Dekorácia steny v kuchyni: 7 možností výhry

Dekorácia steny v kuchyni: 7 možností výhry

Dekorácia steny v kuchyni: 7 možností výhry

Kuchyňa bola a zostáva najobľúbenejším miestom v každom apartmáne, čo znamená, že by mala byť pre hostiteľa príjemná a príjemná pre hostí. Všetko je dôležité tu: kapacita skriniek, farba záclon alebo žalúzií, funkčnosť domácich spotrebičov a dokončenie stien v kuchyni, podlahách a stropoch. Avšak vzhľadom na plnenie tejto miestnosti je dôležité brať do úvahy faktory ako vysoká vlhkosť, pokles teploty, možnosť kontaminácie.

Kuchynské steny

Kuchynské steny

Nástenné dekorácie v kuchyni: overené možnosti

Moderné stavebné materiály uspokojí aj tých najnáročnejších spotrebiteľov. Mnohí si istí, že najviac praktická dekorácia kuchynských stien je dlaždice. Môžete si však vybrať ďalší materiál, ktorý bude zodpovedať vašim potrebám a schopnostiam.

Farba na báze vody

farby na báze vody

Mnohí stavitelia sú presvedčení, že vodná alebo jemne rozptýlená farba je považovaná za ideálny dokončovací materiál pre kuchynské steny v pomere ceny a kvality. V takýchto farbách nie sú rozpúšťadlá, preto sú pre ľudské zdravie bezpečné. Nemajú ostrý zápach, ale kvôli svojej vodnej báze sa vyschnú pomerne rýchlo.

Farba na báze vody sa aplikuje v niekoľkých vrstvách. Pri aplikácii na povrch stien sa voda, ktorá je súčasťou kompozície, rýchlo odparí a zvyšná farba poskytuje steny spoľahlivú ochranu pred vlhkosťou. Navyše, farba sa neodlupuje od stien, ale je priedušná a paropriepustná, takže vám umožňuje "dýchať" natretý povrch. Farebná škála je prakticky neobmedzená, takže pomocou jemne rozptýlených farieb na dokončenie stien v kuchyni vytvoríte požadovaný interiér.

Antimikrobiálna farba odolná proti vlhkosti

Je to tiež farba na báze vody, ale má ďalšie funkcie: chráni miestnosť pred baktériami. Je to jasná biela farba, ktorá vytvára odolný baktericídny film. Postupom času sa nezožltne a pri aplikácii na povrch steny sa veľmi rýchlo vysychá.

Antimikrobiálna farba odolná voči vlhkosti neobsahuje toxické látky. Baktericídny účinok je založený na zahrnutí oxidu strieborného do kompozície. Takíto výrobcovia farieb odporúčajú používať v nemocniciach, ale nedávno sa používajú v bytoch a domoch, a to v detských izbách a kuchyniach.

Farba sa aplikuje iba na suché steny bez kontaminácie. Ak je na stenu slabý kryt, musí sa odstrániť. Farba sa dôkladne premieša a aplikuje sa kefou, sprejom alebo valčekom. Ak je potrebné znížiť viskozitu farby, je možné pridávať vodu (ale nie viac ako 10%).

Nástenné dekorácie v kuchyni s tapetami

tapety dokončiť

1

Mnohí radšej pokrývajú kuchyňu s tapetami. Pri takejto dekorácii je miestnosť veľmi útulná, pretože existuje veľa farebných možností, je možné kombinovať tapety s ostatnými druhmi povrchových úprav (farby, dlaždice, drevené alebo plastové panely). Okrem toho môžete tapetu zmeniť pomerne často, bez toho, aby ste museli minúť veľa času a peňazí, čo sa nedá povedať o dlaždici.

Ak chcete zdobiť steny v kuchyni, doporučujeme vzorky tapiet odolné voči vlhkosti. Teraz v predaji je možné nájsť a bežné dobré vlastnosti, ktoré sa ľahko umývajú. Sú skvelé pre kuchyňu. Prípadne by ste mali zvážiť aj tapety na maľovanie.

Tapeta odolná voči vlhkosti môže byť:

  • Tlačené (potlačené farbami s použitím polymérov odolných voči vlhkosti);
  • s ochranným filmom na prednej strane (zloženie filmu zahŕňa emulzie a laky na báze polymérov);
  • s tenkou farebnou polymérovou fóliou, ktorá sa aplikuje na základňu papiera (takáto tapeta môže byť s následnou reliéfou aj bez nej);
  • tapety vo forme nepriehľadného filmu bez základne s polymérnym vzorom (takáto tapeta sa môže mnohokrát umyť teplou vodou a mydlom, netvoriť);
  • štruktúrovaná tapeta - Tapeta na maľovanie s hlbokým reliéfom, ktoré je možné prilepiť na akýkoľvek povrch.

