Ako vytvoriť filter na úpravu vody v teréne a doma

Ako vytvoriť filter na úpravu vody v teréne a doma

Ako vytvoriť filter na úpravu vody v teréne a doma

Ako viete, za všetko dobré ľudia rýchlo zvyknú, takže sme dlho nemali možnosť bez výhod civilizácie. Mnohí vlastníci mestských bytov inštalujú filtre na čistenie vody. Ale dacha pozemky a mnoho súkromných domov, bohužiaľ, sú často bránia v možnosti pripojenia k centrálnemu vodovodnému systému s jeho úpravami. Samozrejme si môžete zakúpiť filtračný džbán na čistenie pitnej vody. A ak je to pre potreby domácnosti, je potrebné vyčistiť vodu zo studne? A ak nemáte vodný filter a chcete, aby bola riečna voda vhodná na pitie (napríklad v túre alebo vo vidieckom dome)? Musíte vytvoriť filter vody na vlastné ruky.

Potreba čistej vody si vyžaduje hľadanie spoľahlivých spôsobov čistenia

Ako vytvoriť vodný filter pre seba získať skutočne pitnú vodu

Často je voda z jamiek tak znečistená rôznymi nečistotami, že ju nemožno použiť ani na umývanie a umývanie riadu bez predčistenia. Pomáhate domácemu vodnému filtru. Mnohí konštatujú, že hotové filtre, ktoré sa predávajú v obchodoch, nemajú vysoký výkon a potreba neustáleho výmeny kaziet spôsobuje, že zariadenie je v prevádzke pomerne drahé. Základom filtra pre vodu vyrobenú vlastnými rukami je bežná vata a gáza alebo drevené uhlie.

Domáce filtre pre domáce použitie

Každý domov domáci filter pre špinavý vody - len dočasné riešenie, ktoré sa uplatňuje iba v núdzových situáciách. Nie je možné počítať s kvalitatívnou úpravou vody bez použitia profesionálnych filtračných systémov, pretože kontaminácie, ktoré môžu spôsobiť otravu, môžu byť nielen mechanické, ale aj chemické a bakteriologické. A voda môže byť považovaná za pitnú až po špeciálnych laboratórnych testoch.

filter

Konštrukcia továrne viacstupňového filtra

Pre čistenie vody v krajine môžete vyrobiť vlastnými rukami niekoľko typov filtrov:

 • Uhlie tečie.
uhlíkovou konštrukciou

Jednoduchá konštrukcia s uhlíkovým plnidlom

 • Ponorné pre priemyselnú vodu: v akváriu, v rybníku.
 • Vonkajší prietok s materiálom na čistenie z mechanických častíc.

Použitie domácich systémov je vhodné na hrubé čistenie, dodatočné spracovanie vody z studne, odstránenie cudzích príchutí a pachov spôsobených baktériami a riasami, čistenie zozbieranej dažďovej vody.

Rôzne verzie najjednoduchšieho filtra z plastových kontajnerov

Najlepším absorbentom pre domáce filtre je bežný aktívny uhlík. Okrem čistenia z nečistôt môže takéto plnivo vyčistiť malé množstvo vody z väčšiny toxínov a produktov životnej aktivity mikroorganizmov

zariadenia na úpravu vody

Konštrukcia vlastného zariadenia na čistenie vody

Najjednoduchšie uhlie vodný filter môže byť v nádobe s perforovaným krytom alebo v konvenčnom vodnom potrubí. Ako teleso filtra akvária používajú remeselníci jednorazové striekačky a plastové nádoby na potraviny s uzatvorenými viečkami.

Výber filtračných materiálov

Kvalita čistenej kvapaliny a jej minerálnej kompozície priamo závisí od počtu vrstiev absorpčných a sypkých materiálov. Ak plánujete používať vodný filter, pokojný vlastné ruky, pravidelne sa starajte o vytvorenie štruktúry, ktorej objem bude stačiť na položenie niekoľkých vrstiev:

 • Tkaný materiál - základ a bariéra pre jemné častice a piesok. Vhodný je zložený z niekoľkých vrstiev bandáže, syntetického plniva - syntepónu, chemickej vaty. Hlavnou nevýhodou prírodných vlákien je náchylnosť k rozpadu, rýchlej kontaminácii a výskytu nepríjemného zápachu. Namiesto tkaniny by ste mali používať hotové filtre na kávu, čaj alebo kúpiť syntetický netkaný lutrasil - materiál, ktorý nie je prehltnutý a nestráca svoje vlastnosti, pretože je vo vlhkom prostredí.
plastová fľaša

