Instalace filtrů pro úpravu vody: jak si vyrobit vlastní ruce

Instalace filtrů pro úpravu vody: jak si vyrobit vlastní ruce

Instalace filtrů pro úpravu vody: jak si vyrobit vlastní ruce

Instalace filtrů pro čištění vody je jednoduchý postup, proto může být proveden nezávisle, aniž by se jednalo o specialisty. Prakticky každý systém je doplněn instrukcí, ve které je podrobně popsáno, jak vytvořit filtr pro vodu. Princip instalace podobných modelů je velmi podobný, protože Jen baňky, armatury a připojovací hadice se liší. V podobném schématu jsou nainstalovány jednokřídlé, dvojité a trojité filtry.

Proces výběru vodního filtru je komplikován širokou škálou nabízených možností

Velký výběr filtrů vody činí proces výběru složitější

Instalace filtru s reverzní osmózou a průtokového filtru pod umyvadlo

Systém lze montovat jak vodorovně, tak vertikálně. Při instalaci je třeba vzít v úvahu prostor, který bude zapotřebí k volnému přístupu k filtru k provozu a výměně filtračního prvku. Pokud není pod umyvadlem dostatek místa, může být nádrž systému instalována v kuchyňské skříni nebo ležet na boku, tk. to neovlivňuje činnost filtru.

Ve filtrovacím setu by měla být vodovodní potrubí, které se skládá z kohoutu s výstupem do trubky a vodního odpaliště "Papa-Mama". První věc, kterou musíte udělat, je přerušit dodávku vody do vodovodního potrubí. Poté namontujte rámeček tak, že všechny závitové spoje obalíte páskou.

Dále je nutné odpojit přívodní potrubí od kohoutku studené vody, který je pod umyvadlem. Poté připevněte a opatrně upevněte postranní panel. Ujistěte se, že při šroubování trubky se nehýbe ani neohne.

Pro nainstalovaný systém reverzní osmózy je nutné zajistit přímý přístup

Při instalaci systému reverzní osmózy nezapomeňte, že by měl být kdykoli snadno přístupný

Nyní pokračujte v instalaci do výlevky pitnou vodou. Chcete-li to provést, potřebujete držáky trubek a upevňovací matice, které jsou součástí trubky. V této fázi se mnoho lidí potýká s takovým problémem, jako je nedostatek dalšího otvoru pro tenký jeřáb. Pokud tomu tak není, budete potřebovat diamantovou vrtačku a vrták. V smaltu nebo porcelánu vytvořte otvor tak, aby obsahoval vrták o průměru 13 mm. Odstraňte celou povrchovou vrstvu na kovovou základnu.

Potom pomocí vrtáku o průměru 7 mm proveďte otvor v kovové základně. Vrtání by mělo být pečlivě a pomalu, zejména pokud vrták musí vycházet z kovu. Nyní opakujte stejný postup s použitím vrtáku o průměru 13 mm. Když je vše připraveno - pokračujte instalací jeřábu. Vložte ho do otvoru a utáhněte matici tak, že přidržujete ventil pomocí nastavitelného klíče.

Instalace vodního filtru nutně zahrnuje montáž svorky na odtokové potrubí. Namontujte držák svorek nad hydraulickým těsněním (sifon) na horizontální nebo vertikální část vypouštěcího potrubí. Vyvrtejte vrták o průměru 7 mm do otvoru vypouštěcího potrubí kolem ochranného gumového pásku. Nyní pokračujte v montáži jho, zatímco otvory na podpěře a potrubí se musí shodovat. Chcete-li to rychle provést, vložte vrták do otvoru. Utáhněte obě šrouby, dokud není pevně uchyceno.

Poté postupujte k instalaci zásobníku. Vnitřní tlak nádrže v neplněném stavu by měl činit 0,54-0,95 atmosfér. Za několik otáček zabalte závit nádržky s teflonovou páskou. Poté ručně začněte připojovat plastový kohout k nádrži. V žádném případě nepřehánějte. to může negativně ovlivnit provoz systému.

