Napięcie sufitu i dwupoziomowe z płyty gipsowej - pomysły na zdjęcia do kuchni

Napięcie sufitu i dwupoziomowe z płyty gipsowej – pomysły na zdjęcia do kuchni

Napięcie sufitu i dwupoziomowe z płyty gipsowej - pomysły na zdjęcia do kuchni

Jednopoziomowe konstrukcje podwieszane poszerzają możliwości projektowe, pozwalają eksperymentować z wyborem materiału, urządzenia oświetleniowego, metod dekoracyjnych. Jednak dwupoziomowe sufity w kuchni sprawiają, że te możliwości są nieograniczone: rozciąganie instalacji i konstrukcji płyt gipsowo-kartonowych, galeria zdjęć poniżej, zamienia strefę sufitu w prawdziwe arcydzieło designerskich fantazji i myśli inżynierskiej.

Zalety struktur dwupoziomowych

Sugerujemy, abyście dokładnie przeanalizowali i przeanalizowali modele konstrukcji wiszących w piętrach prezentowanych w galerii zdjęć, aby ocenić korzyści wynikające z zastosowania sufitów hybrydowych w kuchni.

Wybór zdjęć dwupoziomowych sufitów we wnętrzu kuchni

Różnorodność zastosowań geometrycznie zróżnicowanych kształtów i różnych materiałów jest wyjaśniona przez zadania, które wykonują kompozycje dwupoziomowe. Po pierwsze, ukrywają niedociągnięcia "rodzimego" sufitu, jak na poniższym zdjęciu:

kuchnia

Łączenie kuchni i salonu z jednym projektem

Ramki modeli dwupoziomowych umożliwiają zastosowanie wbudowanych świateł punktowych do dodatkowego oświetlenia obszarów obwodu, centrum, jadalni i miejsca pracy.

mecze

Praktyczna lokalizacja wbudowanych opraw oświetleniowych

Konfiguracje i dekoracja kompresów i pudełek kartonowych doskonale oddają styl wnętrza kuchni.

styl wiejski

Nowoczesny styl rustykalny - prosta geometria i wykorzystanie naturalnych materiałów

Konstrukcja dwupoziomowego sufitu stanowi doskonały sposób podziału na strefy. Za pomocą naprzemiennie błyszczącej tkaniny i matowych wstawek z płyty gipsowej można oddzielić kuchnię od salonu, kuchni od jadalni, jadalni w kuchni itd.

kuchnia

Drugi poziom jako element zagospodarowania przestrzennego

Wykonaj podwójną funkcję: zapewnij dostateczny stopień podświetlenia i wizualnie rozróżnij obszar roboczy. Zostało to dobrze zademonstrowane na poniższym zdjęciu:

kuchnia

Kontrastuj akcent w obszarze roboczym

Wielu projektantów stosuje w kuchni dwupoziomowe instalacje napięciowe, które harmonijnie uzupełniają koncepcję wnętrza: dekorację ścian, podłóg, mebli, dekoracji.

Rozciągliwy i hybrydowy dwupoziomowy sufit

Należy zauważyć, że obciążenie funkcjonalne dwupoziomowych sufitów nie jest konieczne. Czasem służą tylko jako wspaniała dekoracja kuchni lub studia. Rozważ kilka próbek pierwszej klasy.

konstrukcja sufitu

Ciekawy pomysł - kontury konstrukcji z płyt gipsowo-kartonowych "odbijają się" na podłodze, przypominając cień

Doskonały przykład wersji hybrydowej: centralne błyszczące wkładki optycznie zwiększają wysokość dwupoziomowego sufitu.

1
projekt kuchni

Na zdjęciu - delikatna kombinacja różu i bieli

Dwupoziomowe sufity są często częścią złożonego projektu, w tym nie tylko tego samego projektu nisz, kolumn, łuków, ale także dekoracji górnej części kuchni.

arch

Złożona dwupoziomowa kompozycja z dużym łukiem z płyt gipsowo-kartonowych, która oddziela dwa sąsiednie pomieszczenia - jadalnię i przedpokój

Czasami projekt dwóch warstw jedności koloru i przejrzystości linii przypomina tradycyjny jednopoziomowy projekt.

napinacz

Napinacz lakieru nad jadalnią

Niższy poziom sufitu hybrydowego może mieć najbardziej fantastyczne, skomplikowane kształty.

kuchnia

Zastosowanie okrągłych i prostokątnych kształtów podkreśla linie wnętrza

Analizując prezentowane hybrydowe konstrukcje z arkuszy cięgnowych i struktur płyt gipsowo-kartonowych, można stwierdzić, że nie ma jasnych zasad stosowania zawieszonych dwupoziomowych sufitów. Zdjęcie udowadnia, że ​​projekt jest podyktowany wybranym stylem i preferencjami smakowymi właścicieli.

Funkcje sufity napinane

Rozważ opcje modeli naciągowych i więcej szczegółów na temat konstrukcji sufitu podwieszanego z oświetleniem, niuansów związanych z montażem i wyborem materiału.

