych skriniach. To je skutočný nález pre vytvorenie štýlovej kuchyne. Pozrite sa, aké jemné a ľahké to vyzerá na priesvitnú organzu na oknách: foto nižšie vám pomôže pochopiť, ako neobmedzené sú možnosti tejto úžasnej tkaniny.

Organza: tajomstvo popularity

Bezstarostná, vzdušná, dúhová tkanina sa stala jedným z najpopulárnejších materiálov pre zdobenie okien. Krásne, vždy elegantné závesy súťažili s tradičnými závesmi závoja, tylu a siete. Aby ste pochopili, čo je moderná organza, musíte sa pozrieť do minulosti.

plátno

Brilantný obloha azúrová

Predtým bol vzhľad a technológia výroby organzy odlišné. V Európe priesvitná hmota prišla až v 18. storočí - prišla na obchodné lode z ďalekých východných krajín. Bol k dispozícii iba zástupcom vyšších tried, pretože to bolo vyrobené z prírodných hodvábnych nití a bolo dosť drahé.

hodváb

Viac hustého hodvábu pripomínajúceho satén

Moderná organza je vyrobená zo syntetických nití, najčastejšie z polyesteru. Kvôli umelému pôvodu sa jeho kvalita zlepšila, okrem toho existovali mnohé odrody - lesklé a matné, čiernobiele a viacfarebné, s výtlačkami a ozdobami.

floristická téma

Populárna floristická téma

S vynikajúcimi estetickými vlastnosťami má polyester nasledujúce výhody:

 • má vysoký stupeň pevnosti v ťahu;
 • po umývaní sa nezmršťuje, zachováva svoj pôvodný tvar a veľkosť;
 • Ľahko toleruje vplyv ultrafialových a chemických detergentov;
 • Neodstavujte slnečné lúče, umožňuje vám ušetriť prirodzené svetlo.

Po ušľachtilé prírodné hodváb ustupuje na polymérové ​​vlákno, náklady na materiál dramaticky klesol a teraz si môžete kúpiť kvalitnú tkaninu za cenu 150-300 rubľov / m. Z toho vyplýva, že nezávislý šijací záves z organzy na závesy okien bude stáť 1500 rubľov.

rožky

Rolky z Číny 0,7 mx 9 m za cenu 260 rubľov. za kus

Ďalšie plus, pokiaľ ide o starostlivosť: produkt dokonale prenášať na čistenie rúr, ale niekedy je to celkom jednoduché, jemné ručné pranie Prací prostriedok (napríklad mydlo) pri teplote + 30 ° C. Je možné urobiť záver, že je to vynikajúca voľba pre konštrukciu okien v miestnostiach, kde Príslušenstvo z textílií sa často znečisťuje.

Typy organza na šitie záclon

Syntetické tkaniny nie sú tak jednoduché pri šití a spracovaní, ale najčastejšie sa používajú na výrobu nádherných doplnkov, odrody a cirkusových oblekov, slávnostného dekorácie. Zamilovali sa do návrhárov, ktorí vynašli množstvo úžasných riešení pre šitie kuchynských záclon z tylového alebo organza: fotografia je jedným z jednoduchých, ale elegantných možností.

závesy v kuchyni

Dekorácia fasád a okien v jednom nasýtenom tóne

V závislosti od technológie výroby a kombinácie vlákien rôznych farieb je možné rozlíšiť tieto typy organza:

 • monofónne, bez vzorov a tlačených vzorov, snehovo biele alebo farebné;
 • "Chameleon" - zmena odtieňa pri zmene osvetlenia alebo uhla pohľadu;
 • "Metallic" - akýsi "chameleón", odlievanie striebra, zlacenie alebo meď;
 • "Sneh biely lesk" - šumivé pod lúčmi prírodného alebo umelého osvetlenia, často používané na kombináciu s hustšími závesmi;
 • s fotoprintom - s priesvitným obrázkom aplikovaným špeciálnym nepremokavým atramentom;
 • "Crash" - "header", štýlový a expresívny materiál;
 • "Rainbow" - možnosť, ktorá kombinuje všetky farby palety;
 • S leptaním, čo umožňuje získať objemové obrázky.

