Jak vložit vinylovou tapetu: krok za krokem instrukce pro začátečníky

Jak vložit vinylovou tapetu: krok za krokem instrukce pro začátečníky

Jak vložit vinylovou tapetu: krok za krokem instrukce pro začátečníky

Kromě toho jsou vinylové tapety krásné a praktické, považují se za ideální pro nové budovy. Jejich netkaná základna je elastická, takže tapety nepocházejí ze zdi kvůli jejich přirozenému smršťování. Pro lepení těchto tapet použijte speciální lepidlo. Jak se správně lepí vinylové tapety?

Vinyl tapety s reliéfní strukturou jsou atraktivní a praktické

Reliéfní vinylové tapety jsou velmi praktické a jejich dekorativní vlastnosti jsou mimo chválu

Jaké nástroje jsou potřeba

Pro práci, kromě samotné tapety, to bude trvat

  • štětec pro zahloubení stěn;
  • válec nebo kartáč aplikujte lepidlo na tapetu;
  • pravítko a úroveň;
  • válec pro válcování spojů;
  • Speciální stěrka nebo kartáč pro vyhlazování panelů;
  • skotský papír;
  • Dvě bavlněné tkaniny a houbička, které jsou nezbytné pro stírání přebytečného lepidla z podlahy a stěn;
  • Papírové nože pro řezání tapet;
  • Štětec pro rozšiřování malých částí tapety s lepidlem;
  • dřevěná stěrka, která je stlačena a narovná tapety na úzké části stěn.
Že kvalita tapetování je vysoká, musíte připravit vše, co potřebujete

Nezbytné nástroje pro tapetování by měly být čisté a použitelné

Jak připravit stěny pro lepení tapet

Nejdříve odstraňte pozůstatky starých tapet ze stěn. Smíchejte směs pro lepení vinylové tapety, ředte ji podle pokynů na obalu. Stěny musí být primární. To lze provést pomocí lepidla, ale můžete použít hluboký penetrační základ. Je také vhodné před zahájením prací na vkládání zeď vinylové tapety rukojeti zdi se speciální směsi, která zabraňuje tvorbě plísní pod tapety.

Po usušení lepidla a složení na stěně je nutné nakreslit svislou čáru. Bude sloužit jako vodítko pro lepení první tkaniny. Úhel můžete zaostřit pouze v případě, že jste si jisti, že rohy v místnosti jsou vyrovnané. Pro správné kreslení řádku použijte olovnicí.

Poté je nutné vypnout elektřinu v bytě a vyjmout zásuvky a spínače ze stěn.

Tipy pro začátečníky od profesionálů

Nezapomeňte, že vinylové tapety lze přilepit pouze na suché stěny. Měly by být vyčištěny ze starých povlaků, pokud existují praskliny, měly by být natřeny a povrch by měl být vyrovnán. Jak kontrolovat suchost stěn? Na stěnu přilepte malý kousek polyetylenu lepící páskou. Pokud se během noci objeví kapka vody na vnitřní straně, stěny nejsou dostatečně suché a je třeba počkat, až úplně vyschnou.

Před vložením stěn musíte opatrně odstranit starou tapetu, jinak bude trpět kvalita práce

Chcete-li, aby tapety byly ploché a pevně držely, musíte pečlivě připravit stěny a odstranit z nich zbytky starých tapet

Jak zkontrolovat pevnost povrchu před vkládáním stěn vinylovou tapetou? Jednoduše přilepte kus obyčejné skořepiny na zeď, odejměte ji ostře a podívejte se na špatnou stranu. Pokud jsou zbytky staré omítky nebo barvy, stěna nemůže být považována za připravenou. Nezapomeňte vyrovnat stěny před lepením vinylové tapety.

Práce na tapetování stěn s tapetami by se měly provádět v místnosti, kde není žádný průvan. Je nutné zavřít všechna okna a vypnout ventilátory a klimatizační jednotky. Nedoporučuje se nalepit novou tapetu na starou tapetu. Stěny musí být zcela vyčištěny. Zahrnujte fanoušky a klimatizační jednotky, okna můžete otevřít teprve po úplném vyschnutí tapety.

Jak správně vložit vinyl tapety: krok za krokem pokyny

Krok 1: Příprava tapety

Řez tapety na pásy a ponechte 10 cm poměr po délce každého pásu. Pokud jste si zakoupili vinylovou tapetu s obrázkem, pečlivě vyberte výšku sousedních panelů. Sklopte sousední tkaniny tapety navzájem se vzorem dolů. V každém zásobníku skladujte až 10 proužků. Každý pás by měl být posunut ve vztahu k nižším o 10-15 cm.

