Pletené záclony pro kuchyň s vlastními rukama: schémata + fotografie v interiéru

Pletené záclony pro kuchyň s vlastními rukama: schémata + fotografie v interiéru

Kuchyňské uspořádání je nekonečný proces. Stále rostoucí nápady pro zlepšení interiéru a přidávání nových akcentů. Některé prvky dekoru mohou být změněny podle sezóny a nálady, například záclony. Vědět, jak svázat závěsy do kuchyně s háčkem s vlastními rukama, stačí najít zajímavé schémata na internetu, abyste vytvořili celou sadu otevřených záclon pro kuchyňské okno nebo dveře. Nejobtížnější dilema je výběr různých technik pletení. A výsledek – okno nebo dveře, zdobené unikátní záclonou.

Příprava na pletení

Pletené záclony jsou vytvořeny z různých druhů příze a často experimentují s kombinací materiálů. Otevřený vzor harmonicky doplňuje závěsy z bavlněných tkanin nebo hedvábí. Myšlenka je vhodná pro začínající řemeslníky – stojí za to začít s jednoduchou hranicí. Začátek procesu předchází pečlivá příprava. V opačném případě musíte být zbaveni nákupu chybějícího příslušenství.

Pletené ubrousky

Při vytváření kreativních dekorových prvků v kurzu jdou pletené ubrousky

Tipy pro výběr materiálu a látky pro pletení

Závity pro háčkování jsou vyrobeny z přírodních a syntetických vláken. Umělý původ druhého neznamená, že jsou nižší než bavlněné nebo práškové analogy. Bohatost výběru je impozantní:

 • Bavlna. Nejpopulárnější je jemná příze z mercerované bavlny – “Iris”. Speciální úprava činí povrch vláken hladký, lesklý. Při práci není příze zkroucená a nezamotá se. Barevná schéma obsahuje velký počet tónů. Kvalitní vlákna nejsou náchylná k otřepání, vyhoření nebo změně barvy.
 • Len. Textura nití není hedvábná, barvy jsou bohaté na barvy, nejsou-li přidány žádné umělé komponenty (polyesterová vlákna). Existuje však omezení přírodních tónů a konečné výrobky mají výraznou texturu. Nevýhody zahrnují potíže při žehlení.
 • Bambus. Vlákna mají stejné vlastnosti jako prádlo, se značným rozdílem – bambus se nedrží a snadno se vyhlazuje. Je naprosto hypoalergenní.
 • Akryl. Příze je hedvábná, lesklá, rovnoměrně zbarvená. Je snadné pracovat – prakticky eliminovat zkroucení a zamotání. Párování je rovnoměrné, husté, bez deformací. Barevný rozsah je nekonečný a závisí na schopnostech výrobce. Akrylové nitě jsou považovány za univerzální – dokonale se přizpůsobují různým tkaninám. Jediná nevýhoda – umělost, která může zklamat přívržence přírodních materiálů.
závěs z příze

Výrobky z bavlněné příze vypadají lehce a vzdušně

Dávejte pozor! Při prvním seznámení se vzorkem si vezměte jedno pradio, plette malý vzorek, umyjte, osušte a vyhlaďte podle pokynů na štítku. Po testování se rozhodnou koupit požadované množství.

akryl

Akryl – skutečný přítel milovníků jasných akcentů v kuchyni

Výběr barvy a modelu

Obecný styl interiéru je klíčovým faktorem, na kterém závisí vzhled budoucích pletených závěsů. V národní tradici se vyvine vnímání pletených závěsů a jiných řemesel jako dědictví “babičky”.

Organické a přirozeně háčkované háčkování vypadá ve stylu země, provensálské nebo klasické. To neznamená, že moderní design nepřijímá pletené doplňky.

Při výběru barvy postupují podle vlastních preferencí a odpovídají interiéru:

 • Možnost win-win je bílá. Osvěží celkový vzhled, místnost se stane elegantním a útulným zároveň.
 • V hlavním tónu v kuchyni. Poskytuje pocit úplnosti interiéru, harmonicky koexistuje s dříve vybranými doplňky a dekorativními prvky.
 • Variant kontrastu. Světlé pletené závěsy přitahují pozornost a stávají se hlavním prvkem, který určuje styl. V závislosti na modelu a vzoru jsou ohromeni odvážným designem bez motivů na vesnici.
květ oblouk

Světlý květinový oblouk se vrátí do kuchyně v létě kdykoliv během roku

Model je obtížnější. Zkušený pletař může snadno realizovat vytváření sady dlouhých závěsů na oknech a kuchyňských dveřích s dalšími doplňky – lambrequinem, elastickým páskem pro udržení tkaniny.

otevřené okraje

Okrajové lemování v tónu hlavních textilních závěsů – skvělý nápad pro začátečníky

Začátečníky jehlice často provádějí pletené hrany pro dokončenou závěs jako první práci nebo plete malou oponou, například polovinou okna. Debutní zkušenost s háčkováním pomáhá rozhodovat o dalších plánech a záměrech, učí vás vypočítat síly a příležitosti.

