Planowanie i naprawa małej kuchni

Planowanie i naprawa małej kuchni

wszystko o naprawie małej kuchni

W rzeczywistości tylko nowoczesne nowe budynki mogą zadowolić właścicieli w skali lokalu i pojemnych kuchni, w tym. W domach starej fundacji "Chruszczow", standardowe domy szeregowe z lat 1950-2000. w większości przypadków ten pokój ma bardzo niewielkie wymiary do 10 m2. m, a często nawet 4 lub 5 metrów kwadratowych. m. Wysokość sufitu w tych domach wynosi zwykle 2,4 - 2,75 m. Właściciele "stali" mieli więcej szczęścia - kuchnie w nich mają powierzchnię do 15 metrów kwadratowych. m i wysokość do 3,5 m.

Ponadto takie domy często mają swoje własne cechy konstrukcyjne. Szczególnie specyficzne domu - to stary przedrewolucyjnej budynki, które często przegród i belka wykonana z drewna i powinny zostać wzmocnione i „Chruszczow”, z ich cienkie ściany 40 mm, biedny wodnych, izolacja termiczna i akustyczna, oraz pomp gazowych.

W związku z tym, mała kuchnia remont nie jest w nowych przyczyn oczywistych trudności - konieczne jest nie tylko, aby piękny design, ale także, w razie potrzeby, do ogrzania, aktualizować, zmieniać przełożenie, przenosić, burzyć, budować ... Nawiasem mówiąc, pogląd, że naprawa małych naczyń - budżet, nie zawsze prawda. Wszakże często, aby zaoszczędzić miejsce, trzeba użyć niestandardowych pomysłów i niestandardowych rozwiązań "na zamówienie". Najlepszym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy w tym przypadku jest wykonanie większości pracy samodzielnie.

Ale nie bój się przed czasem i nie trać entuzjazmu, ponieważ masz dużą, czasami nerwową, a jednak bardzo interesującą pracę.

Pozwól się zainspirować dużymi oknami lub pięknym widokiem z nich, obecnością loggii, niestandardowej niszy, położeniem kuchni po słonecznej stronie lub po prostu, że jest to twój ulubiony dom.

Co można i należy zrobić w trakcie procesu naprawy?

W trakcie remontu lub naprawy kosmetycznej małej kuchni możesz / potrzebujesz:

 1. Wzmocnienie, wyrównanie i wykończenie partycji;
 2. Aby wyburzyć i / lub wznieść ściany;
 3. Zainstaluj drzwi przesuwne;
 4. Wyrównaj i ponownie przycinaj podłogę i sufit;
 5. Dopasuj otwory okienne, rozwiń / zawiń /do zamiany parapetów na blat stołu, Wstaw nowe okna, jeśli jeszcze nie istnieją;
 6. Wzmocnij, zaizoluj, dźwiękoszczelne ściany i podłogę, jeśli to konieczne;
 7. Przeprowadzić nowe okablowanie elektryczne;
 8. Wymień baterie;
 9. Wymień / przenieś / ukryj / odegraj we wnętrzu całej komunikacji: stare rury, gazociąg, kolumna gazowa, skrzynka wentylacyjna.

Jednocześnie głównym zadaniem w naprawie małej kuchni jest jak największa oszczędność i optymalizacja jej przestrzeni.

Aby dokonać napraw w małej kuchni, musisz przejść przez kolejne kroki w następującej kolejności:

 1. Generowanie pomysłów, opracowywanie, planowanie;
 2. Wybór i zakup materiałów budowlanych / wykończeniowych;
 3. Demontaż starych powłok ze ścian, sufitu i podłogi;
 4. Remodeling z wyburzaniem / wznoszeniem ścian / tworzeniem łuku itp .;
 5. Prace przygotowawcze: wyrównywanie podłogi (tworzenie nowego jastrychu), instalowanie przewodów elektrycznych, kanałów kanalizacyjnych i wodociągowych, wyrównanie ścian tynkiem, zagruntowanie sufitu i ścian;
 6. Wykończenie - dekoracja sufitu, stworzenie fartucha kuchennego, tapetowanie ścian z tapetą, montaż wyłączników i gniazd, montaż wykładzin podłogowych.
 7. Składanie mebli oraz montaż instalacji hydraulicznych i urządzeń gospodarstwa domowego.

