Jak vyčistit kanvicu ze stupnice - 6 domácí prostředky

Jak vyčistit kanvicu ze stupnice – 6 domácí prostředky

Jak čistit kanvici v měřítku

V každém ohřívači vody najdeme čas od času poklad minerálů, jmenovitě ukládání hořčíkových a vápenatých solí z tvrdé vody. A pokud bychom se vždy snažit, aby se zabránilo usazování vodního kamene v myčce na nádobí a pračkou, nemluvě o kotlíku, kde se nejen degraduje jeho výkon a vede k poruchám, ale také poškozuje zdraví domácnosti.

Měřítko a rzi v smaltované staré konvici

V tomto materiálu jsme shromáždili 6 nejúčinnějších a nejlevnějších domácích metod, které vám pomohou vyčistit kanvicu z měřítka. Ve skutečnosti je tajemství všech lidových prostředků velmi jednoduché:

  • Stupnice v konvici nebo v rychlovarné konvice se bojí organických a anorganických kyselin, takže téměř všechny metody jejich odstraňování doma jsou založeny na použití produktů obsahujících kyselinu.

Viz také: Jak čistit žehličku dovnitř a ven - 10 domácích metod.

Metoda 1. Jak čistit rychlovarnou konvici z měřítka pomocí octa

Výrobci elektrických kotlů nedoporučují používat ocet k odstraňování ložisek nerostů - je to příliš agresivní. Ale někdy bez těchto silných prostředků to nemůže udělat.

Odlévání v kotlíku s použitím octa

Metoda je vhodná pro: plastové, skleněné a kovové kotle s velkým množstvím staré stupnice.

Složení: voda - asi 500 ml a octem 9% - lehce méně než 1 šálek nebo esenciální esence 70% - 1-2 polévkové lžíce.

Odlévání v kotlíku s použitím octa

1

Recept: nalít vodu do konvice varu a pak se vlije do vroucí kyseliny octové a nechá se máčet v roztoku pěna 1 hodiny, během které se periodicky zvyšovat víko a prozkoumat, jak proces odlupování stupnice na stěny kotle. Pokud se šupina nepohybuje sama, ale pouze uvolní, bude muset být odstraněna pomocí houby. Nezapomeňte jednou nebo dvakrát vařit vodu v čisté kanvici a důkladně ji vypláchnout, aby se zbytky oka vymyly.

Metoda 2. Jak vyčistit elektrickou konvici z měřítka pomocí kyseliny citrónové

Metoda je vhodná pro: čištění elektrických varných konvic z plastů, nerezové oceli a skla se slabými nebo středně nečistotami.

Složení: voda - asi 500 ml a kyselina citronová - 1-2 polévkové lžíce (v závislosti na stupni kontaminace). Čtvrtka citronu může nahradit práškovou kyselinu.

  • Odlévání v kotlíku pomocí citronu
  • Odmašťování v kotlíku pomocí kyseliny citrónové

Recept: stejně nalít vodu do konvice varu a pak se nalije do vroucí vody, kyselina citronová nebo citronovou dát o čtvrtou část, a čeká, až se voda ochladí asi 1-2 hodin (s kyselinami, a to hned v horké vodě, „sykotu“). Není-li chudina chronická, pak se sama vypustí. Jinak to bude vyžadovat trochu úsilí. Nezapomeňte vařit vodu v čisté konvici a důkladně je opláchněte.

Metoda 3. Jak se zbavit škály v konvici jakéhokoliv druhu pomocí sody

Smaltované a hliníkové nádobí se bojí agresivních kyselin, takže první dva způsoby odstranění vápenné desky pro ně nejsou vhodné, ale můžete pomoci obvyklý roztok sódy.

Smaltovaná konvice

Metoda je vhodná pro: odstranění stupnice jako u konvenčních smaltových a hliníkových čajových konvic av každé varné konvici.

Složení: soda a lépe kalcinovaná - 1 polévková lžíce, voda - asi 500 ml (hlavní věc je, že pokrývá celou vápníkovou stupnici).