Mezi modely patří:

 • dlouhé pletené závěsy na oknech a vnitřních otvorech;
 • krátké pletené závěsy do kuchyně s kartáčkami a bez nich;
 • pletené lambreky;
 • Záclony podle velikosti okenního skla nebo jednotlivých částí vazby;
 • pletené proužky nebo okraje na textilních záclonách.
pletené závěsy

Malá pavučina – stylový přízvuk na kuchyňském okně

fringe

Dlouhý okraj vytváří pocit bezpečí před okolním světem a dokonale přeskočí denní světlo

Dávejte pozor! Před začátkem hlavního procesu pletněte vzorek, změřte délku a šířku, umyjte a litte podle doporučení výrobce. Pak srovnejte počáteční a konečné parametry. Příjem pomáhá určit úroveň smrštění tkaniny a přesně vypočítat rozměry pletených závěsů.

Výběr vzorků závěsů

V síti a ve specializovaných časopisech je prezentován popis velkého počtu modelů. Můžete přijít s vaším vlastním příběhem a vázat v jedinečných záclonách. Hlavním kritériem je celkový styl kuchyně. Řešení mohou být různé:

 • Duplicitní ozdoba. Universal je nezávazná volba, která harmonicky kombinuje neposlední kompozici, eleganci a kreativitu. Abstraktní pletené vzory, krásné srdce, květiny nebo etnické motivy jsou stejně atraktivní.
 • Předmětová clona. Vlastní umělecká díla je ideální volbou pro vytvoření útulné atmosféry v kuchyni. Obraz může být monofonní nebo barevný, a pletené předměty – od pár zamilovaných koček až po krajkové krajky na okně.
 • Vzorek spodní části závěsů. Skvělé řešení pro krátké závěsy. Pletené kartáče, rostlinné motivy, hmyz, lehké pavouky, geometrické postavy – existuje mnoho variant a každý je dobrý svým vlastním způsobem.
 • Pletené vzorky se spoustou vzduchu. Ideální pro okna směřující na sever – méně překážek k dennímu světlu.
dlouhé okraje

Ornament a dlouhé okraje – stylové řešení pro malou kuchyň

pletený obrázek

Les v kuchyni kdykoli v roce – pletená fotka vypadá perfektně

vzduchové clony

Vzduchové clony pro okna na severní straně

Dávejte pozor! Účinně vypadají pletené kartáče ve spodní části krátkých závěsů klenutého typu. Recepce je vhodná pro malou kuchyň. Masivní záclony skrývají prostor, krátkodobě se zvětšují a dlouhá okrajová vrstva vytváří pocit lehkosti a úplnosti kompozice.

Výpočet množství příze

Jedním z klíčových kroků při přípravě na háčkování je výpočet vláken. Není obtížné koupit pár dalších klisen, ale spousta přírodních přízí se mírně liší. Ekonomická životaschopnost také záleží.

Při plánování velkých projektů je výhodnější koupit ne cívky, ale cívky. Nezapomeňte věnovat pozornost tomu, zda jsou závity určeny pro ruční pletení háčkováním nebo pouze strojem. Výrobce obvykle uvádí, kolik metrů příze je zapotřebí pro každých 100 gramů.

Délka se pohybuje od 1500-1600 m do 500-700. Čím tenčí nit, tím více metrů v jednom gramu. To se odráží v označení na štítku – jemná příze je vždy větší než tlustá.

příze

Značka zůstane zachována až do konce úlohy – znamená cenné informace o čísle příze a šarže

Pokud je více závitů zkrouceno, je počet zlomků. Označení 8/2 je dešifrováno následovně: 8-tloušťka příze (8 m na gram), jmenovatel 2 – počet přízí. Chcete-li pletené záclony háčkování častěji používat příze v jednom závitu.

