Mutfaktaki zemin iyi bir dekorasyon elemanıdır.

Mutfaktaki zemin iyi bir dekorasyon elemanıdır.

İster ev, ister apartman olsun, herkes güzel ve rahat bir konaklama hayalleri. Evimizin, rüyalarımızda bize göründüğü gibi olmasını sağlamak için harcayacağımız çok fazla çaba, zaman ve para. Uzun bir süredir, teknolojiler hantal, pahalı ve zaman alıcıydı, bu yüzden bir apartman veya evi onarmak doğal bir felaketle eşitti.

Minimum eksikliklerle birçok avantaj

Bugün her şey değişti ve şimdi bu acı verici süreci geciktirmeden çok daha hızlı ve daha kolay bir sonuç elde edebilirsiniz. Bilindiği gibi, yere koymak herhangi bir onarım nokta, yani üretim terk edilir veya kozmetik son geçmeden önce böyle tavana veya duvarlara, diğer bitirme çalışmaları sırasında onları şımartacak etmemek için, nihayet odasında döşeme değiştirin. iş doğru seçimler yapmak ve odanın temiz tutmak ve estetik bir bileşen ile biten kadar değişen kendisine verilen tüm görevleri yerine getirmek cinsiyetini seçmek için tüm avantajları ve döşeme farklı türde dezavantajlarını dikkate alınması gerekmektedir önce bile.

Başlangıçta, kendinden yayılan zeminlerin üretim hollerinde, ticaret salonlarında, depolarda kullanılması amaçlanmıştı, ancak avantajları ve kendiliğinden yayılan zeminlerin tasarımının sürekli iyileştirilmesi, yaşam alanlarına giden yolu açtı.

Basit bir desene sahip düz zemin, zıt renk kombinasyonları sayesinde etkileyici görünüyor

Bu kattaki resim karmaşık olarak adlandırılamaz, ancak zıt renklerin kullanılması nedeniyle ikna edici bir estetik etki elde edilir, bu şık mutfağa daha şıklık verir.

Şimdi evlerinin modernleşmesini düşünenlerin çoğu, benzersiz bir avantajla bütün bir kompleksle popülerlik kazanmış olan kendinden yayılan zeminleri seçiyor. Kendiliğinden yayılan zeminlerde bir kişi, eklem eksikliğinden etkilenir, biri orijinal tasarım deseni ile parlak yüzeyi severdi ve birisi bu tür kaplamaların mekanik hasara ve dayanıklılığına karşı direnci takdir etti.
İnşaat ve onarım şirketlerinden uzmanlar ve tüketiciler, genellikle dökme zeminin ciddi eksikliklerini aramadan çok önce düşünüyorlar. En çok sözü edilenler arasında, parlak yüzey ile ilgili memnuniyetsizliğin yanı sıra, dökme zeminlerde lastik tabanları üzerinde lastik veya ayakkabı izleri olabileceği de bilinmektedir. Ancak bu nedenle, perspektif ve modern zemin kaplamasından vazgeçmeyin, çünkü parlak zemin müşteri için sadece kişisel bir tercihtir, yüzey de mat olabilir ve üzerindeki izler doğaçlama araçlarla kolayca çıkarılabilir.

Dökme zeminlerde derzlerin bulunmaması onu diğer kaplama yöntemlerinden ayırır.

Temizlenmesi kolay pürüzsüz, parlak bir yüzey ve kirlerin tıkanmış olduğu eklemlerin yokluğu, herhangi bir metrenin gizli arzularının somutlaşmış halidir.

Mutfakta kendinden yayılan zeminler – pratik modern ev hanımları seçimi

Dökme zemin, mutfak için ideal zemin kaplamasıdır ve bu ifade, birçok ev kadını tarafından deneysel olarak doğrulandığı için hiç kimsenin şüphesinde değildir.

Resimsiz zemin sadece pratik değil, aynı zamanda şık görünüyor.

“Taşın altında” kendinden yayılan zeminler, çekici görünebilir ve doğal malzemenin zeminine göre birçok avantaj sunar.

Mutfaktaki katın hiçbir eklemi yoktur, bu da mutfakta en zor temizlenebilen çöp toplama tanklarının olmadığı anlamına gelir. çizikler, çatlaklar veya ezik, sırlı çini, ağaç kaplamalar veya laminatlar değildir: hatta favori dökme demir tava, onun büyük-büyükannesi miras aldıkları böylece bu katlar üzerlerinde iz bırakmayacak, güvenlik ve dayanıklılık çok yüksek bir marj var. Ve aniden böyle bir sıkıntı meydana gelse bile, hasarlı bölgeyi tamir etmek, kırık bir çini veya yanmış bir muşamba parçasını değiştirmekten çok daha kolaydır.
Ayrıca, dekoratif kendinden yayılan zeminler orijinal mutfak tasarım fikirlerini gerçekleştirme imkanlarını önemli ölçüde genişletmektedir. Örneğin, bir çiçek çimi şeklinde yapılan mutfakta yer döşemesi, soğuk kış günlerinde bile sıcak bir yaz günü hissi yaratmanıza izin verecektir.

