5 kroků pro výběr záclon pro kuchyň a 100 nápadů na fotografie

5 kroků pro výběr záclon pro kuchyň a 100 nápadů na fotografie

Závěsy v kuchyni

Záclony v kuchyni by měly být super-praktické a zároveň krásné. Tento článek a výběr z 100 interiérů fotografií vám pomůže vybrat perfektní styl závěsů, naplánovat jejich design, zvolit látku, zjistit velikost a vyzvednout římsu.

Krok 1. Zvolte typ závěsů

Existuje několik odrůd nejvíce obyčejných typů záclon pro kuchyň: Roman, japonský, role, záclony, kavárny, klasické, nit.

Římské žaluzie

Římské záclony jsou plátno, které díky zdvihacímu mechanizmu (podobně jako slepý systém) lze zvednout a spouštět, procházet světlem nebo zastíněním místnosti. Stoupající, římská opona tvoří rovnoměrné záhyby a přehybuje se jako "akordeon" (zpravidla se zvyšuje pouze spodní polovina plátna, ale můžete najít nebo šit model, který se zvedá úplně). Římská roleta uzavírá buď celý okenní otvor, nebo je připevněna k okennímu křídlu a opouští otevřený okenní parapet. Zpravidla nejsou okna zavěšena s jedním, ale s několika plátny.

Římské záclony v interiéru klasické kuchyně

 • Moderní kuchyně s římskými žaluziemi
  Římské žaluzie vypadají ekologicky v klasickém i moderním interiéru
 • Moderní kuchyně s římskými žaluziemi
  Římské žaluzie vypadají ekologicky v klasickém i moderním interiéru

Výhody: snadno se starat, krásné, ale zároveň lakonické, a proto vhodné pro malou kuchyni. A jsou perfektně kombinovány se závěsy a klasickými závěsy, vypadají dobře v tradičních i moderních interiérech.

Nevýhody: tento typ opony má zdvihací mechanismus, který se může stejně jako jakýkoli jiný mechanický vzhled opotřebovávat nebo přerušit. Vzhledem k tomu, římské rolety jsou krátké a bez svěží závěsy, pak se umýt a odstranit poměrně snadno, ale tato záležitost je komplikována systémové lišty výtahu, který před praním je třeba odstranit. Další námitka - v případě, že strop je příliš blízko k horní hraně okenního otvoru a okno není traverza (. Viz obrázek níže), a parapet je úzký, římské rolety nebudou moci otevřít okna orat (bude muset zcela odstranit závěsy od okapu).

Římské záclony na okénku se zříceninou

Římské záclony v designu oken s přechodem

Tipy:

 • Římské záclony mohou být vyrobeny ručně, po naší třídě mistrů;
 • Pro výrobu fit téměř na jakoukoliv látku, kromě navíjení a protahování;
 • Římské záclony jsou vhodnější pro zdobení úzkých oken, než čtvercových.

Podrobnější informace: Průvodce výběrem římských záclon pro okno v kuchyni.

Rolety

Rolety - pásu hedvábného papíru, který je stočený do svitku a odvíjí do hladké vrstvy, přiléhající k oknu, na úkor upevňovací závěsy dno line-vedení. Válec se pak může skrýt v kazetě (kazetový model) nebo zůstane viditelný (otevřený model). Jsou upevněny jak na stěně nad okenní clonou, tak přímo na roletách.

Válečkové záclony otevřeného typu v kuchyni uvnitř okna

Válečkové rolety otevřeného typu instalované uvnitř otvoru okna

1

Rolety v kuchyni

Rolety v kombinaci s klasickými

Výhody: díky fixaci plátna na vodítko se roletové žaluzie nehoupají ve větru a neotvírají se, když je okno skloněno pod úhlem (nebo pokud je okno mansard). Rolety neumisťují světlo okraje okna, lze je snadno čistit a jsou levné. Návrh takových závěsů je lakonický, ale protože se dokonale hodí do interiérů, zejména moderních. Vzhledem k tomu, že rolety nezakrývají prostor, je vhodné je používat v malých kuchyních. Další roletové rolety, které jsou připraveny k prodeji, lze přizpůsobit tak, aby odpovídaly velikosti nestandardního okna.

