Podávajte zásobník vlastnými rukami – nápady a majstrovské kurzy

ako vytvoriť zásobník sami

Tento materiál je určený pre romantických ľudí, ktorí radi zabezpečujú prekvapenie a sami nemajú záujem mať raňajky v posteli alebo len mať občerstvenie na mäkkom pohovke. Hovorili sme už o tom, ako vyrobiť servírovú dosku z polymérovej hliny, a teraz je čas, aby sme vyrobili servírovací tanier – tentokrát z dreva. Vybrali sme najjednoduchšie a najdostupnejšie spôsoby, takže nebudete potrebovať talentovaný tesár.

Master-class № 1. Zásobník z rámčeka pre fotografie na 1 večer

Zásobník sami

Najjednoduchší spôsob, ako si vytvoriť zásobník sami, je zmeniť na ne obvyklý obrazový rámček.

Zakúpte alebo odstráňte zo steny drevený fotorámček s príslušnou veľkosťou. No, ak nájdete rám so silným dnom a spoľahlivými prílohami, nemusíte meniť podklad a vylepšiť náladu zásobníka v nálade.

Takže začnime. Odstráňte kartónový podklad, odstráňte všetky zbytočné a položte sklo na miesto.

Zásobník sami

Teraz musí byť lepenka z fotorámiky ozdobená, ako sa vám páči. Môžete vložiť alebo jednoducho vyzdobiť z rôznych materiálov. Môže to byť: svetlá tkanina, tapeta, pohľadnice, zažltnuté stránky, herbárium atď. V našej materskej triede je podklad jednoducho pokrytý látkou a prilepený lepiacou pištoľou. Namiesto toho môžete použiť PVA alebo iné lepidlo. Po dokončení dekorácie položte podklad na sklo a pripevnite ho (obráťte fotografiu doprava).

 • Zásobník sami
 • Zásobník sami

A teraz musíte zviazať krásne kľučky nábytku vhodnej veľkosti. Môžete ich zviazať buď na boku, alebo na vrchu rámu. Na to budete potrebovať skutočné rukoväte, 4 skrutky, vŕtačku s malým vrtákom a samozrejme aj skrutkovač. Najprv je nutné pripojiť rukoväť k rámu, aby boli v súlade, potom ceruzkou otvory, vrták je vrták s vhodným vrtákom a nakoniec na pripevnenie rukoväti k skrutkám pomocou skrutkovača, ako je zobrazené na obrázku nižšie.

Zásobník sami

No, to je všetko, váš zásobník je pripravený! Alebo … takmer pripravený.

 • Pre spoľahlivosť a gravitáciu nášho podnosu (že stál presne na mäkkom povrchu), je lepšie ho ďalej posilňovať zospodu. Aby ste to urobili, je potrebné previesť preglejku, pripojiť k nej rám, obkrotiť ho okolo obrysu a vystrihnúť ho pomocou vysekávacej píly. Výsledný obrobok by sa mal brúsiť okolo okrajov a potom malovať vo vhodnej farbe (predbežne natretý). Akonáhle sa preglejka vyschne, stačí len pripevniť preglejku k rámu pomocou malých skrutiek, klincov, skrutiek alebo zošívačky na nábytok. Takýto tácky budú stáť aj tie najťažšie raňajky v posteli.

Na základe tejto hlavnej triedy môžete vytvoriť krásne podnosy s rôznymi výzdobami. Napríklad môžete vytvoriť takýto zásobovací podnos s dnom bridlice, na ktorom môžete písať romantické poznámky s kriedou.

 • Podklad môže byť farbený buď bridlicovým náterom, alebo pokrytý pokrčenými tapetami.
Zásobník na raňajky s dnom bridlice
Zásobník na raňajky s dnom bridlice

A tu sú ďalšie dekoratívne nápady pre samotný rám aj pre podklad. Ako vidíte, môžete prísť s rôznymi vzormi – vintage štýlom ako Provence alebo Shabby chic v klasickej alebo moderné, s použitím tkaniny, fotografie, farebný papier, tapety, stránky z kníh (posúvanie vpravo foto).

 • Nápady na zdobenie misky na raňajky
 • Nápady na zdobenie misky na raňajky
 • Nápady na zdobenie misky na raňajky
 • Nápady na zdobenie misky na raňajky
 • Nápady na zdobenie misky na raňajky
 • Nápady na zdobenie misky na raňajky
 • Nápady na zdobenie misky na raňajky

Aj táto trieda majstrov je užitočná pre výrobu vnútorných tácky na kávu alebo toaletné stoly, kde môžu nájsť svoje sviečky a knihy, dekorácie, kozmetika a parfumy.

