Pohovky a bankety – nejlepší řešení pro malou kuchyni + fotografie

Pohovky a bankety – nejlepší řešení pro malou kuchyni + fotografie

Kuchyně pro moderní osobu není jen místem, kde se připravuje a vstřebává jídlo. Toto je stanoviště. Mnoho lidí zde přivítá přátele. Ženy se často dívají na televizi, popíjejí kávu a současně dělají make-up. Zde se celá rodina shromažďuje, aby se seznámila s každodenními tématy. Tak proč mnozí stále myslí, že pohovka nebo židle v kuchyni není místo? Pokud správně naplánujete design tohoto multifunkčního pokoje, je zde možné uspořádat židle nebo dokonce i malé pohovky pro kuchyň. Budou přidávat pokoj pohody, dávají domácnostim další vhodné místo pro rekreaci.

Malá kompaktní pohovka - nejlepší řešení pro malou kuchyni

Tato kompaktní pohovka se hodí v kuchyni, ale čistota čalounění bude třeba pečlivě sledovat

V některých případech se pohovka může stát pýchou hostesky. Například, když sama vyvinula svůj design. V jednopokojových apartmánech je prostě potřebná kuchyňská pohovka s postelí. Koneckonců, umožňuje uspořádat některé hosty, aby strávili noc. Tak jak si vybrat pohovku pro kuchyni?

Útulný kuchyňský design s pohovkou

Malé pohovky úspěšně doplňují atmosféru prostorné kuchyně

Malé pohovky na první pohled zabírají malý prostor, nicméně mohou být instalovány proti sobě pouze v prostorné kuchyni

Moderní výrobci nabízejí zákazníkům, kteří se rozhodli koupit kuchyňskou pohovku, docela různorodý rozsah. Jaká by měla být perfektní pohovka pro kuchyň? No, pokud bude kvalitní a trvanlivé, vyrobené z materiálů šetrných k životnímu prostředí, s ergonomickým designem a atraktivním čalouněním. Máte malou kuchyň a chcete ušetřit místo? Věnujte pozornost stylovým a moderním měkkým kuchyňským koutům. Díky jejich pohodlnému designu spolu s místy pro posezení získáte také místo pro uložení věcí. Jedná se o výklenek v rohové pohovce.

Lidé, kteří jsou společensky, zpravidla chtějí dát do kuchyně pohovku, která často přijímá společnosti velkých a ne tak velkých přátel. Sen o gauči ve své kuchyni a velkých rodinách, kteří rád mají dlouhé a důkladné snídani o víkendech a večeři večer. Bez ohledu na to, proč chcete koupit pohovku, snažte se nezastínit váš kuchyňský život pomocí špinavého čalouněného nábytku. Vyberte si dobré sedací soupravy.

Malé pohovky pro kuchyň by měly být trvanlivé. Neměly by být deformovány a ztrácejí elegantní vzhled i po několika letech. Všechny kuchyňské nábytek by měl být silný a odolný, to platí pro pohovku. Mělo by mít pohodlnou formu záda a tak hluboké, že lidé mohou sedět pohodlně na tom. Pak budou vaše tradiční kuchyně ještě delší. Více komunikace se svými blízkými – více pozitivních emocí, silnější zdraví, delší životnost. To je, jak moc pozitivní jsou obyčejné malé kuchyňské pohovky.

Malé pohovky pro kuchyň: kombinaci elegance a lehkosti

Proutěné malé pohovky pro kuchyň přitahují svůj původní tvar, kompaktnost a lehkost

Populární design kuchyňské pohovky

Při výběru pohovky pro kuchyň musíte věnovat zvláštní pozornost velikosti a designu nábytku. Ne každý byt je prostorný a opravdu komfortní kuchyně, takže musíte vzít v úvahu nedostatek prostoru, uspořádání.

Všechny kuchyňské pohovky lze podmíněně rozdělit na dvě velké skupiny: klasické a hranaté. Modely obou typů mohou mít vlastní konstrukční prvky, které je třeba vzít v úvahu.

Kompaktní model

Kompaktní rohový model

Možnost č. 1: rohové pohovky s výklenky

Ideální volba pro úzké místnosti. Taková pohovka v malé kuchyni Šetřete místo a sedět na něm bude velmi pohodlné. Často úhlové modely jsou navrženy pro více lidí než klasické. Další plus: téměř všichni výrobci na spodku nábytku mají prostorné výklenky pro ukládání věcí.