Naprawa podłóg

 • Najpierw trzeba wyrównać podłogę, lepiej zrobić to cienką warstwą jastrychu. Należy pamiętać, że gruba i ciężka warstwa okładziny cementowo-piaskowej może wytrzymać nie każde piętro w typowym domu. Jak skutecznie wyrównać podłogę w małej i niskiej kuchni o minimalnej grubości jastrychu, zobacz w tym filmie Aleksieja Zemskova:
 • Na podłodze możesz umieścić: płytki ceramiczne, granit ceramiczny, kamień, laminat handlowy / pół-komercyjny i laminat odporny na wilgoć;
 • Jeśli powierzchnia pokoju przekracza 7 metrów kwadratowych. Liczniki lub naprawy wykonywane są w przestrzeni połączonej, można podzielić jadalnie i miejsca pracy lub strefy kuchni i odpoczynku. Aby to zrobić, musisz wykonać połączone pokrycie podłogowe, łącząc różne materiały lub jeden materiał z różnych kolekcji.

Naprawa ścian

W procesie naprawy stare ściany często muszą być wcześniej wyrównane. Jak można to zrobić, oszczędzając jak najwięcej centymetrów, a nawet milimetry małej kuchni?

 • Najprostszą i najskuteczniejszą metodą jest wyrównanie przez latarnie morskie, ale wtedy warstwa tynku może być zbyt gruba. Dlatego różnice do 60 mm w przegrodach powinny być wyrównane kilkoma warstwami podkładu początkowego.
1

Jeśli ściana działa miejscowo w jednym miejscu, ale na ogół jest to proste, mając na względzie oszczędność kosztów i cennych centymetrów, można po prostu odeprzeć uderzenie półkę, a następnie wyprostuj kit ściany.

Wyrównanie ścian podczas naprawy małej kuchni

 • Możesz dekorować ściany cienkimi płytami gipsowo-kartonowymi. Jeśli chcesz zaizolować i dźwiękoszczelne kuchnia, ponownie wieksza zdolnosc i ukryć komunikat, arkusze płyt gipsowo-kartonowych powinien być zainstalowany na ramie, jednak tak będzie znacznie zmniejszyć kuchnię. Dlatego, aby zaoszczędzić przestrzeń lepiej GCR umieścić na klej, wstępnego oczyszczenia i zagruntować ściany. Być może tę metodę można nazwać optymalną;
 • Jeśli zdecydujesz się na wyburzenie i wzniesienie ścian z betonu, przygotuj się na żmudną, hałaśliwą i bardzo zakurzoną pracę, najlepiej z co najmniej 2 asystentami, i lepiej powierz tę część pracy zespołowi naprawczemu. Jak to zrobić, zobacz w wideo:
 • Ale aby budować ściany z tektury gipsowej na metalowym szkielecie, jest to możliwe, a ręce;
 • Jeśli mieszkasz w domu starego funduszu lub "Chruszczow", musisz dowiedzieć się, z czego wykonane są ściany działowe. Ściany z drewna wymagają nie tylko wyrównania, ale wzmocnienia za pomocą metalowych narożników i wykończenia siatką wzmacniającą;
 • Jeśli chodzi o wykończenie, kuchnia najczęściej używany zmywalne tapety winylowe na podłożu włókniny, ale można pomalować ściany farbą lateksową do pomieszczeń o dużej wilgotności;
 • Dla projekt fartucha najczęściej wybiera płytki ceramiczne, mozaiki lub szklane panele - odporne na zużycie i trwałe materiały o podwyższonej odporności na wilgoć i możliwość łatwego mycia.

Tapety na małą kuchnię pożądanych jasnych kolorach, ale jeśli chcesz dodać do wnętrz kolor i jasność, nie poddawaj się na ten pomysł i ozdobić tylko jeden kolor ściany lub pulpitu, podkreślając w ten sposób posiłek strefy.

Naprawa sufitu

Naprawa w małej kuchni musi obejmować wykończenie sufitu, biorąc pod uwagę jego wysokość i wymiary.

