7 metrekarelik akıllı mutfak tasarım alanı. m - akıllı alan düzenlemesi ile ilgili tavsiye

7 metrekarelik akıllı mutfak tasarım alanı. m – akıllı alan düzenlemesi ile ilgili tavsiye

7 metrekarelik akıllı mutfak tasarım alanı. m - akıllı alan düzenlemesi ile ilgili tavsiye

Modern mimari ve konut standartlarına göre mutfağın en uygun alanı 12 metrekaredir. Bu göstergelerle kıyaslandığında, 7 metrekarelik mutfak alanı oldukça mütevazı görünmektedir. Ancak, kaderden şikâyet etmeye değmez - iç gerçeklerde bu ortalama bir dayanak olarak kabul edilir. Mutfak tasarımının temel prensiplerini tanımış 7 m2 Km. m. (özellikle iyi seçeneklerin fotoğrafları aşağıda verilmiştir), geniş ve estetik açıdan çekici bir alana dönüştürebilirsiniz.

Sorumlu an - bir oda planlama

Ünlü Amerikan mimara göre, mutfak bir ev atölyesidir. Ev hanımına, gücünün ve zamanının% 30'una kadar tasarruf edebileceği için, mutfak alanı düzgün bir şekilde dağıtılmalı ve ergonomik olarak ayarlanmalıdır. Çalışma alanının makul planlama görevinin çözümü, aynı alana, özellikle yemek odasına ve buzdolabına çok büyük mobilya ve ekipman yerleştirme zorunluluğuyla daha da karmaşıklaşmaktadır.

mutfak

Standart olmayan yaklaşım

küçük mutfak

Enfes küçük mutfak

mutfak

Küçük bir videoda ihtiyacınız olan her şey

Bir plan mutfak planı nasıl yapılır

Görsel bir çizimin oluşturulması, daha da önemlisi, yeniden düzenlenmiş nesnenin alanı ne kadar küçükse, ve elbette, bu işi nitelikli bir tasarımcıya vermek daha iyidir. Ama bağımsız bir mutfak tasarımını 7 metrekarelik olarak tasarlamaya karar verirseniz. m., fikirlerinizi düzeltebilmeniz, sadece haneleri değil, aynı zamanda projenizi hayata geçirecek ustaları açıklığa kavuşturacak ve gösterecek şekilde çizim ve çizim derslerini hatırlamak zorunda kalacaksınız.

mutfak ölçüm

Mutfak nasıl ölçülür

duvarların taranması

Profesyonel icrada duvarların gelişimi

mutfak tasarımı

Online programda mutfak tasarımı

Her şeyden önce, iç koşullarınızın özelliklerine dikkat edin. Odanın kare veya dikdörtgen bir konfigürasyona sahip olması iyi bir şeydir, ancak mutfakta bir niş veya bir kutu olduğunda daha zor bir seçenekle karşılaşabilirsiniz. Her durumda, tüm yüzeyleri dikkatlice ölçün ve alınan verileri şemaya göre ölçeklendirin - mutfağın kesin planını temsil etmelidir.

İpucu! Küçük bir alanda doğruluk inanılmaz derecede önemlidir - devreyi çizerken bir santimetreyi ihmal etmemeye çalışın. Her şekilde tek bir ölçeğe uymak önemlidir.

Sıcak arayışa girin ve boş duvarları süpürün, böylece daha sonra ihtiyaç duyduğunuzda ölçümde bir hata olmadı. Bu skeçler Bunu daha sonra benzerleri, Önlüğünüzü karo lay yükseklik ve mobilya ve ekipman yerleşimini belirlemek için, mutfak cephede tasarım seçenekleri çizmek malzeme tüketimini hesaplamak ve edebilirsiniz. D. Yani bitmiş gelişmelerin birkaç fotokopi çekmem emin olun.

kroki

Önlük hesaplaması için çizim

dekorasyon önlük alanı

Apron alanının ayna dekorasyonu

doğrusal mutfak

Doğrusal mutfak için önlük

Eskiz için bir araç seçmek için hangisi size kalmış. (- karmaşıklığı bakımından uygun seçeneği ve 2D ve 3D modelleri oluşturmak KitchenDraw, GoogleSketchup ArchiCAD, SweetHome 3D, AdobePhotoshop, Corel) Size bilgisayar programlarını kullanabilir, bir kalem ve çizim ölçeği, elle devreyi boyamak için kabul edilebilir.