Před instalací zásobní nádrže je třeba zvážit, zda pro ni bude dostatek místa

Skladovací nádrž zaberá spoustu místa, které si musíte zapamatovat před zahájením instalace

Nyní spusťte filtr. Zapněte přívod vody a pozorujte únik. Ujistěte se, že ventil na nádrži je zavřený a že je zapnutá poloha "OFF". Otočte kohoutek čisté vody. Po asi 10-15 minutách se z odtokového kohoutu začne odkapávat čistá voda. Instalace vodního filtru by měla být vždy dokončena splachováním systému, takže nechte trochu zapnutou vodu. Po vypláchnutí otevřete ventil nádrže a zavřete kohout pro čistou vodu. Voda začne proudit do nádrže. Jakmile je nádrž plná - otevřete kohout a vypusťte vodu do kanalizace. Nikdy nepoužívejte pitnou vodu pro první filtraci. Po vypláchnutí nádrže a filtru je systém plně funkční. Instalace zabudovaného domácího filtru

1

Filtrační balení obvykle obsahuje: filtr s montážní konzolou, baterii s montážní sadou, odpaliště pro připojení k vodovodnímu systému, sadu trubek, klíč pro těleso filtru a kulový kohout pro přívod vody.

Na přívodu vody do bytu zavřete ventil studené vody, uvolněte tlak v systému otevřením vodovodního kohoutku. Připojte odpal, který je součástí obalu, do studeného vodovodu. Závit uzavřete fluoroplastovou těsnicí páskou (FSM).

Podle pokynů může být mnoho filtrů vody instalováno nezávisle

Filtr bez nádrže se snadno instaluje vlastním rukama podle pokynů jasně

V některých modelech filtrů, například "Naše voda", potrubí dvou barev: červená a modrá. V takovém případě připojte červenou hadici k přítlačné armatuře ventilu a potom začněte šroubovat přívodní vodovodní kohout do nainstalovaného odpaliště. Namontujte bateriovou baterii. Jak to udělat správně, je podrobně popsáno v pokynech pro instalaci filtru pro zpětnou osmózu.

Ve stěně, na níž budou baňky upevněny, zaskrutkujte 2 šrouby. Nyní je třeba vyndat zástrčku z filtru a na svém místě připojit trubky odpovídající barvy. Poté vypněte vodovodní kohout k filtračnímu systému a u vchodu do bytu otevřete ventil studené vody. Po přemístění vzduchu z filtru nastavte jeřáb na rychlost filtrace přibližně 1 litr za minutu. Nechte kohout otevřený asi půl hodiny. Zkontrolujte, zda všechny potrubí a spoje nejsou těsné. Pokud nejsou nalezeny žádné problémy, je filtr připraven k provozu.

Instalace filtrační trysky

Filtrační tryska je připojena přímo ke kohoutku. Mnoho modelů zahrnuje pouzdra, které umožňují připojení filtru k vodovodnímu potrubí bez závitu (hladký kohout). Pomocí adaptérových pouzder ВП3, ВП4, ВП5 může být filtr připojen k jeřábům, na konci výtoku je závit. Při nákupu filtrační trysky na kohoutku věnujte pozornost zařízení, protože některé trysky nejsou součástí sady a musí být zakoupeny zvlášť.

Efektivní systém čištění vody Optima filtrační tryska je snadno a rychle instalována na vodovodní potrubí

Filtr trysky Optima je považován za jeden z nejúčinnějších a jednoduše instalovatelných prostředků na čištění vody

Jednou z běžných chyb při instalaci filtrů je ignorování testu těsnosti a oplachování kazet. Odborníci doporučují umístit pod filtr prostor nebo vyrobit suchý hadr a nechat ho na jeden den. Pokud jsou pod filtrem vytvořeny kaluže nebo jsou viditelné kapičky vody - všechny přípojky FUM by měly být utěsněny páskou.

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

− 1 = 4

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map