 • Jeśli twoje mieszkanie ma wysokość większą niż 2,7 m, to w zasadzie możesz wybrać dowolny podwieszony sufit: płytę gipsowo-kartonową, napięcie, stojak, wózek. Ponadto można dodatkowo izolować i dźwiękoszczelne sufity podwieszane. Przyznajmy nawet niewielki wystrój - rozety sztukatorskie, listwy sufitowe i dekoracyjne belki, takie jak w tym projekcie, który został zrealizowany w dwupokojowym mieszkaniu w Wołgogradzie:
Mała kuchnia z belkami w stylu wiejskim
Mała kuchnia z belkami w stylu wiejskim
 • Jeśli pułapy nie są wysokie, ale nadal wymagają wyrównania kapitałowego, a sąsiedzi z góry okresowo wlewają kuchnię, to w tym przypadku najbardziej optymalna opcja - sufity napinane, które nie boją się powodzi i przy właściwym użytkowaniu wytrzymają do 20 lat. A co najważniejsze - są one łatwo i szybko instalowane, a jednocześnie "jedzą" minimalną wysokość;
Rozciągnięty satynowy sufit w małej kuchni
 • Naprawiając sufit, możesz w nowy sposób okablowanie i zainstaluj lampy, na przykład światła punktowe w obszarze roboczym, i zawieszaj na stole piękny żyrandol;
 • Niezależnie od zamontowanego sufitu, nie zapomnij usunąć starego wykończenia i zagruntuj podkład gruntem przeciwgrzybicznym o głębokiej penetracji. A jeśli już powstała pleśń - pozbądź się jej natychmiast.

Zobacz także: Jak wyposażyć kuchnię o powierzchni 6 metrów kwadratowych. metrów.

Jak uzyskać pozwolenie na ponowne wykorzystanie?

Ścieżka do pięknej kuchni z przeprojektowaniem jest przez WIT, inspektorat ds. Mieszkaniowych lub OSBB, traktuj tę kwestię ze zrozumieniem, cierpliwość i wykonaj następujące kroki:

 1. Udajemy się do WIT w celu uzyskania paszportu technicznego Twojego mieszkania;
 2. W otrzymanym paszporcie technicznym należy narysować szkic przebudowy i zwrócić go do zatwierdzenia inspekcji mieszkań miejskich. Należy pamiętać, że ścian nośnych nie można wyburzyć;
 3. Następnie czekamy na oficjalne zezwolenie i zaczynamy naprawę.

Istnieje drugi sposób szybkiego i łatwego decydowania o opcji przebudowy. W inspekcji mieszkaniowej oraz w Internecie znajdują się katalogi standardowych projektów, w których można znaleźć odpowiedni i autoryzowany program reorganizacji mieszkań dla domu dowolnej serii. W takim przypadku pozwolenie na pracę nie jest wymagane. Jednakże, po zakończeniu naprawy, kontrola mieszkania musi sprawdzić i zatwierdzić wyniki przebudowy.

Naprawa w połączeniu z salonem lub balkonem na przykładzie 3 mieszkań

Naprawa w małej kuchni często wiąże się z przebudową na dużą skalę z wyburzeniem ściany pomiędzy salonem a kuchnią i późniejszym zagospodarowaniem przestrzennym pomieszczenia w celu stworzenia apartamentu typu studio.

pogodzenie przebudowy

Przebudowa małej kuchni

Oto przykład udanej konwersji, naprawy i projektu małego mieszkania z połączoną kuchnią i salonem. Autorką projektu jest młoda projektantka Maria Dadiani.

Plan przebudowy jednopokojowego mieszkania z małą kuchnią i pokojem dziennym
Projekt jednopokojowego mieszkania z małą kuchnią i pokojem dziennym
Projekt jednopokojowego mieszkania z małą kuchnią i salonem - szczegóły
Projekt jednopokojowego mieszkania z małą kuchnią i pokojem dziennym - podział na strefy przy barze
Projekt jednopokojowego mieszkania z małą kuchnią i pokojem dziennym - aneksem kuchennym
Projekt jednopokojowego mieszkania z małą kuchnią i pokojem dziennym - barowym kontuarem
Projekt jednopokojowego mieszkania z małą kuchnią i pokojem dziennym - widok z kuchni
Projekt jednopokojowego mieszkania z małą kuchnią i pokojem dziennym - widok z kuchni

A oto przykład połączenia wąskiej kuchni z salonem w domu starej fundacji o wysokości sufitu 2,7 m w St. Petersburgu.

