Rozložení tabulky - teorie a praxe pro 6 kroků

Rozložení tabulky – teorie a praxe pro 6 kroků

Rozložení tabulky - teorie a praxe pro 6 kroků

Správné podávání je vždy známkou návštěvníků, způsob, jak vytvořit sváteční atmosféru, a také ukazatel uměleckého uměleckého vkusu.

 • V tomto článku se budeme zabývat pravidly neformálního podávání, tedy těch, které jsou vhodné pro příjem hostů doma v každodenním životě a na dovolené.
 • Servírování doma závisí na příležitosti, denní době, tématech a nabídkách, ale ve všech případech je účelem sloužit - položit nádobí a spotřebiče tak, aby byl trapez příjemný a příjemný k jídlu.

Na základě tohoto cíle byly vytvořeny pravidla pro stůl. V každodenním životě musíte dodržovat všechny tyto kánony pouze v těch nejslavnějších příležitostech, ale jakmile zvládnete jejich podstatu, můžete položit ruce na stůl pro každou příležitost - od romantické večeře po rodinnou oslavu nového roku.

Než začnete, podívej se na dvě vzorkovací vzory pro obsluhu stolu. Jak můžete vidět, je mnohem snazší pokrýt prázdninový domácí stůl pro hosty než pro oficiální recepci!

Rozvržení tabulky

Tak, jak sloužit stolu? Udělali jsme krok za krokem instrukce v určité sekvenci, která popisuje jednotlivé etapy. Stručně řečeno, nejvhodnější postup je následující:

 • Obrusy - Desky - Příbory - Sklenice - Ubrousky - Dekor (váza s květinami, svíčky, tématické dekorace).

Mějte na paměti, že několik dní před událostí je třeba vyřešit všechny organizační problémy a připravit:

 • Rozhodněte se o počtu lidí, připravte si nabídku, uveďte ubrus, zkontrolujte počet a kvalitu ubrousků, nádobí, spotřebičů a přemýšlejte nad dekorem.

V den příjmu vyčistěte veškeré nádobí a spotřebiče a poté pokračujte v zakrytí stolu.

Krok 1. Nejdříve vytvoříme ubrus

Zde hlavním úkolem je zajistit, aby převis ubrusu nebyl více a menší než 20-30 cm. Převýšení bude vypadat kratší, ale déle - je to nepříjemné pro ty, kteří sedí u stolu.

Pokud jde o barvu, pak si můžete vybrat buď win-win a tradiční bílý ubrus, nebo rozmístěte libovolnou oblíbenou možnost, přidejte ji se stopami a spodními kalhotami, jak je uvedeno na fotografii.

Bílý ubrus se spodními kalhotami

1

Ale příklady slavnostní porce doma a bez ubrusů vůbec.

Možnosti podávání bez ubrusu

Krok 2. Rozložte desky

Tato část teorie "obsluhy" bude nejrozsáhlejší. Koneckonců, složení a kombinace talířů závisí na plánovaném menu, počtu hostů a rozsahu dovolené.

Podle klasických pravidel obsluhy stolu může být několik desek spoléhat na jednu osobu:

 • Nahrazením velkého talíře (servírování) - pro denní a každodenní stůl není nutné, i některé styly sloužící (např. Rustikální) umožňují jeho nepřítomnost. Na níže uvedené fotce jsou uvedeny příklady podání s náhradou a bez náhrady.

Podávání se zásobníkem i bez něj

Také může být potřeba: střední (snack), malé (pirozhkovaya nebo dezert) a hlubokou polévku.

 • Podle kánonu vypadá hluboký pokrm podle typu polévky. Pro tlusté si zvolte široký (fotka vlevo), lehký vývar nebo polévku - misku s rukojetí nebo bez rukojeti (obrázek vpravo). Ale toto je pravidlo, které lze zcela ignorovat.

Typy desek pro polévku

Schéma pravidelných porcí doma

Pokud jde o uspořádání talířů, pak na náhradní položené občerstvení nebo hluboké talíře, dezert a / nebo salátové talíře jsou umístěny vlevo, jak je znázorněno na obrázku vpravo. Na tomto místě lze také umístit pár čajů, koláče nebo například misku na vejce při příležitosti Velikonoc. Níže uvedená fotografie zobrazuje možnosti slavnostního podávání a složení desek.

