Pohovky a bankety – najlepšie riešenia pre malú kuchyňu + fotku

Pohovky a bankety – najlepšie riešenia pre malú kuchyňu + fotku

Kuchyňa pre moderného človeka nie je len miestom, kde sa jedlo pripravuje a vstrebáva. Toto je biotop. Mnoho ľudí tu pozýva priateľov. Ženy sa často pozerajú na televíziu, popíjajú kávu a súčasne robia make-up. Tu sa celá rodina zhromažďuje, aby sa zhmotnila na každodenné témy. Tak prečo si mnohí stále myslia, že pohovka alebo stolička v kuchyni nie je to miesto? Ak správne naplánujete dizajn tejto multifunkčnej miestnosti, je možné usporiadať stoličky alebo dokonca malé pohovky pre kuchyňu. Budú pridávať izbu pohody, dajú domácnostiam ďalšie vhodné miesto na rekreáciu.

Malá kompaktná pohovka - najlepšie riešenie pre malú kuchyňu

Táto kompaktná pohovka bude v kuchyni vhodná, ale čistota čalúnenia sa bude musieť starostlivo monitorovať

V niektorých prípadoch sa pohovka môže stať hrdosťou hostesky. Napríklad, keď ona sama vyvinula svoj dizajn. A v jednoizbových apartmánoch je jednoducho potrebná kuchynská pohovka s posteľou. Koniec koncov, umožňuje zabezpečiť, aby niektorí hostia strávili noc. Tak, ako si vybrať pohovku pre kuchyňu?

Útulný dizajn kuchyne s pohovkou

Malé pohovky úspešne dopĺňajú atmosféru priestrannej kuchyne

Malé pohovky na prvý pohľad zaberajú malý priestor, môžu sa však inštalovať proti sebe len v priestrannej kuchyni

Moderní výrobcovia ponúkajú spotrebiteľom, ktorí sa rozhodli kúpiť kuchynskú pohovku, pomerne rozmanitú ponuku. Čo by mala byť perfektná pohovka pre kuchyňu? No, ak bude kvalitné a odolné, vyrobené z ekologických materiálov, s ergonomickým dizajnom a atraktívnym čalúnením. Máte malú kuchyňu a chcete ušetriť miesto? Venujte pozornosť štýlovým a moderným mäkkým kuchynským kútom. Vďaka ich pohodlnému dizajnu spolu s miestom na posedenie dostanete aj miesto na uloženie vecí. Toto je výklenok v rohovej pohovke.

Spravidla ľudia, ktorí sú spoločenskí, chcú dať do kuchyne pohovku, ktorá často prijíma veľké a nie tak veľké priateľov. Sen o gauči v kuchyni a veľkých rodinách, ktorí majú rád dlhé a dôkladné raňajky o víkendoch a večeru večeru. Bez ohľadu na to, prečo chcete kúpiť pohovku, snažte sa zatieniť váš kuchynský život s nekvalitným čalúneným nábytkom. Vyberte si dobré pohovky.

Malé pohovky pre kuchyňu by mali byť odolné. Nemali by byť deformované a stratiť svoj elegantný vzhľad ani po niekoľkých rokoch. Všetok kuchynský nábytok by mal byť pevný a odolný, to platí pre pohovku. Mal by mať pohodlnú formu chrbta a tak hlboko, že ľudia môžu sedieť pohodlne na ňom. Potom vaše tradičné kuchynské stretnutia budú ešte dlhšie. Viac komunikácie so svojimi blízkymi – viac pozitívnych emócií, silnejšie zdravie, dlhšia očakávaná dĺžka života. To je, aké pozitívne sú obyčajné malé kuchynské sedacie súpravy.

Malé pohovky pre kuchyňu: kombinácia elegancie a ľahkosti

Prútené malé pohovky pre kuchyňu priťahujú svoj pôvodný tvar, kompaktnosť a ľahkosť

Populárne dizajny kuchynského pohovky

Pri výbere pohoviek pre kuchyňu musíte venovať osobitnú pozornosť veľkosti a dizajnu nábytku. Nie každý apartmán je priestranný a naozaj komfortná kuchyňa, takže musíte brať do úvahy nedostatok priestoru, usporiadanie.

Všetky kuchynské sedacie súpravy možno podmienene rozdeliť na dve veľké skupiny: klasické a uhlovité. Modely oboch typov môžu mať svoje vlastné dizajnové prvky, ktoré je potrebné zohľadniť.

Kompaktný model

Kompaktný rohový model

Možnosť č. 1: rohové sedacie súpravy s výklenkami

Ideálna voľba pre tesné izby. Taká pohovka v malej kuchyni Ušetríte miesto a sedieť na ňom bude veľmi pohodlné. Často uhlové modely sú určené pre viac ľudí ako klasické. Ďalšie plus: takmer všetci výrobcovia v spodnej časti nábytku miesto priestranné výklenky pre ukladanie vecí.