Przebudowa małego mieszkania w starym funduszu

Przebudowa małego mieszkania w starym fundamencie - kuchnia
Przebudowa małego mieszkania w starym funduszu - szczegóły
Przebudowa małego mieszkania w starym fundamencie - kuchnia-salon
Przebudowa małego mieszkania w starym fundamencie - kuchnia-salon
Przebudowa małego mieszkania w starym funduszu - widok z korytarza

Połączenie z balkonem to także świetny sposób na powiększenie kuchni o kilka metrów kwadratowych, dostaniesz kuchnię, jakby z oknem wykuszowym. Ale ta przebudowa nie jest dozwolona we wszystkich domach. Oto jak przekonwertować dość dużą kuchnię o powierzchni 12 metrów kwadratowych. m z sąsiadującą półokrągłą loggią o powierzchni 2,5 metra kwadratowego. m i równoległe ustawienie mebli.

Łącząc balkon z kuchnią - widok przed przebudową i renowacją
Łączenie balkonu z kuchnią - widok po przebudowie i renowacji

Naprawy i ulepszenia nie zostały jeszcze zakończone, ale już jest jasne, że kuchnia będzie bardzo funkcjonalna i troskliwa.

Łącząc balkon z kuchnią - wykończenie

Przenoszenie baterii na balkon jest zabronione, dlatego właściciele zainstalowali w tym miejscu ciepłą podłogę.

Łącząc balkon z kuchnią - jadalnię na loggii

Zwróć uwagę na udane położenie lodówki - jest blisko zarówno do pracy, jak i jadalni.

 • Połączenie balkonu z kuchnią - widok na kuchnię 2
 • Połączenie balkonu z kuchnią - widok na kuchnię z loggii
 • Połączenie balkonu z kuchnią - widok na kuchnię
 • Łącząc balkon z kuchnią - dogodna lokalizacja lodówki

Zobacz materiał na ten temat: Kuchnia 7 m². metrów na 9 kroków.

Napraw przy zmianie ściany i wejścia

Jeśli nie chcesz całkowicie wyburzyć ścian, ale pomysł zjednoczenia kuchni i salonu, który Ci się podoba, możesz:

 • Aby wyburzyć starą partycję i zainstalować nową w innym miejscu, o innej wielkości i rodzaju, z płyty gipsowo-kartonowej na metalowej ramie profili lub kanałów;
 • Zastąp zwykłe drzwi łukiem;
 • Zamiast konwencjonalnych drzwi skrzydłowych, zainstaluj system przesuwny.

Zacznijmy w kolejności i rozważmy przykład bardzo udanego zjednoczenia małej kuchni (10 m2) Z salonu, który jest oddzielony małą przegrodą - belką wykonaną z płyty gipsowo-kartonowej. Właściciele tego jasnego apartamentu w skandynawskim stylu mieszkają na Białorusi.

Naprawa małej kuchni z przegrodą - komentarz gospodyni
Naprawa małej kuchni z przegrodą
Naprawa małej kuchni z przegrodą - szczegóły
Naprawa małej kuchni z przegrodą - widok kuchni z salonu
Naprawa małej kuchni z przegrodą - widok na kuchnię
Naprawa małej kuchni z przegrodą - miejsce do pracy
Naprawa małej kuchni z przegrodą - akcesoria i organizacja przechowywania

Łącząc dwa pokoje, wejście do kuchni można po prostu przesuwać i zamykać przesuwanymi drzwiami, takimi jak szafa z przesuwanymi drzwiami, czyli na profilach prowadzących zainstalowanych na górze i na dole. Jak Elżbieta i Witalij zrobili w swojej lekkiej kuchni w stylu Prowansji, o powierzchni zaledwie 5,7 metra kwadratowego. m.