Dolum tabanı

Böyle bir desen ile zemin, yılın herhangi bir döneminde mutfakta yaz ruhunu korumanızı sağlayacaktır

Doyurucu tabanları çalıştı önceki tasarımcılar, geleneksel muşamba gibi karo ve laminat uyumlu bir alan bütünsel bir görüntü oluşturmak için mutfak tasarımında seçilen yönünü takip etmeye zorladı, çünkü her zamanki tarzı çerçeveler ötesine olanak tanır.

Dolgu tabanındaki çiçek deseni, mutfak dekorunun ana unsurlarından biri olabilir

Dağınık gül yaprakları görüntüsüne sahip zemin, dekorun önemli bir öğesidir.

Sıvı zeminlerin doldurulması için en popüler araziler

Şu an mutfaktaki sıvı zeminleri doldurmak için en popüler hikayeleri ön plana çıkarabiliyoruz – bunlar sıra dışı soyut çizimler, farklı renk ve tonlardaki çeşitli bitkileri ve pastelleri parlaktan, ünlü sanatçıların resimlerinin parçalarını tasvir eden çizimler. Birçok tasarımcı, en popüler konulardan birinin su hattı olan deniz kumlu plajı olduğunu belirtiyor. Mutfak için bu seçenek geleneksel kabul edilemez, ancak deniz tarzında dekore edilmiş odalar gerçekten ilginç ve çekici görünmektedir.

Mutfak tasarımında deniz teması giderek daha popüler hale geliyor

Mavi renk ve deniz temaları, mutfakların dekorasyonunda nadiren kullanılır, ancak deniz kıyısı biçiminde dökme bir zemin oluşturmak için yapılan cazibeden karşı koyulması zordur.

Mükemmel teknik ve kişisel özelliklerin hepsine ek olarak, özgün tasarım çözümleri gerçekleşmesi için bir malzeme olarak kendinden yayılan zemin diğer bitirme malzemeleri arasında eşsiz vardır. ahşap zeminler ya da lamine kaplama tabakasının ana dekorasyon, fayans hatta soyut geometrik ek olarak, linolyum çizim, oda sıradışı geometrik desen ya da süs süslemeleri ahşap doğal desen, ama zemin gibi tasarım şaşırtıcı değildir.

Düzen seçenekleri

Katta kesinlikle benzersiz desen, sadece kendinden yayılan zeminlerin teknolojisi kullanılarak oluşturulabilir. Tasarımcılar kat tasarımı için iki seçenek sunuyor:

  1. Doğal veya yapay malzemelerin tasarımında kullanılır.
  2. 3D efekti ile bir görüntü oluşturun.

İlk durumda, taban katmanının da bir arka plan olduğunu ve tasarımda kullanılan malzemenin tamamen kaplamasa, rengin önceden seçilmesi gerektiğini hatırlamanız gerekir. Zemin için dekoratif elemanlar olarak kabukları, küçük çakıl taşları, renkli kumları veya küçük odun parçalarını kullanabilirsiniz. Ana malzemeye ek olarak, kurutulmuş yapraklar ve çiçekler veya bunların yapay analogları, farklı şekillerdeki renkli cam parçaları sunulmaktadır.

Doğal malzemelerle zemini doğal güzelliğini çekiyor

Bu katta dekor için kullanılan taş ve sararmış akçaağaç yaprakları, romantik bir sonbahar ortamı yaratmak için

Çizim tamamen süslendikten sonra laklanır ve tamamen kuruması için bırakılır. Bazı durumlarda, ustalar özel bir ihtiyaç olmamasına rağmen güvenlik için başka bir koruyucu lake katmanı önermektedir.
Zemini doldurmak için ikinci seçenek, herhangi bir odada benzersiz bir atmosfer yaratacak eşsiz bir üç boyutlu çizim oluşturmaktır.

Kendiliğinden yayılan zemin oluşturma yolları

Üç boyutlu kat üç şekilde oluşturulabilir:

  1. Desen, polimerik veya akrilik boyalarla arka plana uygulanır.
  2. Desen hazırlanan zemine yapıştırılmış özel bir kumaş üzerine uygulanır ve üst koruyucu bir vernik tabakası ile dökülür.
  3. Desen, daha önce yapılmış olan çizime göre airbrushing tekniği kullanılarak uygulanır.

