Mutfakta dekoratif sıva - alıcı için bilgi ve terbiye için bir ana sınıf - 10por15.com

Mutfakta dekoratif sıva – alıcı için bilgi ve terbiye için bir ana sınıf

mutfak iç dekoratif sıva

Dekoratif sıva, iki veya daha fazla kattan oluşan duvarlar ve tavanlar için son kat yapılı veya ince taneli düzgün bir kaplamadır: temel astar ve dekoratif.

Dekoratif sıva

Mutfakta dekoratif sıva kullanımı pratiklik ve tasarım açısından mükemmel bir çözümdür.

Malzeme hem doğal hem de yapay olabilir:

 • maden – Mermer veya granit çips ile. Rölyef ve elastikiyet sağlayan katkı maddeleri ile çimento esaslı kuru bir karışımdır. Ana karakteristik nem direncidir;

Mutfağın iç kısmında mineral dekoratif sıva

 • akrilik – Akrilik reçinelere dayanır. Tamamen kullanıma hazır formülasyon;
 • silikon – sentetik reçineler üzerinde. Mükemmel yapışma ve uygulama kolaylığı ile karakterize edilir;
 • silikat – formül sıvı cam esaslıdır. Bu sıva, hazır formda gerçekleştirilir, buhar geçirgenliği ve mekanik hasara karşı direnci farklıdır.

Dekoratif sıva

İpucu: pratiklik açısından, mutfak için en iyi seçim akrilik bazlı bir sentetik kaplama olacaktır. Bakımda dayanıklı ve iddiasızdır.

Artıları ve eksileri – hala şüpheniz varsa bilmeniz gerekenler

Mutfak duvarları dekoratif sıva ile bitirme artıları:

Dekoratif sıva
 1. Çok yönlü kullanım – tuğlayı, betonu, ahşabı ve hatta metali kaplamak mümkündür.
 2. Sorunsuz.
 3. Düzgünsüzlüğü ve duvar kusurlarını maskeleme yeteneği.
 4. Gerekirse tersine, kuru hava nemlendirir, yüksek nem nötralize ve – Dekoratif sıva “nefes”, yani bir geçirgenliğe sahiptir ve bu nedenle doğal olarak iklim düzenlenmesinde rol.
 5. Kompozisyondaki fungisitler ve antiseptikler ve aynı hava geçirgenliği sayesinde, duvarların bu kaplaması küf oluşumunu engeller.
 6. Dayanıklılık, mekanik hasara karşı direnç.
 7. Dayanıklılık, neredeyse doğal taş veya seramik fayanslardan daha aşağı değildir.
 8. Bakım kolaylığı – dekoratif sıva tozu çekmez ve sık sık tolere etmez, ancak “agresif” yıkamaya karşı dayanıklı değildir.
 9. Tam güvenlik – duvarlar için dekoratif sıva, zehirli içerik içermez.
 10. Yangına dayanıklılık ve termal kararlılık.
 11. Onarım olasılığı – duvarın bir parçası hasar görürse, kolayca geri yüklenebilir.
 12. Finisajların çeşitliliği ve uygulama teknikleri – tasarım, renk ve doku tipine göre değişebilir.
 • Mutfak içi dekoratif sıva
 • Mutfak içi dekoratif sıva
 • Mutfak içi dekoratif sıva

Tabii ki, dekoratif sıva ile bitirmek dezavantajları vardır:

 1. Çatlakların olasılığı doğaldır, yani mineral kaplama kaplamalar elastik değildir, bu nedenle duvarda çatlaklar oluşabilir, örneğin bina büzülüyorsa hareketlerinden. Ancak, daha önce de belirtildiği gibi, tüm zararlar tamir edilebilir.
 2. malzeme ve bitirme işlerinin yüksek maliyet – bu mesleki beceri gerektirir, bu nedenle geleneksel dolgu maddeleri kullanarak kıyasla mutfakta bu onarım, boya ya da kağıt duvar kağıdı daha pahalı – özel tasarım zor elleri oluşturun.

Klasik mutfağın iç kısmında kadife dekoratif sıva

Ne çeşit var?

Dekoratif sıvaların çeşitleri sadece bağlayıcı bileşenin tipinde değil, aynı zamanda uygulama ve tasarım tekniğinde de farklılık gösterir. Finiş yüzeyi için seçenekler çok, mutfak bitirmek için kullanılan en ünlü ve popüler türleri burada.

 1. Bir taş taklitleri – Mermer, traverten ve diğer taşlar için Venedik veya Fas sıva.

Mutfağın içi Venedik dekoratif sıva

Venedik dekoratif sıva akrilik polimer ve mermer tozu bir arada. Bu, duvarların en ünlü ve antik dekorasyonudur. “Venedik” in dokusu içten parlıyor ve otantik olarak mermer, traverten ve diğer taşları taklit ediyor gibi görünüyor.

taş için dekoratif sıva

Bu etki, alçıyı bir renk karışımı ile spatula ile uygulama özel tekniği sayesinde elde edilir. Daha sık olmamakla birlikte, Venedik sucuğu klasik tarzda büyük mutfakların yanı sıra Art Deco, Art Nouveau ve minimalizm ile dekore edilmiştir.

Mutfağın iç kısmındaki Venedik dekoratif sıva altındaki fotoğrafta (sağa kaydır).

