Instrukcja wyboru baterii kuchennych i instrukcji instalacji

Instrukcja wyboru baterii kuchennych i instrukcji instalacji

fałszywe panele do kuchni

Fałszywe panele do użytku w kuchni, gdy konieczne jest ukrycie dowolnego miejsca w urządzeniu, na przykład, falistości linii powietrznej lub cokołu. Zastanówmy się, jakie materiały i wzory są odpowiednie dla paneli elewacyjnych w kuchni, wyjaśnimy problemy z instalacją i ceną.

Kiedy potrzebujesz fałszywych paneli

Fałszywy panel do kuchni może:

 • Wymień fartuch kuchenny;
 • Zamknij fałdę z kaptura;
 • Ukryj niepotrzebne nisze lub komunikację;
 • Do dekorowania nóg mebli;
 • Usuń szczelinę między meblami i ścianą;
 • Zakryć niszę lub odległość między szafkami;
 • Pomoc w tworzeniu dekoracyjnego systemu oświetlenia;
 • Wizualnie wyrównaj powierzchnie.

Poniżej znajdują się przykłady zastosowania fałszywych paneli w kuchni.

Maskowanie falistej rury za pomocą fałszywego panelu

Maskowanie falistej rury za pomocą fałszywego panelu

Maskowanie rur z fałszywymi panelami

Panel Falsha w projektowaniu przestrzeni okna

Panel Falsha w projektowaniu przestrzeni okna

Głównym zadaniem fałszywych paneli jest przebranie. Ale dzięki nim ściany w kuchni zamieniają się w akcentującą część wnętrza, ponieważ wiele fałszywych paneli udekorowanych jest technologią druku fotograficznego. Oznacza to, że przednia strona tkaniny można ozdobić nie tylko imitację płytki, ale także rodzaj noc w Nowym Jorku czy musujące odpryskami wodospadu.

Materiały na fałszywe panele

Fałszywe panele do kuchni są specjalnymi płytami wykończeniowymi, dekorowanymi z jednej strony. Do ich produkcji używa się następujących materiałów.

Naturalne drewno

Ekologiczny, piękny, trwały materiał, który również podlega renowacji. Prawda w kuchni nie jest zbyt praktyczna, ponieważ obawia się zmian temperatury i wilgotności, ostrych przedmiotów i częstego czyszczenia. Najczęściej do wykańczania płyt fartuchowych i cokołowych z fornirowanej płyty MDF z powłoką woskową.

Przykład wykończenia cokołu za pomocą paneli drewnianych

Przykład wykończenia cokołu za pomocą paneli drewnianych

Panel fornirowany

Panel fornirowany

MDF, płyta wiórowa laminowana

Łatwo zamontowane i wyróżniające się wysoką dekoracją, mogą imitować dowolną teksturę lub mieć drukowanie zdjęć. Trwałość takich struktur zależy od wytrzymałości ochronnej warstwy wierzchniej. Najbardziej niezawodne opcje - z lakierem lub powłoką akrylową.

Fartuch wykonany z MDF

Fartuch wykonany z MDF

Fartuch wykonany z MDF

Fartuch wykonany z MDF

 • Fartuch z płyty wiórowej
  Fartuch z płyty wiórowej
 • Fartuch z płyty wiórowej
  Fartuch z płyty wiórowej

Panele szklane

Praktyczne, ognioodporne, pozwalają na eksperymentowanie z oświetleniem, nie zawalają się przed wilgocią. Panele szklane wykonane są z akrylu, silikatu, poliwęglanu, szkła hartowanego i tripleksu.

 • Do wykończenia fartucha najbardziej odpowiednie są szklane panele "triplex" i szkło hartowane. Ponieważ są całkowicie bezpieczne nawet w stanie zepsutym, są silne i nie boją się ciepła (również z kuchenki gazowej).
1

Szkło może być ozdobione nadrukiem fotograficznym lub wzorami uzyskanymi przez piaskowanie.

Fartuch szklany z zapięciem na profil

Fartuch szklany z zapięciem na profil

Szklany ekran w ścianie pomiędzy kuchnią a łazienką

Szklany ekran w ścianie pomiędzy kuchnią a łazienką

 • Skinali we wnętrzu kuchni
 • Skinali we wnętrzu kuchni

Na poniższym zdjęciu widać przykład maskowania falistego panelu szklanego podświetleniem.

Szklany panel z podświetleniem, kryjący falistość

Proces instalacji fartucha bez skóry można zobaczyć w następnym wideo.