Recept 1: odstranit špínu ze stran nebo smaltovaného hliníkového konvici, musí být nejprve smíchán s sodou a pak se roztok ochladí na varu, a pak se nechá se vařit při nízké teplotě po dobu půl hodiny. Na konci procedury vypláchneme zbytky sody, pro kterou jednou vyvarujeme čistou vodu, vylijeme a opláchneme konvici.

Odmašťování v kotlíku s použitím sody

Recept 2: umyjte elektrickou varnou konvici sodou, musíte vařit vodu, připravit roztok sody a nechat ho vychladnout 1-2 hodiny. Jemnější způsobem - do vroucí vody nalít sody a nechte roztok vychladnout - a během této doby se ložisek nerostných surovin se stane měkčí a omyjte je ručně bude snadnější.

Metoda 4. Jak vyčistit kanvicu z váhy pomocí Coca-Cola a Sprite

Tato metoda není nejúčinnější a ekonomičtější, ale proč se nesnažíte o zájem?

Metoda je vhodná pro: odstranění stupnice v běžných čajových konvicích z nerezové oceli a pro elektrické varné konvice, ale pro smalt a plech - opatrně.

Složení: bude vyhovovat všem šumivým nápojům s kyselinou citronovou ve složení - od "Coca-Cola" po "Phantom". Ale je lepší užívat bezbarvé nápoje, například "Sprite" nebo "Schwepps".

Recept: Nejdříve nechte z nápojových plynů nalijte 500 ml kapaliny do varné konvice a nechte je vařit a pak ochlaďte. Výsledek experimentu lze vidět v tomto videu.

Viz také: Jak pračku vyčistit z nečistot a stupnice v 5 krocích.

Metoda 5: Jak odstranit stupnici v rychlovarné konvici čištěním jablek nebo brambor

Odmašťování v kotlíku s čištěním

Tento nástroj je vhodný buď pro preventivní péči, nebo pokud vápník je stále slabý.

Metoda je vhodná pro: odstraňování konvenčních sklovin a kovových kotlů.

Složení: jablka, hrušky nebo brambory.

Recept: jablka, hrušky nebo vypraného bramborového čištění vložte do konvice, nalijte vodu a přivedete k varu. Jakmile voda ohřeje, nechte kůži vychladnout po dobu 1-2 hodin a poté promáčkněte změkčenou desku houbou.

Metoda 6: Jak odstranit šupinu v konvici pomocí solanky

Konvice a solanka

Vzhledem k tomu, že slaná voda obsahuje organické kyseliny, může být také použita k odstranění měřítka a rezu. Proto máte-li po ruce okurku z okurek nebo rajčat, což, jak se často stává, není tam kam jít, bezpečně ji uvede do akce.

Metoda je vhodná pro: odstraňování konvenčních sklovin a kovových kotlů.

Recept: nalijte solanku do kotlíku sítem (takže v něm není nic zbytečné), přiveďte ho do varu a pak nechte na pár hodin vychladnout. Pomocí houbičky odstraňujeme zbytky vápenných usazenin a rezu a konečně opláchneme kotlík čistou vodou.

Přečtěte si také: Vyčistěte mikrovlnnou troubu po dobu 5 minut - 6 expresních cest.

Několik užitečných rad o prevenci

Abyste nezačali vařičku a vždy pijete nápoje bez nečistot, dodržujte následující tři jednoduchá pravidla:

  • Pokuste se čistit kanvicu pravidelně o stupnici - jednou za měsíc nebo dva měsíce. Pro preventivní čištění jsou vhodné delikátní produkty, jako je čištění ovoce nebo solanka.
  • Zkuste vařit pouze filtrovanou vodu. To je užitečné pro vaše zdraví a pro konvici.
  • Snažte se nalít zbývající vodu, která zůstává na dně kotlíku, a opláchněte ji před nalitím čerstvé vody k varu.
1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

26 − 22 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map