Pokyny pro vyrovnání stěn v bytě s vlastními rukama

Pokyny pro vyrovnání stěn v bytě s vlastními rukama

Pokyny pro vyrovnání stěn v bytě s vlastními rukama

Velmi často začínáte dokončit stěny, můžete čelit problému, který souvisí s kvalitou nadace. A tento problém se vyskytuje ve většině nových budov: stěny bytu jsou nerovné, s různými vadami. Takový povrch nemůže být namalován, lepený tapety na něj, tk. kresba tapety bude "plavat" a listy jsou pokrčené. Jak správně vyrovnat stěny s vlastními rukama tak, aby se povrch dokonale vyrovnal?

po jednoduchých pravidlech můžete stěny vyrovnat bez pomoci specialistů

Jak vyrovnat stěny vlastními rukama

 Vyrovnejte stěny dvěma způsoby: pomocí sádrokartonových desek a suchých směsí. Sádrokartonová zeď může být dále shpatlevat, malovat, lepidlo na něj tapeta. Ale mnoho mistrů nedoporučuje dlaždici na lepidlo na sádrokartonu: říkají, povrch je příliš hladký. Univerzální metodou pro vyrovnávání stěn je použití suchých směsí (omítky, tmely). Dokončený povrch je dokonale hladký a dokonale se hodí pro jakýkoliv materiál - dlaždice, tapety nebo jen pro malování.

Jak odhadnout nerovnosti povrchu

Než začnete pracovat na vyrovnávání stěn, musíte měřit nerovnosti povrchu. Chcete-li to provést, potřebujete olovnicí nebo dlouhou úroveň (2-2,5 m). V jednom rohu místnosti udeřte hřebík a nechte na povrchu asi 2-3 mm. Bude to první maják. Nyní zavezte určitou zátěž, například matici, a připevněte ji k hřebíku. Pěchota visí tak, že se váhy téměř dostaly na podlahu. Když závaží přestanou houpat - olovnice vytváří přímku. Potom ve spodní části stěny porazte druhý čep tak, aby se hlava a závit nehtů nacházely na stejné čáře.

Příprava povrchu pro práci je důležitým krokem v celém procesu

Nejprve je třeba pečlivě připravit pracovní plochu

Stejně tak pohněte nehty a snižte olověnou čarou z opačné strany stěny. Na obvodě stěny získáte čtyři kleštěné hřebíky a dvě přímé linie. Nyní, abyste měřili nesrovnalosti, budete potřebovat dlouhý závit, který musíte napínat od jednoho konce vrcholu hřebíku k opačné straně dna. Při připevnění kříže na kříž se ujistěte, že se nedostane do styku se zdi. Napínané závitky jsou nejlepším orientačním bodem, který ukazuje odchylku a můžete zjistit, jak vyrovnat stěny, video a fotografie procesu instalace majáků, pomůže si představit tento systém.

Nyní, díky šňůrám roztaženým přes čtyři body, můžete vidět přesný stav povrchu stěny v místnosti. Pokud je odchylka malá a není větší než 10-15 mm, je třeba vyhlazovat stěnu, omítky nebo cementové směsi pro vyrovnání.

Jak vyrovnat stěny pod dlaždice

Pokud je v místnosti plánováno dokončení stěny dlažbou nebo dlažbou - je nutné stěny vyrovnat suchými stavebními směsmi. Tato metoda je považována za pracovně náročnější než např. Vyrovnání sadrokartonovými deskami. Podíváme se podrobně na to, jak vyrovnat stěny v bytě pomocí směsí.

Prvním krokem je příprava povrchu. Vyčistěte stěny ze starého nátěru (tapety, barvy, volné omítky), vypněte napájení. Druhým stupněm je základní nátěr základny. Povrch je nutný, aby byla omítka dobře uchycena na povrchu. Zvyšuje odolnost proti vlhkosti, zabraňuje delaminaci materiálů. U cementových směsí se obvykle používá tzv. "Cementové mléko" - roztok písku, vody a cementu.