Pre uvedených druhov, môžu byť pridané do mnohých typov vzorov, vzory a ornamenty, vyrobených rôznymi spôsobmi: dierovanie, rezanie laserom, lakovanie, potlače textilu, výšivky, atď

1
rolety

Vytvárajte fotografické výtlačky v kvetinovej téme

Na zväčšenie objemu obrazu používate najčastejšie strojové vyšívanie. V závislosti od farby, tónu hlavného pozadia alebo kontrastu vyzerá obrázok vyhradený alebo výrazný. Nite na vyšívanie nie sú nevyhnutne umelé, pretože ľanové alebo bavlnené prvky obrazu nadobúdajú potrebný objem a štruktúru.

záclony

Skvelé riešenie pre okná v jedálni

Pri objednávaní alebo šití kuchynských záclon je potrebné zvážiť druh textilu: pre výrobky "na podlahe" je vhodné plátno, ale pre kompaktné modely je lepšie zostať na jednoduchom čiernobielom či "chameleónovom".

Vzduchovka v kuchyni - pre každú chuť

V kuchyni je jedlo pripravené, ale v mnohých apartmánoch táto miestnosť slúži súčasne ako jedáleň av štúdiách - a obývacej izbe. Zameriavame sa trochu času na dizajn závesov z organzy, pretože je to pomocou krásnych a štýlových záclon na oknách, ktoré často dokážu dosiahnuť pohodu a kompozičnú kompletnosť interiéru.

Minimalizmus v modernom interiéri

Minimalistický dizajn je typický pre kuchyne, najmä ak ich zábery nepresahujú 5-6 m². Svetlé, ťažké závesy sú absolútne nevhodné a svetelné závesy dokonale padnú. Pamätajte si na dôležité pravidlo: čím je priestor miestnosti menší a rozmery okenného otvoru, tým je kompaktnejší model závesu. Dve biele polovičky s otvorenou podhvatyami a miniatúrnym lambrekenom sa hodia aj do najbližšieho rohu.

rolety

Univerzálna verzia v klasickom štýle

Úhľadne a atraktívne v zadržiavanom interiéri sa pozerajú na okná rímskej záclony. Hrúbka transparentných textílií môže byť zvýšená, ak je jedna vrstva nahradená niekoľkými. Jedinou podmienkou je, že pre takéto riešenie je potrebné monofónne plátno bez vzoru a výšivky. Ak je na výstave vytlačený obrázok, stačí jedna vrstva.

rolety

Súbor dvoch typov závesov pre okno s balkónom dvere: rímske záclony a záclony na očkách

Nedostatok priestor často vedie k tomu, že stena okolo okenných obsadená skrine a police, aby obiehal asymetrické prevedenie - z jednej clony prilepené ozdobný prámik, alebo kombinácia dvoch rôznych tvarových dielov. Farba oboch častí sa môže zhodovať alebo líšiť a v druhom prípade nie je ťažké dosiahnuť jasný kontrast.

záclona

Jemná záclona organzy v lila-bielej farbe

Menej často sú polopriehľadné modely používané na šitie malých záclon na polovičných oknách v rustikálnom štýle, v prípade takýchto modelov je vhodnejšia hustá tkanina v klietke alebo hrášku.

Vynikajúce záclony pre romantických ľudí

Ak oblasť umožňuje alebo zvolený štýl, môžete si vybrať nádhernejší model v krásnom romantickom štýle. Zlatá výšivka, svetlý kvetinový výtlačok, rozmazané obrazy veľkých kvetení, strieborné nite - záclony vytvárajú slávnostnú pozitívnu atmosféru.

kvetinové vzory

Letná záhrada kedykoľvek v roku

Pre vzdušné materiály v romantickom štýle sú mierne flippantné, ale v tomto prípade príslušné detaily: malé rušičky, veľké flounces, svetlé farebné bekes a stuhy, hodvábne fringe. Najdôležitejšie je, že materiál na spracovanie hran je kombinovaný s hlavným poľom. V prípade rovnakej farby môžete použiť pestrý povrch a naopak.

rolety

Jednoduchá variácia niekoľkých častí ošetrených kontrastným včelárstvom

Ak nie ste spokojní s kvetinovou témou, dávajte pozor na "chameleón" v mäkkých farbách alebo vyšívaných vzoroch - na oknách vždy vyzerajú ľahko a čerstvé.