Zvláštní pozornost je třeba věnovat lepení okraje pásky tapety

Promazyvanie lepidlo látkové hrany - obzvláště důležité operace, které vyžadují pozornost a péči, protože to závisí na tom, jak silné jsou spáry mezi pásy tapet

Krok 2: Použijte lepidlo

1

Jak správně vložit vinylu tapety tak, aby připojení kapely jsou téměř neviditelné? Textilie by se neměly nacházet na sobě, tapety by měly být nalepeny na zadní straně. Práce můžete začít až po úplném vyschnutí základního nátěru. Nejprve přilepte část stěny pod první panel. Poté, co lepidlo se nanáší na druhý pás, a tak dále. D. Existují odrůdy vinylové tapety, které potřebují jen celozrnný promazyvat lepidla hadřík, nikoliv na stěnách, ale tam jsou ty, ve kterých je třeba použít lepidlo na stěnu a tapeta. Informace o tom, jak aplikovat kompozici lepidla, čtěte na roli tapety.

Pohodlný válec vám umožní plynule vyhlazovat spoje mezi látkami tapety

V moderní technologii oprav, prakticky vše je zajištěno, takže hladké spoje mezi plátnem můžete použít pohodlný a efektivní válec

Krok 3: lepidlo tapety

To je lepší udělat společně. Jedna osoba stojí na žebříku a horní hranu tapety na stěnu pod stropem. Druhý, když stojí na podlaze, nese dolní konec pásu, úhledně kombinuje hrany se svislou čarou vedenou podél stěny. Tkanina by měla být lehce přitlačena ke stěně a vytlačena vzduchovými bublinkami se vzduchovými bublinkami od horní části dolů od osy k okrajům. Je velmi důležité odstranit přebytečné lepidlo, pokud se objeví na okraji tapety. Udělejte to čistou látkou, nikoli štětcem.

Nejlepší způsob, jak zahalit tapetu, je na této fotografii.

Vyhlazení tapety se provádí shora dolů ve směrech uvedených na fotografii

Krok 4: oříznutí okrajů tapety

Po přilepení hadříku zůstává podklad a pod stropem nadbytečný materiál. Přebytek musí být řezán nožem na pravítku. Dolní okraj tapety je přeložen na soklu o 4-6 mm. Je velmi důležité používat při řezání pouze naostřený nůž, pokud je jeho ostří tupá, tapeta bude roztrhaná a zmačkaná. Používáte-li kancelářský nůž, pravidelně měňte čepel v procesu.

Krok 5: Technika pro lepení vinylových tapet v "problémových oblastech"

Problémy s lepení tapety stěny nejčastěji vyskytují v průběhu řezacího nože v dolní části soklu přebytku, v horní části stropu, z vypínače a zásuvky v rozích.

Pokud jste neodstranili lištu před zahájením práce, měla by být tapeta vložena do křižovatky mezi stěnou a soklem. Současně je odříznuta zbývající část spodního okraje a na lepidlo je přilepena lišta pro překrytí švu a část soklu. Nejlepší je však odstranit podstavec před zahájením práce. Po vložení tapety se soklová lišta zašroubuje do původní polohy.

Úzký a hladký řez u soklu lze dosáhnout řezáním okraje tapety ostrým nožem

Obřízka tapety na základní desce by měla být provedena speciálním nožem, aby byl řez hladký a přesný

Okraj panelu přiléhající k stropu by měl být otočen asi o 5 cm, aby lepidlo nepoškodilo strop. Pak pás tapety by měl být přitlačován ke stěně zhora a hladký kartáčkem zespodu. Pokud jste kleite tapety na strop (například, rozhodli jsme se spojit tyto dva typy tapet nebo část stěny šachty malované), označit tužkou před lepením horní hranice kolem obvodu tkaniny. Na tomto proužku budete vedeni při přilepení.

V rozích byste měli nechat další tapety na hloubku výklenku a příspěvku. Je nutné provádět střihy na látce zezadu a zhora. Stlačením plátna se ohne kolem rohu a opatrně ořízne. Klouby a místa překrytí tapety by měly být silně přitlačovány k základně, takže lepení bylo silné.

Pro snadné použití a schopnost umýt vinylové tapety padly na kurt v kuchyni

Dnes v kuchyni často najdete vinylové tapety, kde je jejich síla, praktičnost a snadnost ovládání zvláště důležité

Pokud se rozhodnete vložit tapetu za baterie, plátno by nemělo jít o více než 10-20 cm za chladičem. Použijte úzký válec s dlouhým rukojetí, abyste tapetu přitiskli ke stěně. V blízkosti přepínačů a zásuvek není tapeta zpravidla předběžně rozřezaná, ale přilepená přímo na díry. Po zaschnutí lepidla se otvory dělí na tapetu. Spínače a zásuvky se po dokončení práce našroubují na místo.

Video master class: jak lepit vinylovou tapetu

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

+ 75 = 77

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map