Mutfak mobilyalarının sanal düzenlemesi

Ortaya çıkan siyah beyaz görüntü boyanmalıdır, ancak bu mutfak için henüz renk bir çözüm değildir. Farklı tonları, sözde aktivite merkezleri - buzdolabı, lavabo ve soba, yanı sıra bir suit ve sandalyeler veya bir köşe ile bir yemek masası atayacak. Ailenin tüm ihtiyaçlarını karşılayan 7 metre genişliğindeki mutfak düzenini elde etmek için 4 bölgeye ayırın:

 • gıda stokları için;
 • mutfak eşyaları, aksesuarlar ve aksesuarlar için;
 • yıkama ve yemek pişirmek için;
 • yemek için.
imar mutfağı

Mutfağın şematik olarak imarlanması

çalışma üçgeni

Çalışma üçgen

mutfak ergonomisi

Mutfağın ergonomisi - eldeki her şey

Hem tasarımcılar hem de mobilya üreticileri, tasarım işinde acemi kullanmamaları gereken bir mobilya hazırlamak ve üretmek için temel standartları kullanırlar. Mutfağın tasarımına tam olarak uygulanabilecek tipik seçenekler buzdolabı ile 7 metre, açısal, doğrusal ve kısmen П şekilli düzenlemelerdir.

Öğle yemeği hariç tüm bölgelerin doğrusal düzenlemesi, aynı zamanda en fazla bütçe olarak kabul edilen laconik ve basit çözümlere işaret eder. Bir tarafta duvarlar genellikle buzdolabı ve lavabo, diğer tarafta yer alır. Bu seçenek maksimum boş alan sağlar, ancak depolama alanı sayısını sınırlar.

mobilya düzenlemesi

Doğrusal mobilya düzenlemesi

lavabo ile mutfak

Pencerede lavabo ile köşe mutfak

düzen

Şeması 7 metrekarelik köşe mutfak alanı. m

Açısal düzen, lavabonun düzeninde farklıdır - pencerede veya köşede. Ayrıca, ilk çözüm, pencere açıklığının yanında, bir kabin de yapabileceğiniz ilave alanın kullanılmasıdır. Ancak, bu yemek alanını azaltır, bu seçenek 2-3 kişilik bir aile için daha uygundur. Lavabonun standart yerleştirilmesi, ideal bir çalışma üçgeni düzenlemenizi sağlar.

1

Eğer aile rezerv yapmaktan hoşlanıyorsa ve ek alan uğruna boş bir alan kurban etmeye hazırsa, 3 duvara yakın mobilya yerleştirilebilir, böylece U şeklinde bir mutfak elde edilir. 7 veya 7,5 metrekarelik böyle bir projenin yararı. m. oldukça şüphelidir, çünkü bu durumda üst katmanı sadece duvarlardan birine tutturmanız önerilir, aksi takdirde mobilyalar mevcut olanları "ezecektir". Standart olmayan düzenlerin örnekleri:

v17
v18
v19

Planlama Sürecinin Diğer Bilgeliği

Evin metresi için çalışma üçgenini düşünmek önemlidir. Üstler - lavabo, ocak ve buzdolabı arasındaki mesafeler en iyi şekilde en aza indirgenir ve hatta içeride taşınması zorsa daha da fazla olur. İdeal olarak, ana aktivite merkezi olarak, zamanın% 40'ına kadar işgal eden kabuk, çalışma üçgeninin ortasına, plakadan 1-1,5 m ve soğutma ünitesinden 1,2-2 m daha iyi yerleştirilmelidir.

Bu aşamada, davlumbaz ve bulaşık makinesinden tost makinesine ve elektrikli su ısıtıcısına kadar gerekli mutfak gereçlerini de sayın. Tüm cihazların uymayabilir ve daha işlevsel olanları lehine devralabilir. Mevcut ekipmanı yerleştirmek, depolama alanlarının ayrıntılı çalışmasına yardımcı olacaktır.

elektrikli ev aletleri için raf

Elektrikli ev aletleri için geri çekilebilir raf

mutfak robotu

Bir mutfak robotu için yer

mutfak cihazları

Küçük cihazlar için alan

Detaylara göre, sevdiklerinizi bir araya getirebilir ve standart ev durumlarını kaybetmek için onlarla birlikte yapabilirsiniz - tüm aile ile kahvaltı, akşam yemeği yemek, misafir kabul edilir. Uzayın tahsis edilmesi için başka bir yöntem daha vardır - kağıt taslaklarının yardımıyla, mutfak taslağının üzerine bindirilmiş. Geleneksel kullanım nesnelerini hareket ettirerek, en uygun yeri belirleyebilirsiniz.