Zásobník na toaletný stolík z fotorámčeka
Zásobník na toaletný stolík z fotorámčeka

Master class číslo 2. Zásobník z kuchynských dverí po 14:00

Zásobník z dverí vlastnými rukami

Ak chcete vyrobiť zásobovač sami, môžete nielen z fotorámiky, ale aj zo starých dverí kuchynskej skrinky, zásuviek a iného nábytku. Tento zásobník je o niečo dlhší, ale bude oveľa spoľahlivejší, praktickejší, odolnejší a bude vyhovovať viac lahodnosti na raňajky!

Postup je nasledovný:

 1. Odstrániť všetky slučky.
 2. Starý náter odstraňujeme veľkým zrnom papiera.
 3. V tomto štádiu môže byť vonkajšia časť zásobníka, ak je to žiaduce, vyčistená kovovou kefou na odstránenie mäkkých vlákien zo stromu.
 • táto technika spôsobí, že povrch dverí bude ešte viac “starý” a hrubý, ale na druhej strane sa môže bez neho dosiahnuť útlmový efekt v štýle shebbie chic a Provence.
 1. Čistenie dverí a z jeho spodnej strany, otvory z pántov fixujeme tmelom na drevo alebo polyesterový tmel. Taktiež rozdrvíme zvyšky a opäť čistíme celé dvere. Táto fáza nie je v zásade nevyhnutná, ak sa otvory zo spojovacích materiálov neobťažujú.
 2. Čisté, suché dvere pokryté základnou na drevo v 1-2 vrstvách. Každá vrstva musí dôkladne vysušiť.
 3. Teraz musíme brúsny papier znova, ale už strednej veľkosti zrna a prejsť po celom povrchu.
Zásobník z dverí vlastnými rukami
 1. Znova otrite dvere čisté a suché a potom začnite maľovať náš budúci tác. S malou kefou (bez odlievania!) Pokryte povrch 1 vrstvou farby. A tu je potrebné poznamenať niekoľko nuans:
 • ak chcete vytvoriť zásobník Provensálsky štýl alebo Shebbie Chic, potom by mala byť prvá vrstva farby tmavá a druhé a tretie svetlo;
 • ak chcete do spodnej časti zásobníka namaľovať bridlicovú farbu ako v tejto triede, potom pred nanášaním tmavozeleného náteru spodný obrys lepte lepiacou páskou (viď obrázok vyššie);
 • ak nemáte štetec, bude fungovať čistá bavlnená handrová látka.
 1. Keď úplne vysuší prvý náter, zakryte dvierka farbou, ktorá je ľahšia.
 • Ak chcete vytvoriť “kriedový” zásobník v tomto štádiu (alebo po ňom), je potrebné v skutočnosti použiť bridlicovú farbu najprv v jednej vrstve, čo jej dáva čas na vysušenie a potom dve vrstvy. Po vysušení druhej vrstvy opäť zasunieme okraje bridlice páskou a začneme maľovať dvere s povrchovou farbou (najskôr môžete obrátiť finálnu farbu, čakať na jej vysušenie a potom aplikovať bridlicu).
 1. Teraz sa musí povrch podnosu mletím jemne zrnitým brúsnym papierom, na niektorých miestach sa odhalí vrstva tmavej farby (ak je to žiaduce).
 2. A nakoniec namontujeme rukoväte: vyznačte ich upevňovacie body a utiahnite skrutky. Wu-ala, servírovacia podnos na raňajky v posteli je pripravená!

Mimochodom, ak ste maloval dno s bridlicovou farbou ako v tejto triede, potom výsledný zásobník môže byť použitý nielen ako servírovací zásobník so správami, ale aj ako doska pre menu a domáce poznámky.

Zásobník z dverí vlastnými rukami

A tu sú ďalšie nápady na výrobu krásnych zásobníkov vlastnými rukami zo starých drevených dverí (pozri!).

 • Zásobník s vlastnými rukami z dverí skrinky
 • Zásobník s vlastnými rukami z dverí skrinky
 • Zásobník s vlastnými rukami z dverí skrinky
 • Zásobník s vlastnými rukami z dverí skrinky
 • Zásobník s vlastnými rukami z dverí skrinky
 • Zásobník s vlastnými rukami z dverí skrinky

Venujte pozornosť aj nášmu sprievodcovi stránky v sekcii Design a výzdoba kuchyne – sprievodca po stránke.

decor

Leave a comment