Viacpodlažné závesy s lambrequins

To nie je príliš relevantná pri oknách stiesnené miestnosti, ale všade svoje obľúbené závesy s mnohými záhyby a svieži záves tisíce inkarnácií, takže ak ste vlastníkom obrovského kuchyne si to môžu dovoliť laminované nádheru.

vzor záclony

Sada záhybov a zlata

Pri výbere tkaniny pre zložité kompozície vzniká otázka: ako nepreháňať dizajn? Faktom je, že záhyb, zostava alebo neobvyklá vyrezávaná forma sú podmienené dekoratívnymi prvkami. Ak ich posilníte na úkor 2-3 rôznych typov hmoty, zložitých vzorov alebo jasných kombinácií namiesto sofistikovaného dizajnu, môžete získať lásku parodii štýlových záclon.

rolety

Takéto záclony sú vhodnejšie pre okná obývacej izby

Namiesto tradičného lambrekinu, zaveseného na háčiky alebo naťahaného na retiazke, môžete použiť krásne zhromaždené kusy tkaniny, ktoré sa jednoducho hodia cez rímsu. Toto riešenie vyzerá prirodzene a poskytuje interiéru určitú ľahkosť.

rolety

Luxusná sada pre okná priestrannej jedálne v klasickom štýle

Bez ohľadu na to, ako veľmi milujete multilayeredness, skúste kuchyňu zvoliť modely skromnejšie - sú lepšie na časté umývanie.

Možnosti pre dekoráciu

Pomocou malých dekoratívnych doplnkov možno dokonca aj tie najjednoduchšie záclony zmeniť na neobvyklé, rafinované, nádherné rámovanie okenného otvoru. Pravidlá sú jednoduché: existuje málo ornamentov, sú kombinované so záclonami a okolitým interiérom, okrem estetického zaťaženia, ktoré sú prenášané a funkčné (napríklad podporujú záhyby alebo dávajú záclone krásny tvar).

vyzdvihnúť

Zber je vyzdobený púčikmi s kontrastným odtieňom

Príslušenstvo, pomocou ktorých môžete diverzifikovať dizajn závesov:

 • bočné držiaky a ponožky;
 • nadstavbové dekoratívne prvky (kvety, motýle);
 • magnetické držiaky;
 • korálky, flitre, korálky;
 • okraj, šnúrka, šnúra;
 • lemované čipkou.

Je lepšie použiť jedno z uvedených doplnkov, najmä pre farebné alebo škvrnité textílie. Niektoré prvky výzdoby môžu byť vytvorené nezávisle, s využitím pozostatkov hmoty.

dekorové závesy

Krásny výzdobu kvetov pozdĺž okraja zostavy

Ak sú záclony vyzreté a ušľachtilé, nevyžadujú si dodatočný dizajn, stačí vybrať elegantné pick-upy - tkanina, čipka, kov, prútie.

bronzový držiak

Držiak kovového bronzu: jednoduchý a elegantný

Konštrukcia rovných záclon s neutrálnou farbou sa môže meniť s hotovými závesnými prvkami - korálkami, nitkami, muslinom.

