Złoty kolor we wnętrzu kuchni

Złoty kolor we wnętrzu kuchni

złoty kolor we wnętrzu kuchni

Materiały wykończeniowe, meble i dodatki w kolorze złotym mają nieograniczone możliwości dekoracyjne. Dzięki ich pomocy wnętrze może stać się tradycyjne lub ultranowoczesne, godne szacunku lub ... niestety, po prostu bez smaku.

W tym materiale pokażemy i powiemy, jakie zasady należy kierować, aby z powodzeniem wpasować złoto do wnętrza kuchni.

6 sekretów stosowania złotego koloru

 1. Złoty kolor jest tak jasny i luksusowy, że w dużych ilościach może zaćmiewać wszystko i przeciążać wnętrze. Aby uniknąć pretensjonalności, staraj się używać jej z umiarem. Maksymalna dopuszczalna dawka jest w stosunku 1: 3 z innymi kolorami.
 2. Najbardziej bezkonkurencyjnym sposobem na dodanie połysku do wnętrza ze złotem jest użycie go tylko w wystroju. W kuchni mogą to być potrawy, zestaw słuchawkowy na pióro, Wazony, lampy, fartuch, a nawet mikser, na przykład wykonany z mosiądzu lub brązu.
 3. Złoty kolor pasujący do szlachetnego metalu wymaga wysokiej jakości wykonania i przyzwoitego środowiska. Na przykład patyna i pozłocenie najlepiej wyglądają na fasadach kuchennych wykonanych, powiedzmy, z dębu, a fartuch ze złotej mozaiki będzie w harmonii z marmurowym blatem. Pamiętaj też, że im więcej we wnętrzu złota, tym bardziej naturalne materiały wykończeniowe i meble powinny mieć.
Zestaw kuchenny w stylu klasycznym z patyną i złoceniami

Zestaw kuchenny w stylu klasycznym z patyną i złoceniami

 1. Złoto łączy się ze wszystkimi odcieniami, ale przede wszystkim:
 • Z ich "krewnymi": brązowy, czerwony, żółty, pomarańczowy, koralowy, różowy i inne ciepłe odcienie;
 • W achromatycznych kolorach biały, szary i czarny;
 • Kontrastujące odcienie - niebieski, niebieski i turkusowy.

Więcej informacji o wszystkich kolorach można znaleźć w rozdziale "Kolor kuchni".

 1. Złote detale będą najbardziej odpowiednie w kuchni w stylu klasycznym lub pałacowym, a także w nowoczesnych wnętrzach w stylu art deco, poddasze, high-tech i minimalizm.
 2. Pamiętaj, że im więcej złota we wnętrzu, tym mniej powinny to być skomplikowane ornamenty, rysunki, pstrokaty, wielopostaciowość, połysk. Neutralne kolory to najlepsze tło dla naszego bohatera.

Następnie przedstawiamy Państwu wybrane zdjęcia i pomysły kuchenne ze złotymi detalami.

Zakończ

Złoty kolor na ścianach

Złoty kolor jest bardzo ciepły, a także odbija światło, dlatego idealnie nadaje się do ozdabiania ścian kuchni przy słabym naturalnym oświetleniu. Aby stworzyć iluzję światła słonecznego w pokoju, możesz:

 • Przykleić jedną ze ścian kuchni złotą tapetą;
 • Udekoruj ściany dekoracyjnym tynkiem ze złotem.

Przykładowe zdjęcia złotych ścian we wnętrzu kuchni przedstawiono poniżej.

 • Tynk dekoracyjny ze złotem we wnętrzu kuchni
 • Złota tapeta we wnętrzu kuchni

W fartuchu

Ze względu na swoją wielkość kuchnia fartuchowa jest idealnym miejscem na złoty akcent.

Najczęściej złote fartuchy są zakończone mozaiką, ale można użyć innych materiałów - skórek z nadrukiem fotograficznym lub malowanych płytek.

