Barový pult v kuchyni: 7 návrhov na usporiadanie, 8 návrhových tipov a 60 fotiek

Barový pult v kuchyni: 7 návrhov na usporiadanie, 8 návrhových tipov a 60 fotiek

Kuchynský dizajn s raňajkami bar

Barový stôl je vynikajúci prírastok k jedálenskému stolu alebo jeho dôstojná výmena, keď je kuchyňa veľmi malá. Koniec koncov, vďaka svojej kompaktnosti je pre ňu vhodné mať raňajky, občerstvenie, variť, usporiadať domáce recepcie a dokonca aj prácu. A ona môže obratne rozdeliť spojený priestor, povedzme kuchynský obývacia izba, do zón. V tomto článku vám poviem, ako naplánovať dizajn kuchyne s čítačkou baru a vybrať najvhodnejšiu voľbu pre veľkosť a dizajn.

Informácie o typoch a možnostiach umiestnenia panela

Najčastejšie je počítadlo tyčí usporiadané nasledovne:

 • Polostrov stacionárne. Stĺpová doska polostrovného typu sa opiera o stenu s jedným koncom. Táto možnosť je zvlášť vhodná pre kuchyňa v štúdiu alebo kuchyňa kombinovaná s obývacou izbou, jedáleň, chodba alebo lodžia, pretože je umiestnená ako rozdelenie medzi zónami.

Bar counter-peninsula

Malý pult bar

Kuchyňa v štúdiu s raňajkovým barom

Bar counter v kuchyni v Chruščov

Bar čítač v kuchyni v byte-štúdio Chruščov

 • Na okenných parapetoch. Okenný parapet je prakticky pripravený čítač, pretože stačí zmeniť dosku a prípadne nainštalovať jednu alebo dve nohy. Takto "parapet" umožňuje nielen šetriť priestor, ale aj jesť pri obdivovaní pohľadu z okna. Avšak, je to možné nepohodlie - vykurovacie teleso spočíva na nohách, studené z okna, že je potrebné odstrániť všetky položky z pracovnej dosky pred otvorením okna dokorán. Často je parapet vstavaný do kuchynskej sady (v tomto prípade sa okno zdvihne). Nižšie je uvedený výber fotografických príkladov parapetov.
 • Počítadlo okien
 • Počítadlo okien

Počítadlo okien

A tu je príklad barového stojana, vložený do steny v malej kuchyni v "Chruščov".

Kuchyňa 5,6 metrov štvorcových. metrov v Chruščov

Návrh malej kuchyne s barom pri okne

Pozri tiež: Okenný parapet a jeho varianty - stolová doska, počítadlo stola, tabuľka.

 • pristennaja - stacionárny čítač stĺpov, inštalovaný pozdĺž steny. Vzhľadom na malú hĺbku a prítomnosť iba jednej voľnej strany je super kompaktný. Pre úzku a malú kuchyňu - ideálna voľba.
Bar na stenu

Interiér úzkej kuchyne s barovým pultom

Bar na stenu

V prípade veľmi malých kuchynských priestorov môžete použiť stôl na skladanie stien ako na obrázku nižšie.

Skladacia lišta

1
 • ostrov - stojan, ktorý je súčasťou multifunkčného stolového ostrova, v ktorom je možné vybudovať umývadlo, kachle a iné domáce spotrebiče. Ideálne pre priestranné kuchyňa od 20 metrov štvorcových. m. Tvar ostrova spravidla zodpovedá tvaru miestnosti a veľkosť je zvolená tak, aby priechod okolo stola nepresahoval 1 meter.

Ostrov barového pultu

Ostrov s barovým pultom

 • Vstavané slúchadlá - stojan vstavaný do súpravy v tvare G alebo U a prenesený na kuchynskú dosku. Súčasne sa môže nachádzať v okne aj pozdĺž steny, používaný ako polostrov, ako aj ako ďalší pracovný povrch.

Zabudovaný čítač barov

Zabudovaný čítač barov

Zabudovaný čítač barov

 • Kuchyňa-obývacia izba s barom raňajky
  Bar counter medzi kuchyňou a obývacou izbou v "stalinka"
 • Kuchyňa-obývacia izba s barom raňajky
  Bar counter medzi kuchyňou a obývacou izbou v "stalinka"
 • Kuchyňa-obývacia izba s barom raňajky
  Bar counter medzi kuchyňou a obývacou izbou v "stalinka"

Počítadlo vstavané do slúchadiel môže byť vyššie ako pult.