Plusy i minusy konstrukcji napinających

Jedną z głównych zalet sufitów napinanych jest ich bezpieczeństwo. Rzeczywiście, polichlorek winylu od dawna jest uznawany za absolutnie bezpieczny materiał, a naturalne i syntetyczne włókna tkanin są tym bardziej nieszkodliwe.

powłoka z tkaniny

Luksusowa tkanina z kwiatowym wzorem

Rozciągliwe kompozycje mają optymalne właściwości struktur budowlanych dla przestrzeni życiowej, a mianowicie:

 • długo służyć (gwarancja odpowiedzialnych producentów - od 10 do 15 lat);
 • Nie odkształcają się od wysokiej wilgotności i bezpośredniego przenikania wody, co jest ważne podczas zalewania sąsiadów od góry;
 • Zamontowany na jeden dzień (średnio - na 5-6 godzin);
 • łatwo wymienne;
 • mają szeroki zakres zarówno wydajności budżetowej, jak i opcji najwyższej jakości.

Jak w przypadku każdego montowanego na ścianie, dwupoziomowego rozciągania sufit całkowicie zakrywa nierówne powierzchnie betonowe płyty, drewna i gips, jak również umożliwia ukrycie w komunikacie wentylacyjny underceiling.

błyszcząca tkanina

Idealne dopasowanie błyszczącego lnu do fasad kuchennych

Według konsumentów główną wadą jest mała wytrzymałość, zwłaszcza w przypadku PVC. Duże obszary pokrycia mają zauważalne szwy, a nowy materiał filmowy emituje określony zapach na chwilę. Zabrania się montowania konstrukcji napinających niezależnie, ponieważ wymaga to kwalifikacji i specjalnego wyposażenia.

Wybór sufitu napinanego

Wybierając konfigurację i kolor sufitu napinanego, musisz polegać na profesjonalnych pomysłach i wskazówkach projektowych: różnica pomiędzy błyszczącą lub matową powierzchnią, hybrydą lub pojedynczym modelem, kontrastem lub neutralną konstrukcją jest dość duża.

sufit napinany

Klasyka o rozciągniętej wydajności - oba poziomy z tego samego śnieżnobiałego połysku

Najpierw musisz zdecydować o materiale. Możesz zatrzymać się na budżetowej folii PCV lub, przeciwnie, tkaninie kolekcjonerskiej o ekskluzywnym designie. Pierwsza opcja jest mniej trwała i ma dwie główne wersje: błyszczącą lub matową. Drugi jest niezawodny, ale wymaga starannej opieki.

Folia PVC

Popularność folii PVC jest wyjaśniona przez demokratyczną wartość i różnorodność rozwiązań kolorystycznych

Przy wyborze należy zwrócić uwagę na fakturę tkaniny lub folii: jak istotne jest to w danym wnętrzu i czy pasuje do wybranego stylu. Załóżmy, że połysk jest bardziej naturalny w dekorowaniu nowoczesnych mebli, a matowy panel jest idealny do klasycznego wzornictwa.

Skandynawski styl

Nowoczesny styl skandynawski: wszystko jest białe, nic zbędnego

Nie mniej ważny jest kolor. W konstrukcji dwupoziomowych sufitów, wraz z tradycyjnymi śnieżnobiałymi wersjami, aktywnie wykorzystywane są pastelowe lub neutralne odcienie - beżowy, miękki zielony, turkusowy, różowy - częściej w połączeniu o tym samym białym kolorze. Jasne rozwiązania również nie są wyjątkiem.

wnętrze

Soczysty czerwony kolor dla miłośników spektakularnego wnętrza

Kompozycje dwupoziomowe o maksymalnym wyrazistym kontraście, zbudowane na kombinacji bieli / czerni, bieli / czerwieni, bieli / fioletu.

Wymagania instalacyjne

Nawet eleganckie płótno, podkreślające nieskazitelność stylu i powściągliwość odbijające promienie lamp, jest rezultatem odpowiednio dobranego projektu i profesjonalnej, technicznie sprawdzonej pracy instalatorów.

instalacja sufitowa

Profesjonalna instalacja hybrydowego modelu dwupoziomowego

Przed zainstalowaniem profilu konieczne jest przygotowanie pomieszczenia kuchennego i podstawy sufitu:

 • usuwaj wysokie meble, kwiaty i wszelkie przedmioty, które mogą cierpieć z powodu wysokich temperatur;
 • uwolnić ściany i sufit od gzymsów, krawężników, urządzeń oświetleniowych;
 • przeprowadzić okablowanie elektryczne i wyposażyć uchwyty do osprzętu;
 • układać kanały wentylacyjne;
 • Zapewnij integralność sufitu (pęknięcia, szczeliny).

Zalecana moc lekkiego sprzętu w kontakcie z folią wynosi 35 W, maksymalna temperatura ogrzewania wszystkich części oprawy wynosi + 60 ° C.