Některé modely lze sklopit až na rozměry plné postele. V sestavené podobě pohovka zaberá malý prostor, ale v rozvinutém stavu se může stát pohodlné lůžko. Tento model stojí za koupi v kuchyni pohostinného domu, kde někdy i příbuzní nebo přátelé zůstávají přes noc.

Rohový model

Rohový model se spací částí

Možnost č. 2: gaučové pohovky s lůžkem a sklápěním

Gauč se obvykle rozkládá až do velikosti malého, ale pohodlného lůžka. Modely mohou být jednoduché a dvojité. U malé kuchyně je vhodnější první možnost. Pokud je místnost velká, je možné umístit dvojitý gauč, aby se hosté cítili pohodlně i v noci.

Pohovky-gauče mohou být jak s opěradly a područky, tak i bez nich. Mechanizmy transformace – skládací a vyjímatelné. Některé modely poskytují další políčka, kde můžete uložit užitečné trivia.

gauč pro kuchyň

Gauč s jednou ložnicí pro kuchyň

Možnost č. 3: polokruhové modely

U malých místností je třeba pečlivě zvolit “pravé” polokruhové modely, ale v prostorných kuchyních-jídelnách jsou vždy vhodné. Pro malou místnost (5-7 metrů čtverečních) si můžete koupit kompaktní model bez možnosti přeměny, ale s velkou zásuvkou pod sedadlem a po stranách. To pomůže uspořádat prostor racionálně.

V malém garsonku, kde je kuchyňský kout také odpočinkem, můžete nainstalovat polokruhovou pohovku, kterou lze rozšířit na velikost dvojlůžka.

roh s regály

Polokruhový měkký roh s policemi

Možnost č. 4: lavice

Zvláštností pohovkových laviček je, že modely tohoto typu jsou nejlépe vhodné pro ukládání věcí. Nejsou rozloženy, ale na sedadlech jsou k dispozici vhodné skladovací systémy pro věci. Jedná se o reálnou miniaturní komoru se sedadly. Jsou kompaktní, lehké, pohodlné.

Často jsou takové modely vyrobeny z lehkého dřeva. Jsou stylově neutrální, takže vypadají dobře jak v klasických interiérech, tak i v místnostech dekorovaných v ekologickém nebo venkovském stylu. Jako další dekoraci můžete použít polštáře.

pohovky

Kuchyňské pohovky

Možnost č. 5: modulární pohovky

Modulové kuchyňské pohovky – to je možnost pro lidi, kteří mají rádi funkční nábytek. Po zakoupení tohoto modelu může majitel samostatně rozhodnout, která konfigurace mu vyhovuje. Pokud chcete, formulář můžete vždy změnit.

Jako další “bonus” může být modulární pohovka vybavena kompaktním barem, stojanem pro časopisy a knihy, skladovací systém, regály. Při výběru je zvláště důležité zkontrolovat kvalitu materiálů, protože Pouze silný rám je schopen dlouhé služby, pokud se často mění konfigurace pohovky.

měkký roh

Modulární měkký roh

Jaké čalounění si můžete vybrat pro kuchyňskou pohovku

Samozřejmě, první věc, která mi přichází v úvahu, je kůže a kvalitní náhrada. Je vhodné, aby se o takovou pohovku postarala, nevyhoří a nemá strach z mastných skvrn. Ale to neznamená, že kuchyňská pohovka musí být nutně vyrobena z těchto materiálů. Můžete si vybrat jakákoliv ne-mramorová moderní čalounická tkanina. Tam jsou poměrně silné látky, které neabsorbují pachy, nebojí se skvrn (například ratanové nebo rush-velours pohovky). Kromě toho, pokud máte velkou kuchyň a plánujete dát pohovku úplně na opačné straně pracoviště, nemusíte se starat o její vzhled.

Účinně vypadá v každé kuchyňské pohovce béžové nebo bílé, avšak v tomto případě by mělo být čalounění pouze z kůže nebo náhražky. U kuchyně ve stylu země se pohovka vejde do krabice. Pohovka s květinovým vzorem je vhodná pro kuchyni v anglickém nebo italském stylu, a pokud jste japonští následovníci, věnujte pozornost jednoduché pohovce s důrazem na světlé polštáře.

