Mutfağın içi bambu: Doğa ile uyum içinde yaşamak için eko tasarım örnekleri

Mutfağın içi bambu: Doğa ile uyum içinde yaşamak için eko tasarım örnekleri

Mutfağın içi bambu: Doğa ile uyum içinde yaşamak için eko tasarım örnekleri

İç tasarımda, doğal malzemeler için moda yakın zamanda gözlenmiştir. Sonuçta, modern konut sadece güzel ve rahat değil aynı zamanda çevre dostu olmalıdır. Doğal kaynaklı diğer malzemeler arasında genellikle mutfak, banyo ve oturma odalarının iç kısmında bambu kullanılır.

Modern iç mekanlarda genellikle bambu - ilginç ve yeni malzeme bulabilirsiniz.

Bambu mutfak iç, taze ve sıradışı görünüyor

Bambu mutfak tasarımında nasıl uygulanır

İç kısımdaki bambu farklı formlarda kullanılır. Duvarlar, perdeler ve panjurlar, mobilyalar için zemin kaplamaları (bambudan parke), duvar kağıdı ve paneller üretmektedir. Bu malzemenin kullanımı sadece hayal gücünüz ve finansal olanaklarınızla sınırlıdır. Bambu çevre dostu, çünkü o kadar hızlı büyüyor ki, ekimi için kimyasal gübreler kullanmaya gerek yok. Zararlı maddelerin bitkinin gövdesinde birikme zamanı yoktur.

Mutfağın cephelerinde bambuya ait stilize görüntüler

Bambu malzemeleri cephelerde stilize bitki görüntüleri ile desteklenebilir

Duvarlar ve zeminler için bambu zemin kullanırsanız, iyi bir ısı yalıtımı ve ses yalıtımı sağlayacaktır. Kaplama dayanıklıdır, yüksek neme karşı dayanıklıdır, deforme olmaz ve kokuları absorbe etmez. Mutfağın iç kısmında bambu nasıl kullanıldığından bağımsız olarak, ürünlerin bakımı kolaydır. Hafif sabunlu bir çözelti içine batırılmış bir süngerle bunları zaman zaman silmek yeterlidir. Toz, bambu duvar kağıdı emmez çünkü herhangi bir özel deterjan için gerek yok.

Mutfak iç çamaşırında bambu duvar kağıdı

Bu duvar dekorasyon malzemesi pahalıdır, ancak ondan yapılan duvar panellerinden daha ucuzdur. Duvar kağıdı üretimi için sadece büzülme sırasında renk değiştirmeyen bambu türleri kullanın. Ardından duvar kağıdı uzun süre doğal kalacaktır ve mutfağınızın iç kısmı tamirden sonra sanki taze ve bakımlı bir görünüme sahip olacaktır.

Oryantal tarzda mutfağı dekore etmek için bambu duvar kağıdı

Bambu duvar kağıtları sıradışı görünüyor ve modern veya oryantal tarzlarda mutfağın iç kısmına iyi oturuyor.

Duvar kağıdının yapımında kullanılan teknoloji şöyledir: ince bambu çıtalar pirinç kağıdı veya bir kumaş kaidesi üzerine yapıştırılır. Uygulama sırası kaotik olabilir veya belirli bir modele sahip olabilir. Bambu duvar kağıdı rengi yeşil, beyaz olabilir, ancak çoğu zaman farklı tonlarda kahverengi duvar kağıtları vardır.

Tabii ki, mutfak iç her tarzı bambu kullanımını sağlar. Yani, yüksek teknolojili bir mutfağa sahipseniz, bambu duvar kağıdının içine sığması olası değildir.

Mutfakta bambu duvar kağıdı yapıştırıyoruz

Duvar kağıdını yapıştıracağınız duvarlar temiz ve kuru olmalıdır. Ancak ideal olarak düzgün duvarlarda ihtiyaç yoktur, bu nedenle yüzey hazırlığı azdır. Düzensizlik gizlenir, çünkü duvar kağıdı yoğun olur. Ancak duvarların temel kusurlarını ortadan kaldırmak daha iyidir.

Sıcak hoş renkler ve doku bambu duvar kağıdı ana avantajları

Bambu duvar kağıdı, doğal malzemenin özelliklerini tekrarlayan, hoş sıcak tonları yanı sıra olağandışı doku ile ayırt edilir

Duvar kağıdı şeridinin genişliğini ölçün ve duvara dikey bir çizgi çizin. Böylece duvar kağıdının ilk şeridini tam olarak yapıştırabilirsiniz. Yapıştırma için özel bir tutkal kullanın (vinil bileşimi veya sıvı tırnaklar). Tutkal duvarın içine ve duvara uygulanır. Bir spatula ile dengelenir. Tutkal duvar kağıdının yüzeyine uygulanmalı, 5-10 dakika bekleyin ve daha sonra duvara takın ve hafifçe aşağı doğru bastırın. Daha sonra tutkal kapana kadar 3-5 dakika daha bekleyin ve duvar kağıdını daha fazla ezin. Düzgün düzgünleştirmeyle şeridi yapıştırın. Tavan ve duvar arasında dekoratif bir halat veya tavan süpürgesi yapıştırılır.

