Ako dať dlaždice v kuchyni: podrobný opis procesu kladenie dlaždíc

Ako dať dlaždice v kuchyni: podrobný opis procesu kladenie dlaždíc

Ako dať dlaždice v kuchyni: podrobný opis procesu kladenie dlaždíc

Väčšina rodín považuje keramické dlaždice za najvhodnejšie "oblečenie" pre kuchyňské steny. Koneckonců, dlaždice je odolná voči vysokej vlhkosti a teplote, silné a krásne. Výrobcovia ponúkajú takú rozmanitosť tohto materiálu, že výber dlaždíc pre kuchyňu nebude ťažký. Ale práca kladenia dlaždíc je často porovnateľná s nákladmi na samotný materiál. Preto sa veľa ľudí chce naučiť, ako dať dlaždice v kuchyni, aby sa s týmito prácami vyrovnali sami.

Na dokončenie kuchynskej dlažby - jeden z najlepších materiálov

Doska - jeden z najlepších dokončovacích materiálov pre kuchyňu

Povedzme hneď, že zle položené dlaždice, aj keď sú veľmi pekné a drahé, môžu zničiť celý vzhľad vašej kuchyne. Preto väčšina ľudí radšej nezachráni služby profesionálnych obkladačiek. Ale ak máte informácie o tom, ako sa dlažba položí v kuchyni, rovnako ako o pozoruhodnú trpezlivosť, potom sa kvalitatívna realizácia tejto práce stane pre vás veľmi realitou. Najmä ak ste niekedy mali čas sledovať pracovný proces kladenia keramických dlaždíc. Nie sa stalo? To je tiež fixovateľná vec! Video o položení dlaždíc vlastnými rukami môžete ľahko nájsť na webe. Najdôležitejšou vecou je trpezlivosť a túžba.

Ako dať dlaždice v kuchyni: kompletný sprievodca

Špeciálne plastové rebrá pomáhajú presne dať dlaždice

Pokládanie dlaždíc na steny sa vykonáva pomocou špeciálnych plastových žab

Každý majster má svoje vlastné spôsoby a tajomstvá pre kladenie dlaždice. Dlaždice môžete dať na omietnuté steny alebo sadrokartónové dosky (v závislosti od spôsobu dokončenia stien). Ak máte vo vašej kuchyni steny namaľované farbou, je možné, že dlaždice sa na taký povrch nedrží. Niektorí majstri odporúčajú farbu nie je úplne vyčistiť, ale jednoducho urobiť zárez na to. Odborníci silne proti takýmto metódam, tvrdia, že je potrebné odstrániť všetku farbu, vyrovnať steny omietkou a potom položiť dlaždice. Prax ukazuje, že na namaľovanú stenu s drážkami sa dlažba udržiava normálne. A či je položená rovnomerne je ďalšia otázka. V prípade, že steny nie sú dopredu zarovnať (av prípade zárezov v laku ide o tento prípad), neexistuje žiadna záruka, že dlaždice na stene bude vyzerať tak, ako chcete.

Niektorí radia pred položením dlaždice na niekoľko hodín vo vode (rovnako ako sovietsky majstri). Údajne sa tým zlepší spojenie základne a materiálu. Neexistujú žiadne dôkazy o účinnosti tejto metódy. Moderné riešenia pre pokládku dlaždíc dokonale uchopia a bez namáčania.

Existujú tri spôsoby kladenia keramických dlaždíc. Toto položenie "na uhlopriečke", "na švíkoch" a "v obliekaní." Najťažšie sa pokladá za ukladanie diagonálne, pretože je potrebné rezať veľa dlaždíc, ktorých spotreba sa podľa toho zvyšuje. Pri stohovaní "v obliekaní" sú vyššie umiestnenia presunuté polovicou dlaždice vodorovne (stred dlaždíc ďalšieho radu je nad švom).

Príprava povrchu, materiály a nástroje

Tieto nástroje sú vhodné na pokladanie dlaždíc

Nástroje potrebné pre vysoko kvalitné murivo

Suché omietnuté steny by mali byť naplnené hlboko penetračným základným náterom. Teraz sú v predaji mnohé typy primérov, ale ich zloženie je takmer rovnaké. Pamätajte si, že ak z nádoby odoberiete základný náter, ale nepoužívajte ho úplne, nevykladajte ho späť do nádoby. Po niekoľkých dňoch skladovania už základný náter, ktorý už bol použitý, spôsobuje veľmi nepríjemný zápach.

Keď sa základný náter na omietke vyschne, piesok sa prestane oddeľovať od steny a lepidlo bude spoľahlivejšie na držanie dlaždice.