Kuchnia 5,7 m2 z rozsuwanymi drzwiami - plan kuchni przed i po naprawie
Kuchnia o powierzchni 5,7 m2 z przesuwanymi drzwiami - widok ogólny kuchni
Kuchnia 5,7 m2 z przesuwanymi drzwiami - szczegóły wnętrza
Kuchnia 5,7 m2 z przesuwanymi drzwiami - drzwi Lakobel na prowadnicach w zależności od rodzaju szafy z drzwiami przesuwnymi
Kuchnia 5,7 m2 z rozsuwanymi drzwiami - widok ogólny kuchni z jadalnią
Kuchnia 5,7 m2 z przesuwanymi drzwiami - miejsce do pracy
Kuchnia 5,7 m2 z drzwiami przesuwnymi - urządzenia

Jest inny sposób wizualnego zwiększenia kuchni - poprzez stworzenie łuku. Łukowaty otwór zamiast drzwi wygląda bardzo fajnie w kuchniach w klasycznym stylu, kraju, szykownym szyku, prowansji. Oto przykład naprawy małej kuchni z szerokim łukiem, St. Petersburg.

Naprawa małej kuchni - łuk
Naprawa małej kuchni z łukowymi detalami wnętrza
Naprawa małej kuchni z łukiem
Naprawa małej kuchni z łukiem - rodzaj kuchni

Naprawa z optymalizacją przestrzeni: nisza, parapet, kolumna gazowa i komunikacja

Kuchnia może zostać powiększona nie tylko kosztem salonu, ale także kosztem sąsiedniej łazienki lub przedpokoju, tworząc niszę z płyt gipsowo-kartonowych na lodówkę lub szafkę z wbudowanym piekarnikiem i kuchenką mikrofalową. Oto przykład małej połączonej kuchni w tradycyjnym hruschevka z niszą do lodówki.

Mała kuchnia w Chruszczow z wnęką na lodówkę
Mała kuchnia w Chruszczow z wnęką na lodówkę - szczegóły
 • Mała kuchnia w Chruszczowce z niszą na lodówkę - widok z salonu
 • Mała kuchnia w Chruszczowce z niszą na lodówkę - widok z salonu
Obszar roboczy z dekoracją gazociągu
Obszar roboczy - podłoga zespolona
Mała kuchnia w Chruszczow z niszą na lodówkę - jadalnia
Jadalnia

Jest jeszcze jeden pomysł, jak maksymalnie zoptymalizować przestrzeń kuchenną w procesie naprawy małej kuchni, jeśli jej materiał ma mniej niż 6 metrów kwadratowych. metrów. Parapet może być używany jako stół do cięcia - w tym celu jest on zastępowany blatem, a mała szafka umieszczona jest w pobliżu kaloryfera. Oczywiste jest, że w tym przypadku meble będą musiały być wykonane samodzielnie lub zamówione przez indywidualny projekt. Zamiast parapetu możesz też zrobić zlew - pod tym warunkiem, będziesz musiał dostarczyć skrzynkę, w której znikną komunikacje. Przykład takiej zmiany wygląda na zdjęciu poniżej.

Mała kuchnia z parapetem - zdjęcie przed naprawą
Mała kuchnia z parapetem - zdjęcie po naprawie
Mała kuchnia z parapetem - szczegóły
 • Mała kuchnia z parapetem - kontuarem barowym
 • Mała kuchnia z parapetem - kontuarem barowym
 • Mała kuchnia z parapetem - kontuarem barowym
Mała kuchnia z parapetem - widok ogólny kuchni
Mała kuchnia z parapetem - miejsce do pracy
Mała kuchnia z parapetem - jadalnia

A jak naprawiasz kuchnię za pomocą kolumny gazowej i rur? Jak poprawić wnętrze za pomocą komunikacji?

Pamiętaj, że:

 • Nie możesz przenieść kolumny z kuchni do łazienki, ale na odwrót - możesz, ale dopiero po uzgodnieniu ze specjalistami od gazu;
 • Możesz przenieść kolumnę do korytarza, ale nie w każdym przypadku, ponieważ warunki transferu muszą spełniać określone wymagania. Najłatwiej jest koordynować przekazywanie podgrzewacza wody na odległość do 1,5 metra od "natywnego" miejsca;
 • Nie jest również pożądane ukrywanie sprzętu gazowego w szafie, ponieważ wokół kolumny musi być przestrzeń wypełniona powietrzem. Często właściciele "budują" kolumnę w szafce bez dna i góry, a także z wcięciami od przodu i po bokach. Wewnątrz taka obudowa jest osłonięta / obrabiana materiałami ognioodpornymi.

