Podłoga w kuchni jest dobrym elementem dekoracyjnym

Podłoga w kuchni jest dobrym elementem dekoracyjnym

Każdy marzy o pięknym i przytulnym zakwaterowaniu, niezależnie od tego, czy jest to dom, czy mieszkanie. Ogromny wysiłek, czas i pieniądze, które chcemy wydać, aby nasz dom stał się dokładnie taki, jaki nam się wydaje w naszych snach. Przez długi czas technologie były uciążliwe, kosztowne i czasochłonne, dlatego naprawa mieszkania lub domu została zrównana z klęską żywiołową.

Wiele zalet z minimalnymi wadami

Dzisiaj wszystko się zmieniło, a teraz możesz uzyskać doskonały wynik znacznie szybciej i łatwiej bez opóźniania tego bolesnego procesu. Jak wiadomo, punkt w jakichkolwiek napraw umieszczone na podłodze, czyli pozostawić produkcję lub wymienić podłogę w sali wreszcie, zanim przejdziesz do mety kosmetycznego, tak aby nie zepsuć je podczas innych prac wykończeniowych, takich jak na suficie lub na ścianach. Jeszcze zanim konieczna jest praca rozważyć wszystkie zalety i wady różnych rodzajów podłóg, aby dokonywać właściwych wyborów i wybrać płeć wykonywania wszystkich funkcji przypisanych do niego, począwszy od utrzymywania czystości w pomieszczeniu, a kończąc estetycznego elementu.

Początkowo podłogi samopoziomujące były przeznaczone do użytku w halach produkcyjnych, halach handlowych, magazynach, ale ich zalety, a także ciągłe doskonalenie konstrukcji podłóg samopoziomujących, otworzyły drogę do ich pomieszczeń mieszkalnych.

Prosta podłoga o prostym wzorze wygląda imponująco dzięki kontrastowej kombinacji kolorów

Obraz na tym piętrze nie może być nazwany skomplikowanym, ale dzięki zastosowaniu kontrastujących kolorów osiąga przekonujący efekt estetyczny, nadając tej stylowej kuchni jeszcze więcej elegancji

Wielu z tych, którzy dzisiaj zaczyna modernizować swoje domy, wybrać podłogi, które zyskały popularność cały zestaw wyjątkową wartość. Ktoś z podłogi samopoziomowania przyciąga nie stawów, ktoś lubić błyszczącą powierzchnię z oryginalnego wzorca projektowego, podczas gdy inni chwalili odporność na uszkodzenia mechaniczne i trwałość tego rodzaju ubezpieczenia.
Eksperci z firm budowlanych i naprawczych oraz konsumenci zwykle myślą długo, zanim wezmą poważny problem z podłogą masową. Wśród najczęściej cytowanych niezadowolenia spotkać błyszczącą powierzchnię, a także, że na podłogach cieczy mogą pozostać ślady opon lub buty na gumowej podeszwie. Ale z tego powodu nie jest konieczne, aby dać się obiecujące i nowoczesne wykładzinie bo błyszcząca podłoga – to tylko osobiste preferencje klienta, powierzchnia może również być matowa, a jej ślady można łatwo usunąć przy pomocy pod ręką.

Brak połączeń na posadzce masowej odróżnia ją od innych sposobów wykończenia

Gładka, lśniąca powierzchnia, łatwa do czyszczenia, a brak połączeń, w których zatkany jest brud, jest ucieleśnieniem tajemniczych pragnień każdej kochanki

Podłogi samopoziomujące w kuchni – wybór praktycznych nowoczesnych gospodyń domowych

Podłoga lana jest idealną wykładziną podłogową do kuchni, a to stwierdzenie nie budzi żadnych wątpliwości, ponieważ zostało potwierdzone doświadczalnie przez wiele gospodyń domowych.

Podłoga bez obrazu jest nie tylko praktyczna, ale również wygląda stylowo

Podłogi samopoziomujące “pod kamieniem” wyglądają atrakcyjnie i mają wiele zalet w stosunku do podłogi z naturalnego materiału

Wylewki w kuchni nie ma połączeń, co oznacza, że ​​kuchnia żadne dodatkowe zbiorniki do zbierania śmieci, a jeden z najtrudniejszych do czyszczenia. Podłogi te mają bardzo wysoki margines bezpieczeństwa i trwałości, tak, że nawet twoja ulubiona żeliwny rondel, odziedziczyła od swojej prababci, nie pozostawi śladów na nich rys, pęknięć ani wgnieceń, które nie jest szkliwione płytki, powłoki drewna lub laminaty. I nawet jeśli nagle taka uciążliwość się wydarzy, naprawa uszkodzonego obszaru jest znacznie łatwiejsza niż wymiana pękniętej płytki lub spalonej części linoleum.
Ponadto ozdobne wypełniacze podłogowe znacznie wydłuża realizację pierwotnego projektu pomysły kuchni. Na przykład, na podłodze w kuchni, w postaci kwiatu trawnik, pozwalają nawet na zimowe dni, aby stworzyć poczucie ciepły letni dzień.