Pro zjednodušení výpočtů postupujte následovně:

 • vytvořte malý vzorek s hustými a jemnými prvky nebo dokončeným fragmentem;
 • vypočítat plochu vzorku a pak celkové množství S pleteného výrobku;
 • rozpusťte fragment a změřte délku příze;
 • představují poměr, kde jsou známé množství S vzorku a celková plocha, délka nitě požadovaná pro kontrolní kus a neznámé je celková délka příze. Příklad: 10 metrů čtverečních. cm trvalo 8 m závit. Proto na 1000 m2. cm závit 800 m;
 • předběžně zjistit hmotnost a zatížení římsy.
vlákno

Během prvního praní sedí bavlněné nitě – a tak si koupte pár klbků na skladě

Dávejte pozor! Při praní příze, zejména z přírodních vláken bez přidání syntetických látek, ztrácí 5-10% hmotnosti.

Pletací vzory a techniky

Nejběžnější metody háčkování jsou založeny na dvou základních principech: vzduchové smyčky jsou kombinovány se sloupy různých typů – bez háčkování a háčkování v jednom nebo více pramenů. Grafy zobrazují všechny součásti vzoru a požadovaný počet prvků. Rovněž jsou vybírány techniky háčkování.

Sirloin

Základem je vytvoření mřížky na svíčkách, skládající se z jednoho sloupku s háčkem a dvou vzduchových smyček. Chcete-li získat vzorek, buňky jsou naplněny cusps. Výsledkem je imitace krajky – pletené pletivo, které vyšívají různé vzory. Když je háčkování vzoru vytvořeno paralelně s mřížkou, střídají se prázdné a naplněné buňky.

krajka

Filetová krajka je jednou z nejpopulárnějších metod mezi kvalifikovanými pracovníky

Popis zařízení:

 • Pro vytvoření obdélníků je háček vložen do středu horní části sloupce;
 • jejich počet vždy odpovídá počtu vzduchových smyček – buňky jsou hladké, bez deformací;
 • při háčkování několika po sobě jdoucích plných buněk mezi každým dvěma pruhy je společný (střední). Pokud jsou v každé buňce obvodu tři pruhy, pak v dalších dvou buňkách nebude 6, ale 5 prvků;
 • při upevňování sloupů pod obloukem vzduchových smyček předchozího řádku se buňky tvoří v rozloženém pořadí – získává se “francouzská mřížka”;
 • Pracovní pletenina v podélném a příčném směru – obvody slouží jako vodítko.

Podrobný popis ve video tutoriálu:

obrys

V schématech vyplněné buňky tvoří kompozici, která je snadno viditelná

Bruges

Bruta pletená krajka je komplikovaná technika. Nicméně konečný výsledek stojí za námahu – získávají se krásné pletené ozdoby. Perfektně se hodí pro vytvoření pletených hranových závěsů z textilie nebo doplněk ke spodní části závěsu, vyrobený jinou technikou.

Práce začíná opletem, který se pak kombinuje do kompozice pomocí sloupů bez háčkování nebo polovičního sloupce. V závislosti na složení jsou dutiny vyplněny smyčkami vzduchu během nebo po skončení procesu.

šněrování

Ultra-krajka krajka dává dotek jednobarevné látky

Brugge háčkování je alternativou k Vologda krajky, pro které je potřeba speciální vybavení a cívky. Pleteniny nejsou v žádném případě podřadné v pohodě a milost, ale nápady jsou neomezené.

Podrobný popis videa:

Mezi funkce patří:

 • krajka může být úplně svázána s vzory prošití;
 • kombinace fragmentů jemného a hustého páření;
 • floristické kompozice a geometrické postavy (kosočtverce, čtverce) se používají jako spojovací prvky;
 • Aby se zabránilo ucpáním ohybů opletení, na vnitřní straně ohybu proveďte polovinu sloupků a zvenku – sloupy s háčkem.

Brugská krajka je vhodná pro vytváření pletených kompozic několika barev a schémata umožňují kombinovat fragmenty různých tvarů a vzorů do jednoho.

obrys

Schéma základního vzoru krajky Bryug

šněrování

Příklad spojení různých částí krajky. Fragmenty jsou také šité společně s běžnou jehlou

Irština

Irská pletená krajka je krásná a sofistikovaná technika. Úspěch představení je založen na dodržování dvou pravidel – dobře uváženému vzoru a složení. Složky budoucího čísla jsou pletené odděleně, pak jsou díly spojeny dohromady.

barevná kombinace

Výhoda techniky – snadná kombinace barev

Pro začátečníky je důležité, aby se spoléhali na podrobné schémata, protože i tak zřejmý přátelé jako květina a list nemohou být spolu navzájem přátelé. Tito mistři jasně sledují proporcionalitu a proporce prvků a nejsou od systému odvráceni.