Nevýhody: Válečkové závěsy, které jsou připevněny k dveřím, neumožňují otevřít okno otevřeně, protože samotný válec spočívá na svahu výklenku okna nebo do stěny. Druhá negativní - zpravidla rolety lze ručně čistit pouze v pračce, kterou nelze umýt. Třetí negativní - nejčastěji roletové žaluzie jsou vyrobeny z umělých materiálů, někdy připomínají jednoduchý plátno. A v zásadě jsou rolety tak minimalistické, že se mohou zdát "kancelář".

Tipy:

 • Při výběru žaluzie v kuchyni se ujistěte, že jsou impregnovány antistatickými a odpudivými látkami.
 • Hotové žaluzie lze přizpůsobit tak, aby odpovídaly velikosti nestandardního okna. Pro tento účel stačí pouze stříhat čepel a odříznout přebytečný hřídel.
 • Použití záclon s žaluziemi je vhodné, třeba jen v moderní kuchyni, ve skandinávském stylu. V tradičním interiéru jsou lépe kombinovány s tylem, záclonami nebo závěsy.
 • Můžete je šit sami z tkaniny.
 • Rolety tmavé barvy - to není dobrý nápad, protože budou velmi patrné prachu a nečistot.

Podívejte se na podrobnosti v materiálu: Rolety v kuchyni - vše, co potřebujete vědět před nákupem.

Záclony-kavárny

Záclony-kavárny jsou krátké závěsy (nikoli nižší než okenní parapet), které jsou připevněny k teleskopické římsě na listu ve středu okna (zřídka - v horní části otvoru).

Výhody: vypadají velmi pohodlně, díky malému rozměru se snadno postará, neskrývejte prostor.

Nevýhody: není vhodný pro moderní interiér, malý stínový prostor.

Tipy:

 • Záclony-kavárny můžete šit sami pomocí našich krok za krokem instrukce (viz odkaz níže).
 • Obzvláště chladné jsou tyto závěsy kombinovány s lambrequinem.
 • Záclony-kavárna v interiéru kuchyně
 • Záclony-kavárna v interiéru kuchyně
 • Záclony-kavárna v interiéru kuchyně

Pro více podrobností viz materiál: Záclony ve stylu kavárny pro kuchyni - vyberte si připravenou nebo šijte?

Panelové záclony (japonské)

Japonské závěsy pro kuchyni jsou posuvné panely z textilu - pohybují se podél vodítek jako dveře skříně.

Závěsy panel

Japonské závěsy ve vnitřním prostoru kuchyně a obývacího pokoje

Výhody: Japonské závěsy jsou vhodné pro kuchyň s balkonem a / nebo s velkými okny. Jsou snadno ovladatelné, mohou být ovládány vzdáleně (to platí zejména u velmi vysokých oken). Péče o ně je díky antistatickému impregnaci snadná: stačí jenom čas od času otřít hadříky. Vzhledem k jejich délce v podlaze panely závěsy vizuálně zvedají strop a kvůli nedostatku záhybů - nepřeplňujte interiér, a proto je vhodný pro malé kuchyně.

Nevýhody: panely žaluzie jsou dobré v moderním interiéru a v klasickém - sotva.

Tip:

 • Japonské záclony lze použít jako obrazovku, pokud potřebujete rozdělit kombinovaný prostor do zón, kuchyň-obývací pokoj nebo kuchyň ve studiovém apartmánu.

Záclony závitů (muslin)

Záclony-mušelín jsou závěs z nití (tkanina nebo korálky).

Záclony v nádobí uvnitř kuchyně

Výhody: Mušelín vypadá neobvykle a snadno, vhodný pro etnické interiéry a kuchyni ve stylu Art Deco.

Nevýhody: pokud máte domácí mazlíčky nebo malé děti, závitové záclony nebudou pro vás pracovat, protože jsou snadno rozbité a korálky mohou být rozptýleny a spolknuty.

Pro více podrobností viz materiál: Záclony-nitě v kuchyni - výběr, péče, výroba sami.