 • Štúdiový apartmán s barom v kuchyni
 • Štúdiový apartmán s barom v kuchyni
 • Zabudovaný dvojstupňový stojan na stĺpy
  Dvojúrovňové počítadlo barov
 • Zabudovaný dvojstupňový stojan na stĺpy
  Dvojúrovňové počítadlo barov

A stojan na bar môže byť postavený nielen v náhlavnej súprave ako pokračovanie dosky, ale aj v takom plytkom bloku reproduktorov kabinetu.

Bar počítadlo v malej kuchyni v nika

 • Barový protitransformátor. Táto kategória zahŕňa skladacie, posuvné, skladacie, posuvné a pohyblivé stoly. Transformovateľný stôl môže nahradiť jedálenský stôl v kuchynskom kútiku, doplniť pracovnú dosku alebo, ak je to potrebné, zvýšiť počet miest za stálym stojanom.

Vyberateľný čítač stĺpikov

Barový protitransformátor

Skladací stĺpik

Skladacia lišta

 • Postavte sa do výklenku vnútornej priečky - Neštandardná možnosť na usporiadanie obojstranného stojanu na bar, keď je pult umiestnený v okne.
Barový pult v kuchyni v kombinácii s chodbou

Bar počítadlo medzi kuchyňou a obývacou izbou

Barový pult v kuchyni v kombinácii s chodbou

Čítač čiar v oddieli

O rozmeroch baru a barových stoličiek

Minimálna hĺbka dosky by mala byť minimálne 35 cm, a ideálne - 55-60 cm alebo viac, ak to dovolí kuchyňa. Hlavná vec je, že vzdialenosť od nožičiek sediacich na stenu alebo podložku je najmenej 25 cm.

Úzke čítačky barov

Veľkosť jedného sedadla pri stole a podľa toho aj barová stolička by mala byť aspoň 60 cm široká.

 • Štandardná výška tyče, určená pre stredný rast, je približne 110-120 centimetrov. Potom by výška štandardných barových stoličiek mala byť 75-85 cm.

Ak je nosič vykonáva neštandardné výšky, napríklad tým, že zabudovanie do sady na úrovni dosky, stoličky uzavreté s nastaviteľnou výškou a sú regulované na základe: výške stola mínus 35-40 cm.

Pozrite tiež: Rozmery panela.

Na materiáloch stolov a podpier

Nohy barové pulty sú zvyčajne vyrobené z dreva, MDF alebo ocele, ale podstole môžu vyvinúť takmer akékoľvek pevné stavebným materiálom, ako sú tehly, betónové tvárnice, sadrokartónu alebo preglejky.

Bar-stôl-ostrov s náhradou tehál

Tabuľka-ostrov s náhradou tehál

Pokiaľ ide o dosku, je vyrobená z:

 • Strom (pod olejom, lakom alebo farbou). Drevená doska je dobrá svojou prírodnou krásou, trvanlivosťou, všestrannosťou, teplo a možnosťou obnovy. Navyše je ľahšie sa oň starať, pretože odpudzuje prach.
Drevený bar z IKEA

Skladací bar a drevené stoličky od IKEA

 • MDF - Rozpočtový materiál, ktorý simuluje drevo alebo kameň. Je pomerne silný voči nárazu a vlhkosti. Minusy MDF možno nazvať toxicitou a krehkosťou jej dekoratívneho povlaku, najmä okrajmi. Ak je hrana odlúpnutá, vrchný stôl vytvorí formaldehyd.
 • drevotrieska - najviac rozpočtový a najmenej tvrdý materiál, ktorý je okrem toho toxický.
Barový čítač z drevotriesky

Barový čítač s hornou doskou z drevotriesky a chrómovanou kovovou nohou

 • Sklenená stolová doska dobré pre "svetlo" a štýlový vzhľad, vlhkosť a požiarnu odolnosť. Je však ťažšie starať sa a menej pohodlne používať vďaka vytlačenému, studenému a priehľadnému materiálu. Okrem toho je sklo veľmi krehké a bojí sa úderov.
 • Prírodný kameň - drahý, odolný a veľmi krásny materiál, ale bohužiaľ nie je ideálny. Mramor sa obáva kyselín, mastnoty a potravinárskych farieb a žula je rádioaktívna.

Mramorový pultový panel

 • Umelý kameň - výborný materiál pre dosku, pretože je odolný proti opotrebovaniu, praktický a krásny. Môže byť inštalovaný bez problémov.