Światło LED

Popularną opcją są reflektory LED

Za bezpieczeństwo materiału i prace budowlane odpowiedzialny jest wykonawca, dlatego ważne jest prawidłowe sporządzenie umowy na montaż i późniejszą konserwację. Masz prawo wymagać certyfikatów (zgodności i ognia), a także gwarancji na pewien okres eksploatacji dwupoziomowego modelu napięcia. Jeśli przypadkowo ucinasz folię lub plamisz tkaninę, gwarancja jest usuwana.

Dwupoziomowe sufity w kuchni

Pogląd, że nowoczesne piękne podwieszane sufity nadają się tylko do przestronnych pomieszczeń, jest błędny: używając zdjęć i pomysłów na małą kuchnię udowodnimy coś wręcz przeciwnego. Zastanów się nad dwupoziomowymi modelami sufitów hybrydowych i dowiedz się, jakie inne materiały, oprócz elastycznej tkaniny, mogą uczestniczyć w budowie oryginalnych kompozycji.

Konstrukcje płyt gipsowo-kartonowych

Różnowymiarowe instalacje płyt gipsowo-kartonowych mają takie same zadania funkcjonalne jak sufity napinane:

 • aby ukryć błędy powierzchni sufitu;
 • stworzyć podstawę do instalacji urządzeń;
 • ukrywać komunikaty do rysowania;
 • podział na strefy w kuchni.

Płyt gipsowo-kartonowych wygląda świetnie zarówno w pojedynczym użyciu, jak iw połączeniu z instalacjami naprężającymi.

kuchnia

Zdjęcie małej kuchni: podświetlenie jest ukryte w ozdobnym pudełku wykonanym z płyty gipsowo-kartonowej

Na pewno kuchnie o małej powierzchni mają ograniczone możliwości projektowe, ale nawet 5-6 mkw. - nie jest przeszkodą w budowie drugiego poziomu gipsokatrona.

fałszywy sufit

Lakoniczny sufit podwieszany z płyt gipsowo-kartonowych w żółto-białych odcieniach

Wybór płyt kartonowo-gipsowych na konstrukcji dwupoziomowej kompozycji w kuchni, należy traktować ostrożnie do palety: jasne kolory powinny przeważać nad ciemnych, gładkich gatunków - ponad teksturą, gładkie - ponad barwny.

Stropy do montażu na suficie

Wąskie plastikowe listwy są jednym z elementów tworzenia modeli sufitowych dla małych kuchni. Na zdjęciu widać, w jaki sposób pasują one organicznie do ogólnej koncepcji projektu, która wyróżnia się zwartością zastosowanych części.

obszar roboczy

Konstrukcja obszaru roboczego typu rack i szpilka

Różnorodność konstrukcji regałów nie jest tak duża, ale można znaleźć kolorowe, błyszczące, złote, srebrne elementy i połączyć je zgodnie z wybranym stylem.

układ listew

Prostopadłe ułożenie srebrno-białych pasków na różnych poziomach

Nie zapominaj, że metaliczna powłoka szyn jest wystarczająco jasna, a jej współczynnik odbicia zwiększa stopień podświetlenia.

złocenie

Pozłotnictwo nie zawsze jest odpowiednie do ozdabiania małych kuchni

Nie jest trudno budować strukturę z regałów: budowy zawierają wystarczającą ilość instrukcji, zdjęć i rysunków do montażu na suficie.

Plastikowe panele PCV na suficie

Zgodnie z metodą instalacji, kompozycje szerokich paneli z tworzywa sztucznego przypominają analogi lath, ale wyglądają inaczej. Rozważmy kilka zdjęć.

matowy sufit

Biały matowy sufit z paneli do klasycznej kuchni

W panelach, podobnie jak w przypadku płyt gipsowo-kartonowych, łatwo jest montować wbudowane reflektory: nie trzeba osobno przygotowywać podłoża, korpus urządzenia jest przymocowany bezpośrednio do plastiku.

iluminacja

Oświetlenie przeznaczone do oświetlania całej kuchni

Wraz z długimi panelami zastosuj kwadratowe elementy - kasety.

części lustrzane

Lustrzane szczegóły wizualnie zwiększają objętość pomieszczenia

Plastikowa konstrukcja sufitu jest niewielka: tradycyjne białe panele plus kilka rodzajów kolorów, lustro i metalik. Panele z jasnym wzorem do sufitu w małej kuchni nie pasują.

Wideo: dwupiętrowe sufity we wnętrzu

Seria wideo ze zdjęciem dwupoziomowego projektu sufitu w kuchni:

Wesoła wideo historia o profesjonalnej transformacji wnętrza kuchni:

Jak widać, dwupoziomowe rozwiązania dla kuchni są w stanie urozmaicić wnętrze zarówno przestronnego studia jak i małego pokoju. Wystarczy przeanalizować jedną lub dwieście zdjęć gotowymi kompozycjami, wybrać materiał, przemyśleć projekt i zaprosić doświadczonych specjalistów. Za pomocą rozciągliwego lub gipsowego modelu kartonowego możesz całkowicie zmienić atmosferę kuchni i stworzyć przestrzeń dla swoich marzeń.

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

30 − 21 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map