Rozmanitosť farieb

Voľba odtieňa závisí výlučne od prostredia - farieb tapiet, kuchynských fasád a dokonca aj stropu a podlahy. Ak chcete získať "v tóne", nie je vždy možné, odporúčame preto zvážiť varianty s kontrastným dizajnom. Napríklad okraj vanilkového závoja, ktorý opakuje farbu vstavaného nábytku, môže byť spracovaný s tmavohnedým alebo čiernym beikom a snehovo bielou záclonou z organzy - jasne červený okraj.

brúsenie

Biela beztavná sada viacerých prvkov s kontrastným okrajom

Nebojte sa zahrnúť do interiéru svetlé, akcentné prvky. Sú dokonca užitočné, ak je kuchynské prostredie neutrálne, bledé alebo bez tváre. Leptaný kvetinový dizajn alebo expresívny tlačený obrázok môže nahradiť tucet ďalších dekorácií. Nebojte sa použiť červenú, oranžovú, jablkovú farbu, ale s jedným nápisom - obklopeným textilným príslušenstvom, riadom alebo inými detailmi, ktoré tento odtieň opakujú.

rolety

Svetlé závesy s kvetinovým vzorom

Víťazi a atraktívny pohľad na okná závesov z transparentnej organzy dvoch kontrastných farieb: bielej a čiernej, vínovej a ružovej, mlieka a kávy. Jeden z odtieňov je nevyhnutne spojený s výzdobou miestnosti, druhá je vybraná naopak.

rolety

Vynikajúca dvojfarebná sada

Viac ako dva rôzne odtiene, ktoré sa používajú, sa neodporúčajú - stratený štýl, existuje zbytočná rozmanitosť.

Závesy z organzy vlastnými rukami

Existuje niekoľko možností, ako vytvoriť krásne priehľadné závesy pre kuchyňu. Môžete si kúpiť hotovú sadu alebo objednať obľúbený model v ateliéri. Avšak je jednoduchšie a lacnejšie šiť elegantné závesy z organzy s vlastnými rukami: hotový výrobok je uvedený na fotografii - záves na očkach.

Očká opona na

Biela opona na očkách

Pre prácu budete potrebovať:

 • tkanina (rozmery sú vypočítané podľa veľkosti rímsy - zvyčajne 2,5-násobok jej dĺžky);
 • hustšia tkanina na dokončenie (manžeta);
 • očka (nevyhnutne párne číslo, interval medzi priľahlými očkami - od 15 cm do 22 cm);
 • Krásna stuha.

Pred nákupom nakreslíme diagram, vypočítame veľkosť a špecifikujeme počet očiek. Výkres rovnej opony je nasledovný:

systém

Usporiadanie očiek

Pokyny pre šitie:

 • Hrozíme to na pravé kúsky, spracujeme bočné švy.
 • Vytvárame hornú časť - manžetu, na ktorú lepíme stuhu na oči (železo). Šírka manžety je 25 cm.
 • Stlačeme lem a príplatky pre švy.
 • Vytiahli sme bočné časti manžety a otočili sme ju von.
 • Vložíme hlavný rez do manžety (asi 2-2,5 cm), urobíme steh.
 • Označujeme - umiestnenie očka je označené bodkami. Vzdialenosť od horného okraja je 4 cm.
 • Okrúhle okrúhle okrúhle okrúhle okrúhle, okolo kruhov (o 2 cm viac) vystrihneme otvory.
 • Zacvaknite očka.

Zostáva položiť hotový výrobok na rímsu. Pri procese strúhania skontrolujte, či sú záhyby ploché.

Video: Organza v interiéri kuchyne

Všeobecné informácie o textílii:

Niekoľko modelov pre kuchyňu:

Starostlivosť o tyl:

Vyzdobíme okná v kuchyni vlastnými rukami (3 diely):

Priamy model na páse závesov:

Polopriehľadné závesy na oknách - jedna z najlepších možností zdobenia interiéru kuchyne. Priťahujú svojou ľahkosťou, leskom, rôznymi modelmi. S šijacími schopnosťami si môžete vybrať tkaninu a samostatne vytvoriť záclony v kuchyni. Zložitý vzor však vyžaduje profesionálny prístup, takže je lepšie kontaktovať ateliér alebo dizajnérske štúdio.

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

7 + 2 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map