Bambu ile pencere dekoru

Bambu panjur ve perdelerden yapılmıştır. Duvarlar için son kat malzemelerinden daha ucuza mal olacaklar. Mutfağın iç kısmında bambu kullanmak istiyorsanız ve finans, duvar kaplaması için parke veya panel satın almanıza izin vermiyorsa, bambudan yapılmış panjur veya perdeler ihtiyacınız olan şeydir. Panjurlar iki tiptir - rulo ve Roma. Pencereler güneşli tarafa baksa bile, avantajları yanmıyor olmalarıdır. Uzun süre bambudan yapılmış rulo ve Roma perdeleri rengini koruyor.

Bambu perdeler, pencere ve kapıların dekorasyonunda başarıyla kullanılabilir

Bambu pencere ve duvarlarla dekorasyon yapmak, bu son kat malzemeyi kullanmanın en yaygın yollarından biridir.

Rulo ve Roma bambu perdeler

1

Bambudan yapılmış Roma perdeleri mutfakta harika görünüyorsun. Kumaşın bir astarı ile donatılmış olması şartıyla, odanın tamamen kısılmasını sağlarlar. Bambu yanı sıra tüm Roma perdeleri yönetilen Roma perdeleri - sağa veya sola bir zincir veya kordon kullanarak. Bambu Roma perdeleri, rulolardan farklıdır, çünkü sadece, diğeri, genişlik bakımından birbirine eşit olan düzgün kıvrımlar halinde katlanırken, diğeri, kaldırıldığında ikinci bir kıvrım haline gelir. Monte edilmiş formdaki Roma perdeleri, pencere açıklığının 24 cm üstünde ve sadece 17 cm.

Bambu perdelerin dekoratif işlevi uzmanlar tarafından büyük beğeni topluyor

Bambu perdeler yeşil, kahverengi ve beyaz olabilir, iç mekanın diğer renkleriyle mükemmel bir şekilde kombine edilebilir ve dekoratif işlevini başarıyla yerine getirebilir

Bu bambu perdelerin ilginç dokuması belirgin bir dekoratif değere sahiptir.

Orijinal dokuma ile kahverengi bambu perdeler önemli bir dekoratif eleman haline gelebilir

Bambu perdeler - bu birbirine bağlanmış bambu şeritlerden oluşan bir bez. Diğer malzemelerle birleştirilebilirler. Farklı türde dokumalar kullanılır, böylece mutfak, oturma odası, çocuk ve diğer odalar için orijinal bir Roma ve stor perdesi tasarımı yaratabilirsiniz.

Roma perdeleri kornişe bağlanır ve bu da pencerenin veya tavanın üstündeki duvara yapıştırılır. Dekoratif lambrequin veya perdelerle kaplanabilir. Ayrıca, Roma perdelerini bambudan duvardaki bir girintiyle köşeli parantez içine tutturabilirsiniz.

Güneş ışığı sıkı Roma bambu perdeleri kırmak zor olacak

Roma bambu perdeleri kendinizi doğrudan güneş ışığından korumak için mütevazı ama güzel bir yol olacak

Mutfak için bambu Roma veya stor perdeler seçtiyseniz, her zaman yükseklik için bir kenar boşluğu olması gerektiğini unutmayın. Bir panjur için, 17-20 cm'den daha az olmayan bir stok ve 24 cm'den daha az olmayan bir Roma perdesi gereklidir.

Bambudan yapılmış Roma perdelerinin tasarımının özellikleri, kanvasın hem üstte yer alan korniş üzerine hem de altta yer alan korniş üzerine (rulo aşağı) monte edilebilmesidir.

Roma bambu perdeleri rustik tarzda iç mekan özelliklerini vurgulamaktadır.

Bambudan yapılmış Roma perdeleri sadece doğudaki iç mekanı değil, aynı zamanda Avrupa tarzını da rustik tarzda tamamlamaktadır.

Mutfak - rulo veya Roma için ne tür bambu perdeler en iyisidir? Bu bir tat meselesidir, ancak böyle anlar dikkate alınmalıdır. İlk olarak, perdede perdeleri kıvırırken alt kısım görünecektir. Önden farklı renkler gösterebilir. Eğer hoşuna gitmiyorsa, Roma panjurlarına daha iyi bir tercih verin. İkinci olarak, stor perdeler özellikle kalınlıkları küçükse, her zaman düzgün bir şekilde kıvrılmaz. Roma perdeleri her durumda aynı katlarda katlanır.

Roma perdelerinin perdelerinin alt kenarı veya kordun kilitleme mekanizmasını örten dekoratif panel farklı şekillerde oluşturulabilir. Güzelce dekoratif kesikler bakın.

Bambu perdelerin bej ve kahverengi tonları her renk aralığına mükemmel uyum sağlar

Bambudan yapılmış haddelenmiş perdeler pratik, konforlu ve her renk aralığında dekore edilmiş iç mekanlara uygun hoş, göze çarpmayan bir renge sahiptir.

Perdeler için kurulum talimatları her bir ürüne eklenmiştir, böylece rulo veya Roma perdelerini mutfakta kendiniz asabilirsiniz. En önemli şey, sabitlemenin yüksekliğini doğru olarak hesaplamak ve kaldırma mekanizmasını duvara sabitlemek.

Mutfağın içinde, bambu diğer doğal malzemelerle mükemmel bir şekilde bir araya getirilmiştir: jüt, mantar, doğal kumaşlar. Tek bir stilde sürdürmeye çalışın, o zaman mutfağınız güzel ve rahat olacak.

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

55 − 50 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map