Popis techniky (na příkladu pletení květ s 5 okvětními lístky):

 1. Pletení začíná navíjením jádra na kulatý předmět malého průměru (rukojeť háku, tužka). Udělej asi 16 otáček.
 2. Kroužek se vyjme ze základny, roztahuje háček skrz všechny závity a vázá jádro 20 se smyčkami. K získání dodatečného objemu je substrát dvakrát pletený.
 3. Na výstupním místě závitu se objeví 6 vzduchových smyček a vznikne plášť, který prochází smyčkou průměrem jádra.
 4. Projděte háček další smyčkou a přilepte sloupek jedním převisem.
 5. Vytvořte 4-5 nacs a držte hák. Ukázalo se, že je to ohnutá kolona uvnitř okvětní lístky.
 6. Opakujte kroky 4 až 6, dokud nenastane plný kruh. Výsledkem je, že se tvoří 5 květů.
 7. “Vytáhněte lístky střídajícími se jednou polokoule bez háčkování a 6 polosloupců s manžetou s další skupinou;
 8. Každá skupina je fixována ve středu horní části okvětní lístky.
 9. Spojovací smyčka je vázána na základně mezi plátky.
 10. Opakujte kroky 8-10, dokud nejsou všechny okvětní lístky vázány.
 11. Odřízněte a upevněte nit.

Podrobná třída videa krok za krokem:

záclona

Elegantní filletová opona s květinami z irské krajky

Dávejte pozor! Dokončené detaily jsou překrývají na předem svázané bramborové, svíčkové, francouzské
nebo dekorativní oka.

Brumstick

Brumstick je správně považován za exotickou techniku. Její domovská země je Peru. Obvyklé jméno se narodilo v Evropě a přeloženo z angličtiny znamená “hůl z koštěti”. Role tyče se provádí tlustou pletací jehlou, na níž jsou navlečeny nitě.

Koště je vybaven smyčku, sloupce, aniž by sc nebo sc a speciální prvek – podlouhlých smyček, se kterými se vytvořit unikátní vícebarevných nebo monochromatické výkresů.

fotožurnalistika

Fotobook na brumstick

obrys

Pletací vzory

vzory

Hotové vzory

Popis zařízení:

 • vytočí řetězec vzduchových smyček v množství uvedeném ve schématu;
 • vytvořte řadu sloupů bez háčkování;
 • od každého nakreslete dlouhou smyčku a položte na ni silnou jehlu nebo pravítko;
 • odstranit několik smyček podle schématu a vložit do nich 5 sloupů bez háčkování. Příjem se opakuje několikrát.

Počet smyček, sloupců a spojovacích prvků se může lišit – což má za následek různé pletené vzory. S panty tvoří brumstick spodní okraj nebo boční část závěsu z tkaniny.

Podrobná video lekce:

brumstick

Brumstick je poměrně vysoká hustota

Dávejte pozor! Háčkované závěsy se často provádějí ve smíšených technikách. Brugová krajka dokonale doplňuje omezenou geometrii pleteniny. Mřížka je skvělá pro zdobení kompozice z irské krajky.

Pokyny krok za krokem pro pletení závěsů vlastním rukama

Záclony, háčkování nebo pletací jehlice, vytváří domácí pohodu, krásné vzory s diagramy a krok za krokem popis procesu lze nalézt na webu nebo v časopisech pro praktických lidí. Při plánování rozsáhlého projektu je každý krok promyšlen – to urychlí proces.

Háčkování

Stylově vypadají pletené závěsy na velikost okenního skla v kuchyni. Půvabné a vzdušné, nevyžadují, aby byly odkapy zavěšeny, snadno jdou nahoru a dolů. Postupné pokyny a schémata pro pletení závěsů se smyčkami:

skica

Schémata jsou určena pro produkt o rozměrech 40 cm až 120 cm. Kuchyně má zpravidla standardní velikost okna

Budete potřebovat:

 • bavlněná nit při rychlosti 400 m / 50 g – na oponu zůstane cca 300 m;
 • pletení se provádí pomocí háčku # 1;
 • Pro upevnění mosazných kroužků – 6 pro každou závěs.

Popis:

 • Vypočítaná šířka záclony je 60 buněk. Pletení začíná sadou řetězů s 180 vzduchovými smyčkami a 4 zvedacími smyčkami;
 • pak se pletí podle schématu, střídají se prázdné a naplněné buňky, jak je uvedeno na obrázku níže;
 • výška opony – 181 řádků;
 • Před montáží jsou záclony umyté, narovnané, škrábané a mírně zbavené.
 • k hornímu okraji šicích kroužků.