Jeśli nie masz ochoty pójść do władz i musisz dokonać napraw, najlepszym rozwiązaniem jest zaakceptowanie i zapisanie całej komunikacji do wnętrza lub ukrycie tego, co możesz ukryć, ale co pozostaje w formie zaderkorirovat lub po prostu zaktualizować.

Oto ciekawy przykład, w jaki sposób rury gazowe i wodne z gazowym podgrzewaczem wody mogą harmonijnie pasować do zwykłej małej kuchni.

Projekt małej kuchni z kuchenką gazową
Projekt małej kuchni z kuchenką gazową
Projekt małej kuchni z kuchenką gazową
Projekt małej kuchni z kuchenką gazową - otwarte półki
Projekt małej kuchni z kuchenką gazową - jadalnią

A tutaj są wnętrza kuchni z kolumną gazową i rurami.

Projekt kuchni z kolumną gazową
Projekt kuchni z kolumną gazową
Projekt kuchni z kolumną gazową

Zobacz także: Projektowanie i naprawa kuchni z kolumną gazową.

Ale okno pomiędzy łazienką a kuchnią jest o wiele łatwiejsze do pokonania. Rama musi być pomalowana, a szkło zastąpione, najważniejszą rzeczą jest wybór odpowiednich kolorów i faktur, a następnie z łatwością dopasuje się do wnętrza, na przykład w tej kuchni w stylu Prowansji. Projektant: Elena Evteeva, Biuro Projektowe "Remarh".

Wnętrze małej kuchni z oknem w ścianie
Wnętrze małej kuchni z oknem w ścianie - szczegóły
Wnętrze małej kuchni z oknem w ścianie - ogólny plan
Wnętrze małej kuchni z oknem w ścianie - jadalnia
Wnętrze małej kuchni z oknem w ścianie - zbliżenie okna
Wnętrze małej kuchni z oknem w ścianie - miejsce do pracy

Projektujemy przyszłą kuchnię w 3D - jak zaplanować projekt małej kuchni

Naprawa małej kuchni powinna rozpocząć się od opracowania. Ogólnie rzecz biorąc, do wizualnego zwiększenia przestrzeni potrzebujemy pomysłów, które zapewniają grę kolorów i ekspansję obszarów, a funkcjonalność zapewnia harmonijne ułożenie mebli.

Dlatego naprawa w małej kuchni nie rozpocznie się, dopóki wszystkie niuanse i banały nie zostaną wyjaśnione na papierze, a lepiej w programach do wizualizacji 3D.

Ponieważ zdecydowaliśmy się wykonać wszystkie prace naprawcze (lub prawie wszystko) własnymi rękami, sami skomponujemy projekt. Jak to zrobić? Oto darmowe programy, w których możesz stworzyć fotorealistyczny projekt, a zasada działania w nich jest intuicyjnie czysta - nawet początkujący zrozumie:

 • Planner 5D;
 • Autodesk Homestyler;
 • KitchenDraw;
 • PRO100;
 • Sweet Home 3D;
 • Roomle (anglojęzyczny).
Interfejs programu wizualizacji 3D Homestyler

Tak więc, naprawa małej kuchni własnymi rękami jest planowana zgodnie z następującymi wymaganiami:

 1. Układ mebli i dekoracja małej kuchni wykonywane są w jednym etapie. Absolutnie konieczne jest zapewnienie miejsca instalacji płyty i zlewu, które są związane z łącznością.
 2. Kuchenka gazowa powinna być umieszczona wewnątrz węża gazowego o standardowych wymiarach (nie jest pożądane jego przedłużenie). W przypadku kuchenki elektrycznej nie należy również przedłużać kabla elektrycznego, ponieważ może się przegrzać i nie wytrzymać zwiększonych obciążeń.
 3. Podczas przesuwania skorupy należy zachować ostrożność, aby ukryć nowo powstały rurociąg.
 4. Kuchenka i zlewozmywak nie znajdują się w pobliżu - plamy wody nie powinny dostać się na rozgrzaną powierzchnię do smażenia. Taka wygoda dla hostessy może przerodzić się w rozpad technologii.
 5. Piec z palnikami gazowymi powinien znajdować się w odległości co najmniej 30 cm od okna - nie pozwoli to przypadkowemu przeciągowi wydmuchać ognia.
 6. Uwzględniono również długość zasłon - jest to ważne dla zapewnienia bezpieczeństwa przeciwpożarowego.
 7. Planując naprawę w małej kuchni, nie należy również blokować przestrzeni nad płytą kuchenną za pomocą szafek - lepiej jest użyć tego miejsca do umieszczenia maski, zwłaszcza jeśli jest to kuchnia-salon.

Jakie kolory będą odpowiednie w skromnym pokoju?

 • Klasyczne kolorowe rozwiązanie w jasnych kolorach wizualnie zwiększa przestrzeń i doskonale odbija światło. Kolor biały zawsze będzie odpowiedni, ale podstawą może być każdy pastelowy odcień - szary, niebieski, jasnoróżowy, beżowy.

Białe listwy i listwy przypodłogowe to świetny pomysł! W końcu nadają się do każdego stylu, każdej ściany, podłogi i sufitu w dowolnej kolorystyce.

 • Możesz dokonać naprawy w małej kuchni iw jasnych kolorach - w tym przypadku akcentem będą fasady mebli, fartuch lub jedna ściana, ale dominujący kolor w dekoracji / meblach powinien być nadal jasny.
Mały i jasny salon z kuchnią

Zapoznaj się z przykładami projektów projektowych do kuchni o powierzchni 5,6.7 metrów kwadratowych. metrów, niektóre z nich zostały zrealizowane, a niektóre nie są, ale być może zainspirują Cię podczas tworzenia własnego projektu wnętrza kuchni.

 • Projekt małej niebieskiej kuchni w stylu marynistycznym
 • Projekt małej niebieskiej kuchni w stylu marynistycznym
 • Projekt małej niebieskiej kuchni w stylu marynistycznym
 • Projekt małej niebieskiej kuchni w stylu marynistycznym
 • Projekt małej niebieskiej kuchni w stylu marynistycznym
 • Projekt małej niebieskiej kuchni w stylu marynistycznym
 • Projekt małej niebieskiej kuchni w stylu marynistycznym

Słynny w projekcie sieci Sankt Petersburga projektant Elzhbeta Chegarova, realizowany w Moskwie w zwykłym Chruszczow.

 • Projekt małej kuchni w Chruszczow
 • Projekt małej kuchni w Chruszczow
 • Projekt małej kuchni w Chruszczow
 • Projekt małej kuchni w Chruszczow
 • Projekt małej kuchni w Chruszczow

Projekt trójwymiarowej małej kuchni w beżowym kolorze autorstwa projektantów Anny i Dmitrija Rimsego.

 • Mała kuchnia beżowa
 • Mała kuchnia beżowa

Mała biała kuchnia z fioletowymi akcentami w wystroju i tekstyliami, które w razie potrzeby można łatwo zmienić, a potem zmieni się całe wnętrze.

 • Mała kuchnia z fioletowymi akcentami
 • Mała kuchnia z fioletowymi akcentami
 • Mała kuchnia z fioletowymi akcentami
 • Mała kuchnia z fioletowymi akcentami

Oto przykład monochromatycznej białej małej kuchni. Lodówka w tej kuchni jest ukryta za szafką z wbudowanym piekarnikiem i kuchenką mikrofalową.

 • Projekt designerski białej małej kuchni w nowoczesnym stylu
 • Projekt designerski białej małej kuchni w nowoczesnym stylu
 • Projekt designerski białej małej kuchni w nowoczesnym stylu

Projekty małych kuchni w stylu klasycznym.

Projekt designerski małej kuchni z przesuwanymi drzwiami w stylu klasycznym
Projekt designerski małej kuchni w stylu klasycznym

Nowoczesne małe kuchnie.

Projekt połączonego małego salonu z kuchnią w Chruszczow
Mała kuchnia skandynawska - projekt

Mamy nadzieję, że pomysły i wskazówki z tego artykułu naprawdę ci pomogły. Życzymy cierpliwości i twórczej inspiracji w tej złożonej, ale interesującej podróży od snu do rzeczywistości.

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

+ 57 = 66

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map