Jak ozdobić lub ukryć rurociąg w kuchni

Jak ozdobić lub ukryć rurociąg w kuchni

jak ukryć komunikację w kuchni

Typowy układ kuchni musi obejmować otwarte rurociągi. Są to połączenia gazowe, wodne, kanalizacyjne i grzewcze, które mogą być zlokalizowane tak, aby zepsuć najnowocześniejszy i imponujący projekt. Istnieje wiele sposobów na dekorowanie takich rur, ale w dążeniu do stylowego wyglądu nie należy zapominać o zasadach bezpieczeństwa.

Ukryj rury podczas instalacji

W przypadku rur wodociągowych i kanalizacyjnych najbardziej odpowiednim sposobem jest ukrycie okablowania. Oznacza to, że ukrywamy pion w specjalnie wykonanych szwach, przechodząc wzdłuż podłogi i ściany. Rowki o wymaganej wielkości są wykonywane za pomocą perforatora, następnie rury są w nich osadzone, a pozostała przestrzeń od rury do ściany jest pokryta roztworem szpachli.

Aby zamknąć pion w ten sposób, musisz postępować zgodnie z podstawowymi zaleceniami:

 • Rura spustowa musi koniecznie przejść poniżej kranu;
 • Jeśli rury są poziome, to zimna jest po lewej, a po prawej gorąca;
 • Rury kanalizacyjne są umieszczane pod nachyleniem w kierunku pionu: dla średnic 32-50 mm - 2 mm na metr bieżący, dla produktów o średnicy 90 mm - 3 mm.

Wykonujemy płytę gipsową lub szafkę

Konstrukcję kartonowo-gipsową można nazwać uniwersalną - można ją łatwo zamontować w dowolnym miejscu w kuchni i może mieć dowolny kształt i wielkość.

Uwaga, proszę! Aby zamknąć przewód gazowy, ta opcja nie działa. Wszakże możliwy jest wyciek gazu - może on gromadzić się w zamkniętej przestrzeni, co doprowadzi do eksplozji. Usługa gazowa, która kontroluje działanie poszczególnych rurociągów, kategorycznie nie pozwala na jej całkowitą izolację.

jak ukryć rury za pomocą płyty gipsowej

Wśród zalet skrzynki kartonowo-gipsowej jest łatwość instalacji i względna taniość. Możesz to zrobić w dowolny sposób, więc jest to jedna z najlepszych metod ukrywania rur w każdym pomieszczeniu. Na tej samej zasadzie możliwe jest stworzenie konstrukcji nie z GKL, ale z płyty wiórowej, sklejki lub tworzywa sztucznego.

Aby ukryć pion z tym polem, musisz wykonać następujące czynności:

 1. Rama wykonana jest z metalowych profili lub prętów. Profil prowadzący ramy jest montowany wzdłuż ściany równolegle do rur - tak, aby między nimi znajdował się co najmniej 10 cm.
 2. Profile stawowe w poziomie i pionie muszą być wzmocnione.
 3. Ramy muszą być zamocowane w 3 miejscach - w połączeniu arkuszy, na podłodze i na ścianach. Pozwala to zapewnić niezbędną sztywność konstrukcji.
 4. Wcześniej zmontowane kawałki płyty gipsowo-kartonowej są przymocowane do zmontowanej ramy.

W tym wideo autorytatywnego mistrza Aleksieja Zemskova można zobaczyć, jak profesjonalnie i jakościowo tworzysz fałszywą ścianę i partycję płyty gipsowej.

Jak ukryć kolumnę gazową i rury w szafce

1

Rurociąg może być również ukryty za meblami kuchennymi. W takim przypadku szafki są instalowane bez ścian tylnych - pozwoli to na dostęp do komunikacji w dowolnym momencie.

Ale kolumna gazowa nie jest tak prosta. Jak wspomniano wcześniej, ze względów bezpieczeństwa najlepiej jest się z tym pogodzić i nie zamykać. Ale w dążeniu do schludnego wyglądu, właściciele często ukrywają kolumnę w szafie, jak pokazano na poniższym zdjęciu:

Jak ukryć kolumnę gazową i rury to przykład przed i po

Jeśli zdecydujesz się zbudować podgrzewacz wody gazowej w szafce, to w ten sposób możesz / nie możesz tego zrobić:

Jak można i nie można ukryć kolumny gazu w szafce

Zdjęcie 1. Zły przykład, ponieważ górna i dolna szafka jest zamknięta, chociaż między ściankami kolumny i szafki znajduje się przestrzeń.

Zdjęcie 2. Ta metoda jest już lepsza, ponieważ częściowy podgrzewacz wody jest otwarty, a szafka szersza niż kolumna.

Zdjęcie 3. Wygląda bardzo schludnie, ponieważ szafki są tu prawie tej samej wielkości co sam podgrzewacz wody, a jego biały kolor nie dysonansuje z kuchnią. Przednie, górne i dolne części są otwarte, ale po bokach odległość jest raczej niewielka.

