Ako používať silikón na čistenie a aktiváciu vody: odstránenie nečistôt pomocou kameňa

Ako používať silikón na čistenie a aktiváciu vody: odstránenie nečistôt pomocou kameňa

Ako používať silikón na čistenie a aktiváciu vody: odstránenie nečistôt pomocou kameňa

Použitie kremíka na čistenie vody sa stalo relatívne novým. Aj keď je tento minerál dlho známy a často sa vyskytuje v prírode, jeho liečivé vlastnosti sa dokázali až v 70. rokoch 20. storočia. Predtým ako hovoríme o tom, ako používať silikón na čistenie vody, definujeme mená. Kremík je chemický prvok, kremík je minerál obsahujúci kremík. Chemický názov kamene je oxid kremičitý. Používa sa na čistenie vody.

Flint je rozšírený prírodný minerál

Flint - prírodný minerál, ktorý obsahuje prvok kremíka vo forme oxidu kremičitého SiO2

Kremík v histórii

Flint je minerál čiernej, tmavošedej alebo svetlej farby. Je považovaný za kameň, ktorý položil základy ľudskej civilizácie. V priebehu storočia slúžila kremík ako materiál na výrobu nástrojov a oheň. Starí filozofi spomenuli kameň v ich pojednaní, poukazujúc na svoje liečivé vlastnosti. Odsekli bradavice, ktorý sa používa pre steny v miestnostiach, kde je mäso skladovať, a rozomelie na prášok, ktorý sa používa na posypanie rany, aby sa zabránilo gangrénu. V mlynoch prevádzkované kremíkové mlynské kamene, ktoré umožnili získať múku vynikajúcej kvality. Silicon položil spodnej studní a ich vnútorný povrch, a zistilo sa, že ľudia, ktorí používajú vodu z týchto studní, menej chorí. Aj potom venovali pozornosť kvalite kremíkovej vody: boli neobvykle transparentné, chutné a liečivé. Ukázalo sa, že interakcia s vodou, kameň mení svoje vlastnosti.

Voda, aktivovaná silikónom, je smrteľná pre baktérie, ktoré spôsobujú hnilobu a fermentáciu. Takáto voda sa stáva veľmi čistou a príjemnou pre chuť, pretože aktívne zráža zlúčeniny ťažkých kovov.

Kremík v prírode

Kremík je obsiahnutý aj v najbežnejšom šindle

Najbežnejšie oblázky, ako sa ukáže, tiež obsahujú kremík

Táto látka v prírode sa vyskytuje vo forme všetkých známych minerálov - chalcedón, kremeň, opál a iné. Táto skupina zahŕňa skalný krištáľ a karneol a všetky odrody jaspisu, achátu, opalu a ametystu. Oxid kremičitý alebo oxid kremičitý je základom týchto minerálov. Odlišujú sa v hustote, farbe a niektorých ďalších vlastnostiach. Zloženie kremenného kameňa obsahuje približne 20 rôznych chemických prvkov. Ide o horčík, vápnik, mangán, zinok a mnoho ďalších. To je dôvod, prečo existuje toľko názvov minerálov, ktorých základom je kremík. Ale najslávnejším z nich je nepochybne kameň, ktorý je vo veľkom množstve v zemskej kôre. Používa sa na čistenie vody.

Kremík (kremík) je chemický prvok, ktorý zaberá 14. číslo periodického systému D.I. Mendeleyev, IV skupina. Atómy kremíka tvoria základy piesku, hornín, hliny. Celý anorganický svet je spojený s kremíkom. Kremičité minerály v prírodných podmienkach sa nachádzajú v kriede a kalcit.

U ľudí, kremík je v štítnej žľaze, hypofýzy, nadobličiek. Najvyššia koncentrácia tejto látky sa nachádza v nechtoch a vlasoch. Kremík je súčasťou kolagénu. Ide o proteín spojivového tkaniva, hlavnou úlohou, ktorá je k účasti na chemickej reakcii, ktorá cementov dohromady jednotlivých vlákien kolagénu a elastínu, ktoré poskytuje pružnosť spojivového tkaniva.

Štúdie ukázali, že kremík v prírode potláča baktérie, ktoré spôsobujú fermentáciu a rozklad, neutralizujú chlór, zrážajú ťažké kovy a uvoľňujú rádionuklidy. Biologicky aktívne látky kremíka, ktoré interagujú s proteínovými štruktúrami v živom tele, podporujú tvorbu enzýmov, hormónov, aminokyselín.

Ako používať silikón na čistenie vody

Na kvalitnú úpravu vody môžete použiť vymeniteľnú kazetu

Vymeniteľná kazeta pre filtračný džbán s kremíkom poskytuje vysoko kvalitné čistenie vody

Keď hovoríme o vlastnostiach kremíka, ktorý je užitočný pre ľudské telo, najprv si spomínam vodu. Koniec koncov, v našom tele obsahuje asi 70 ml vody, tak si predstavte život bez vody je dosť ťažké. Všetky druhy metabolizmu sa vykonávajú vo vodnom prostredí. Je známe, že kamene sú prirodzeným čističom vody. Čo je kremíková voda alebo voda, čistená kremíkom?