Podrobné schémata každé části a podrobný popis toho, jak plést první řádky:

obrys

Vzor záclon

Dávejte pozor! Ve výkresu označují bílé prázdné čtverce, buňky plné šedé. Obrysy koček jsou tvořeny z mřížky, která dává kompozici pro kuchyni plnost vzduchu.

Pleteme s pletacími jehlami

Speech není tak běžným nástrojem pro pletené závěsy jako háček, ačkoli tato metoda pletení má velké množství vzorů. Zásadní rozdíl – při pletení s jehlou na pletení použijte vlněnou přízi, přírodní nebo s přísadami ze syntetických vláken.

Záclony pletené pletacími jehlami jsou načechraná a útulná. Není to přesně letní možnost, ale nápad na chladnou sezónu.

závěsy

Z jednoho druhu této opony pletené pletacími jehlami se zahřeje

Budete potřebovat:

 • příze (70% mohér, 30% hedvábí) o hustotě 210 m / 25 g olivové barvy;
 • odhadované množství je 250 g;
 • č. 6.5 (2 ks);
 • číslo háčku 6.

Velikost hotového výrobku je 165 cm x 285 cm, hustota pletení je 13,5 smyček x 14 řádků = 10 x 10 cm.

Stejně jako při vázání jakéhokoli produktu, střídá se přední, zadní a závěs, jak je znázorněno na obrázku:

obrubníky smyčky

Špatné smyčky a manžety

Popis:

 • vyzdvihneme 223 smyček a pleteme jednu obrubu s obličejovými smyčkami;
 • pletené 10 reportů se vzorem krajky podle schématu;
 • přes 128 cm od prvního řádku začínáte zrušit vzorek – 1, 4 a 10 se provádí s předním povrchem;
 • střídají se opakuje takto: 2 opakování úplet 8 minut a poté každý druhý vztah = 6 minut a 11 minut, 2 minuty, 3 minuty, 9 minut a 5 minut – přední steh;
 • Sedm dalších reportů se provádí ještě dvěma, pak všechny zbývající smyčky o výšce 29 cm jsou ploché a volně zavřené;
 • dlouhé strany a horní okraj háčky – 1 řádek bez háčkování a 1 řádek krok za krokem;
 • horní okraj opony se otočí na špatnou stranu o 15 cm a šije;
 • ve vzdálenosti 10 cm od okraje pozemku další linku a získáte dva kulisks.

Dávejte pozor! Hotový výrobek je navlhčený, natažený na velikost, vyhýbá se deformacím a nechá úplně vyschnout.

lambrequin

Lambrequin pletené pletacími jehlami (obr. 2 a 3) není v žádném případě horší než vzorky krajky (obrázek 1)

Jak a kam pověsit

Po dokončení tvůrčího procesu vzniká naléhavá a praktická otázka ohledně umístění hotového výrobku. Existuje více možností, než se může zdát:

 • dveře zdobené záclonou vytvářejí atmosféru soukromí – kuchyně se proměňuje v útulný roh, který nechcete odejít;
 • Kuchyňské okno je nejčastějším objektem pro aplikaci fantazie;
 • zdobí závěsy podvazky a podvazky – prvek je konečným přízvukem, který dává úplnost návrhu okna nebo dveří;
 • Otevřené regály v kuchyni mohou být uzavřeny pletené závěsy – získáte harmonickou sadu;
 • na zástěře na talíři bude perfektně vypadat spojený rukama otevřeným lepením.
praktický výzdobu

Krásný a praktický dekor

dvířka

Originální řešení pro vázání oken nebo dveří

Také prostor pro tvořivost zajišťují způsoby umístění závěsů:

 • římsy různých konfigurací;
 • řetězce s prsteny;
 • upevnění přímo k okennímu rámu nebo k samostatným dílům vazby.
otevřené dveře

Otevřené dveře – krásná kuchyně. Hlavní věcí je odolat římsě

Nezapomeňte zkontrolovat pevnost konstrukce před zavěšením hotového výrobku. Hmotnost záclon v podlaze může dosáhnout 2-3 kg, v závislosti na druhu pletení a tloušťce příze.

zvedání

Uzávěry závěsů – roztomilý stylový přízvuk v interiéru

Tvůrčí plány by proto měly být koordinovány s odborníky, kteří důkladně vědí, jak správně připojit a zavěsit sen.

decor

Leave a comment