Odrody lepidla sú tiež dosť. Mnohí majstri používajú iba Ceresit, tvrdiac, že ​​lepšie lepidlo neexistuje. Neexistuje však prakticky žiadny rozdiel v zložení a kvalite medzi dovážaným lepidlom Ceresit a akýmkoľvek domácim lepidlom. Ale rozdiel v cene je celkom znateľný. Preto sa nepočúvajte, aby ste za značku zaplatili dodatočne, ale využite najlacnejšie lepidlo na vnútornú prácu.

Ak chcete zistiť počet dlaždíc, môžete jednoducho merať plochu steny a pridať 10% k možnému boju a prerezaniu. Ale ak je vaším cieľom zachrániť, a viete veľkosť samotnej dlaždice, môžete vypočítať požadované množstvo s presnosťou jedného prvku. Potrebujete vystrihnúť šablónu dlaždíc z lepenky a naniesť ho na stenu. Takže budete presne vedieť, koľko dlaždíc budete mať v každom rade, koľko bude potrebné prerezávať.

1

Mimochodom, je lepšie umiestniť rezané dlaždice na miesta, kde nikto nebude venovať pozornosť: napríklad na stenách pokrytých nábytkom alebo záclonami, za potrubím alebo v tmavých rohoch. Ak chcete všetkých zásuviek v prepínač je presne v strede dlaždice či v stredu šve, potom je nutné vykonať podrobný nákres dlaždíc a kúpiť dlaždice s dobrou maržu.

Čo budete potrebovať pre prácu, okrem dlaždice a lepidla na to? Doska alebo bolgarka, kladivo úroveň krestovinki, pravítko, vedra s vodou, je kovový profil pre sadrokartónové dosky kotevné klince, lopatky (zárezy a malé guma) ceruzka.

Ako rozložiť dlaždice v kuchyni: krok za krokom inštrukcie

Dôkladnosť a pozornosť sú nepostrádateľné pre prácu s dlaždicami s fotodekorom

Dlaždice s foto-editormi vytvárajú nádherný vizuálny efekt, ale musíte ho opatrne a starostlivo dať

Zvyčajne sa dlaždice za kuchynskými stolmi a závesné skrinky neposkytujú, pretože ide o výrazné prekročenie materiálu. Ak ste sa tiež rozhodli položiť iba zástera na kuchyňu (pracovnú stenu) s dlaždicami, začnite kresbou vodorovnej čiary na stenu v mieste, kde končí tabuľka. Na tejto línii pripevnite úzky kovový profil pre sadrokartón (s okrajom 2-3 cm). Na nej bude založená spodná rad dlaždíc. Odstráňte potrebné časti profilu a pripevnite ho k stene pomocou hmoždiniek. Nezabudnite skontrolovať správny príloh použitím úrovne.

Plastové blatníky a kliny sa používajú na riadenie hrúbky spoja a polohy dlaždíc voči sebe. Ak sa rozhodnete urobiť stehy 2 mm, musíte si kúpiť kríže s hrúbkou 2 mm, ak je to 3 mm, potrebujete kríže tejto veľkosti.

Veľkosť špachtľ používaných na prácu závisí od veľkosti dlaždice. Ak umiestnite veľkú dlažbu (230x350 mm), potrebujete veľkú zubovú stierku s výškou a šírkou 10 mm zubov. Ak máte menšie dlaždice, vyberte špachtľu so zubom 8 alebo dokonca 6 mm.

  • Zlepte lepidlo

Ak chcete lepidlo zmiešať s požadovanou konzistenciou, pozorne si prečítajte informácie na obale. Ručne sa miesia pomocou silného vrtáka so skrutkovacím uzáverom alebo elektrickým miešačom. Tá druhá je spravidla len pre profesionálnych obkladačiek - je to drahé potešenie.

Zmiešané lepidlo sa má podávať infúziou po dobu 5 až 10 minút, potom, čo sa musí znovu miešať. To sa robí, aby lepidlo mäkšie a viac plastové. Aplikuje sa na dlaždice so zubovou stierkou. Mimochodom, stierka by mala byť vždy vo vode, aby sa nehromadila a nelepila na sucho. Práve kvôli tomu potrebujeme kbelík s vodou. Hliníkové pravidlá sa používajú na kontrolu letúnov.

Z týchto spôsobov kladenia dlaždíc je ľahké vybrať najvhodnejšie

Z existujúcich troch spôsobov kladenia dlaždíc si môžete vybrať najatraktívnejšie

Určte, kde hore a kde spodná časť dlaždice pomôže šípku zozadu. Nachádza sa nižšie. Aby nedošlo k zapnutiu Zakaždým, keď dlaždice v ruke, hľadal šípky umiestniť dlaždice v zásobníku tak, aby šípka boli všetky dlažba na jednej strane a kĺžu po tvári ceruzkou linky. Takže označujeme hornú alebo dolnú časť dlaždice. Teraz, keď sa pozriete na zadok, môžete okamžite pochopiť, ktorá strana má pripevniť túto dlažbu k stene.

  • Naneste lepidlo na dlaždice

Lepidlo sa nanáša na dlažbu obyčajnou plochou špachtľou. Jeho prebytok je odstránený zubovou stierkou. A s ním bez akéhokoľvek úsilia z vašej strany, aby kĺzať vo vedre lepidla (stierky, pretože máme za mokra, ako je neustále vo vedre s vodou). Na spodnej strane dlaždice zostávajú aj drážky lepidla. Pokúste sa udržať špachtľu bez naklonenia, kolmo. Hrúbka výslednej vrstvy závisí od toho.

  • Dlaždice fixujeme na stenu
Najjednoduchší spôsob, ako položiť dlaždice bude schopný zvládnuť dokonca nováčik builder

Ukladanie dlaždíc najbežnejším a najjednoduchším spôsobom je k dispozícii aj pre začiatočníkov bez skúseností

Dlaždice s lepidlom sa aplikuje na stenu a rovnomerne stlačte. Skontrolujte výškovosť a úroveň úrovne. Ak je stena správne omietnutá a profil je pripevnený vodorovne, dlažba sa sama stáva tak, ako by mala, je pomerne problematické tlačiť ju s veľkým sklonom. Druhá dlažba je prilepená vedľa prvého, zhora a zhora medzi dlaždice, do ktorých vkladáme kríže. Rovina sa kontroluje pomocou pravidla. Nemali by existovať žiadne medzery.

Niektorí majstri nanášajú lepidlo na stenu, nie na dlaždice. To je iný spôsob kladenia, výsledok podľa všetkých pravidiel nie je horší. Mnohí veria, že takto sa dlaždice hodia menej rovnomerne, hoci oveľa rýchlejšie.

  • Ako odstrániť dlaždice?

V rohu je prilepený kúsok dlaždice. Dlaždice sú rezané pomocou špeciálneho nástroja - rezačky dlaždíc. Ak ho nemáte, urobte rez s bežným rezačom skla a potom rozlomte dlaždice na okraji stola alebo stoličky. Robte to opatrne, pretože sa môžete orezávať okolo ostrého keramického okraja. Ak je potrebné urobiť zárezy na dlaždici (pod zásuvkou alebo vypínačom), je najlepšie použiť brúsku s diamantovým kotúčom (brúskou). Samozrejme, že je to veľa prachu, ale nie každý nováčik majster si môže dovoliť špeciálny stroj na rezanie dlaždíc s vodou.

Nezabúdajte, že polohu lepených dlaždíc môžete upraviť len 15 minút po lepení. Ak uplynul viac času, je lepšie odstrániť dlaždice, vyčistiť stenu a dlaždice a znova ju vložiť.

  • Ako zdobiť okenné svahy a rohy?
Tento spôsob dokončenia svahov automaticky zdôrazňuje ich štylistickú príslušnosť

Pôvodný spôsob zdobenia svahov umožňuje zachovať celkový dizajn kuchyne

Ak chcete presne nakresliť roh steny alebo sklonu okien, používajú sa plastové rohy, v ktorých sú skryté konce dlaždice. Uhol by mal byť o 2 mm väčší ako hrúbka dlaždice. Ak je hrúbka dlaždice napríklad 7 mm, roh by mal byť 9 mm, ak je menší, okraje dlaždice sa nedostanú do rohu.

Lepidlo vysušuje približne 24 hodín. Potom môžete odstrániť kovový profil, ktorý slúžil ako podpera pre spodný rad dlaždíc. Dole sa nehýbe.

  • Spárové dlaždice

Keď sú odstránené všetky kríže, ktoré sú vložené medzi dlaždice, môžete začať šúchať švy. Budete potrebovať špeciálnu maltu, ktorá vyhovuje farbe vašej dlaždice. Je to prášok, ktorý treba riediť, aby konzistencia nebola príliš hustá a nie príliš tekutá. Rovnomerne rozložte materiál medzi dlaždice pomocou gumenej špachtle. Potom utrite keramické dlaždice s mierne navlhčenou tkaninou alebo špongiou.