Zdjęcie 4. Najlepsza opcja, ponieważ kolumna jest otwarta (mała szafka z fasadą kraty) i prawie łączy się z lekką ścianą.

Ogólnie rzecz biorąc, przy silnym pragnieniu kolumna może zostać przeniesiona na korytarz, ale musi spełniać następujące wymagania:

Przeniesienie kolumny gazowej z kuchni na korytarz - podstawowe wymagania

 • Przeniesienie kolumny musi być koniecznie skoordynowane z usługą gazową, której możesz odmówić. Na przykład w domach starej fundacji i w apartamentach o bardzo starych kolumnach przeniesienie jest mało prawdopodobne;
 • Demontaż i montaż przeprowadzają wyłącznie specjaliści;
 • Pamiętaj, że za taką usługę będziesz musiał dużo zapłacić.

Przeniesienie kolumny gazowej z kuchni na korytarz - niuanse

Ale dowód na to, jak najzwyklejszy podgrzewacz wody zmieści się w najzwyklejszym mieszkaniu, na przykład w Chruszczow.

Projekt kuchni z kolumną gazową
Projekt kuchni z kolumną gazową
Projekt kuchni z kolumną gazową
Projekt kuchni z kolumną gazową

Jeśli jesteś w fazie naprawy, nie chcesz przenosić kolumny i nadal wybierasz kolor ścian, najlepiej pomaluj ściany w jasnym kolorze, a szafki również wybierz białe. Kolumna w tym przypadku nie zepsuje wyglądu kuchni, a lekkie ściany i meble również wizualnie zwiększą przestrzeń. Oto, jak umieścić biały podgrzewacz wody w kuchni Julia i Denis, mieszkając w domu starej fundacji w Petersburgu.

Projekt kuchni z kolumną gazową
Projekt kuchni z kolumną gazową

Kolejną sztuczką jest wybór nie tylko ścian i białych mebli, ale także białego kaptura.

Biały podgrzewacz wody i biały kaptur we wnętrzu niebieskiej kuchni w stylu retro

Zobacz także: Projektowanie i naprawa kuchni z kolumną gazową.

Warianty wystroju

Często zdarza się, że rury biegną wzdłuż ściany na całej długości pomieszczenia lub znajdują się w obszarze fartucha kuchennego. Może być również konieczne ukrycie baterii lub interesujące jest przebicie pionu za pomocą odpowiedniego dekoru.

Istnieje kilka opcji rozwiązań wewnętrznych:

 1. Jeśli rury przechodzą w bezpośrednim sąsiedztwie obszaru roboczego, najlepszym rozwiązaniem dla nich jest system szyn. Balustrady to system zawieszenia z różnorodnymi półkami, hakami i niezbędnymi urządzeniami kuchennymi. Aby umieścić pion w szynie, należy go dokładnie oczyścić i pomalować farbą symulującą stal nierdzewną. Następnie, wokół rury, umieść niezbędne urządzenia - nie zapominaj, że nie możesz zawiesić niczego na komunikacji.
 2. Baterię i rury można po prostu pomalować na kolor ścian.
Rury w kolorze ścian
 1. Grubą rurę można ozdobić mozaiką wewnętrzną lub malarstwem artystycznym.
 2. Możesz owijać struktury sztucznymi kwiatami, uprzężą, kolorowymi nitkami - wszystko zależy od stylu, w jakim zaprojektowana jest kuchnia.
Wystrój rury w kuchni
 1. Ładną opcję uzyskuje się, jeśli używasz dekoru w technice decoupage. Możesz wybrać dowolny motyw odpowiadający istniejącemu wnętrzu, a także sprawić, że powierzchnia będzie błyszcząca lub matowa.
Decoupage rur we wnętrzu
 1. Możesz więc ozdobić i baterię - jasne jest, że pracy nie należy wykonywać w sezonie grzewczym. Kolejność prac jest następująca: najpierw rura jest chroniona i starannie pomalowana, po czym serwetka z wybranym motywem jest przyklejona do PVA. Po wyschnięciu serwetek uzyskany wzór pokryty jest warstwą specjalnego lakieru.

Jak ukryć ekran akumulatora w szafce lub pudełku

W przypadku rur grzewczych wszystkie te opcje dekorów będą również odpowiednie. Ale możesz ukryć je w pudełku lub szufladzie.

Na zdjęciu poniżej mistrz własnymi rękami i baterią ukrytą w szafce, i uczynił parapet kontynuację blatu.

Jak ukryć baterię w szafie własnymi rękami

Istnieją również specjalne ekrany do grzejników. Nie są trudne do zrobienia własnymi rękami. A jeśli zrobisz niszę z płyty gipsowo-kartonowej, bateria zamieni się w półkę.

Ekrany dekoracyjne do baterii i grzejników
projektowanie dekoracyjnych ekranów do baterii i grzejników
projektowanie dekoracyjnych ekranów do baterii i grzejników
projektowanie dekoracyjnych ekranów do baterii i grzejników
1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

68 + = 76

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map