Pokyny pre vyrovnanie stien v byte s vlastnými rukami

Pokyny pre vyrovnanie stien v byte s vlastnými rukami

Pokyny pre vyrovnanie stien v byte s vlastnými rukami

Veľmi často začínate dokončovať steny, môžete čeliť problému, ktorý súvisí s kvalitou nadácie. A tento problém sa vyskytuje vo väčšine nových budov: steny bytu sú nerovnomerné, s rôznymi chybami. Takýto povrch nemôže byť natretý, nalepený tapety na to, tk. kresba tapety bude "plávať" a listy sú krútene vložené. Ako správne vyrovnať steny vlastnými rukami tak, aby sa povrch dokonale vyrovnal?

podľa jednoduchých pravidiel môžete steny zladiť bez pomoci špecialistov

Ako vyrovnať steny vlastnými rukami

 Zrovnajte steny dvoma spôsobmi: pomocou sadrokartónu a použitím suchých zmesí. Sádrokartónové steny môžu byť ďalej shpatlevat, farby, lepidlo tapety na to. Ale veľa majstrov nedoporučuje dlaždice na lepidlo na sádrokartón: Povedali, povrch je príliš hladký. Univerzálnym spôsobom pre vyrovnanie stien je použitie suchých zmesí (omietky, tmely). Hotový povrch je dokonale hladký a dokonale sa hodí pre akýkoľvek materiál - dlaždice, tapety alebo len na maľovanie.

Ako odhadnúť nerovnomernosť povrchu

Než začnete pracovať na vyrovnávaní stien, musíte merať nerovnosti povrchu. Aby ste to dosiahli, potrebujete olovnicu alebo dlhú úroveň (2-2,5 m). V jednom rohu miestnosti, kladivo klinec, zanechať na povrchu asi 2-3 mm. Bude to prvý maják. Teraz vezmite nejaké zaťaženie, napríklad maticu a pripojte ju k nechtu. Pätka visí tak, že váhy sa takmer dostali na zem. Keď závaží zastaví kývanie - olovnica vytvára priamku. Potom v dolnej časti steny porazte druhú čap tak, že hlava a závit nechtov sú na tej istej línii.

Príprava povrchu pre prácu je dôležitým krokom v celom procese

Najprv musíte starostlivo pripraviť povrch na prácu

Podobne, pohnite nechty a znížte olovnicu z opačnej strany steny. Na obvode steny dostanete štyri nehrdzavejúce klinčeky a dve priamky. Teraz, na meranie nezrovnalostí, budete potrebovať dlhú niť, ktorú musíte natiahnuť z jedného konca horného klinca na opačnú stranu dna. Keď pripojíte kríž k krížom, uistite sa, že sa nedotýka steny. Stretched vlákna sú najlepšie orientačný bod, ktorý ukazuje odchýlku a môžete určiť, ako zarovnať steny, video a fotografie z procesu inštalácie majákov, pomôže predstaviť tento systém.

Teraz, vďaka šnúram roztiahnutým cez štyri body, môžete vidieť presný stav povrchu steny v miestnosti. Ak je odchýlka malá a nie je väčšia ako 10-15 mm, je potrebné vyhladenie steny, omietky alebo cementových zmesí na vyrovnanie.

Ako vyrovnať steny pod dlaždice

Ak je miestnosť plánovaná na dokončenie steny dlaždícmi alebo dlaždicami - je potrebné vyrovnať steny pomocou suchých stavebných zmesí. Táto metóda sa považuje za pracovne intenzívnejšia ako napríklad vyrovnanie sadrokartónovými listami. Budeme sa pozrieť podrobne na to, ako vyrovnať steny v byte pomocou zmesí.

Prvým krokom je príprava povrchu. Vyčistite steny zo starého náteru (tapetu, farbu, voľnú omietku), vypnite napájanie. Druhou etapou je základná úprava základne. Povrchová úprava je nevyhnutná, aby bola omietka dobre pripevnená na povrchu. Zvyšuje odolnosť proti vlhkosti, zabraňuje delaminácii materiálov. Pre cementové zmesi sa obvykle používa tzv. "Cementové mlieko" - roztok piesku, vody a cementu.