Birinci ve üçüncü durumlarda, profesyonel sanatçıların hizmetlerine başvurmak zorunda kalacaksınız, bu da iş maliyetini önemli ölçüde etkileyebilir. Bu tarz tasarımcılar, en pahalı ve UV ışınlarına dayanıklı materyallerin ucuz olmadığı düşünülüyor, ancak tasarruf etmeye çalışmak sonuçta hayal kırıklığına yol açabilir.

Yerdeki ünlü sanatçıların resimleri bütün iç mekanlara sofistike özellikler katıyor

Bazı insanlar, orijinal çizimler veya fotoğraflar değil, ünlü sanatçıların resimlerinin veya parçalarının resimlerini kendi katlarında görmeyi tercih ederler.

İkinci durumda, her şey biraz daha basit ve daha ucuzdur. Seçilen çizim bilgisayarda önceden işlenir ve sonra afiş kumaşının uygun boyutuna (genellikle mat saten bu amaçla kullanılır) veya kendinden yapışkanlı bir kaide sahip bir vinil film üzerine basılır.

Orijinal desen ile mutfakta zemin oda tamamen dönüştürür

Mutfak için atipik bir renk düzeninde yapılan tipik bir mutfak hikayesi, kesinlikle spotda olacak

Önemli! Desenli kumaşın boyutu, kaplanacak yüzeyin alanından biraz daha büyük olmalıdır: her zaman fazla kumaşı kesebilirsiniz, ancak eksik parçayı ekleyerek gözünüzün yakalanmayacak kadar ağır olmasını sağlayın.

Resmin çıktısı en iyi özel ekipmana sahip bir matbaada sipariş edilir. Bu arada, bir yığın zemin oluşturmak için bu seçeneği seçerken ana gider kalemi olacak çıktıdır.
İnşaat ve onarım organizasyonlarının danışmanları müşterilerini, kendi elleriyle dekoratif kendinden yayılan zeminlerin yaratılmasının imkânsız olduğu konusunda ikna etmeye çalışıyorlar, ancak bu tamamen doğru değil. Prensip olarak, teknolojinin kendisi imkansız kategoriye girmez, ancak gerekli koşullar, malzemeyle çalışmak için gereken tüm gereksinimlere, operasyon dizisine ve her aşamada gerçekleştirilen işin kalite kontrolüne uygundur. Kontrolün ana gerekliliklerinden biri, hava kabarcığı görünümünün ve ortaya çıkmaları halinde bunların zamanında ortadan kaldırılmasının önlenmesidir.

Kendi seviyelendirme tabanımızı kendi ellerimizle yapıyoruz

Bir çalışmanın bir kişi için nasıl yapıldığına dair bir video yapmak oldukça zordur, çünkü tüm işlerin mümkün olduğunca çabuk ve düzenli bir şekilde yapılması gerekir, ancak İnternet’te İnternet üzerinde yeterince detaylı ve başarılı materyaller vardır. Kural olarak, tüm süreci kameraya kaldıran bir asistanın yardımıyla yapılır. Bu videolardan bir tanesi aşağıda birkaç paragraf hazırlayıp düzenledik, ancak şimdilik çalışmak için hangi materyallere ve araçlara ihtiyacımız olduğuna karar vereceğiz.

İşin hazırlık aşaması, kaplamanın kalitesini belirleyen çok önemli bir rol oynamaktadır.

Şu an için zemin çok çekici görünmüyor, ama hazırlık aşaması en karmaşık ve sorumlu olanlardan biri.

Çalışmak için ne pişirmeniz gerekiyor?

Kendi ellerinizle dekoratif bir zemini zemine oturtmak zor değildir, asıl önemli olan talimatları dikkatle okumak ve iş için gerekli tüm araçları hazırlamaktır. Her şeyden önce, kendinden yayılan zeminlerin bileşenlerini karıştırmak için temiz kovalar veya başka uygun kaplar hazırlamanız gerekir. Tüm bu manipülasyonlar, özel bir mikser ile donatılmış düşük hızlı bir matkapla uygun bir şekilde yapılacaktır. Karışımı ulaşılması zor yerlerde, örneğin köşelerde, kapıda, pillerin altında eşit olarak dağıtmak için, el altında uygun bir spatula bulundurmak gerekir. Hazırlanan karışımın yüzey üzerinde dağıtılması için bir silecek veya başka herhangi bir uygun alet kullanılabilir.