Vyrovnání stěn s dlaždicemi by mělo být prováděno se zvláštní péčí, protože každá závada může být viděna na konci práce

Aby byla dlažba plochá a bez závad, měla by být plocha ideální

Pro výpočet způsobu vyrovnání stěn je nutné nastavit orientační majáky. Instalace kolejnic, které slouží jako vodítko, začíná instalací profilu na protilehlých stranách stěny. Vertikální poloha majáku se kontroluje pomocí olověné čáry. Profil je upevněn na stěně pomocí omítky - na několika místech se na kolejnici aplikuje. Nyní vytáhněte šňůru přes profily ve středu, dolní a horní části. Namontujte ostatní kolejnice tak, aby se kabel lehce dotýkal. Vzdálenost mezi majáky se volí podle velikosti přístroje, na který bude omítka aplikována.

Vybíráme vyrovnávací směs

Poté můžete začít s aplikací stavební směsi. Při výběru vyrovnávací hmoty věnujte pozornost maximální tloušťce vrstvy, která se má nanášet, a typ lepeného materiálu. Sádrové stavební směsi se nejlépe používají v obytných místnostech (ložnice, obývací pokoje, dětské pokoje atd.), Protože udržují mikroklima uvnitř budovy. U vlhkých místností, jako jsou kuchyňské nebo koupelnové - cementové směsi. Směsi na bázi cementu neumožňují pronikání vlhkosti do betonové základny, což zabraňuje vývoji hub a plísní.

1

Výběr suché směsi je třeba brát velmi vážně, protože je to klíč k úspěšné opravě. V takovém případě nemůžete ušetřit koupě levných stavebních směsí sporné výroby. Kromě toho nezapomeňte, že pro každý pokoj je určitý typ směsi. Například, ani stěny koupelny nemůžete vyrovnávat sádrovou směsí, která může zůstat po zídení stěny v ložnici. Co se týče ochranných známek, je možné obdržet doporučení přímo v obchodě.

Sádrové roztoky lze připravit samostatně. U cementové malty bude potřeba jedna část cementu M400 a 6 dílů písku. Přidejte písek do mixéru a přidávejte vrstvu písku. Důkladně promíchejte přísady a postupně začněte přidávat vodu. Rozmícháme do krémové konzistence. Někteří majitelé připravují cementové malty, přičemž na bázi 1 díl cementu a 2 až 3 díly písku. Směs s malým množstvím písku je mnohem tvárnější, a proto je snadnější pracovat. Zkoušená suchá směs se zředí podle pokynů. Připravená řešení by měla být použita během 1-2 hodin po přípravě, jinak by mohly ztratit své vlastnosti.

Pořadí provedení prací

Po určení zakřivení stěn pomocí olověné linie je možné vypočítat přibližné náklady a spotřebu vybraného materiálu. Mimochodem, snižování nákladů nemusí nutně sádřit všechny stěny na ideálně hladký povrch. V některých případech postačí provádět dokončovací práce pouze na těch površích, na kterých je velmi patrné: stěny, na kterých spadne světlo, stěny proti oknu apod. Povrch za nábytkem, přeplněný skříněmi, nemusí být dokonale hladký. Ale pokud se rozhodnete opravit pouze ty nejviditelnější vady - dobře si přemýšlejte o tomto kroku, najednou se po nějaké době rozhodnete změnit uspořádání nebo opětovně vložit tapetu a všechny nesrovnalosti se stanou patrnými.

Po několika trénincích bude mnohem jednodušší vyrovnat se s omítkou

Práce na vyrovnávání stěn s omítkou sokol vyžaduje určité dovednosti, ale není to příliš složité

Připravte nástroje pro omítání. Chcete-li vyrovnat stěny vlastními rukama, budete potřebovat čepel pro míchání, rozmetání a vyhlazení roztoku, vrták s tryskou (stavební mixér) pro míchání suchých směsí a sádrového sokolu. Štukatérský sokol je nepostradatelným pomocníkem při dokončovacích pracích. Mnoho pánů to bez nich dělá, a to navzdory skutečnosti, že tento nástroj značně zjednodušuje proces tmelu a omítky. Je to čtvercová klapka 45x45 nebo 40x40 cm, uprostřed které je upevněna kovová nebo dřevěná rukojeť. Potřebné množství sádry se aplikuje na sokol, který se okamžitě používá. Použitím sokolu se nemusíte neustále ohýbat ke kbelíku.

Vyčistěte stěny staré barvy a tapety. Po čištění pečlivě zkontrolujte stěny za přítomnost skvrn rezavých, sazí, olejových skvrn a hub. Všechny nalezené závady jsou odstraněny mechanicky. Pro určitý druh skvrn lze použít speciální kyseliny nebo alkalické sloučeniny. Poté zkontrolujte starou omítku a selektivně klepněte na povrch stěny. Špatně slepená omítka z povrchu, aby následně omítnout toto místo s trvanlivějším řešením.

Nemůžete provádět dokončovací práce na vlhké zdi. Všechna surová místa ze staré omítky nebo skvrn musí být vysušena. Poté je povrch stěny pečlivě mletý. Vzhledem k tomu, že nátěr proniká hluboko do povrchu substrátu, výrazně zlepšuje přilnavost sádrových vrstev nanesených na stěnu.

Při přípravě na práci vyčistěte podlahy zbytků a zakryjte je silným papírem nebo kartonem, aby nebyly následně vyčištěny ze suchého roztoku. Tak pojďme do práce. V pravé ruce vezměte omítkovou stěrku a v levé ruce sokol. Po napsání na povrchu maltu potřebné množství omítky - nalijte část roztoku na stěnu a začněte vyrovnávat. Sádru můľete omítnout tím, ľe sokol rozšiřujete maltu. Při tom musí být umístěn přímo na stěnu a obsah, který směruje sokol od dolní části nahoru.

Bez zkušeností bude dost obtížné získat dokonale plochý povrch, protože tato práce vyžaduje přesnost a přesnost. Dosažení rovných stěn pomůže stejným majákům. Jako vodítko mohou být koleje potřebné délky, 2-3 cm široké a tloušťky rovnající se tloušťce nátěrových hmot. Lamete můžete upevnit sadrovou maltou nebo nehty.

S pomocí majáků se zdá, že vyrovnání stěn není tak nudné

Instalace majáků pomůže dosáhnout lepšího výsledku a usnadní samotný proces vyrovnání

Osušování s majáky se provádí následovně: poluterkom vyrovnejte řešení a postupujte podle pravidla ve směru zdola nahoru. Množství roztoku se přidá, dokud vrstva sádry nedosáhne úrovně majáků. Poté se lišty pečlivě vyjmou a zbývající místo se naplní roztokem.

Na křižovatce stěn a stropů se vytvářejí úhly, které musí být naprosto stejné. Křivkové úhly mohou být také vytvořeny v místě styku mezi dvěma stěnami. Jak vyrovnat rohy stěn a odstranit závady po omítnutí? Zarovnání lze provést jak na úrovni, tak i na rovině (na bogramech). Pokud jsou stěny připraveny pro tapety, je lepší vyrovnat rohy úrovní. S dalšími druhy povrchových úprav: dekorativní omítka, malba atd. úhly mohou být vyrovnány v rovině.

Když jsou rohy vyrovnány sádrovou omítkou, maják se provádí v samotném rohu, po kterém se úhel rozšiřuje na šířku pravidla. Hladkost přechodu od rohu ke zdi závisí na šířce pravidla. Čím je nástroj delší, tím méně bude patrný přechod. Při práci je nutné použít sádrovou omítku (počáteční tmel), protože tato směs umožňuje vyrovnání tenkých vrstev bez vyprazdňování.

Dobrý výsledek lze dosáhnout vyrovnáním stěn pod dlažbou pomocí sádrokartonu

Vyrovnání stěn dlaždicemi se sádrokartonem je vysoce kvalitní

Zarovnejte vnitřní rohy s vyztužovací páskou. Široká stěrka, navlhčete vodou a aplikujte na obě strany vnitřního rohu tmelu. Ujistěte se, že povrch je rovnoměrně pokryt a vrstva tmelu není příliš tenká. Na obou stranách úhlu by měl být zachycený prostor přibližně 50 mm. Ponořte pásku do kbelíku s vodou a ohněte ji na polovinu. Nyní ji položte na roh a vytlačte ji do tmelu. Začněte jej vyrovnávat tím, že přidržujete horní konec a narovnáte na spodní hranu.

Pak opět navlhčete širokou stěrku (10 cm) a nasaďte je na každé straně rohu. Současně by měl být okraj stěrky udržován co nejblíže ohýbání. Úsilí, které má být stisknuto, by mělo stačit k vytlačování přebytečného plniva z pásky. Abyste se vyhnuli případným nerovnostem, vyčistěte povrch rohu suchou špachtlí. Pro čištění se nedoporučuje používat brusný papír nebo brousicí síť. v tomto případě může dojít k poškození pásky. Opakujte použití tmelu, dokud je váš úhel dokonale roven. Poslední vrstva se aplikuje s úhlem špachtle, šířce 25 cm. Po aplikaci čerstvé vrstvy omítky stěrkou kluzné úhlu povrchu stěny, lisování směrem k oběma stranám. Nyní chyťte plot 15-25 cm podél zdi. Pokud se dostanete trochu zvlnění - odstraňte tenkou vrstvu dokončovacího tmelu.

Jak vyrovnat stěny pro tapety

Vyrovnat stěny se sádrokartonovými deskami je mnohem jednodušší než suché směsi. Sádrové desky jsou upevněny na speciálním rámu z kovových profilů. Standardní sádrokartonová deska - 2500x1200x12,5 cm. Na základě těchto parametrů určete množství materiálu.

Změřte stěny. Pokud je jejich délka shora a zezadu stejná, můžeme bezpečně pokračovat. Je-li délka odlišná - při montáži rámu je to třeba vzít v úvahu. Například délka dolního okraje jedné stěny 3 m, přičemž délka protilehlé stěny - 3 m. 5 cm Proto tyto 5 cm, musí být považovány za v počáteční rozvržení prostoru pod rámem. Začněte značení z delší stěny vzhledem k vzdálenosti pod vodítkem.

Sádrokarton poskytuje vynikající výsledek - stěny vypadají bezchybně hladce

Stěny na tapety, lemované sádrokartonem, vypadají bezchybně hladké a hladké

Pak odstupte 3-4 cm od stěny a stropu, našroubujte šroub. Na to fixujte olověnou šňůru na tlustou nit (můžete si vzít obyčejnou matici). Nyní připojte závit ke šroubům a utáhněte je. Proveďte stejnou akci ve všech rozích místnosti, natahujte nit na podlaze a u stropu. Tím se vytvoří obrys budoucího plechu sádrokartonu. Po zkontrolování délky rovnoběžných čar odstraňte závity a připevněte vodítka k šroubům. Poté se ve vodítkách na podlaze a stropu po vyříznutí ve výšce místnosti vložte kolejnice stojanu o 40 až 50 cm. Přijatá kostra musí být silně posílena. To se provádí upevněním šroubů na vodítkách pomocí šroubů. Nyní musí být každá ze stojanů pevně připevněna ke stěně. Použijte pro tento účel jednoduché dřevěné lišty a po vložení hmoždinek je vkládejte do mezery mezi stěnou a stěnou z GCR a připevněte je dlouhými šrouby. Sádrokartonové desky jsou připevněny ke každému stojanu v přírůstcích 30-40 cm. Současně musí být hlavy šroubů lehce tlumeny do sádrokartonu.

Při instalaci všech listů získáte perfektně rovný povrch, který může být namalován, nalepen na stěnu nebo aplikován s dekorativní omítkou.

Průvodce videem

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

− 5 = 2

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map