Plastová fľaša sa môže stať krytom pre továrenskú kazetu

 • Kremenný piesok sa používa na odstraňovanie jemných častíc, absorpciu ťažkých kovov.
 • Nahromadenie štrkov vykonáva aj funkciu mechanického čistiaceho prostriedku.
plnivo

Štrková plnička

 • Aktivovaný uhlík je silný prírodný absorbent, ktorý dokáže odstrániť z tekutiny zhnité produkty, odstrániť nepríjemný zápach a vrátiť vodu do transparentnosti. Je dôležité vybrať správny materiál: nespálené alebo príliš prevalené uhlie stráca svoje vlastnosti. Je lepšie filtrovať hotový granulovaný materiál.
granulát

Granulát na čistenie vody

 • Zeolit ​​- nepostrádateľný materiál, ak sa má voda použiť na pitie a varenie. Minerál sa vyrovná s väčšinou chemického znečistenia: prebytok železa, dusičnanov, pesticídov.

Materiály na stavbu

Pred začatím montáže vodný filter pre seba musíte si vybrať dizajn. Pre najjednoduchšie zariadenie, ktoré funguje na princípe spojených nádob, budete potrebovať:

1
 • Niekoľko plastových fliaš s viečkami (namiesto fliaš sú vhodné nádoby na potraviny s plastovými viečkami - sú šetrnejšie k životnému prostrediu a steny nádrží sú oveľa silnejšie).
 • Skrutkovač, štiepačka, papierové nože.
 • Filtre pre filter.
filter

Všetko, čo potrebujete k práci

V zostave rúrkového filtra sú užitočné:

 • Dve kusy rúrky. Odporúča sa vybrať vodovodné potrubie z PVC alebo plastu.
 • Vhodný pre priemerné plastové uzávery z fliaš so závitom - 3 kusy.
 • Polymérové ​​nepriepustné lepidlo, lepiaca páska.
 • Jedna plastová fľaša.
 • Polymérna jemná sieťovina.
 • Aktívne uhlie.

Zostava filtra

Po prvé, musíte pripraviť pozastavenie domáci vodný filter. Aby ste to dosiahli, postačí, aby sa dno fľaše odrezalo pomocou nožného papiera. V bočných stenách prepichnite dva otvory vo vzdialenosti 1,5 až 2 cm pod reznou hranou.

vodný filter

Domáce vodný filter

V kryte je potrebné vytvoriť otvory pre odtok filtrovanej vody. Existujú dva spôsoby: vytvoriť jeden otvor s priemerom do 10 mm alebo vyvrtnúť niekoľko malých.

Dierovaný kryt sa naskrutkuje na krk. Začnite vyplňovať. V spodnej časti a steny sú položené textílie (obväz, gáza, trvanlivé kávové filtračné vrecko alebo lutrasil). Odporúča sa šiť objímku pozdĺž vnútorného priemeru fľaše, čo mierne presahuje celkovú dĺžku filtra - je ľahšie vylievať vyčerpanú náplň.

Na tkaninovú základňu sa naleje vrstva granulovaného alebo práškového uhlia. Hore, kremeň alebo čistý riečny piesok zaspáva.

filter

Domáci filter

Štrk sa položí na vrstvu piesku. Odporúča sa striedať niekoľko vrstiev piesku a štrku. Celkové množstvo náplne by nemalo presiahnuť 2/3 objemu fľaše.

filter

Kremenný pieskový filter

Hore orezaný okraj je pokrytý vrstvou textílie, takže sa do tela nedostanú veľké častice. Upínacia textília môže byť obyčajná niť alebo elastická páska, elastická páska.

Pripravený filter je inštalovaný v zavesenom stave nad kontajnerom pre čistú vodu naplnenú špinavou vodou a čaká na to, aby čistená kvapalina pretekala cez všetky vrstvy.

filter

Pripravený filter

Vo veľkej kapacite môžete nainštalovať systém domáceho filtra bez zavesenia

Nevýhodou takéhoto systému je nízka produktivita. Je potrebné počkať na nalievanie novej časti vody do tela.

