Plastové panely v kuchynskej zástere a dekorácii stien

Plastové panely v kuchynskej zástere a dekorácii stien

Plastové panely v kuchynskej zástere a dekorácii stien

Tradične je zástera a steny kuchyne vystavené keramickým obkladom, ale plastové panely môžu proti tomuto materiálu čeliť veľa vecí - z hľadiska dizajnu aj praktickosti. Ak chcete pochopiť, prečo je to tak, zvážte klasifikáciu materiálu.

Aké sú plastové panely pre kuchyňu?

Plastové panely pre kuchyňu sú vyrobené z extrudovaného polyvinylchloridu (PVC). Sú rozdelené do typov podľa rozmerov:

 1. Podšívka PVC: široká 10-12,5 cm, dlhá až 3 m, zvyčajne monochromatická;

PVC obloženie v interiéri kuchyne

Podšívka z PVC pre kuchyňu

 1. Vlastné stenové plastové panely: šírka 15-50 cm (bežnejšia 25 cm), dĺžka do 3 metrov, bezšvové spojenie;

PVC stenové panely

 1. PVC plech: šírka 0,8-2,03 metrov, dĺžka 1,5-4,05 metra, hrúbka 1 až 30 mm; s hladkým, hladkým povrchom, matným alebo lesklým.

Plátové plastové panely pre kuchyňu

Doplnky z plastu

Steny a zástera kuchyne, ktoré čelia plastovým panelom, majú nasledujúce výhody:

 • Jednoduchosť konštrukcie, ktorá zjednodušuje upevňovanie PVC;
 • Rýchlosť upevnenia - kuchynské panely vyrobené z plastu sú upevnené 10 krát rýchlejšie ako keramické dlaždice;
 • Zástera a stena plastu neuveriteľne jednoduchú údržbu - môžu byť čistené štandardnými obrúsky alebo umývanie riadu (neabrazívny);
 • Plastové panely pre kuchyňu sú vyrobené z pevného PVC, odolné voči vysokým teplotám (prah citlivosti - 120 °);
 • Moderné povrchy z plastu vytvoriť kuchynskú zásteru s akýmkoľvek dizajnom - s neobvyklými výtlačkov, trojrozmerné štruktúry alebo pôvodné farby sú často používané a priehľadných stien;
 • A hlavná výhoda - obklady stien a plastová zásterka - je rozpočtová a dostupná.

Nevýhody zušľachtenia plastov

Samozrejme, stenové panely vyrobené z plastu majú svoje nevýhody - vo väčšine prípadov sú vyváženosťou za prijateľnú hodnotu. Medzi hlavné negatívne vlastnosti plastov možno pripísať:

 • Malá bezpečnosť, nízka odolnosť voči opotrebeniu;
 • Možnosť poškodenia tvárového ozdobného panelu v dôsledku dlhodobého kontaktu s detergentmi alebo ultrafialovými lúčmi;
 • Horľavosť pri kontakte s otvoreným ohňom - ​​toto treba brať do úvahy pri umiestnení kuchynskej zástera.

Tam je ďalší nuansy - stenové panely z PVC pre kuchyne musí mať nutne všetky certifikáty, vrátane hygieny, čo potvrdzuje produkciu surovín zo sejfu, nevypúšťa škodliviny pri zahriatí.

1

Nemyslite si, že dokončenie kuchyne s PVC panelmi je nepraktické alebo nerentabilné. Hlavná vec je vybrať ten správny materiál.

Odporúčania pre výber stenových panelov

Pri výbere panelov kuchynskej steny by ste mali dodržiavať tieto odporúčania:

 1. Rozmery plastovej fólie alebo dosky, musí byť väčšia zástera zóna - tak, že materiál pre znamenie skríň a bola mierne nižšia, než je pracovný povrch.
 2. Ak máte v pláne umiestniť plastovú dosku blízko varnej dosky, nezabudnite sa uistiť, že materiál má certifikáty požiarnej bezpečnosti.
 3. Farebnosť sa volí v závislosti na vlastnostiach kuchyni: veľké výkresy a tmavé farby sú výhodné pre veľké plochy, a malé sú vhodnejšie stenových panelov s jemným rastlinným ornamentom alebo upokojujúce ľahkých tónov. Možnosť win-win je ľahký jednobarevný panel alebo panel napodobňujúci drevo bez lesku.
farby plastových panelov
 1. Môžete si vybrať stenové panely jedinečných dizajnových textúr: metalizované hi-tech, tehla pre minimalizmus, drevo - pre klasika, imitácia starých obrazov alebo ozdôb - na vinobranie.

S pomocou plastových dosiek v zástere a na stenách, môžete dokonca opticky rozšíriť priestoru kuchyne, v prípade, že sú inštalované horizontálne, a "výťah" strop vo zvislej polohe.

Tip! Plastová zásterka by mala byť vybavená obrubou, ktorá chráni kĺby panelov pred vlhkosťou a nečistotami.

Nástenné panely na pokrytie stien v kuchyni

Panely nástenných panelov namontujeme vlastnými rukami

Na upevnenie panelov v zástení alebo na stene budete potrebovať nasledujúce nástroje:

 • Vŕtačka a skrutkovač;
 • Ceruzka, páska;
 • Olovnica alebo hladina;
 • Stavebná zošívačka, sponky na to;
 • Clay;
 • Profil kovových alebo drevených nosníkov na vytvorenie prepravky;
 • suspenzie;
 • Hmoždinky, samorezné skrutky;
 • Samotné PVC panely sú zvoleného typu a veľkosti.

Metóda 1. Plastové panely je možné prilepiť priamo na stenu. Jedná sa o ľahko použiteľnú metódu, ale v prípade potreby nebudete môcť materiál demontovať bez poškodenia. Okrem toho je lepenie možné len vtedy, ak sú kuchynské steny ploché a ich rozdiel nie je väčší ako 1 cm. Okrem toho upevnite panely v rohoch pomocou skrutiek.

ako lepiť stenové panely

Metóda 2. Môžu byť pripevnené priamo k materiálu steny - k tomuto vŕtaných montážnych otvorov, panel je pevný, na miesto, kde hlavy skrutiek sú maskované zátky. U je potrebný taký spôsob upevnenia na prípravu predbežnej stenu: utesnenie trhlín a jamky, zarovnať, ktorý je naplnený.

Metóda 3. Plast môže byť tiež nainštalovaný na prepravku - na začiatku sú panely pripevnené k profilu alebo pásiku a potom sú pripevnené k stene.

Ako pripevniť stenové panely pomocou prepravky

Metóda 4. Inštalácia plastových panelov pomocou kovových profilov a sponiek sa vykonáva podobnou technológiou s použitím polotovaru.

Ako pripevniť stenové panely pomocou profilov a sponiek

Plastové panely na obkladanie kuchynskej zástera a steny - je to neobmedzený dizajnový výber, vďaka ktorému sa vaša kuchyňa premení. Môžu byť vybrané z najširšej palety farieb - od bielej do čiernej, hladké alebo štruktúrované povrchy, imitujúce kožu, tkanivá alebo prirodzený materiál, objemové výkresy, fotografie čiastočne matný, hladký, lesklý alebo zrkadlový povlak. A ak chcete, plastový panel sa ľahko mení, pretože materiál je rozpočtový. Viac informácií o plastovej zásterke nájdete v materiáli: Plastová zásterka - informácie pre kupujúceho.

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

− 3 = 3

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map