Žaluzie

Žaluzie sestává z tkané nebo netkané (hliník, bambusu, plastu nebo ze dřeva) lamel, které, díky své mechanismus může nejen shromažďování a otevřené, ale také pro otáčení kolem své osy. Umožňují tak nastavit stínování ze silného na slabý. Žaluzie jsou svislé a vodorovné. Horizontální žaluzie jsou vyrobeny z plastu, bambusu nebo dřeva (méně často). Lamely vertikálních žaluzií jsou obvykle vyrobeny ze syntetického materiálu a napuštěné kompozicemi uvolňovacím skvrna.

 • Žaluzie z bambusu uvnitř kuchyně
  Horizontální žaluzie z bambusu uvnitř moderní kuchyně
 • Žaluzie z bambusu uvnitř kuchyně
  Horizontální žaluzie z bambusu uvnitř moderní kuchyně
Horizontální žaluzie v podkroví

Horizontální žaluzie v podkroví

Vertikální žaluzie v interiéru kuchyně

Vertikální žaluzie v interiéru kuchyně

Hliníkové žaluzie

Hliníkové žaluzie

Výhody: dobré stínování a možnost jeho regulace, stejně jako snadná péče.

Nevýhody: trochu "kancelářský" vzhled.

Pro více podrobností viz materiál: Žaluzie v kuchyni - krok za krokem pro výběr a 45 fotografií.

Klasické záclony (záclony, tyly)

Klasické závěsy nepotřebují prezentaci, protože tento styl je nejoblíbenější a nejznámější. Montáž závěsů je nejčastěji tvořena závěsnou páskou (různé typy) a jsou připevněny k římsě na očka, závěsy, háky nebo kroužky s "krokodýly".

Záclony s očkem

Záclony s očkem

 • Závěsy v interiéru kuchyně
 • Závěsy v interiéru kuchyně

Výhody: závěsy jedné nebo dvou obrazů jsou univerzální a vhodné jak pro klasické, tak pro moderní kuchyně. Na rozdíl od válcových a panelových záclon, stejně jako žaluzií mají klasické závěsy záhyby, takže zaručují pohodlí interiéru. Vzhledem k bohatosti tkanin, příslušenství na záclony, volbě délky tkaniny a hustotě montáže můžete nejen vytvořit jedinečný design oken, ale také napravit některé z nedostatků místnosti. Takže například pomocí dlouhých závěsů můžete skrýt trubky, dveře z balkonu nebo radiátor.

Nevýhody: klasické záclony poněkud nudné, které je třeba odstranit a zavěsit, umýt a žehlit. Vzhledem k tomu, že jsou šité z běžných tkanin, mají tendenci rychle se znečistit, namočit s tukem a vůní jídla. Spravovat je není vždy pohodlné - spojovací prvky často neklouzávají dobře na římsu.

Tipy:

 • Klasické závěsy nelze zavěsit v blízkosti kamny, protože mohou létat do ohně z větru a hořet. Navíc, to prostě není praktické - sprej tuky zasalyat tuku.
 • Pro malou kuchyň je třeba zvolit krátké závěsy s jednoduchou montáží. Je žádoucí, aby tkanina byla měkká, pak budou záhyby rovnoměrné a čisté.
 • Délka podlahy se doporučuje pro velké kuchyně, stejně jako pro kuchyně s balkonovými dveřmi.

Viz také: Jak vybrat záclony pro kuchyň s balkonem - 4 řešení

Krok 2. Vyberte barvu a vzorek tkaniny

Zde je několik tipů, které vám pomohou vybrat záclony v kuchyni správné barvy:

 • Nejčastěji jsou závěsy jsou voleny tak, aby odpovídaly stěn, v tónu kuchyňských frontách, zástěry, nebo tón zbytku kuchyňského textilu, například pod čalounění židlí, pod polštář, ubrousky a tak dále.
Purpurové záclony v tónu na kuchyňské doplňky

Purpurové záclony jsou v souladu s kuchyňským příslušenstvím

Červené záclony v tónu kuchyně zástěry

Červené záclony v tónu kuchyně zástěry

 • Nejvšestrannější barva závěsů je bílá (a její odstíny);
 • Pokud kuchyně nemá dostatek slunečního světla, zvolte záclony teplé barvy, například smetanou nebo žlutou, jak je uvedeno níže.
 • Žluté závěsy v interiéru kuchyně
 • Žluté závěsy v interiéru kuchyně
 • Žluté závěsy v interiéru kuchyně
 • Žluté závěsy v interiéru kuchyně

A zde jsou tipy pro výběr tiskové látky:

 • Vzor na záclonové látce může odpovídat tapetu, zástěře, podlahovému krytu, koberci, dekoru na stěnu a dalším textiliím v místnosti.
 • Mějte na paměti, že velký obraz vizuálně snižuje prostor, takže u malých kuchyní je lepší vybrat záclony s nenápadným a malým vzorem / vzory.