Tubulárny filter na vodu v chate

Oveľa pohodlnejšie používať domáci filter z vodovodu. Hotový výrobok pripomína konvenčnú rúrku spájajúcu dve nádrže inštalované na rôznych úrovniach. Z hornej nádrže pretečie špinavá voda cez filter do nádoby na čistenú vodu.

materiály pre filter

Materiály pre výrobu

Rúru rozdeľte na dva kusy v pomere 1: 4. Krátka časť bude použitá ako primárny hrubý filter dlhý ako uhoľný filter.

filter

Veko inštalované v potrubí

V čiapkach z plastových fliaš musíte vŕtať do kruhu a do stredu otvoru. V krátkej trubici musíte nainštalovať kryt tak, aby sa okraje krytu a rúrky zhodovali vo vnútornom rezu. Kus mriežky je umiestnený na hornej strane a vyplní vnútornú dutinu rúry pomocou syntepónu alebo vaty.

rúrka

Vyplnená dutinou z vaty

Horná časť musí byť tiež uzavretá vekom s okom. Primárny filter je pripravený.

filter

Primárny filter

V dlhom kusu potrubia je potrebné utesniť krk závitom. Po úprave je potrebné plast opatrne pokryť lepidlom a upevniť spojenie niekoľkými vrstvami lepiacej pásky.

rúrka

Trubica s krkom

Spodná časť potrubia je vybavená vekom s mriežkou a krátkym úsekom. V krku sa prekrýva dostatočné množstvo filtračného materiálu. Môžete otáčať vrstvy.

filter

Pripravený filter

Oba filtre sú pripojené a inštalované na nádobách (fľaše)

Ako čistiť vodu v akváriu zadarmo: vnútorný filter

S vlastnými rukami možno ľahko urobiť a filter pre voda v malom akváriu. Na vytvorenie puzdra potrebujete dutú rúrku s priemerom do 30 mm. Môžete použiť:

 • Jednorazové injekčné striekačky - 2 ks 10 ml.
 • Flexibilná vlnitá hadica.
 • Rúra s vhodným priemerom.

Okrem trubičiek budete potrebovať rozprašovač s pružnou hadičkou a hustou špongiou. Rovnako je bežná prísavka vhodná na upevnenie filtra v nádobe.

komponenty

Príslušenstvo pre čistiaci prostriedok

Injekčné striekačky musia byť spájané dohromady tak, aby sa premenili na hadičku, výpustky - odrezať. Po celej dĺžke bežnej jedálne s vidličkou je potrebné urobiť otvory. Rozprašovač s tenkou hadicou je umiestnený vo vnútri rúrky.

trubice

Trubica s striekacou pištoľou inštalovaná

V kruhu zabalenom do huby skontrolujte. Ak je návrh správny, potom sila takého filtra postačuje na čistenie vody v malom akváriu na smaženie.

Akvária zariadenia

Zariadenie v akváriu

V tomto prípade môžete pridať zeolit ​​- mechanické čistenie bude dôkladnejšie, okrem minerálu úplne odstráni dusitany z vody.

Filtrovať sami za účelom vyčistenia vody v bazéne

Ak máte bazén vo dvore súkromného domu alebo v krajine, pravdepodobne ste už čelili problému čistenia vody v nej. Ak chcete tento problém vyriešiť bez toho, aby ste utrácali obrovské sumy peňazí, môžete vytvoriť filter sami.

Povrchové znečistenie (napríklad listy, ktoré padali do bazéna) je možné odstrániť mechanicky (jednoducho zachytiť sieť). Ak nemáte čas na to, alebo voda dostane rozpustné znečistenie, všetko ide do vodného stĺpca. A tu sa nachádza veľa mikroorganizmov a jednoduchých rias. Ak sa voda dobre zohreje a dostane dostatok svetla, bude veľmi rýchlo kvitnúť - bude zelená. Keď teplota klesá alebo kedy užitočné látky pre koniec rias, riasy klesajú na dno. Tým vzniká znečistenie dna. To môže zahŕňať aj nerozpustné nečistoty, ktoré sú ťažšie ako voda (piesok, prach).

Problém čistenia vody v bazéne nie je vyriešený pridaním chemikálií. Koniec koncov, pre každý druh znečistenia sa uplatňujú rôzne metódy čistenia. Ak je povrchová kontaminácia odstránená sieťou, potom dno - pomocou špeciálneho vodného "vysávača". Z kontaminantov, ktoré sú vo vodnom stĺpci, sa môžete zbaviť len filtráciou.