Płytka do fartucha w kolorze złotym we wnętrzu kuchni

1

Dzik w kolorze złotym we wnętrzu kuchni

Pułap

Jeśli chcesz, by sufit był złoty w kuchni, możesz zrealizować ten pomysł za pomocą elastycznej tkaniny PCV, paneli sufitowych lub płatków złota pokrywających całą powierzchnię lub po prostu sztukaterii.

Pozłacany sufit we wnętrzu kuchni i jadalni

Meble kuchenne

Elewacje zestawu kuchennego

Golden Cuisine - rozwiązanie jest tak ekstrawaganckie, że jest możliwe tylko wtedy, gdy spełnione są następujące warunki:

 • Elewacje kuchni dla złota powinny być lakoniczne w formie i wzornictwie, a mianowicie, nie mają niepotrzebnych ozdób w postaci rzeźb, paneli, listew lub rysunków.
 • Meble powinny być również minimalistyczne, aby nic we wnętrzu nie kłóciło się z taką ilością złota. Na przykład kuchnia może być biała i złota, jak na poniższym zdjęciu.
 • Tapeta, podłoga, stół, krzesła, tekstylia i inne szczegóły wnętrza powinny być wykonane głównie z naturalnych materiałów. W przeciwnym razie istnieje ryzyko, że wnętrze będzie pozbawione smaku.

Złota kuchnia we wnętrzu

A złoto może być tylko częścią kuchni, na przykład wyspą lub wyższym poziomem, jak pokazano na następnej kompilacji zdjęć.

 • Kuchnia w kolorze złotym we wnętrzu
 • Wyspa koloru złota we wnętrzu
 • Wyspa koloru złota we wnętrzu

Uchwyty meblowe

Jeśli kuchnia na złoto nadaje się tylko dla ekstremalnych osób, kuchnia z pozłacanymi, mosiężnymi lub brązowymi uchwytami zadowoli nawet konserwatystów. Szczególnie dobrze wyglądają na tle białej, czarnej lub szarej fasady iw połączeniu z innymi złotymi akcentami, na przykład z żyrandolem. Przykłady tego projektu kuchni przedstawiono poniżej.

 • Zestaw kuchenny ze złotymi uchwytami
 • Zestaw kuchenny ze złotymi uchwytami
 • Zestaw kuchenny ze złotymi uchwytami

Jadalnia

Jadalnia, najczęściej krzesła, może być również złota. Krzesła mogą mieć metalowe nogi w kolorze złota, mosiężne ozdobne goździki na tapicerce, a także patynę lub potal na rzeźbie. Przy okazji, możesz zamienić zwykłe krzesła z drewna lub metalu w "cenne" osoby, malując ich szczegóły za pomocą farby w aerozolu, przykrywając tym samym pantalupą lub połataną patyną.

Krzesła o złotym kolorze we wnętrzu kuchni

Krzesła o złotym kolorze we wnętrzu kuchni

Technika i hydraulika

Dekorując kuchnię w stylu klasycznym, loftowym lub high-tech, zwracaj uwagę na złote urządzenia i instalacje hydrauliczne. Szczególnie imponujący będzie w pełni pozłacany kaptur, kran i zlewozmywak jak na zdjęciu.

 • Kaptur w złotym kolorze
 • Kaptur w złotym kolorze

Wyroby sanitarne w kolorze złotym

Wystrój i akcesoria

Dekorowanie kuchni za pomocą akcesoriów w złotym kolorze jest bezpiecznym i łatwym sposobem na dekorowanie kuchni bez obawy przed przesadą. Żyrandol i świeczniki, wazony i naczynia na owoce, gzymsy i uchwyty na zasłony, ramki do zdjęć i zdjęcia - wszystko to można wybrać w kolorze słonecznego metalu. Oto kilka przykładów takich dekoracji.

 • Lampy o złotym kolorze we wnętrzu kuchni
 • Lampy o złotym kolorze we wnętrzu kuchni
 • Lampy o złotym kolorze we wnętrzu kuchni
 • Lampy i dekoracje w kolorze złotym we wnętrzu kuchni

Lampy i dekoracje w kolorze złotym we wnętrzu kuchni

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

− 8 = 1

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map