Wypełnienie podłogi

Podłoga o takim wzorze pozwoli Ci utrzymać letni nastrój w kuchni o każdej porze roku

Wylewki pozwala wyjść poza zwykłe ramy stylów, ponieważ, jak próbowali wcześniejszych projektantów konwencjonalne linoleum, płytki i laminat zmusił ich do naśladowania wybranym kierunku w projektowaniu kuchni, aby utworzyć całościowy obraz harmonijnej przestrzeni.

Wzór kwiatowy na posadzce może być jednym z głównych elementów wystroju kuchni

Podłoga z wizerunkiem rozproszonych płatków róż jest sama w sobie ważnym elementem wystroju

Najpopularniejsze parkiety do wypełniania podłóg płynnych

Już możemy zidentyfikować najbardziej popularnych tematów do projektowania masowych podłogi w kuchni – to niezwykłe abstrakcyjne obrazy, rysunki wszystkich rodzajów roślin o różnych kolorach i odcieniach od pasteli do jasne fragmenty obrazów znanego artysty. Wielu projektantów zwraca uwagę, że jednym z najbardziej popularnych tematów jest obraz morskiej piaszczystej plaży z linią wody. Tego wyboru do kuchni nie można uznać za tradycyjny, ale pokoje urządzone w stylu marynistycznym wyglądają naprawdę interesująco i atrakcyjnie.

Tematyka morska w projektowaniu kuchni staje się coraz bardziej popularna

Niebieskie kolory i motywy morskie są rzadko używane do dekorowania kuchni, ale z pokusy, by stworzyć masywną podłogę w postaci brzegu morza, trudno jest się oprzeć

Oprócz wszystkich swoich doskonałych właściwości technicznych i osobistych, samopoziomujące posadzki jako materiał do realizacji oryginalnych rozwiązań konstrukcyjnych mają sobie równych wśród innych materiałów wykończeniowych. Główną ozdobą podłóg drewnianych lub powłoki laminatu jest naturalny wzór drewna, płytek udekorować pokój niezwykły wzór geometryczny lub ozdoba, rysunek na linoleum, oprócz geometryczny może nawet abstrakcyjny, ale jak konstrukcja podłogi nie jest zaskoczeniem.

Opcje układu

Absolutnie unikalny wzór na podłodze można dziś stworzyć tylko za pomocą technologii samopoziomujących podłóg. Projektanci oferują dwie opcje projektowania podłóg:

  1. Użyj w projektowaniu materiałów naturalnych lub sztucznych.
  2. Utwórz obraz z efektem 3D.

W pierwszym przypadku należy pamiętać, że podstawowa warstwa jest również tłem, a jeśli materiał użyty w projekcie nie pokrywa go całkowicie, kolor powinien zostać wybrany wcześniej. Jako elementy dekoracyjne do podłóg można użyć muszli, małych kamyków, kolorowego piasku lub małych kawałków drewna. Jako dodatek do głównego materiału, suszonych liści i kwiatów lub ich sztucznych analogów, oferowane są kolorowe kawałki szkła o różnych kształtach.

Podłoga z naturalnych materiałów przyciąga jej naturalne piękno

Do dekoracji tej podłogi użyto kamieni i pożółkłych liści klonu, tworząc romantyczną jesienną atmosferę

Po zakończeniu rysowania jest lakierowany i pozostawiony do całkowitego wyschnięcia. W niektórych przypadkach mistrzowie zalecają dodanie innej warstwy lakieru ochronnego dla bezpieczeństwa, chociaż nie ma takiej potrzeby.
Drugą opcją do wypełnienia podłogi jest stworzenie unikalnego trójwymiarowego rysunku, który stworzy niepowtarzalną atmosferę w każdym pomieszczeniu.