Římské záclony v květině v malé kuchyni

 • Pokud je strop nízký, vyberte záclony ve svislém proužku nebo s diamantovým vzorem, jak je uvedeno na obrázku níže. Vhodné jsou také vertikální žaluzie, panelové závěsy a klasické plátna v podlaze, sestavené do rovných a průhledných záhybů.
Záclony s diamantovým tiskem

Záclony v kosočtverce v kuchyni s balkónovými dveřmi

 • Pokud je kuchyně malá a úzký, pak vizuálně rozšiřte to pomůže Roman, roll a panely záclony v horizontálním pásu (viz foto níže) nebo horizontální žaluzie.

Závěs v horizontálních pruzích v interiéru malé kuchyně

Závěs v horizontálních pruzích v interiéru malé kuchyně

 • Pro klasické kuchyně vhodné závěsy s tradičním potiskem, například v kleci, s květinovým, květinovým nebo heraldickým vzorem / vzorem.
Závěsy v klasickém stylu

Závěsy v klasickém stylu

 • Okna moderní kuchyně mohou být navrženy s záclonami s jakýmkoliv geometrickým nebo abstraktním vzorem.
Záclony v interiéru moderní kuchyně-obývací pokoj

Záclony v interiéru moderní kuchyně-obývací pokoj

Krok 3. Určete velikost

Typicky je římsa instalována ve vzdálenosti 20-25 cm od horního okraje výklenku okna nebo stropu. Ale délka kuchyňských záclon může být odlišná:

 • Velmi krátká, když tkanina chybí asi 1 cm od okenního parapetu. Tato délka je vhodná v případě Okenní parapet se používá jako stůl nebo stůl, a také při upevnění závěsu uvnitř okenního otvoru.
 • Římské záclony nad prahem
 • Římské záclony nad prahem

Krátké záclony v kuchyni ve stylu Provence

 • Krátký, když tkanina visí asi 10 cm pod úrovní okenního parapetu. Tato délka je vhodná pro malé kuchyně.
 • Krátké záclony v kuchyni
 • Krátké záclony v kuchyni
 • Krátké záclony v kuchyni
 • Krátké záclony v kuchyni
 • Dlouho, když plátno chybí 1 cm na podlaze nebo se ho dotýká. Zvláště vhodné pro velké kuchyně a pro výzdobu oken s balkonem.
 • Závěsy v podlaze
 • Závěsy v podlaze
 • Závěsy v podlaze
 • Velmi dlouhá, když 5-10 cm tkáně leží na podlaze. Takové závěsy jsou vhodnější pro zdobení oken klasického interiéru kuchyně a jídelny nebo kuchyně-obývací pokoj.

Béžové záclony v podlaze

Pokud jde o výběr šířky kuchyňských závěsů, zde je doporučení stejné - plátno by mělo jít na stěny o 20-26 cm po obou stranách otvoru.

Krok 4. Vyberte materiál

Bavlněné a lněné tkaniny, viskózové a polyesterové tkaniny, stejně jako směsné tkaniny z přírodních a syntetických vláken jsou vhodné pro šití kuchyňských závěsů. Ale z hedvábí a vlny je lepší odmítnout - jsou příliš křehké a fit kromě návrhu oken jídelny.

 • Len - vynikající materiál pro kuchyňské záclony, protože je odolný, má krásnou strukturu, dobře snáší časté umývání a stojany na vyhoření. Je to však drahé, rychle se rozpadá a po umytí silně sedí. Když kupujete hotové plátěné plátno nebo látku na šití, musíte vzít v úvahu délkovou délku smrštění.