Niektoré modely môžu byť zložené až do rozmerov plnej postele. V zostavenej forme má pohovka malý priestor, ale v rozvinutom stave je celkom schopná stať sa pohodlnou posteľou. Tento model stojí za nákup v kuchyni pohostinného domu, kde niekedy príbuzní alebo priatelia zostávajú cez noc.

Rohový model

Rohový model so spaním

Možnosť č. 2: gaučové pohovky s posteľou a skladaním

Gauč sa zvyčajne rozkladá až po malú, ale pohodlnú posteľ. Modely môžu byť jednoduché a dvojité. Pre malú kuchyňu je vhodnejšia prvá možnosť. Ak je miestnosť veľká, je možné dať dvojlôžkovú gauč, aby sa hostia cítili dobre aj v noci.

Pohovka-sedačky môžu byť tak s chrbtom a podrúčkami, a bez nich. Mechanizmy transformácie – skladacie a výsuvné. Niektoré modely poskytujú ďalšie polia, kde môžete ukladať užitočné trivia.

gauč pre kuchyňu

Gauč s jednou spálňou pre kuchyňu

Možnosť č. 3: polokruhovité modely

Pre malé miestnosti je potrebné starostlivo vybrať “pravé” polokruhovité modely, ale v priestranných kuchyniach a jedálňach sú vždy vhodné. V malej miestnosti (5-7 metrov štvorcových) si môžete zakúpiť kompaktný model bez možnosti transformácie, ale s veľkou zásuvkou pod sedadlom a po stranách. To pomôže racionálne usporiadať priestor.

V malom štúdiovom apartmáne, kde je kuchynský kútik aj oddychovým priestorom, môžete nainštalovať polkruhovú pohovku, ktorú možno rozšíriť na dvojlôžkovú posteľ.

roh s policami

Polkruhový mäkký roh s policami

Možnosť č. 4: sedacia súprava

Zvláštnosťou pohoviek je, že modely tohto typu sú najvhodnejšie na ukladanie vecí. Nie sú rozložené, ale na sedadlách sú k dispozícii vhodné skladovacie systémy pre veci. Jedná sa o skutočnú miniatúrnu špajzu so sedadlami. Sú kompaktné, ľahké, pohodlné.

Často sú také modely vyrobené z ľahkého dreva. Sú štýlovo neutrálne, takže vyzerajú dobre ako v klasických interiéroch, tak v izbách zdobených v ekologických alebo krajinných štýloch. Ako dodatočnú výzdobu môžete použiť vankúše.

sedacie lavice

Kuchynské pohovky

Možnosť č. 5: modulárne sedacie súpravy

Modulové kuchynské sedacie súpravy – to je možnosť pre ľudí, ktorí majú radi najviac funkčný nábytok. Po zakúpení takéhoto modelu môže vlastník samostatne rozhodnúť, ktorá konfigurácia mu vyhovuje. Ak chcete, formulár môžete vždy zmeniť.

Ako dodatočný “bonus” môže byť modulárna pohovka vybavená kompaktným barom, stojanom pre časopisy a knihy, skladovací systém, regály. Pri výbere je obzvlášť dôležité skontrolovať kvalitu materiálov, pretože Iba silný rám je schopný dlhého servisu, ak sa často mení konfigurácia pohovky.

mäkký roh

Modulový mäkký roh

Čo čalúnenie vybrať pre kuchyňu pohovka

Samozrejme, že prvá vec, ktorá prichádza do úvahy, je koža a kvalitná náhrada. Je vhodné, aby sa o takú pohovku postaral, nevyhorel a nebojí mastných škvŕn. To však neznamená, že kuchynská pohovka musí byť nevyhnutne vyrobená z týchto materiálov. Môžete si vybrať akékoľvek mramorové moderné čalúnnické látky. Tam sú pomerne silné tkaniny, ktoré neabsorbujú pachy, sa nebojí škvrny (napríklad ratanové alebo Rush-Velours sedacie súpravy). Okrem toho, ak máte veľkú kuchyňu a plánujete umiestniť pohovku úplne na opačnú stranu pracoviska, nemusíte sa obávať jej vzhľadu.

Účinne vyzerá v každej kuchynskej pohovke béžovej alebo bielej, ale v tomto prípade by čalúnenie malo byť vyrobené len z kože alebo náhradky. Pre kuchyňu v štýle krajiny sa pohovka zapadne do krabice. Pohovka s kvetinovým vzorom je vhodná pre kuchyňu v anglickom alebo talianskom štýle a ak ste japonskými nasledovníkmi, dávajte pozor na jednoduchú pohovku s dôrazom na jasné vankúše.