Sposoby tworzenia podłóg samopoziomujących

Trójwymiarową podłogę można utworzyć na trzy sposoby:

  1. Wzór nakłada się na tło farbami polimerowymi lub akrylowymi.
  2. Wzór nakłada się na specjalną tkaninę, którą przykleja się do przygotowanej podłogi, a wierzch wylewa się ochronną warstwą lakieru.
  3. Wzór nakłada się za pomocą techniki aerograficznej według wcześniej wykonanego rysunku.

W pierwszym i trzecim przypadku będziesz musiał skorzystać z usług profesjonalnych artystów, które mogą znacząco wpłynąć na koszty pracy. Te sposoby są uważane za najdroższe, a także materiały odporne na promieniowanie UV nie są tanie, ale próba ich zaoszczędzenia może prowadzić do rozczarowania wynikiem.

Zdjęcia znanych artystów na podłodze dodają wyrafinowania całemu wnętrzu

Niektórzy wolą oglądać na podłodze nie oryginalne rysunki lub fotografie, ale obrazy lub fragmenty obrazów znanych artystów

W drugim przypadku wszystko jest nieco prostsze i tańsze. Wybrany rysunek jest wstępnie przetwarzany na komputerze, a następnie drukowany do odpowiedniego rozmiaru tkaniny banerowej (zwykle do tego celu używana jest matowa satyna) lub na folii winylowej z samoprzylepną podstawą.

Podłoga w kuchni z oryginalnym wzorem całkowicie przekształca pomieszczenie

Typowa historia kuchni, wykonana w nietypowym zestawieniu kolorystycznym dla kuchni, z pewnością znajdzie się w centrum uwagi

Ważne! Rozmiar tkaniny z wzorem powinien być nieco większy niż powierzchnia pokrytej powierzchni: zawsze można odciąć nadmiar tkaniny, ale dodanie brakującego elementu, aby nie przyciągało oka, będzie znacznie większe.

Wydruk zdjęcia najlepiej zamówić w drukarni, która ma specjalne wyposażenie. Nawiasem mówiąc, jest to wydruk, który będzie główną pozycją kosztową przy wyborze tej opcji do tworzenia podłogi wolnostojącej.
Konsultanci firm budowlanych i naprawczych usiłują przekonać swoich klientów, że własnoręcznie niemożliwe jest tworzenie dekoracyjnych podłóg samopoziomujących, ale nie jest to do końca prawdą. Zasadniczo sama technologia nie zalicza się do kategorii niemożliwych, ale niezbędne warunki to zgodność ze wszystkimi wymogami dotyczącymi pracy z materiałami, kolejnością operacji i kontrolą jakości pracy wykonywanej na wszystkich etapach. Jednym z głównych wymagań kontroli jest zapobieganie pojawianiu się pęcherzyków powietrza i ich terminowej eliminacji, jeśli się pojawiły.

Podłogi samopoziomujące wykonujemy własnymi rękami

Trudno jest nakręcić film o tym, jak podłoga jest wykonana dla jednej osoby, ponieważ cała praca musi być wykonana tak szybko i uporządkowana, jak to tylko możliwe, jednak w sieci jest wystarczająco dużo szczegółowych i udanych materiałów w Internecie. Z reguły są one wykonywane przy pomocy asystenta, który usuwa cały proces do kamery. Jeden z tych filmów przygotowaliśmy i przedstawiliśmy kilka akapitów poniżej, ale na razie zdecydujemy, jakie materiały i narzędzia będą nam potrzebne.

Etap przygotowawczy dzieła odgrywa bardzo ważną rolę, określając jakość powłoki

Obecnie podłoga nie wygląda zbyt atrakcyjnie, ale etap przygotowawczy jest jednym z najbardziej złożonych i odpowiedzialnych

Co potrzebujesz gotować do pracy

Wykonanie dekoracyjnej podłogi podłogowej własnymi rękami nie jest trudne, najważniejszą rzeczą jest uważne przeczytanie instrukcji i przygotowanie wszystkich niezbędnych narzędzi do pracy. Przede wszystkim trzeba przygotować czyste wiadra lub inne odpowiednie pojemniki, aby wymieszać składniki samopoziomujących się podłóg. Wszystkie te manipulacje będą dogodnie wykonywane za pomocą wiertarki wolnoobrotowej wyposażonej w specjalny mikser. Aby równomiernie rozprowadzić mieszankę w trudno dostępnych miejscach, na przykład w rogach, przy drzwiach, pod bateriami, konieczne jest trzymanie wygodnej szpatułki pod ręką. Do rozprowadzenia przygotowanej mieszanki na powierzchni można zastosować wycieraczkę lub inne odpowiednie narzędzie.