Çalışırken dikkat etmeniz gerekenler

Bazen karışımın yüzeyinde hava kabarcıkları görülür, bu da temizlenmesi gerekir ve bunun için bir havalandırma iğnesi silindiri başarıyla kullanılır. Yüzeyi merdane yardımıyla tesviye edecek herkes, dikenli özel tabanı olan ayakkabılarla donatılmalıdır – bu ayakkabılarda, işçilerin hala açılmamış zeminde hareket etmesi gerekir.
İşin bitiminden sonra, alet ve ekipmanı sıraya koymanız tavsiye edilir ve bu amaçla, kılavuzda tavsiye edilen çözücüyü ve normal bezleri kullanmak en iyisidir.

Video işlem sırası

Zemini dökmeden önce yüzeyin çok dikkatli bir şekilde hazırlanması gerekir, çünkü yüzeyin kaliteli astarından, dolgu maddesinin kalitesinin sonradan bağlı olacağı düşünülür.
Yüzeyin astarlanmasını tamamladıktan sonra, doğrudan bir dolgu zemini oluşturmanın ilk aşamasına geçebilirsiniz. Bu aşamanın ana içeriği, tam bir homojenliğe ulaşıncaya kadar uygun işaretli bir kapta bulunan A ve B bileşenlerinin iyice karıştırılmasıdır.

Önemli! Tüm bileşenler karıştırmadan hemen sonra kullanılmalı, daha önce depolandıkları konteynırlarda süresiz olarak bırakılmalı, önerilmeyecek, özellikleri kaybolacak ve niteliksel bir sonuç elde edilemeyecektir.

Karıştırırken, köşelerde, kabın alt ve yanlarında karıştırılmamış malzemenin kalmamasına dikkat edilmelidir. Bundan sonra, homojen bir viskoz kütle temiz bir yüzeye dökülebilir ve üzerine en uygun araçların yardımıyla dağıtılabilir: spatula veya sabit boşluklu moplar. A ve B bileşenlerinin karışımı dökülüp yüzeye dağıtıldıktan sonra, ancak kurumadan önce, muhtemel hava kabarcıklarını gidermek için bir iğne silindiri ile yuvarlanmalıdır. Malzemenin viskozitesi arttıkça, haddeleme durdurulmalıdır.

Fotoğraf galerisi

Siyah-beyaz desenli zemin çok etkileyici görünüyor

Zarif siyah-beyaz desenli dökülen zemin, mutfağı hem klasik hem de modern tarzda dekore edebilir.

Dolgu tabanındaki bu parlak laleler rahatlıkla iç aksamın işlevini üstlenir.

Buzdolabından doğrudan büyüyen laleler – bu mutfağın rafine edilmiş ve tutturulmuş tasarımında parlak bir vurgu.

Mutfak için zemin için meyvenin görüntüsü olan figürler asla ilgisini kaybetmeyecek

Birçok kişi mutfak için örneğin soyulmuş mandalina gibi meyvelerin veya sebzelerin en uygun resimlerinin olduğuna inanmaktadır.

Doğal malzemelerle kaplı zemin çok özgün ve sıra dışı görünebilir.

Böyle bir zemin oluşturmak için, hem basılı bir resim hem de ince bir tabaka halinde doğal bir ağaç kesimi kullanabilirsiniz, ancak bu durumda uygun arka plan rengini seçmek önemlidir.

Geleneksel çakıl taşlarını kullanarak dolgu tabanının tasarımı, yüksek estetik özellikler ile ayırt edilir.

Zemini doldurmak için böyle bir seçeneğin seçimi kesinlikle haklı – küçük çakıllar hoş bir soluk renge sahipler ve nehir kıyısının yanılsamasını yaratırlar

Deniz tarzı kakma tabanı tropikal adaların atmosferine dalmanıza izin verecektir.

Deniz tabanının görüntüsü ve sakinleri, tropik ada doğasının motifleri ile dekore edilmiş mutfağa uyumlu bir şekilde harmanlanmıştır.

Küçük bir mutfaktaki kat, odayı görsel olarak genişletebilir

Zeminlerin sadece büyük odalarda iyi olduğu düşüncesi, yanlış – zemin dekore edecek ve küçük bir mutfak

Kat tasarımının çeşitleri, en beklenmedik fikirleri gerçekleştirmenize izin verecek kadar çeşitliliktedir

Dekor elemanları olarak, örneğin bu durumda, madeni paraların lak tabakasında açıkça görüldüğü durumlarda, kesinlikle farklı malzemeler ve nesneler kullanabilirsiniz.

decor

Leave a comment