 • Mutfağın iç kısmındaki Venedik sıva
 • Mutfağın iç kısmındaki Venedik sıva
 • Mutfağın iç kısmındaki Venedik sıva
 • Mutfak içi dokulu dekoratif sıva
 • Mutfak içi dokulu dekoratif sıva
 • Mutfak içi dokulu dekoratif sıva
 • Mutfağın iç kısmındaki Venedik sıva
 • Mutfakta Venedik dekoratif sıva
 • Mutfakta Venedik dekoratif sıva
 • Mutfakta Venedik dekoratif sıva

Bu tür bir finişin karmaşıklığı, tabanın yüzeyinin ideale getirilmesidir, çünkü en küçük kusurlar bile farkedilebilir olacaktır.

Venetian dekoratif sıvayı kendi elinizle uygulama tekniği: Kompozisyon, istenilen desen derinliğine bağlı olarak 4-10 kat küçük vuruşlarda üçgen bir spatula ile uygulanır. Dekoratif tabaka kuruduktan sonra, duvara bir koruyucu balmumu tabakası uygulanır.

Fas sıva

Alçı ile mutfak tasarımının altındaki fotoğrafta kumtaşı simüle etmek (sağa kaydır).

 • mutfak iç kumtaşı altında dekoratif sıva
 • mutfak iç kumtaşı altında dekoratif sıva
 1. sgrafitto – sgraffito tekniğinde dekore edilen sıva, duvarda bir aplike gibi görünebilir ve yaşlı, soyulmuş bir yüzeyi simüle edebilir.

Tekniği sgraffito: Hazırlanan duvar üzerine farklı renkteki 2 veya daha fazla katman katmanı uygulanır ve daha sonra üst tabakalarda şablon boyunca bir kalıp veya desen bir kesici ile kesilir.

Sgrafitto Alçı

Mutfak içi Venedik sıva ve sgraffito

 1. İpek ve kadife için sıva – kadife veya ipek etkisi ile yüzey. Kompozisyon, ışığı yansıtan, hafif parlaklık dokusu ile derin bir mat oluşturan sedef parçacıkların annesi içerir. Ancak, gerçek tekstiller gibi, tekstillerin alçı taklitçiliği, aşınma ve neme karşı dayanıklı değildir ve bu nedenle mutfak için daha az uygundur.
 • Mutfak iç kadife için dekoratif sıva
 • Mutfak iç kadife için dekoratif sıva
 • Kadife için dekoratif sıva
 • Mutfak içi kadife sıva
 • Mutfak içi kadife sıva
 1. Antik Kaplamalar – Kabuk böceği, küçük çatlak.

Yüzey, küçük çatlaklarla kaplandığında, eski çizgilerin uygulanması tekniğinin yardımı ile elde edilebilir.

Dekoratif alçıyı kendi elleriyle uygulama tekniği: Hazırlanan duvarda (mükemmel hizalama gerekmez), kuruduktan sonra kırılan özel bir bileşik uygulanır. Çatlakları vurgulamak için daha fazla renklendirilebilir.

Ayrıca, spatula ile yıpranma sırasında patlayan ve aşınma etkisi yaratan, renklendirilemeyen granüllere sahip dekoratif sıva tipleri de vardır.

Ve son olarak, antik çağın altındaki en ünlü sıva, ince taneli veya kaba taneli bir dolgu ile “kabuk böceği” dir, bu uygulama sırasında oluklar oluşturur. Kabartma, hem peletlerin büyüklüğüne hem de mala hareketine bağlıdır.

Kabuk böceği sıvama

Kendi ellerinizle dekoratif sıva uygulayarak “havlama böceği” olarak aşağıdaki videoya bakın:

 1. Beton taklit – Betonun altında alçı rahatlama ifade edilemez, aynı zamanda isim olmaz ayrıca bunu düzeltmek için – “somut” yüzey oldukça pürüzlü, kum ve küçük taşlardan içerikleri ile.

Beton için dekoratif sıva

Mutfak içi beton için dekoratif sıva

Mutfak içi beton için dekoratif sıva

Işin özellikleri

Ve böylece,

Kendi elleriyle dekoratif sıva uygulaması
 1. Dekoratif sıva uygulamadan önce, tabanı dikkatli bir şekilde hazırlamanız gerekir. örneğin “Venedik” yüzeyi olarak düzgün ve ince kaplamalar için daha pürüzsüz ve sert yapı ve giderilmesi için mükemmel bir duruma getirilmesi gerekmektedir – tatmin edici. zamanla duvar düzenleyicisi altında herhangi bir çivi ve ağlar olmadan olmalıdır zihin veya sıva içinde, “çekme” metal yüzeyde pas tutun. Duvar kuru, pürüzsüz ve temiz olmalıdır.
 2. Alçı tamamen kuruduktan sonra, anti-küf özellikleri olan, yapışma ve ısı yalıtım özelliklerini geliştiren akrilik bir astarın uygulanması gerekir;
 3. Astar kuruduktan hemen sonra, sıva karışımını hazırlamaya, hazırlamaya ve uygulamaya başlayabilirsiniz. Uygulanan dekoratif sıva boyandı – mutfak tasarımı için uygun renk hemen seçilir ve yoğrulduğunda çözeltiye uygun pigment ilave edilir.
 4. Kaplamaya gerekli yardımı vermek için paslanmaz çelik, rulo, mala, sünger veya hatta el ile yapılmış bir spatula kullanabilirsiniz. Duvar boyunca dokunun tekdüzeliğine dayanması için çalışma bir kişi tarafından yapılmalıdır. Kompozisyonu duvara uygulamadan önce, harekete ve hareketlerin sırasına göre hareket etmek için iyi egzersiz yapmanız gerekir.
 5. Sıva tamamlandığında, yüzey özel bir lake ile kaplanmalı ve ek bir koruyucu tabaka oluşturulmalıdır.
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: