Pletené háčkované háčky: mistrovské třídy s diagramy a popisem

Pletené háčkované háčky: mistrovské třídy s diagramy a popisem

Pletené háčkované háčky: mistrovské třídy s diagramy a popisem

Home Hend-Maid - nedílná součást interiéru. Chci představit něco originálního, originálního, oteplovaného teplými rukama a vytvořeno ve večerních hodinách s rodinou. Háčkované háčky vypadají příliš odvážně jako výzva. Ve skutečnosti není prázdný výrobek příliš složitá práce. Trvá trochu trpělivosti a vytrvalosti. Hodně lásky a přání, aby dům byl útulnější. Odměnou budou obdivující pohledy hostů - stylový přízvuk přitahuje pozornost a vyvolává zájem.

Příprava na pletení

Často se vyšívá výuka samostatně. Hlavní třídy a podrobné pokyny pomáhají zvládnout základy. Dovednosti jsou zpracovávány a upevňovány při vytváření vlastních produktů. Háčky na háčkování - grafy s popisy a fotografiemi jsou uvedeny níže - skvělý start a zkouška síly v ručním provedení. Nemůže být řečeno, že je snadnější pletět než ubrousky. Ale ne obtížnější než ubrusy nebo capes.

Můžete začít sbírku doplňků vyrobených v jediném stylu a vyzdobit kuchyň s řemesly. Je důležité připravit se na zahajovací proces a v předstihu přemýšlet o nuance. Doporučuje se začít s výběrem příze.

stylová kuchyně

Jasné nápady pro stylovou kuchyni

Syntetická vlákna na bázi akrylu jsou okamžitě odmítána - snadno se roztaví a spálí. Ze stejného důvodu byste neměli volit vlnu. Tenké nitě se nevejdou. Háčkovaná vazba by měla být docela hustá, aby snadno odolala kontaktu s horkým povrchem. Samozřejmě, pletení je vnímáno jako dekorativní prvek. Příslušenství je však vhodné pro praktické použití, pokud zvolíte správnou přízi:

 • Bavlněné nitě. Skvělou volbou pro kuchyňské doplňky je mercerizovaná bavlna, tzv. "Iris". Speciální zpracování zvyšuje pevnost příze, poskytuje hedvábný lesk. Vlákna jsou namalována v jasných, šťavnatých barvách, které časem nevyblednou. Provozní charakteristiky způsobily vysokou popularitu mezi jehlovými ženami - "Iris" je vybráno více než 150 let.
 • Lněné nitě. Robustní vyšívací materiál, který upřednostňuje obdivovatelé přírodních vláken. Lví je obtížně obarvený. Zadržené tóny vypadají ušlechtilé a hotové výrobky - texturované a dokonale se vejdou do domácího stylu.
 • Bambusové nitě. Podle vlastností a kvality je v mnoha ohledech totožné s ložním prádlem. Příze je volbou těch, kteří oceňují absolutní hypoalergenitu a ekologickou kompatibilitu. Je však dražší než tradiční bavlněné protějšky.
ručně vyráběné sady

Je důležité vědět! Je přijatelné použít nitky s malým obsahem syntetických nebo vlnových vláken. Jsou pružnější a jednodušší vyzvednout nitě požadované tloušťky.

[legenda id = "attachment_20123" align = "aligncenter" width = "600"] uvízl Podzimní motivy - proč ne klást důraz na kouzlo sezóny

Pletené háčkované háčky se vzory a popisem

Pothooky háčkované vzory a popisy jsou skutečným nálezem pro jehlice. Podrobnější a ilustrovanější pokyny, čím vyšší je kvalita hotového vzorku. Doporučuje se věnovat pozornost vývoji schematických obrazů. To pomáhá vyhnout se chybám při pletení příslušenství.

Květina

Jedním z nejjednodušších a nejběžnějších forem háčků na háčkování je snadné najít vzory, stejně jako vyzvednout příze. Popularita je dána skutečností, že květinové prvky vypadají dobře v interiéru. Je možné experimentovat s barevným řešením a vytvořit celé "kytice" - kompozice, které harmonizují design a zapadají do jakéhokoli stylu.

příze

Příklad tmavě červené a zlatavě béžové příze

Pro háčkování háčkování zvolte číslo nástroje 2.0 a předem promyslete kombinací barev, obvykle dvou kontrastních. Pak se chovají takto:

 • Proces začíná od středu s tmavě červenou nití. Přijdou 8 vzduchem. a zavřete kroužek.
 • Ve druhém řádku pletené 18 lžící. s / n.
 • Ve třetí - na 1 polévce. s háčkem druhého řádu úplet smyčky 23 vzduchu. smyčky a připojte se ke stejnému sloupci. Pak pletené 1 polévková lžíce. b / n a získáte 9 dlouhých smyček a 1 polévkovou lžíci. b / n mezi nimi.
 • Ve čtvrtém a pátém vazbě výsledné smyčky s pruhy b / n. V horní části každé smyčky přidejte 3 polévkové lžíce. b / n.
 • Na šestém sedmé změní nit a udržují stejný pořadí pletacích háčků. Osmá-devátá série se provádí v jiné barvě.
 • Po desáté řadě, která je spojena kontrastní přízí, obalte okvětní lístek doleva. Chcete-li to provést, přečtěte si 7 polévkových lžiček. b / n od vrcholu, zabalte okvětní lístek a spojte se s dalšími 8 polévkami. b / n. Podobně jsou provedeny i ostatní prvky.

Příslušenství se používá jako prvek výzdoby a jako běžný asistent v kuchyni. Dostatečně pravidelné mytí v chladné vodě s následným snadným škrobováním a žehlení. Forma a barva přetrvávají po dlouhou dobu.

hvězdičkový okruh

Obvod je také známý jako "hvězdička" kvůli tvaru okvětních lístků

složení tří výrobků

Spektrální složení tří výrobků

Je důležité vědět! Prvek může být součástí pláště, ubrusu nebo ručně vyrobené kuchyňské clony.

Jahoda

Berry motivy jsou populární při zdobení kuchyně. V zimním období přinášejí chuť léta. Na podzim se pocit tepla prodlužuje a na jaře předpovídají světlo a čerstvé bobule. Jednou z nejzajímavějších forem je jahoda, jarní léto symbol sezóny chutných vitaminů. Jasné nasycené háčky zdobí prostor a stanou se vrcholem interiéru.

Doporučený hák je 2,5-3,0. Červená nit bude dvakrát tolik jako zelená. Například výrobek o průměru 21 cm bude potřebovat 100 g červené a 50 g zelené příze - 80 m / 50 g. Knit takto (podrobný popis schématu):

1
složení dvou bobulí

Složení dvou bobulí

složení dvou bobulí

Tak to vypadá jako složení dvou bobulí

Počáteční jehly jsou doporučené možnosti představené ve dvou technikách.

schematická reprezentace

Podrobný schematický obrázek

Popis procesu:

 • Budete potřebovat vlákno ze tří barev - červená, růžovo-červená, zelená.
 • Bobule a ocas jsou pletené odděleně a jemně šité.
 • Každý řádek jahod se skládá ze sloupů bez háčkování - nárůst a snížení množství podle počítání instrukce.
 • Počínaje třetím řádkem ze spodního nebo druhého shora, s rovným odsazením ve svislé a vodorovné čáře jsou spolu spojeny na 6 polévkových lžiček. s / n v jedné smyčce základny. Každé s / n plete na čtvrtém nebo třetím místě ve dvou řádcích níže (viz schéma).
 • V listech a na obrysu bobulí, pokud jsou odznaky spojeny na spodku sloupků, jsou smyčky sešity ve stejné smyčce základny. Při připojení ikon v horní části jsou smyčky svázány dohromady.

Výsledkem je hustá objemná "jahoda", která je vhodná pro dekoraci a praktické použití.

Pletené jahody

Pletené jahody

otevřená verze

Další otevřená možnost

příklad hotového díla

Příklad dokončené práce

Slunečnice

Slunečnice je jeden z nejslunnějších symbolů, ze kterého se stává teplejší a lehčí. Pletací háčkované háčky pro venkovský styl, středomořské nebo moderní neutrální se bez veselého prvku neděje.

příslušenství

Příslušenství věrně vyjadřuje barvu žlutých a černých klobouků

pletací vzor

Podrobné pletení vzor

pletený podstavec

Další variantu pleteného lepku ve formě slunečnice

Doporučuje se použít háček 2,5-3,0 pro provedení. Základní příze žluté a černé barvy. Upřednostňuje se syté barvy, které zvyšují pocit slunečního svitu.

Podrobný popis procesu:

Podrobný popis procesu

Podrobný popis procesu

Jako nápověda a asistent se spoléhají na pokyny pro vytvoření ubrousků - slunečnic. Při analýze výkresů je zohledněn stupeň otevřenosti budoucího produktu. Je-li příslušenství určeno k výzdobě, má tento faktor malý význam. Ale pro každodenní použití se hodí husté možnosti. Nejdůležitější je nezapomenout na smyčku, pro kterou je zavěšený objekt zavěšen.

Podrobnosti o háčcích na háčkování - video master class:

Je důležité vědět! Simulace semen se provádí pomocí technik "shishechki" a "popcorn"

Bee

Včely jsou pečlivě identifikovány, pečují o dům a své blízké. Zábavné a zářivé bytosti harmonicky zapadají do interiéru. Obrázky na pletení stehů v podobě včel jsou nastaveny na spokojenou náladu. Nemluvě o potěšení, které přináší vzrušující proces.

včely

Foto ferventního páru inspiruje kreativitu

Pro implementaci jsou vyžadovány následující materiály a nástroje:

 • Bavlněné nitě tří barev s hustotou 70 m / 50 g - 50 g černé, žluté, bílé a béžové nebo růžové.
 • Mercerizovaná přírodní nit - jedna čepice černé, bílé, béžové a červené.
 • Háčky číslo 1,5 a 3,5.

Pořadí pletení háčku:

 • Začněte pracovat s hákem 3,5. Hlavní vzorec se provádí podle schématu počítání (připojeného níže) se sloupci bez háčkování. Ujistěte se, že nová řada začíná jednou dodatečnou smyčkou pro zvedání vzduchu.
 • Při změně barvy je poslední smyčka svázána s následující barvou. Závity jsou zkřížené ze špatné strany.
 • Přísady jsou spojeny se sloupky bez háčkování a konec řádu se provádí zrcadlově - se sloupy s háčkem.
 • Ztráty na začátku série jsou přeskočeny (tyče b / n), a na konci - prostě nevázat.

Oči jsou vyrobeny z mercerizované háčkované příze 1,5. Začněte se spodní částí - černá barva získá 4 bp a poté zavřete kroužek. Ve výsledném kruhu je spojeno 12 polévkových lžiček. b / n a vytvořte 1 připojovací sloupec, ke kterému je připojen bílý závit. Polovina řádku je spojena s 2 polévkami. b / n v 2. p., 2 polévkové lžíce. s / n ve třetím odstavci, 3 polévkové lžíce. s 2 / n ve 4. st., 2. s / n v 5. st., 2 lžíce. b / n v odstavci 6 a 1 připojení. Art. v 7. n.

Doporučuje se vázat pár - takže včely nejsou nudné a v kuchyni jsou dvě slunečné bytosti.

včelí podrobné schéma

Podrobný plán včel

Dalším zdrojem jasných akcentů uvnitř kuchyně může být stylizované slunce. Příslušenství veselé oranžové barvy naplňuje prostor letní náladou.

design ubrousku

V srdci "plotu" je design ubrousku. Můžete udělat velkolepý pár

Video master class: hexagonální pothook

Je důležité vědět! Chcete-li získat hustší výrobek, navlečte nit na dva kusy.

Techniky pletení háčků s fotografiemi

Háčkované háčky se provádějí v klasických technikách, které stály zkouškou času. Při výběru metody je třeba vzít v úvahu důležitý faktor: hustotu vzoru. Otevřené šněrování je vhodné pro ubrousky, beztížné záclony a lehké pláště.

Kuchyňské příslušenství by mělo chránit ruce před pánve s horkými pery a pánve. S dekorativním účelem - vytvořit atmosféru a pocit, že ji stále používají.

Klasické techniky pro pletení háčků:

 • Bruges krajka. Jednoduchý a efektivní způsob vytváření těsného úpletu. Skládá se z pásek, které jsou spojeny s přilehlými řadami pomocí spojovacích sloupků a oblouků. Čím kratší jsou pomocné prvky, tím je výrobek hustší.
 • Irská krajka. Vůdce při vytváření objemných prvků, které se často používají při pletení háčků na háčkování. Technika vám umožňuje realizovat originální nápady a dělat krásné výrobky, které přijdou v ruce ve vaší vlastní kuchyni nebo se stane darem pro vaši rodinu.

V mnoha případech se nositelé jehličích žen zbavují standardních metod, včetně sloupů se a bez háčků, polonosí, oblouků, vzduchových smyček a různých spojovacích prvků. Náborové pracovníky však často nestačí. Je čas rozšířit znalosti a zvládnout nové techniky.

brugge + vyšívání

Produkt v kombinované technologii: brugge + výšivka

Irská krajka

Srdce čtverců je vyrobeno z irské krajky

volné produkty

Neobvyklý nápad pro produkt ve volné formě

vyšívání

Při vytváření této krásy nebyly žádné irské techniky

Dokonce vyzbrojený schématem a popisem, háčkování nálepky na nováčka není snadné. Není dostatek dovedností, odhodlání. Chci se dozvědět více o technikách a zlepšit své dovednosti. To pomáhá profesionálním jehláčkům, jejichž rada stojí za jejich váhu ve zlatě. Skuteční mistři bez tajemství sdílejí tajemství a pomáhají při realizaci myšlenek. V životě je katastrofální nedostatek krásy. Nemůžete zachránit celý svět, ale kuchyni můžete snadno vyzdobit.

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

− 1 = 2

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map