Ak chcete odstrániť nečistoty vo vodnom stĺpci, čerpá sa cez špeciálne filtre pomocou čerpadiel a usporiadať prívod vody na jednom mieste v bazéne. Po prečerpaní filtračných prvkov sa voda vráti do bazénu. Ak sa bazén nachádza v miestnosti (napríklad v saune) a je prevádzkovaný po celý rok, môžete si kúpiť hotovú filtračnú jednotku, ktorá stojí asi 2000 rubľov. Ale ak hovoríme o nafukovacom bazéne, ktorý stojí vo dvore len 2-3 mesiace ročne, nákup filtra je ekonomicky nerentabilný. Ľudia vyriešia tento problém mnohými spôsobmi. Niektorí často menia vodu, iní pokojne pozerajú na zelenú vodu, tretia premýšľať o tom, ako vytvoriť vodný filter pre seba.

Pri bazéne môžete vytvoriť pieskový filter. Ako to vyzerá, je to jasne uvedené na obrázku.

Kvalitatívne čistená voda sa môže získať jednoduchým pieskovým filtrom

Najjednoduchší pieskový filter je efektívne zariadenie na čistenie vody

Plávajúca filtračná jednotka

Vyrába sa z vymeniteľnej kazety na čistenie vody s vnútorným priemerom 50 mm. Vyžaduje tiež 2 m polypropylénové potrubia a jeden roh (otočenie). Priemer potrubia a otáčky je 50 mm, tieto potrubia sa používajú v kanalizáciách. Rúra môže mať kratšiu dĺžku, ak máte malý bazén. Vyžaduje tiež malú časť závitového kolíka - M10 alebo dlhšie. Mimochodom, môžete na dlhý čap nasadiť niekoľko kaziet, čo výrazne zvýši kapacitu filtračnej plávajúcej inštalácie, ak je k nej pripojené dobré čerpadlo.

Najskôr vyvŕtajte otvor do skrutky vo filtračnej zátke a otáčajte potrubím. Prejdite cez otočku a filter, upevnite ho maticou. Na druhej strane rúrky pripojte čerpadlo akvária (kapacita - 2000 l / h, výkon - 20 W). Pri malom bazéne je to celkom vhodné.

Na koncoch potrubia dajte na kusy hustého expandovaného polystyrénu (penu), aby ste zaistili vztlak filtra. Čerpadlo čerpá vodu z hĺbky pol metra, voda sa čerpá potrubím a dostane sa do kazety, kde sa ihneď vyčistí a vráti sa do bazénu.

Možno si myslíte, že takýto domáci filter má nízku kapacitu, ale ak nie ste príliš líný na jeho návrh a spustenie, čoskoro si všimnete, že kvalita vody v bazéne sa výrazne zlepšila. Výhoda konštrukcie spočíva v tom, že nevyžaduje žiadne hadice ani iné systémy na pripojenie k prívodu vody a uvoľňovanie vody z bazénu.

Náplň je možné opláchnuť. Je veľmi ľahké ju odstrániť. Ale že špinavá voda z filtra sa nedostane späť do bazéna, musíte pred vybratím zobrať plastový vedierok pod filtrom, ktorý sa po vybratí odstráni s filtrom. Zlikvidujte špinavú vodu a opláchnite filter.

Cena takého domáceho filtra na čistenie vody v bazéne je niekoľkonásobne nižšia ako hotový filter a výroba a inštalácia trvá nie viac ako hodinu. Akváriové pompky je možné zakúpiť v obchodoch s domácimi zvieratami, potrubia v klempírskych oddeleniach, filtračné kazety v každom supermarkete. Pri konštrukcii takého filtra môžete tiež ukázať fantáziu, pretože plastová rúrka s penou na koncoch neprispieva k vašej bazéne. Ak ju vyzdobíte formou lode, ostrova alebo niečoho iného, ​​čo je dosť pre predstavivosť, výhľad bude oveľa atraktívnejší.

Ako urobiť najjednoduchší vodný filter: video výučba

Zakúpené alebo domáce: aký filter je najlepší

Žiadny z domácich vodných filtrov nedokáže úplne vyčistiť vodu zo všetkých druhov znečistenia, najmä z mikroorganizmov, vírusov. Mikroskopické častice jednoducho nie sú zachytené ani najtenšími sieťami. Ďalšou nevýhodou vlastných konštrukcií - neexistuje možnosť regulácie mineralizácie. Voda získaná po čistení si vyžaduje povinné varenie.

V laboratóriu by sa mala kontrola vykonávať nielen dodržiavanie noriem, ale aj stanovenie kvalitatívneho a kvantitatívneho minerálneho zloženia. Iba po získaní výsledkov môžete vybrať správny filter a často - celú kaskádu s rôznymi plnidlami, ktoré robia vodu nielen bezpečnou, ale aj užitočnou.

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

+ 88 = 91

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map