Vyrovnanie stien s dlaždicami by sa malo vykonávať s osobitnou starostlivosťou, pretože každá chyba je viditeľná na konci práce

Aby bola dlaždica hladká a bez chýb, mala by byť plocha ideálna

Ak chcete vypočítať, ako vyrovnať steny, musíte nastaviť orientačné majáky. Inštalácia koľajníc, ktoré slúžia ako vodidlo, začína inštaláciou profilu na protiľahlých stranách steny. Vertikálna poloha majáku sa kontroluje pomocou olovenej línie. Profil je pripevnený na stenu stavebnou omietkou - na niekoľko bodov je pripevnený na koľajnicu. Teraz vytiahnite šnúru cez profily v strede, spodnej a hornej časti. Iné koľajnice namontujte tak, aby sa kábel ľahko dotýkal. Vzdialenosť medzi majákmi sa volí podľa veľkosti prístroja, na ktorý sa náplasť aplikuje.

Vybrali sme vyrovnávaciu zmes

Potom môžete začať používať stavebnú zmes. Pri výbere vyrovnávacej zmesi dbajte na maximálnu hrúbku vrstvy, ktorá sa má aplikovať, a typ spojovacieho materiálu. Sádrové stavebné zmesi sa najlepšie používajú na obývacie miestnosti (spálne, obývacie izby, detské izby atď.), Pretože udržiavajú mikroklímu v interiéri. Pre vlhké miestnosti, ako sú kuchynské alebo kúpeľne - cementové zmesi. Zmesi na báze cementu neumožňujú prenikanie vlhkosti do betónového podkladu, čo bráni vzniku huby a plesní.

1

Výber suchej zmesi sa musí brať veľmi vážne, pretože je to kľúč k úspešnej opravárenskej práci. V tomto prípade nemôžete ušetriť nákupom lacných stavebných zmesí pochybnej výroby. Okrem toho nezabúdajte, že pre každú izbu je určitý typ zmesi. Napríklad, nemôžete dokonca vystupovať steny kúpeľne so sadrou zmesi, ktorá môže zostať po stene vyrovnané v spálni. Pokiaľ ide o ochranné známky, je možné prijímať odporúčania priamo v obchodnom dome.

Roztoky na omietku je možné pripraviť samostatne. Pre cementovú maltu bude potrebná jedna časť cementu M400 a 6 častí piesku. Do mixéra pridajte piesok a potom pridajte vrstvu piesku. Dôkladne premiešajte ingrediencie a začnite postupne pridávať vodu. Zmiešajte krémovú konzistenciu. Niektorí majstri pripravujú cementové malty s obsahom 1 dielu cementu a 2 až 3 diely piesku. Zmes s malým množstvom piesku je viac tvárnejšia a preto je ľahšie pracovať. Zredukujte zakúpenú suchú zmes podľa pokynov. Pripravené roztoky by sa mali používať do 1-2 hodín po príprave, inak môžu stratiť svoje vlastnosti.

Poradie vykonávania prác

Po určení zakrivenia stien pomocou olovenej línie je možné vypočítať približné náklady a spotrebu vybraného materiálu. Mimochodom, s cieľom znížiť náklady, nemusí nevyhnutne omietnuť všetky steny na ideálne hladký povrch. V niektorých prípadoch stačí dokončiť dokončovacie práce iba na tých plochách, na ktorých je veľmi nápadné: steny, na ktorých spadne svetlo, steny oproti oknu atď. Povrch za nábytkom, preplnený skrinkami, nemusí byť dokonale hladký. Ale ak sa rozhodnete opraviť len tie najviditeľnejšie chyby - dobre premýšľajte nad týmto krokom, zrazu po chvíli sa rozhodnete urobiť preskupenie alebo opätovne vložiť tapetu a všetky nezrovnalosti sa stanú viditeľnými.

Vyrovnať sa s ozdobným sokolom po niekoľkých tréningoch bude oveľa jednoduchšie

Práca na vyrovnávaní stien s ozdobným sokolom si vyžaduje určité schopnosti, ale nie je to príliš komplikované

Pripravte nástroje na omietanie. Na vyrovnanie steny vlastnými rukami budete potrebovať čepel na miešanie, roztieranie a vyhladzovanie roztoku, vŕtačku s tryskou (stavebný mixér) na miešanie suchých zmesí a sokola so sádrou. Štukatúrny sokol je nepostrádateľným asistentom pri dokončovacích prácach. Mnohí majstri robia bez neho, napriek tomu, že tento nástroj značne zjednodušuje proces tmelu a omietky. Je to štvorcová klapka 45x45 alebo 40x40 cm, v strede ktorej je pripevnená kovová alebo drevená rukoväť. Potrebné množstvo omietky sa aplikuje na sokol, ktorý sa ihneď použije. Pomocou sokola sa nemusíte neustále ohýbať do vedra.