Mutfak tasarımı - stil ve iç çözümler

Tipik bir panel evinde bile, 7 metrelik bir mutfak tasarımı, eğer coşkuyla yaklaşırsa, sıradan bir önermeyi tüm aile için rahat bir dinlenme yerine dönüştürebilir. Sınırlı alana ek olarak, bu tür mutfakların sorunlu yerleri alçak tavanlar, fonksiyonel olmayan cepler, çıkıntılar, özel tavanlardır. Bununla birlikte, tasarım gelişmeleri portföyünde, odanın tasarımı için belirlenen sınırlar içinde birçok çözüm bulunmaktadır.

parlak tavan

Gergin parlak tavan

hava kanalı

Havalandırma kutusunu yükseltme varyantı

Kuğulardaki çirkin ördek yavrusu - stilin doğru seçimi

İç mekanda üslup yöneliminin olmayışı, mutfağı meçhul yapar ve istediğiniz tüm ayrıntılarla doldurma arzusu, kaos ve uyumsuzluk yaratır. Aynı zamanda, stili alın ve en küçük ayrıntıda sürün - bu, birden fazla tasarımcı tarafından dövülen sanattır.

Bu nedenle, yeni gelenler 7 metrekare mutfak tasarımı için tercih edilen klasik tarzlara dikkat etmek daha iyidir. m.

 • Minimalizm - temel formlar, mütevazı hacimler ve gerekli minimum nesne sayısı, alanın sonsuzluğunun yanılsamasını yaratır; Taban renkleri - beyaz ve gri, sadece krom bağlantı parçaları, cam veya parlak yüzeyler ile tamamlanmaktadır.
 • Yüksek teknoloji - cam, metal ve plastik kullanımını destekleyen bir stil; Takı eksikliği, elektronik cihazların çok renkli göstergeleri, LED arka aydınlatmanın ve akıllı aksesuarların bolluğuyla telafi edilir.
 • Modern - cephelerin düzgün asimetrik çizgileri, göze batmayan dekor ve sessiz palet ile karakterize edilir; Duvar kağıdı mozaik ve vitray ile dekore etmek için uygundur, çünkü duvar kağıdı, karmaşık interlacing deseniyle kabul edilebilir bitkisel baskıdır - tüm bu detaylar, mutfağın işlevsel ve aynı zamanda rahat olmasını sağlar.
 • Minimalizmin etnik ikiz olan Japon - dekoratif stili; netsuke veya ikebana - bir shoji ahşap kafes, bambu stor, gölgelik Akari cephede ile yaptığı mutfak yardım şekli mutfakta ve herhangi serbest niş içinde.
mutfak

Asil minimalizm

mutfak

Gerçek Art Nouveau

mutfak

Japon stili

mutfak

Mutfakta yüksek teknoloji

Tarzınızı tanımladığınızda, dairenizdeki mutfak alanının kişiliğini vurgulayacağınız şeyi vurgulayarak, mobilya, dekoratif ıvır zıvır, aydınlatma seçenekleri ve yüzey tasarımı çeşitlerini bağımsız olarak anlayabilirsiniz.

İç dolgu - mobilya seçenekleri

Süpermarket ve mobilya mağazalarında sunulan standart mobilyalar sayesinde, konaklama sorununu çözebilirsiniz, ancak en uygun yerleşim ve yer tasarrufu sağlamayacaktır. 7 km kare için. m. mutfak takımı sipariş vermek için daha iyidir, çünkü sadece odanın tüm eksikliklerini dengeleyemez, aynı zamanda onları haysiyet haline getirebilirsiniz.

mutfak

Bir niş ile mutfak

gaz ekipmanı

Özel bir dolapta gaz ekipmanı

Bu sayede, genellikle standart bir genişlikte, mikrodalga veya fırın için masa üstü donanımı olan ek bir kabin yerleştirerek, genellikle panelli apartmanlarda bulunan bir nişi kolayca geçebilirsiniz. Ayrıca özel olarak imal edilmiş bir kutuda, zaten küçük bir mutfak binasını bir panel binasında sıkıştıran bir gaz sütunu saklamak gerekir. Doğru, bu kalem kutusu, bir şeyleri saklamak için bir yer değil, bir ekran olarak daha fazla hizmet edecektir.