Plátěné záclony v kuchyni

 • Bavlna krásný, dostatečně silný, ale v čisté podobě, se rozpadá, po umytí a spálení na slunci. Tkaniny ze 100% bavlny by proto měly být upřednostňovány polikotonem (textilie z polyesteru a bavlny) nebo bavlněnými závěsy doplněním obložení (stejné bavlny).
 • Viskóza (modální, lyocelová) - Jedná se o rozpočet a praktičtější alternativu k hedvábí, ale netoleruje časté mytí, protože se bojí vody. Výběr záclon pro kuchyň z tohoto materiálu, upřednostňovat modely s polyesterem v kompozici a / nebo kombinovat záclony s podšívkou.
 • Polyesterové tkaniny nenákladný stojan, nehromažďujte, neseděte a nevyhořte z UV paprsků. Ale oni přitahují prach a velmi ztrácejí přírodní materiály v kráse.

Upozornění: je dobré, aby kuchyňské záclony měly obložení, které chrání hlavní látku před vyhořením na slunci. Kromě toho podšívka skryje vnitřní švy, pomůže vytvořit volné přehyby, pokud je látka lehká, zlepší tepelnou izolaci a akustickou vlastnost kuchyně.

Krok 5. Vyberte římsu

Klenba je stejně důležitá jako záclony samotné, protože závisí na spolehlivosti celé konstrukce a na kráse okenní výzdoby. Římsy jsou stropy a stěny - ve formě pneumatik s kolejnicemi, tyčemi nebo řetězem.

 • Standardní délka okapu by měla být o 30% větší než šířka okna. Pokud však potřebujete vizuálně rozšířit otevírání okna, měli byste zvolit římsu ještě déle. Naopak, pokud je okno příliš široké, délka římsy by měla být přibližně stejná jako šířka otvoru. Pokud plánujete zavěsit krátké záclony uvnitř okna, pak by měla být délka římsy o 2-3 cm menší.
 • Aby byla římsa bezpečně zavěšena a neohýbala se pod váhu závěsů, je nutné správně vypočítat počet držáků držáku. Doporučení výrobců připojených k římsům vám pomohou v tomto.
 • Čím těžší jsou závěsy, tím pevnější je profilová římsa a její posuvníky. Nebo větší než průměr, je-li to tyč. Pro konstrukci střední tíhy je vhodná tyč o průměru 2 cm, u těžkých závěsů bar s průměrem 2,8 cm.
 • Stropní římsa - nejvíce nenápadná, ale protože je univerzální. Navíc díky rovnoměrnému rozložení zátěže je velmi spolehlivý a vhodný pro těžké záclony. Je pravda, že jej můžete nainstalovat pouze na betonový podklad a nejlépe od stěny ke zdi (jinak by se měla skrývat za dekorativní římsou).
 • Závěsy na stropní římsě ve výklenku za stropní strop
  Závěsy visely na stropní římsu a vizuálně zvýšily strop a zvětšily otevírání okna
 • Závěsy na stropní římsě ve výklenku za stropní strop
  Závěsy visely na stropní římsu a vizuálně zvýšily strop a zvětšily otevírání okna
 • Kované a dřevěné tyče jsou dobré pro kuchyně "vesnice" (například, zdobené ve stylu Provence, země, tvář chic). Bronzové a mosazné římsy s elegantními špičkami - pro klasické. Pro kuchyň, zdobenou v moderním stylu, je bar vhodný, zvláště v kombinaci s závěsy na očkach, stejně jako v interiéru na další fotografii.
 • Závěsy s oky v interiéru moderní kuchyně
  Závěsy s oky v interiéru moderní kuchyně
 • Závěsy s oky v interiéru moderní kuchyně
  Závěsy s oky v interiéru moderní kuchyně
 • V případě, že interiér kuchyně je vyzdoben v moderním stylu a záclony jsou lehké a nejsou dlouhé ve stejnou dobu, řetězec římsy je vhodný.
 • Záclony-kavárny jsou zavěšeny na speciálních barevných skleněných římsách nebo minibarech, instalovaných ve vzdálenostech oken křídla.
 • Při registraci nestandardních oken (klenutých, úhlových a zámeckých oken) je nutné zvolit speciální profilové plastové nebo hliníkové římsy.

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

− 1 = 2

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map