Dobrou voľbou pre dekoráciu stien v kuchyni je reliéfna (textúrovaná) tapeta. Sú zvyčajne dvojvrstvové, ale oveľa silnejšie a hustejšie ako tradičné papierové tapety. Zachovávajú odolnosť proti vode aj po opakovanom lakovaní, pretože ich povrch je impregnovaný špeciálnym roztokom, ktorý odpudzuje vlhkosť. Ďalšou výhodou takýchto tapiet je, že poskytujú priestor pre dizajnové myslenie, pretože sa rozhodnete, ako ich maľovať sami.

Tekuté tapety

Tekutá tapeta je pevná vrstva, ktorá vyplňuje všetky trhliny, skrýva akékoľvek chyby v stenách. Avšak napriek tejto výhode sa kvôli dokončeniu kuchynských stien zriedka používa tekutý tapetový papier. Tekuté tapety nie sú odolné proti vlhkosti, preto budú musieť byť pokryté niekoľkými vrstvami akrylátového alebo latexového laku.

Na stenách kuchyne s keramickými dlaždicami

keramické dlaždice

Dlaždice v kuchyni je krásny, odolný voči opotrebovaniu a vodu odpudzujúci povrch, ktorý sa veľmi ľahko čistí. Výrobcovia ponúkajú dlaždice rôznych veľkostí, textúr a farieb. A vytvoriť dlaždice pre podlahu, pre steny a dekoratívne dlaždice s vzorom, vzorom alebo fotografiu v jednom farebnom schéme.

Výhodou keramických dlaždíc ako povrchovej úpravy kuchynských stien je jednoduché čistenie. Takéto steny sa nebojí vlhkosti, horúceho oleja a iných nečistôt, ktoré sa vytvárajú počas varenia.

Pri obkladaní je lepšie prilákať majstrov, pretože aj tie najkrajšie a drahé dlaždice môžu zničiť vašu kuchyňu, ak sa pri jej pokládke nedodržiavajú pravidlá.

Drevená podšívka

Tento materiál má všetky užitočné vlastnosti dreva - vytvára priaznivú atmosféru v miestnosti, reguluje vlhkosť. Izba zdobená drevom vyzerá nezvyčajne útulne. Vlhkosť, pokles teploty, slnečné svetlo tento materiál nie je strašný, ľahko sa umýva. Obloženie vizuálne vyrovnáva steny, ale negatívnym bodom je zníženie užitočnej plochy miestnosti: každá stena sa pohybuje do stredu miestnosti o nie menej ako 4-5 cm. Toto sú črty obloženia obloženia. Okrem toho je tento materiál pomerne drahý. Ale ak si môžete dovoliť ozdobiť steny v kuchyni s prírodným stromom, rozhodne to nebudete ľutovať.

Pri interiérovej výzdobe miestnosti sa odporúča použiť borovicovú, vápennú, dubovú, jelšovú podšívku. Ak sa rozhodnete céder, budete nielen naplniť miestnosť s príjemnou vôňou, ale tiež chráni vašu rodinu pred škodlivými baktériami céder prideľuje špeciálne tekutiny, ktoré ničia tieto baktérie. Ak sa vám páči všetko neobvyklé, pravdepodobne si vyberiete smrekovú dosku: má dobre označený vzor. Samozrejme, oblitsevat obloženie z prírodného dreva celej kuchyni môže byť veľmi drahé, možno budete chcieť, aby zvážila kombinovaná verzia skončí kuchyne alebo sa rozhodnúť pre plastové panely pod stromom.

Zdobenie zástera s plastovými panelmi

zakrytie

Výhodou tohto materiálu je to, že sa neboja vlhkosti, plesní, huby, nebojí sa poklesu teploty. Výrobcovia stavebných materiálov ponúkajú veľké množstvo farieb a textúr z plastových panelov. K dispozícii sú aj zrkadlové panely, ale nedoporučujeme ich používať v kuchyni: je kontraindikované pri kontakte s vodou. Je lepšie venovať pozornosť dokončovacím panelom odolným voči vlhkosti. Existujú štyri typy:

  • Panely z prírodného dreva, dýhované prírodnou dýhou;
  • panely, ktorých povrch je laminovaný filmom;
  • panely s plastovým povrchom;
  • panely so základovou doskou z MDF alebo PVC.

Kombinovaná úprava

Vyberá to väčšina majiteľov kuchýň. Steny môžu byť šité drevenou alebo plastovou podšívkou a pracovná stena je obkladaná keramickými dlaždicami. Môžete tapetu na tapetu kuchyne a zástera (pracovná plocha) z plastu alebo sklenených panelov. V jedálni môžete použiť tapety z prírodného kameňa alebo bambusu na zdobenie stien. Všetko závisí od osobných preferencií a finančných možností majiteľov bytu.

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

+ 83 = 89

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map