8 tipov pre dizajn kuchyne, výber a usporiadanie stojana na bar

Tip 1. Stolná doska a čítačka stĺpikov sa často vyberajú tak, aby zodpovedali kuchynským doskám - z rovnakého materiálu a rovnakého tónu. Môže sa však zhodovať s farbou steny, parapety, zástera a akýmkoľvek iným významným prvkom interiéru.

Okná, prahová lišta, vstavané slúchadlá

Čierny stojan na bar

Kuchyňa-obývacia izba s čiernym barom

Pozrite si materiály na tému:

 • Prečo je plastová doska vynikajúcim riešením pre kuchyňu
 • Kamenné dosky v kuchyni - praktickosť a prírodné kúzlo
 • Výber kuchynských dosiek - výhody a nevýhody populárnych materiálov

Tip 2. Majte na pamäti, že aj tie najmenšie omrvinky, kvapky vody a škvrny budú viditeľné na čiernych, tmavošedých a tmavo hnedých povrchoch. Ľahké a stredné dosky saturácie tabuľky sa hodia k čítačke oveľa viac.

Tip 3. No, ak je počítadlo vybavené políčkami, zásuvkami, možno aj sklenenou nádobou na víno.

Čítačka barov s policami

 • Čítačka barov s policami
 • Čítačka barov s policami

Ale s príslušenstvom na stôl, mali by ste byť opatrní a poznať opatrenie - pretože množstvo zavesovacích systémov, regálov a kruhových objazdov môže preťažiť interiér a zmätenosť. Áno, a monitorovanie poradia otvorených skladovacích miest je dosť ťažké. Podľa nášho názoru, vo väčšine prípadov, stena úzke skrine ako v nižšie uvedenej fotografii je dosť, aby sa zmestili to je často používané skla, skla a ďalšie bar / kuchynské predmety.

 • Mini-bar v kuchyni v Chruščov
  Kuchyňa s barovým pultom, v kombinácii s obývacou izbou v apartmáne v "Khrushchevka"
 • Mini-bar v kuchyni v Chruščov
  Kuchyňa s barovým pultom, v kombinácii s obývacou izbou v apartmáne v "Khrushchevka"

Prečítajte si viac o tom, ako a kaika príslušenstvo vybrať pre bar counter.

Tip 4. Je žiaduce, aby na stojanovej tyči vo výške 110-120 cm bol priečny nosník na podporu nohy. Ak nie je taká lišta, musí to byť nevyhnutne u barových stoličiek.

Tip 5. Aby ste nezasadli do rohu dosky, otočte ho.

Kruhový pruh

Kruhový pruh

Ak je kuchyňa veľmi stratená, potom je zausiv stôl tam, kde je to potrebné, a rozširuje sa tam, kde to priestor dovoľuje, urobíte z kuchyne pohodlnejší pohyb. Príklad takéhoto riešenia je uvedený v ďalšom posúvači fotografie.

 • Bar pult v malej kuchyni
 • Bar pult v malej kuchyni
 • Bar pult v malej kuchyni

Rada 6. Sedieť v bare bol útulný a pohodlný, mal by byť správne osvetlený. Na tento účel sú najlepšie malé závesy, svietniky, škvrny a mini lustre.

 • V ideálnom prípade by mal byť svetelný zdroj umiestnený priamo nad čítačkou tyče vo výške 70 cm (a viac) od dosky.

Osvetlenie

Osvetlenie

Rada 7. Raňajky a občerstvenie budú oveľa príjemnejšie, ak vyzdobíte stenu priľahlej k stolu s akýmkoľvek dekorom. Napríklad hodiny, plagát, pár troch fotografických rámov alebo úzka polica so sviečkami a inými roztomilými triviami. Hlavná vec v tomto prípade nie je preháňať ju s počtom ozdôb.

Dekorácia barovej zóny

Ďalším skvelým nápadom - dizajn zrkadla v priestore baru. Vďaka tomu bude kuchyňa svetlejšia a vizuálne priestrannejšia.

Bar counter v kuchyni-obývacia izba

Barový pult medzi kuchyňou a obývacou izbou so zrkadlom

Bar counter v kuchyni-obývacia izba

Barový pult medzi kuchyňou a obývacou izbou so zrkadlom

Rada 8. Chcete, aby čítač stĺpcov prenikal do interiéru čo najmenej? Vyberte kompaktný model na tenkých nohách a pridajte ho s priehľadnými barovými stoličkami vyrobenými z polykarbonátu. Tiež pultový stôl nezasahuje do priestoru, ak je zarámovaný v tóne stien.

Tabuľka bieleho stola

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

43 − = 39

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map