Kuchyňský roh z pohovky se stolem beckons s domácí útulností

Útulný měkký kuchyňský kout doplněný o stůl se stane oblíbeným místem v každé kuchyni

Dávejte pozor na rohové pohovky pro kuchyň. Některé jsou vybaveny přídavným rohovým stolem, které je v případě potřeby přeměněno na místo k sezení. K dispozici jsou pohovky, které jsou vybaveny vnějšími regály. To šetří místo a vytváří další prostor.

Pohovka v interiéru kuchyně: jak si vybrat a umístit

Kromě rozměrů a designu pohovky má vzhled zásadní význam. Vybírá se podle stylu designu, barevné schéma, vlastností rozvržení místnosti a možností umístění nábytku. Pouze vezmeme-li v úvahu všechny nuance, můžete správně zdobit kuchyň s měkkým rohem.

Jídelna

Jídelna s rozkládací pohovkou

Jak uspořádat měkký roh

Existuje několik populárních řešení pro umístění pohovky v jídelně:

 • Opačná kuchyňská sada. V pokojích s obdélníkovým uspořádáním se nachází oproti náhlavní soupravě měkký nábytek. Paralelní okruh je velmi vhodný. Měkký roh a jídelní stůl mohou být uspořádány tak, aby byl prostor pro ledničku.
 • V rohu. Kompaktní úhel pohovka v malé kuchyni se může stát součástí útulné rekreační oblasti. Zbývající část místnosti zůstane volná pro umístění dalších položek. Je lepší vybrat si model s výklenkem pro uložení a dát tam položky, které jsou zřídka používány. To pomůže uvolnit nějaký užitečnější prostor.
 • U okna. Pro umístění v blízkosti okna jsou vhodné klasické nebo rohové modely s hradbami.
 • Uprostřed kuchyně. Pokud to dovolí prostor v místnosti, můžete použít ostrovní schéma pro umístění jídelního prostoru s pohovkou.
Jídelna

Jídelna u okna

Jak si vybrat stylový nábytek

Při vývoji návrhu projektu pro všechny prostory je nábytek vybrán v souladu s celkovým designovým stylem. Je nezbytné, aby pokoj vypadal harmonicky na pozadí. Existuje několik příznaků, které byste měli věnovat pozornost:

 • Anglický styl. Nejčastěji v tomto stylu tvoří obývací pokoje, ale je vhodný pro kuchyně a jídelny. U takových interiérů je nábytek vybrán v ušlechtilých barvách, zdobený pozlacením, kartáčem, polštářem s monogramy.
 • Klasicismus. Pohovky v klasickém stylu jsou vždy symetrické, zdobené v přísných neutrálních tónech. Dekorace jsou vhodné – řezbářství a kování.
 • Říše. Je obtížné najít více artsy a pompous styl. Pro pokoje zdobené v duchu Říše si vyberte důrazně luxusní nábytek.
 • Řecko-římský styl. Měkký roh zdobený bohatou látkou v červených a zlatých tónech je vhodný.
 • Barokní. Hladké linie, zaoblené tvary, řezbářství jsou znaky barokního nábytku. Pohovky luxusně zdobené.
 • Art deco. Pro kuchyňské pohovky v kuchyni Art Deco jsou charakteristické jasné dekorace. Je důležité dodržet opatření, takže nábytek nevypadá jako lurky.
 • Moderní. Původní formy, asymetrie, světlé čalounění – tento nábytek se ideálně hodí do pokoje v secesním stylu.
 • Pop art. Kombinace jednoduchých tvarů a nevšedního dekorace vždy přitahuje pozornost. Toto je hlavní znamení nábytku pop art.
 • Minimalismus. Minimalistické interiéry jsou vždy jednoduché, funkční. Pro čalounictví byste měli vybrat materiály světlých pastelových nebo neutrálních tónů.
 • High-tech. Sklo, kov, lehký plast s lesklými povrchy, minimální množství detailů – to vše je vhodné pro high-tech kuchyňské dekorace. Pokud jde o barevné schéma, budou to bílé, stříbrné, šedé, červené barvy.

Pohovky v klasické řecko-římském stylu, Říše, barokní může být čalouněna sametem, ale s přihlédnutím ke specifikům kuchyní účelem je lepší zvolit odnímatelné kryty nebo deky. Možnost – polstrování z kozhzamy ve vhodných barvách a další dekorativní prvky, posílení dojmu.

Měkký roh

Měkký kout ve stylu high-tech

decor

Leave a comment