Na co należy zwracać uwagę podczas pracy

Czasami na powierzchni mieszaniny pojawiają się pęcherzyki powietrza, które muszą zostać usunięte, a do tego z powodzeniem zastosowany jest wałek napowietrzający. Wszyscy, którzy zajmą się wyrównywaniem powierzchni za pomocą rolek, powinni mieć buty ze specjalnymi podeszwami z cierniami – w takich butach pracownicy muszą poruszać się po wciąż nieobciążonej podłodze.
Po zakończeniu pracy zaleca się uporządkowanie narzędzi i wyposażenia, w tym celu najlepiej użyć rozpuszczalnika zalecanego w instrukcji i zwykłych szmat.

Sekwencja wideo działań

Przed wylaniem posadzki konieczne jest bardzo dokładne przygotowanie powierzchni, ponieważ od podkładu jakościowego powierzchni zależy jakość samego wypełniacza.
Po zakończeniu gruntowania powierzchni można przejść bezpośrednio do pierwszego etapu tworzenia podłogi wypełniacza. Główną zawartość tego etapu stanowi dokładne mieszanie składników A i B, które są zawarte w pojemniku z odpowiednim oznakowaniem, aż do całkowitej jednorodności.

Ważne! Wszystkie składniki należy zużyć natychmiast po wymieszaniu, pozostawiając je w nieskończoność w pojemnikach, w których były wcześniej przechowywane, nie jest to zalecane, ponieważ ich właściwości zostaną utracone, a jakościowy wynik nie zostanie osiągnięty.

Podczas mieszania należy zachować ostrożność, aby upewnić się, że żaden niezmieszany materiał nie pozostaje w rogach, na dnie i bokach pojemnika. Następnie jednorodną lepką masę można wylać na czystą powierzchnię i rozprowadzić nad nią za pomocą najbardziej odpowiednich narzędzi: szpatułek lub mopów ze stałą szczeliną. Po wylaniu mieszaniny składników A i B na powierzchnię, ale zanim wyschnie, należy ją zrolować za pomocą wałka igłowego, aby usunąć ewentualne pęcherzyki powietrza. Gdy lepkość materiału zacznie wzrastać, należy zatrzymać walcowanie.

Galeria zdjęć

Podłoga o czarno-białym wzorze wygląda bardzo efektownie

Podłoga z eleganckim czarno-białym wzorem może ozdobić kuchnię w stylu klasycznym i nowoczesnym

Te jasne tulipany na posadzce z łatwością przyjmują funkcję akcentu we wnętrzu

Tulipany rosną prosto z lodówki – jaskrawy akcent w wyrafinowanym i powściągliwym designie tej kuchni

Liczby z wizerunkiem owoców na podłodze w kuchni nigdy nie stracą na znaczeniu

Wielu uważa, że ​​w kuchni najlepiej nadaje się obraz owoców lub warzyw, takich jak na przykład obrana mandarynka

Podłoga z naturalnych materiałów może wyglądać bardzo oryginalnie i nietypowo

Aby stworzyć taką podłogę, można użyć zarówno drukowanego rysunku, jak i naturalnego drzewa wyciętego cienkimi warstwami, ale w tym przypadku warto wybrać odpowiedni kolor tła

Konstrukcja podłogi wypełniacza za pomocą zwykłych kamyczków wyróżnia się wysokimi walorami estetycznymi

Wybór takiej opcji wypełnienia podłogi jest absolutnie uzasadniony – małe kamyki mają przyjemny delikatny kolor i tworzą iluzję brzegu rzeki

Podłoga w stylu morskim pozwoli ci zanurzyć się w atmosferze tropikalnych wysp

Dno morskie z wizerunkiem dna morskiego i jego mieszkańców harmonijnie wtopiło się do kuchni, udekorowanej motywami natury tropikalnej wyspy

Podłoga w małej kuchni może wizualnie powiększyć pomieszczenie

Opinia, że ​​podłogi są dobre tylko w dużych pomieszczeniach, jest w błędzie – podłoga zdobi i mała kuchnia

Warianty podłóg są tak różnorodne, że pozwalają realizować najbardziej nieoczekiwane pomysły

Jako elementy dekoracyjne można używać całkowicie różnych materiałów i przedmiotów, na przykład w tym przypadku, gdy monety są wyraźnie widoczne w warstwie lakieru

decor

Leave a comment