Užitočné tipy

Ak ste začali navrhovať novú kuchyňu, nezabudnite, že keramické dlaždice nielen chránia steny pred vlhkosťou a tukom, ale aj estetickým prvkom. Oblečenie pre steny by malo byť zvolené tak, aby bolo organickým doplnkom k vašej kuchyni. Ak v kuchyni dáte skvelú kuchynskú súpravu, je lepšie vybrať jednostrannú dlažbu. Ak je váš nábytok nenáročný, dlažba môže byť najdôležitejšou súčasťou dizajnu kuchyne. Dávajte pozor na súpravy dlaždíc pre kuchyňu, ktorá zahŕňa dlaždice hlavného tónu a dlaždice. Výrobcovia ponúkajú položky s fotografickou potlačou, ako aj exkluzívne dekoratívne dlaždice vyrobené podľa vašej objednávky.

Fotografické príklady položenia keramických dlaždíc v kuchyni

Pre každý štýl vhodné klasické keramické dlaždice

Klasické dlaždice s dekoráciou do kuchyne vyzerajú dobre v každom interiéri

Kombinácia rôznych typov dlaždíc umožňuje zdobiť steny kuchyne

Kombinácia odrôd dlaždíc - bežná pre svoj veľkolepý spôsob dokončenia kuchynských stien

Na stenách kuchyne sa často používajú dlaždice s kresbami na gastronomickú tému

Neobvyklé "jablko" dizajn tejto dlaždice je ideálny pre dokončenie kuchynskej steny

Jasný dekoratívny prízvuk v tejto kuchyni - farebné obrazy zeleniny a ovocia na dlaždice

Vyzdobte kuchyňu so zeleninou a ovocím - oživia biele steny a stane sa jasným dekoratívnym prízvukom v interiéri

Dlaždice s ornamentom sa môže stať skutočnou dekoráciou kuchyne

Dlaždice môžu priniesť dotyk do interiéru kuchyne, najmä s tak elegantným a štýlovým ornamentom

Je nezvyčajné vidieť obdĺžnikovú dlažbu položenú naprieč a to je to, čo dizajnéri očakávajú

Obdĺžnikové dlaždice je možné položiť naprieč, čím sa dosiahne nezvyčajný vizuálny efekt

Atraktivita geometrického vzoru na dlaždici je nepochybná

Geometria kuchyne je obmedzená a jednoduchá, ale zároveň veľmi atraktívna

Pri priestrannej a svetlej kuchyni je dobrým výberom jasný fotodektor na dlaždici

Svetlý fotodekor sa čoraz viac používa na zdobenie modernej priestrannej a svetlej kuchyne

Pre kuchyňu v rustikálnom štýle je ideálny pre imitáciu prírodného kameňa

Pôvodná dlažba "pod kameňom", ktorá umožňuje vytvoriť efekt hrubej prirodzenosti

Zónovanie kuchyne sa dá urobiť pomocou dlaždíc kontrastných farieb

Na zónovanie kuchynského priestoru je možné použiť dlaždice s kontrastnými farbami

Kombinácia jasných a tmavých dlaždíc z hľadiska dekoratívnosti vyzerá veľmi atraktívne, roztomilá a zábavná

Veselá, jasná a osviežujúca kombinácia farieb dlaždíc v tejto kuchyni sa stala základom interiéru

Rôzne spôsoby kladenia dlaždíc zlepšia dekoratívny efekt

Pre väčší dekoratívny efekt môžete používať nielen rôzne dlaždice, ale aj rôzne spôsoby ich tvarovania

Makro obrázky v kaviarni dnes sú veľmi populárne medzi dizajnérmi

Ak to priestornosť kuchyne umožňuje, môžete zdobiť steny s makroobrazami ovocia, ako sú jablká alebo pomaranče

Zjavná porucha vo vzore vytvára veselú, hravú a bezstarostnú náladu

Veselá dlaždica, položená bez prísneho poriadku, vytvorí veselú a bezstarostnú náladu pre celý deň

Iba skutoční odborníci budú môcť urobiť dlaždice hlavným dekoratívnym prvkom v kuchyni

Komplexné kombinácie vzorov, metódy pokladania a veľkosti dlaždíc sa stanú skutočným vrcholom kuchyne, ale dôverujú im profesionálom

Jasná hranica a kombinácia niekoľkých farieb sa stala dekoráciou tejto kuchyne v štýle krajiny

Interiér kuchyne v štýle krajiny môže byť doplnený o úspešnú kombináciu dlaždíc niekoľkých farieb a jasnej obrubníky

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

+ 25 = 29

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map