Vyčistite steny starých farieb a tapiet. Po vyčistení starostlivo skontrolujte steny na prítomnosť škvŕn rezu, sadzí, olejových škvŕn a huby. Všetky zistené chyby sa odstránia mechanicky. Pre určitý typ škvrny sa môžu použiť špeciálne kyseliny alebo alkalické zlúčeniny. Potom skontrolujte starú omietku a selektívne poklepte na povrch steny. Špatne priľnavá omietka z povrchu, s cieľom následne omietnuť toto miesto s trvanlivejším riešením.

Nemôžete vykonávať dokončovacie práce na vlhkej stene. Všetky surové miesta zo starých omietok alebo škvrny musia byť vysušené. Potom je povrch steny opatrne brúsený. Vzhľadom na skutočnosť, že základný náter preniká hlboko do povrchu substrátu, výrazne zlepšuje priľnavosť sadrových vrstiev nanesených na stenu.

Pri príprave na prácu očistite podlahy zvyškov a zakryte ich hustým papierom alebo lepenkou, aby ste ich následne nečistili od vysušeného roztoku. Tak sa dostaneme do práce. V pravej ruke vezmite omietkovú špachtľu a v ľavej ruke sokol. Po napísaní na povrchu malého množstva omietky naliate časť roztoku na stenu a začnite vyrovnávať. Môžete omietnuť stenu tým, že rozložíte maltu zo sokolov. Pritom musí byť umiestnený priamo na stenu a s obsahom, ktorý smeruje sokol zospodu nahor.

Bez skúseností bude dosť ťažké získať dokonale rovný povrch, pretože táto práca vyžaduje presnosť a presnosť. Dosiahnutie rovných stien pomôže rovnakým majákom. Ako usmernenie môžu byť koľajnice s potrebnou dĺžkou, 2-3 cm široké a hrúbka rovnajúca sa hrúbke náteru omietky. Lamete môžete opraviť sadrovou maltou alebo klincami.

Pomocou majákov sa zladenie steny nezdá taká zdĺhavá úloha

Inštalácia majákov pomôže dosiahnuť lepší výsledok a uľahčí samotný proces zosúlaďovania

Omietanie s majákmi sa vykonáva takto: poluterkom vyrovnajte riešenie a postupujte podľa pravidla v smere zdola nahor. Množstvo roztoku sa pridá kým sa vrstva náplasti nedosiahne úroveň majákov. Potom sa lamely opatrne odstránia a zostávajúci priestor sa naplní roztokom.

Na križovatke stien a stropov sa vytvárajú uhly, ktoré musia byť úplne rovnaké. Na mieste dotyku medzi oboma stenami môžu byť vytvorené tiež uhly krivky. Ako vyrovnať rohy stien a odstrániť chyby po omietaní? Zarovnanie sa môže vykonať na úrovni aj na rovine (na bóroch). Ak sú steny pripravené na tapetu, je lepšie vyrovnať rohy úrovňou. S inými druhmi povrchových úprav: dekoratívna omietka, maľba atď. uhly môžu byť zarovnané v rovine.

Keď sú rohy vyrovnané sadrovou omietkou, maják sa robí v samotnom rohu, po ktorom sa uhol rozšíri na šírku pravidla. Hladkosť prechodu od rohu k stene závisí od šírky pravidla. Čím je nástroj dlhší, tým menšie bude prechod. Pri práci je potrebné použiť sadrovú omietku (štartovací tmel), pretože táto zmes umožňuje vyrovnanie tenkých vrstiev bez plytvania.