Příklady slavnostního podání doma

 • Desky by měly být umístěny ve vzdálenosti 1,5-2 cm od okraje stolu a ve stejné vzdálenosti od sebe;
 • Chcete-li zajistit, aby deska na desky neklouzala přes stojan, je třeba mezi nimi položit papírovou nebo textilní utěrku, jak je znázorněno na obrázku níže.

Podávání desek

Příležitostné nastavení tabulky

Krok 3. Přikládáme příbory

Nyní přejděte k rozložení zařízení. Jsou umístěny po stranách podle počtu změn jídla (konkávní strana ke stolu):

 • Na pravé straně talířů jsou nože a lžíce;
 • Levé vidlice;
 • Nahoře můžete dát čajovou lžičku.

Slavnostní podání doma nevyžaduje velké množství speciálních nožů, vidliček a lžící. Nejčastěji stačí jeden nůž, jedna vidlička a několik lžic (pro polévku a dezert).

Servírování příborů

Ale pokud je to nutné a toužíte, můžete dodatečně sloužit stolku se speciálními vidličkami, noži a lžíci, jak ukazuje další foto-výběr.

Sváteční nastavení tabulky

Další informace o pravidlech pro umístění zařízení naleznete v dalším výukovém programu.

Krok 4. Položte brýle, sklenice na víno, brýle

Dále, za talíři, napravo, položíme brýle z větších na menší. V závislosti na dostupných nápojích a preferencích hostů jsou vystaveny sklenice na vodu, červené / bílé víno, šampaňské a / nebo sklenici na džusy, lihoviny a brýle.

 • Příklad umístění sklenic pro neformální podávání
  Příklad umístění sklenic pro neformální podávání
 • Příklad umístění sklenic pro neformální podávání
  Příklad umístění sklenic pro neformální podávání
 • Skleněné uspořádání na novoročním stole
  Skleněné uspořádání na novoročním stole

Krok 5. Podávání utěrek

Při obzvláště slavnostních příležitostech mohou být ubrousky pěkně a uměle přeloženy na desku. U všech ostatních případů přísných pravidel servírování nejsou ubrousky. Mohou být umístěny do sklenice na vodu, položeny pod desku, vloženy do kroužků, vázány stuhou a zdobeny dekorem.

Servírování ubrousků

Servírování ubrousků

V případě, že položíte stůl nejen na dovolenou, ale například na večeři, pak můžete umístit ubrousky na straně desky pod vidlicemi, jak je znázorněno na obrázku níže.

Příklad denního podání

Podívejte se také na materiál: 5 nápadů a mistrovských tříd na výrobu ručně vyráběných plen.

Krok 6. Konečný dotek - výzdoba stolu

Nastavení a dekorace stolů

Hooray, skoro hotovo! Zbývá pouze zdobit slavnostní stůl s květinami ve váze a tematické dekorace. Pro nový rok to mohou být šišky, rozmarýnové a smrkové větve, 8. března - pupeny květin a na Velikonoce - zajíce a vrbové větve. Téma dekorativního stolu by mělo být věnováno více pozornosti v samostatném článku, ale prozatím doporučujeme podívat se na fotografie krásně zdobených stolů v různých motivách a stylech.

Varianty dekoru a uspořádání stolu

Varianty dekoru a uspořádání stolu

Možnosti denního podání

Možnosti denního podání

Velikonoční služba

Velikonoční služba

Nastavení stolu v rustikálním stylu

Nastavení stolu v rustikálním stylu

Nastavení tabulky pro slavnostní večeři

Nastavení tabulky pro slavnostní večeři

nastavení stolů s rozmarýnem

nastavení stolů s rozmarýnem

A trochu o uspořádání pokrmů

Kromě obsluhy příborů a nádobí je třeba zajistit stravu s jídlem. Zde je malá připomínka toho, jak to lze udělat krásně a správně.

Pravidla pro umísťování jídel

No, to je všechno. Přejeme Vám úspěšnou praxi a veselé, duchovní dovolené!

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

32 − 25 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map