Kuchynský kútik z pohoviek so stolom nabáda domácu útulnosť

Útulný mäkký kuchynský kútik, doplnený o stôl, sa stane obľúbeným miestom v každej kuchyni

Venujte pozornosť rohovým pohovkám pre kuchyňu. Niektoré sú vybavené prídavným rohovým stolom, ktorý sa v prípade potreby premení na miesto na sedenie. K dispozícii sú pohovky, ktoré sú vybavené vonkajšími policami. To šetrí priestor a vytvára ďalší priestor.

Pohovka v interiéri kuchyne: ako vybrať a miesto

Okrem rozmerov a dizajnu pohovky má vzhľad zásadný význam. Vyberá sa podľa štýlu dizajnu, farebnej schémy, funkcií rozloženia miestnosti a možností umiestnenia nábytku. Len so zreteľom na všetky odtiene, môžete správne zdobiť kuchyne s mäkkým rohom.

Obývacia izba

Jedáleň s rozkladacou pohovkou

Ako zariadiť mäkký kútik

Existuje niekoľko populárnych riešení pre umiestnenie pohovky v jedálni:

 • Oproti kuchynskej súprave. V miestnostiach obdĺžnikového usporiadania je umiestnený mäkký nábytok oproti náhlavnej súprave. Paralelný okruh je veľmi pohodlný. Mäkký kútik a jedálenský stôl je možné usporiadať tak, aby bol priestor pre chladničku.
 • V rohu. Kompaktné uhly pohovka v malej kuchyni sa môže stať súčasťou útulnej rekreačnej oblasti. Zvyšok miestnosti zostane voľný na umiestnenie ďalších položiek. Je lepšie vybrať model s medzerou na uloženie a položiť tam položky, ktoré sú zriedka používané. To pomôže uvoľniť niektoré ďalšie užitočné miesto.
 • V okne. Pri umiestnení v blízkosti okna sú vhodné klasické alebo rohové modely s oknami.
 • V strede kuchyne. Ak priestor miestnosti umožňuje, môžete použiť ostrovný systém pre umiestnenie jedálenského priestoru s pohovkou.
Obývacia izba

Jedáleň pri okne

Ako si vyberať štýlový nábytok

Pri výbere projektového projektu pre všetky priestory sa nábytok vyberá v súlade s celkovým dizajnovým štýlom. Je potrebné, aby miestnosť vyzerala harmonicky na pozadí. Existuje niekoľko znakov, ktoré by ste mali venovať pozornosť:

 • Anglický štýl. Najčastejšie v tomto štýle vyhotovujú obývacie izby, ale sú vhodné aj pre kuchyne a jedálne. Pre takéto interiéry je nábytok vybraný v ušľachtilých farbách, zdobený pozlátením, kefkami, vankúšmi s monogrammi.
 • Klasicizmus. Pohovky v klasickom štýle sú vždy symetrické, zdobené striktne neutrálnymi tónmi. Zdobenia sú vhodné – figúrka rezbárstvo a kovanie.
 • Empire. Je ťažké nájsť viac artsy a pompous štýl. V izbách zdobených v duchu ríše si vyberte dôrazne luxusné kusy nábytku.
 • Grécko-rímskeho štýlu. Mäkký kútik, zdobený bohatou tkaninou v červených a zlatých tónoch, je vhodný.
 • Barokový. Hladké čiary, zaoblené tvary, rezbárstvo sú znaky barokového nábytku. Pohovky luxusne zdobené.
 • Art deco. Kuchynské pohovky v kuchyni Art Deco sú charakteristické jasnými dekoráciami. Je dôležité dodržiavať opatrenie tak, aby nábytok nevyzeral naklonený.
 • Modern. Originálne formy, asymetria, svetlé čalúnenie – tento nábytok ideálne zapadne do izby v secesnom štýle.
 • Pop art. Kombinácia jednoduchých tvarov a podivuhodného výzdoby vždy priťahuje pozornosť. Toto je hlavným znakom nábytku pop art.
 • Minimalizmus. Minimalistické interiéry sú vždy jednoduché, funkčné. Pre čalúnenie by ste si mali vybrať materiály svetlých pastelových alebo neutrálnych tónov.
 • Hi-tech. Sklo, kov, ľahký plast s lesklými povrchmi, minimálne množstvo detailov – to všetko je vhodné pre high-tech kuchyňu. Pokiaľ ide o farebnú schému, biela, strieborná, šedá, červená farba bude vyhovovať.

Pohovky v klasickej grécko-rímskom štýle, Ríše, barokové môže byť čalúnená zamatom, ale s prihliadnutím k špecifikám kuchýň účelom je lepšie zvoliť odnímateľné kryty alebo deky. Option – čalúnenie z umelej kože v zodpovedajúcich farieb a ďalších dekoratívnych prvkov, ktoré zvyšujú zážitok.

Mäkký roh

Mäkký roh v high-tech štýle

decor

Leave a comment