Dobrý výsledok je možné dosiahnuť vyrovnaním steny pod dlažbou pomocou sadrokartónu

Vyrovnanie stien s dlaždicami so sadrokartónovými doskami je vysoko kvalitné

Zarovnajte vnútorné rohy s výstužnou páskou. Široká špachtľa, navlhčite vodou a naneste na obe strany vnútorného rohu tmelu. Uistite sa, že povrch je rovnomerne pokrytý a vrstva tmelu nie je príliš tenká. Na oboch stranách uhla by sa zachytenie oblasti malo pohybovať okolo 50 mm. Ponorte pásku do vedro s vodou a ohnite ju na polovicu. Teraz ju položte do rohu a vytlačte ju do tmelu. Začnite ho vyrovnávať tým, že držíte horný koniec a narovnáte na spodný okraj.

Potom opäť navlhčite širokú špachtľu (10 cm) a natiahnite ju po každej strane rohu. Okraj stierky by sa mal súčasne udržiavať čo najbližšie k bodu ohýbania. Úsilie, ktoré sa má stlačiť, by malo byť dostatočné na vytiahnutie prebytočného plniva z pásky. Aby ste sa vyhli akémukoľvek roztrhnutiu a nerovnosti, vyčistite povrch rohu suchou špachtľou. Pri čistení sa neodporúča používať brúsny papier alebo brúsnu sieť. v tomto prípade môže byť páska poškodená. Opakujte nanášanie tmelu, kým sa váš uhol nedá úplne rovno. Posledná vrstva sa nanáša pomocou rohovej stierky, ktorej šírka je väčšia ako 25 cm. Po nanesení čerstvej vrstvy omietky presuňte rohovú stierku nad povrch steny a pritlačte ju na obidve strany. Teraz uchopte plot 15-25 cm pozdĺž steny. Ak máte trochu zvlnenie - odstráňte ju tenkou vrstvou dokončovacieho tmelu.

Ako vyrovnať steny pre tapety

Zosúladiť steny sadrokartónom je oveľa jednoduchšie ako suché zmesi. Sadrové dosky sú upevnené na špeciálnom ráme z kovových profilov. Štandardná sadrokartónová doska - 2500x1200x12,5 cm Na základe týchto parametrov určite množstvo materiálu.

Zmerajte steny. Ak je ich dĺžka zhora a zhora rovnaká, môžeme bezpečne pokračovať. Ak je dĺžka iná - treba to brať do úvahy pri montáži rámu. Napríklad dĺžka spodného okraja jednej steny je 3 m, zatiaľ čo dĺžka protiľahlej steny je 3 m 5 cm, preto by sa tieto 5 cm mali brať do úvahy pri počiatočnom označovaní miestnosti pod rámom. Začnite označovať z dlhšej steny, vzhľadom na vzdialenosť pod vedením.

Sadrokartón poskytuje vynikajúci výsledok - steny vyzerajú bezchybne hladké

Steny na tapety, lemované sadrokartónovými doskami, sú bezchybne hladké a hladké

Potom odskrutkujte 3 - 4 cm od steny a stropu, skrutku zaskrutkujte. Na ňom pripevnite olovenú čiaru na hrubú niť (môžete zobrať bežnú maticu). Teraz pripojte závit na skrutky a utiahnite ho. Vykonajte rovnakú operáciu vo všetkých rohoch miestnosti, natiahnite závit na podlahe av blízkosti stropu. Tým sa získa obrys budúcej vrstvy sadrokartónu. Po skontrolovaní dĺžky paralelných línií odstráňte závity a pripevnite vodiace lišty k skrutkám. Potom do vodiacich prvkov na podlahe a stropu vložte koľajničky stojanu po 40 až 50 cm po ich vyrezaní vo výške miestnosti. Prijatá kostra musí byť silne posilnená. To sa vykonáva pomocou upevnenia skrutiek na vodidlá pomocou skrutiek. Teraz musia byť všetky stojany pevne pripevnené k stene. Na tento účel použite jednoduché drevené lamely, ktoré po zasunutí hmoždiniek ich zasuniete do medzery medzi stenou a stenou z GCR a pripevnite ho dlhými skrutkami. Dosky sadrokartónu sú pripevnené ku každému stojanu v krokoch po 30-40 cm. Súčasne musia byť hlavy skrutiek mierne tlmené do sadrokartónu.

Keď nainštalujete všetky listy, získate perfektne rovný povrch, ktorý je možné natrieť, tapetovať alebo aplikovať s dekoratívnou omietkou.

Video sprievodca

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

− 5 = 1

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map