Plastikowe fałszywe panele

Najtańsze, praktyczne, odporne na wilgoć i łatwe w konserwacji panele można łatwo zamontować własnymi rękami i pokroić na małe części. Plastik imituje wszelkie materiały, na przykład kamień, cegłę lub dachówkę "dzika", ale mimo to nie jest autentyczny.

Przy okazji, w Ikei można kupić plastikowe panele ścienne Fastb pod płytką po jednej stronie, a monofoniczną powierzchnię po drugiej. Oznacza to, że można łatwo zmienić wygląd fartucha według nastroju. Zamontuj panele ścienne od Ikea na ścianie za pomocą specjalnych profili.

Panel ścienny Fatsbu, Ikea

Panel ścienny Fatsbu, Ikea

Metal

Panele metalowe są najczęściej wykonane ze stali nierdzewnej. W przypadku fartucha kuchennego lepiej jest używać matowych powierzchni - nie są one tak widoczne z wody. Często metalowe panele przycinają tylko obszar za płytą.

Metalowy fartuch

Sztuczny kamień

Może symulować teksturę kawałka marmuru, granitu, a nawet kamieni ozdobnych, lub może być szorstkim cięciem nieprzetworzonego materiału naturalnego. Doskonały do ​​wykańczania fartuchów w odcieniu blatu.

Panele ze sztucznego kamienia

Zasady wyboru projektów

W zależności od przeznaczenia lub życzeń, fałszywe panele mogą odgrywać rolę akcentu we wnętrzu lub, odwrotnie, nie przyciągają uwagi, kopiując sąsiednie powierzchnie.

 • Jako dekor akcentujący wykorzystujemy panele z fotoprintem, monofonicznymi, ale jaskrawymi kolorami lub panelami naśladującymi egzotyczne gatunki drewna, np. Zebrano.

Fartuch akcentujący

 • Do obejmy neutralnego odczynu musi być dobrane do otaczających powierzchni, takich jak blaty kuchenne, fasady lub ściany. W przeciwnym razie można wybrać uniwersalne odcienie i tekstury - "pod drzewem", białe, srebrne metaliczne, a także matowe lub przezroczyste szkło.

Fałszywe panele pod oknem

Fartuch ze szkła w kuchni wnętrza w stylu loft

Weź również pod uwagę następujące wskazówki:

 • Na ciemnych powierzchniach kurz i smugi są bardziej zauważalne niż na jasne lub różnorodne.
 • Zygzakowate i jasne panele ścienne, na przykład z nadrukiem fotograficznym, najlepiej jest używać pod lakonicznym wnętrzem.
 • Jeśli twój mała kuchnia, następnie do wykończenia obszaru roboczego należy wybrać panele jasnych odcieni. Nie zmniejszą przestrzeni i będą odbijać światło.

Podstawowe metody instalacji

Fałszywe panele w kuchni można zamocować zarówno na stałe, jak i obliczenia okresowych zmian, demontażu lub otwierania i zamykania.

 • Stacjonarne mocowanie

Przymocuj panele do wkrętów samogwintujących, silikonu lub kleju. Mocowanie na śrubach umożliwia bezpieczne zamocowanie panelu we właściwym miejscu i, w razie potrzeby, jego demontaż. Miejsca mocowania są ozdobione okrągłymi zatyczkami. Montaż za pomocą kleju lub silikonu możliwy jest w przypadku, gdy ściana jest płaska.

 • Nie stacjonarne mocowanie

Ta metoda jest dobra w przypadku bliskich połączeń, na przykład z marszczeniami lub rurami, aby zawsze mieć do nich dostęp. W tym przypadku materiał można zamocować na magnesach, co ułatwia jego usunięcie w razie potrzeby. Inny sposób - mocowanie za pomocą profili, w których wstawiany jest fałszywy panel. Istnieje "ściana" na zasadzie spike-rowka bloków lub używany jest jeden pojedynczy moduł. Następnie ta ściana "wsuwa się" pomiędzy listwy, a wszystkie powstałe złącza są pokryte rogami lub ozdobnymi łatami.

Oczywiście, zanim naprawisz materiał, musisz przygotować ścianę: może nie być idealnie wyrównana, ale bez dużych defektów i różnic. Wystarczy przykleić podstawę, poczekać, aż wyschnie, a następnie przejść do następnego etapu.

Więcej informacji o mocowaniu paneli ściennych i płyt MDF można znaleźć w poniższym filmie.

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

− 1 = 5

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map