Kremíková voda je vodná tinktúra na tmavohnedom kameni. Použiť by mal byť vnútri aj vonku. Použitie kremíka na čistenie vody je veľmi jednoduché. To je dosť, aby v sklenenej nádobe 40-50 g jemných pazúrika kameňov svetlé hnedé (ale nie čierny), naplniť ich s kohútikom alebo filtrovanou vodou a toto miesto pohár na stôl, ktorý je chránený pred priamym slnečným svetlom. Voda sa vstrekuje 2-3 dni, potom je pripravená na použitie.

1

Ak sa po rovnakú techniku, banky zviazať krk gázy a 2-3 vrstvy napájacej vody po dobu 5-7 dní v svetla, kde je teplota nie je vyššia ako 5 ° C, vzniknutá voda môže byť použitá ako pitná voda, a v kvalitu liečby a profylaktickej vody.

Je zakázané vrieť vodu s kremíkom, ktorý bol v ňom. Použite čistiacu vodu, ktorá je potrebná na pitie a varenie. Ale spodná vrstva, ktorá bola pokrytá kamienkami, nevyhnutne nevypúšťa, nepoužívajte túto vodu na pitie. Nezabudnite umývať kamene vodou. To sa robí s cieľom odstrániť nečistoty usadené na kameňoch. Po umývaní sa odporúča udržiavať kameň v prírode najmenej 2 hodiny.

Ako často by som mal zmeniť prvok filtra

Pamätajte, že krehkosť vo vode nebude fungovať navždy. Zmeniť kamene každých 6-8 mesiacov. Ovládanie práce s kamienkami môže byť tiež vykonané iným spôsobom: keď sa na povrchu kameňov objaví sivá vrstva, znamená to, že je čas nahradiť. Mierne "resuscitať" krehký kameň môže byť nasledovný: ak sa na povrchu kameňov vyskytne šedé usadeniny alebo vrstvenie, mali by sa nalievať 2% roztokom kyseliny octovej alebo 2 hodiny v slanom vode. Potom sa kameň znova opláchne studenou vodou a spustí sa ďalšie 2 hodiny v roztoku sódy na pečenie. Opláchnite kamienku po sóde, môže sa opäť použiť. Pravda, nie dlho - až do ďalších prejavov opotrebenia, a nebudú príliš dlho.

V predaji nájdete vymeniteľné kazety na filtračné džbány na báze kremíka. Filtračný modul je vybavený kremíkovým mineralizátorom. Prechádzajúce cez silikónový filter je voda čistená a nasýtená minerálmi.

Užitočné vlastnosti kremíkovo čistej vody

Voda spracovaná kremíkom získava vlastnosti, ktoré sú užitočné pre ľudské zdravie

Aktivátor oxidu kremičitého poskytuje zdravé vlastnosti

Použitie kremíkovej vody - prevencia mnohých chorôb. Okrem toho, že to pozitívne ovplyvňuje celkový stav tela, kremík voda

 • posilňuje imunitný systém;
 • zvyšuje počet T- a B-lymfocytov v krvi;
 • podporuje rýchle hojenie rezov, modrín, popálenín, vredov;
 • pomáha pri poruchách žalúdka;
 • podporuje odtok žlče, preto zlepšuje stav ľudí trpiacich ochoreniami pečene;
 • pomáha znížiť hladinu cukru v krvi;
 • normalizuje metabolizmus a preto reguluje hmotnosť;
 • prispieva k znižovaniu cholesterolu v krvi, a preto je prevencia aterosklerózy;
 • zlepšuje funkciu obličiek;
 • normalizuje stav hypertenzívnych pacientov;
 • zvyšuje všeobecný tón tela.

Voda, vyčistená kremíkom, sa môže aplikovať zvonka. Takže pranie touto vodou zlepšuje stav pokožky, znižuje počet vrások, zabraňuje vzniku nových, eliminuje akné, čierne škvrny, nerovnosti. Oplachovanie vlasov a trieštickej vody, nafúknuté na kamene, do pokožky hlavy pomáha posilňovať vlasy a stimuluje ich rast. Flint voda pomáha s vírusovými ochoreniami ústnej dutiny, gingivitídy a stomatitídy.

Aký druh kremíka je vhodný na čistenie pitnej vody?

Pri rozhodovaní o čistení vody silikónom je potrebné mať na pamäti existujúce kontraindikácie

Očisteniu vody silikónom treba pristupovať opatrne, pretože existujú určité kontraindikácie a obmedzenia

V prírode existuje viac ako 700 odrôd pazúrov. Môže ísť o kameň sopečného alebo reliktného pôvodu. Ktorý kremík by som mal použiť na čistenie vody? Vedci sa domnievajú, že čierny kamienok sa nedá použiť, odporúčajú sa len hnedé. Iní sú presvedčení, že najlepším kameňom na čistenie vody je tmavošedá alebo čierna relikvie kremíka. Preto nemôžeme odporučiť žiadny špecifický typ kremíka, pretože vám nemôžeme odporučiť používať vodu čistenú kremíkom. Tento článok slúži len na informačné účely. Ak máte záujem o čistenie vody s kamienkami a ak ju môžete použiť, požiadajte o to svojho lekára. Spolu s údajmi o pozitívnom účinku kremíka na ľudské telo sú údaje o kontraindikáciách. Takže ľudia, ktorí sú predisponovaní k onkologickým ochoreniam, z pitnej vody čistenej kremenom, by mali byť vo všeobecnosti opustené.

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

− 1 = 1

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map