Önemli! Mobilyaları monte ederken, nişın üstünden geçen havalandırma kanalının bütünlüğüne zarar vermeyin.

Sorunlu alanların donatılmasına ek olarak, özel mutfak mobilyaları alanı en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olur. Özellikle bu tür özellikler aşağıdaki tasarımlara sahiptir:

 • mobilya-transformatör - bazı akıllı modeller iki veya daha fazla mutfak elemanını tamamen katlayabilir veya değiştirebilir;
 • mobil mutfaklar - bu seçenek öncelikli olarak kiralanan dairelerin sakinleri için uygundur, çünkü düşük maliyetli çıkarılabilir modüllerin yanı sıra yükseklik ve genişlik için ayarlama yeteneği kolayca yeni bir yere taşınabilir ve kompakt bir şekilde yerleştirilebilir;
 • Modüler setleri - en iyi seçenek nedeniyle tekliflerin geniş (satışa her bütçeye uygun mobilya seçmek için izin dolapları, perdelerden ve kutulardan çeşitli hazır setleri vardır).
masa-kitap

Yemek masası kitabı

mutfak

Sıra dışı yemek alanı yerleştirme

çekmeceler

Çekmecelerin tam uzantısı olan sistemler

akıllı mobilyalar

Modern mutfak akıllı mobilyalar

Herhangi bir nedenle standart bir kulaklık ve geleneksel bir yemek grubu üzerinde kalıyorsanız, açık renkli ahşap veya parlak renkli MDF içermeyen parlak ve saydam yüzeylere sahip modelleri seçin.

İpucu! Dolapların pahalı "doldurulması" üzerine fazlalık atmayın - maksimum uzatma ve karusel raflı kutularda ergonomi farkedilir şekilde ekleyin.

Bunu yapmayın - küçük bir mutfak için 5 tabu

Mutfak 7-7.5 m düzeni ve tasarım gerçeği rağmen2- Karşılaşılabilecek en kötü seçenek olmaktan uzak, alanı genişletme çabalarını geçersiz kılacak bazı kötü fikirler var:

 • genel olarak iç mekandaki eşyaların kullanımı - ister avize askıya alınmayı sevdiniz, ister büyük bir baskıya sahip uygun bir duvar kağıdı gibi görünmüyorlarsa, çevre boyunca hafif bir kompozisyon ve küçük bir desenle duvar kağıdının lehine atın;
 • koyu ve / veya parlak taban renginde bir mutfak yapmaya çalışır - zıtlıklara sahip benzer oyunlarda, yalnızca tasarım profesyonelleri fayda sağlar, ancak yeni başlayanlar kendilerini bir pastel palete ve bir ila iki renk aksamına daha iyi hapsetmelidir;
 • ağır perdelerle tek bir pencerenin asılması - oturma odası için asil bir jakar veya kadife ve 7 metrekarelik modern bir mutfak tasarımı. m - Bir seçenek olarak Roma veya Avusturya perdelerinin kullanımını sağlar - keten, saten veya organze ışık perdeleri;
 • Çok seviyeli bir tavanın - asılı bir yapının ya da küçük bir alanda ideal olarak topraklanmış bir yüzeyin organizasyonu, daha avantajlı gözükmektedir;
 • fazla aksesuar ve dekorun ortaya çıkması - görünürde bırakılan küçük şeyler, elle tutulur alan, ve ne kadar zahmetli olursa olsun, mutfak rayları buna katkıda bulunur.
mutfak

Pastel renkler kullan

mutfak

Pencereyi kalın kumaşlarla kapatmayın

mobilya

Büyük mobilyalardan vazgeç

mutfak

Ve mutfağınız gurur kaynağı olacak

Eğer 7 metre mutfak düzenlemek önce başarı emin olmak için, her zamanki kolaj ya da daha fazla aynı bilgisayar programlarını kullanarak mümkün olduğunca fikirlerini görmeye çalış. Görsel görüntüleri bunları düzeltip iyi bir ruh kaynağı ve iyi tat örneği haline her bakımdan oda ortalamasını açmak için zamanında eksiklikleri çeşitli izleme olanağı sağlanacak.

Video: 7 metrelik bir mutfak için fikir yığını

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

88 + = 96

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map