Oświetlenie zestawu kuchennego: podstawowe zasady i nowoczesne trendy

Oświetlenie zestawu kuchennego: podstawowe zasady i nowoczesne trendy

Oświetlenie zestawu kuchennego: podstawowe zasady i nowoczesne trendy

Historycznie, planując kamienice w państwie sowieckim, na ostatnim miejscu wzięto pod uwagę komfort i wygodę najemców, ponieważ głównym zadaniem było zapewnienie jak największej liczbie osób pożądanych metrów kwadratowych. Znaczna część zasobów mieszkaniowych, a obecnie są to domy zbudowane w czasach sowieckich, z niewielkimi niewygodnymi kuchniami, które absolutnie nie spełniają wymagań współczesnych gospodyń domowych.

W ciągu dnia można obejść się bez oświetlenia obszarów roboczych

Ta niewielka kuchnia jest tak dobrze zorganizowana, że ​​w ciągu dnia można się obejść bez oświetlenia miejsc pracy

Dlatego oni i ich mężowie muszą samodzielnie rozwiązywać problemy związane z poprawą komfortu w kuchni. Jednym z takich problemów dla wielu kuchni jest brak lub nierównomierne oświetlenie, które jest teraz łatwo rozwiązane przez prawidłowe oświetlenie zestawu kuchennego.

Znaczenie właściwie zaplanowanych obszarów pracy oświetlenia w kuchni

Kuchnia - zawsze jedno z najbardziej popularnych miejsc w domu i ze względu na panującą atmosferę, jak będzie postrzegana, codzienny nastrój najemców w dużej mierze zależy. Ciemna, ponura, ciasna, bezskutecznie zaplanowana kuchnia i emocje wywołają podobne, ale takie warianty są często spotykane. Czasami nawet re-planowanie mieszkania na dużą skalę może nie przynieść pożądanego rezultatu. W takim przypadku możesz spróbować zmienić sytuację za pomocą efektów świetlnych.

Prawidłowo dobrane lampy podkreślają elegancję wnętrza

Wielu projektantów używa ciemnych kolorów do dekoracji kuchni, a odpowiednio dobrane lampy podkreślają elegancję wnętrza

Właściwie dobrane oświetlenie może przekształcić brzydki pokój w przytulny kącik, w którym zapomina się o wszystkich przeciwnościach, a także pełnić funkcję użytkową - aby kuchnia działała wygodniej, podkreślając te obszary, które nie wpadają w pole światła głównej oprawy. Najczęściej taką strefą jest powierzchnia robocza, umieszczona wzdłuż ściany kuchni. Osoba stojąca przed nią, jego własne ciało, blokuje światło i próbuje się obracać, aby stała się jaśniejsza, zwykle nieskuteczna.

Zestaw podświetlenia kuchni będzie potrzebny wieczorem

Układ tej jasnej i przestronnej kuchni nie uwzględnia położenia naturalnych i głównych źródeł światła, dlatego w obszarze roboczym konieczne jest ustawienie podświetlenia

W takim przypadku najlepszą opcją jest zainstalowanie źródła światła nad powierzchnią roboczą i najlepszy sposób na zrobienie tego za pomocą oświetlenia zestawu kuchennego.

Podstawowe wymagania dotyczące oświetlenia jednostki kuchennej

Zestawy kuchenne dzisiaj można wybrać na każdy gust, dowolny kolor, wykonany w różnych stylach, ułożony na życzenie klienta. W tym samym celu można zainstalować i podświetlić zestaw słuchawkowy, który zwykle przebiega wzdłuż dolnej części szafek kuchennych. Wcześniej instalacja oświetlenia wymagała wysiłku i towarzyszyły mu różne trudności, począwszy od instalacji, a skończywszy na wymianie zużytych części.

Dzisiaj ustawienie oświetlenia zestawu kuchennego nie spowoduje utrudnień nawet dla ludzi z dala od elektryków, ze względu na szerokie zastosowanie taśm LED. Zalety taśm LED są tak oczywiste, że oświetlenie zestawów kuchennych prawie nie wykorzystuje żadnego innego rodzaju oświetlenia. Wśród głównych zalet można wymienić łatwość instalacji i późniejszą konserwację, bezpieczeństwo i oszczędność.

Najczęstsze błędy podczas instalowania podświetlenia

Główne błędy podczas instalacji zestawu podświetlenia kuchni:

  1. Nieudane zaplanowanie schematu oświetlenia, w wyniku którego konieczność wymiany części może doprowadzić do demontażu całego zestawu słuchawkowego.
  2. Charakterystyczne dla kreatywnego rozmieszczenia impulsów urządzeń we wszystkich dostępnych miejscach, nawet tam, gdzie nie jest potrzebne podświetlenie.

Ustawianie oświetlenia zestawu kuchennego własnymi rękami

Aby zainstalować podświetlenie zestawu kuchennego z paska LED, potrzebujesz:

  •  sam pasek LED;
  •  Kabel ПВС do podawania o przekroju taśmy 0,5 кв mm;
  • lutownica, lut i kalafonia;
  •  zasilanie 12 V (można użyć jednostki uszczelnione lub nieszczelny zasilający wykonany specjalnie dla LED sieci oświetleniowej, ale w Internecie można znaleźć posty rzemieślników, z powodzeniem stosowanych w tym celu i innych zasilaczy, na przykład, laptop);
  • taśma izolacyjna;
  • nożyczki.

Natychmiast w sklepie należy sprawdzić taśmę - nie powinna ona być uszkodzona, jakakolwiek niewielka wada może wpłynąć na działanie podświetlenia. Następnie sprawdza się zasilanie napięciowe zasilacza i taśmy, które muszą koniecznie się pokrywać. Jeśli umiejętności pracy z lutownicą pozostawiają wiele do życzenia, można łączyć elementy sieciowe za pomocą złączy, ale wielu uważa je za mniej niezawodne niż połączenie lutowane.

1

Teraz pozostaje tylko zebrać wszystkie komponenty w jednym systemie i przetestować jego działanie. Podczas pracy należy pamiętać o zachowaniu biegunowości, niezawodności połączeń lutowanych, konieczności odizolowania styków. Jeśli wszystko zostanie wykonane poprawnie i po podłączeniu do sieci, wstążka zaświeci się jasnymi światłami, możesz przejść do ostatniego etapu - przymocowania taśmy w kuchni.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze paska LED

Istnieje kilka opcji wyróżnienia zestawu kuchennego za pomocą paska LED. Wybór zależy przede wszystkim od osobistych preferencji i wymagań oświetlenia, w zależności od nich może wziąć taśmę z liczbą diod na metr od 30 do 120. Najczęstszym rozwiązaniem - 60 diod na metr, ale projektanci uważają, że jeśli sama kuchnia jest jasny, to wystarczająco dużo i 30 lamp.

Układ paska LED

Najczęstsze sposoby mocowania paska LED

Następnie wybierany jest kolor diod LED, który przedstawiony jest w szerokiej gamie odcieni z możliwością kontrolowania ich jasności za pomocą pilota. Ale wszystkie te cechy odnoszą się do udoskonaleń projektu, a do prostego dodatkowego oświetlenia wystarczą białe diody zimnego lub ciepłego blasku. Ponieważ tradycyjnie więcej czasu w kuchni posiada kobieta, to ma ona prawo do decydującego głosowania przy wyborze koloru i tonu taśmy.

Oświetlenie zestawów kuchennych odbywa się za pomocą diod świecących

Obecnie prawie całe oświetlenie zestawów kuchennych odbywa się za pomocą wstążek LED o różnych kolorach i gęstości

Kuchnia jest wyjątkowym miejscem, dlatego narzucane są dodatkowe wymogi bezpieczeństwa na wszystko, co wiąże się z elektrycznością w kuchni. Oświetlenie może znajdować się w bezpośrednim sąsiedztwie kuchenki i może odczuwać działanie pary i wysokich temperatur, co może doprowadzić do zniszczenia paska LED. Nie zapomnij o sąsiadach z góry, którzy bez złośliwych intencji mogą wylać kuchnię, a woda, złapana na urządzeniach elektrycznych, doprowadzi do zwarcia. Aby tego uniknąć, lepiej wybrać wodoodporną taśmę, a jeśli taśma nie jest wodoszczelna, można ją pokryć lakierem termicznym do silników, a wynik będzie praktycznie taki sam.

Aby przymocować taśmę LED na dnie szafek kuchennych, możesz użyć dwustronnej szkockiej, wstępnie odtłuszczonej powierzchni lub możesz użyć samoprzylepnej podstawy samej taśmy. Aby oświetlić zestaw kuchenny został zakończony, można ukryć przewody i zasilacz w szafie, wstępnie wywiercone otwory w nim w odpowiednich miejscach. Jeśli wszystko zostanie wykonane prawidłowo, oświetlenie zestawu kuchennego doda kuchni, oryginalności i przytulności.

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

+ 26 = 27

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map