Mutfak dolapları için gaz kaldırma ve ayarlanabilir kanopiler - tüm kurallara göre mobilya kurulumu

Mutfak dolapları için gaz kaldırma ve ayarlanabilir kanopiler – tüm kurallara göre mobilya kurulumu

Mutfak dolapları için gaz kaldırma ve ayarlanabilir kanopiler - tüm kurallara göre mobilya kurulumu

Akıllıca tasarlanmış akıllı mobilya parçaları, kulaklığın ömrünü önemli ölçüde artırır. Mutfak dolapları için güvenilir gaz asansörleri ve ayarlanabilir kanopiler, mobilya yapılarının çalışması sırasında ortaya çıkan ana sorunları önleyecektir. Profesyonellerin tavsiyeleri ve detaylı video-talimatı, mutfak armatürlerinin kurulumunun yanı sıra ayarlanabilir süspansiyonların ve mobilya için gaz asansörünün seçilmesine yardımcı olacaktır.

Mutfak için kaldırma mekanizmaları

Yatay mutfak cephesinin düzgün açılıp kapanmasını sağlayan mobilya gazı kaldırma braketi. Geniş bir yük yelpazesi nedeniyle, gaz amortisörü neredeyse her ağırlık ve boyutta kapıların doğru açılmasını ve kapanmasını garanti eder.

Mobilya için gaz asansörleri: uygulama aralığı

Gaz amortisörleri sadece mutfak mobilyalarında değil, aynı zamanda yatay menteşeli dolapların monte edilmesi için tavsiye edildiği yerlerde de kullanılır. Örneğin, oturma odasında, kreş, koridorda.

yatay cephe

Oturma odasında yatay cepheler

gaz asansörü

Çocuk odasında gazlift mobilya

ofis mobilyaları

Yatay asma dolaplarla ofis mobilyaları

Ayrıca, cephenin açılması için gerekli olan yapılarda gaz asansörü kurulumu da mümkündür. Duvarlardaki çubuğun kapıları ve alt mutfak dolapları, standart halkalar yerine köşeli parantezler kullanılıyorsa, kullanımı daha uygundur.

cephe

Çubuğun cephesi bir köşebentle açılıyor

Gaz amortisörlerinin bir diğer yaygın kullanımı, boyutsal şeylerin, pufların ve yükseltilmiş yuvalara sahip döşemeli mobilyaların depolanması için kutular ve kutulardır.

mutfak köşesi

Dirsekli yumuşak mutfak köşesi

Bununla birlikte, en yaygın pnömatik gazlı uygulama alanları mutfak mobilyaları ve yukarı doğru açılan özel olarak yatay asılı dolaplardır.

Gaz asansörünün teknik özellikleri

 • Ana çalışma maddesi, inert bir gazdır (çoğu zaman azot).
 • Gövde, çalışma odası ve destek noktaları çelikten yapılmıştır.
 • Hermetik silindirin duvar kalınlığı 1 mm'den az değildir.
 • Mekanizmanın tam çalışması için sıcaklık aralığı: + 80 / -30 ° C

Gaz asansörünün cihazı

Dikkat lütfen! Gaz asansörünün gövdesi kesinlikle nitrojenle dolu hermetik silindirdir. Üretim sürecinde gaz pompalanır. Pnömatik mobilya gaz asansörü, kırılma ve mekanizmanın deformasyonu durumunda tamir edilemez.

amortisör

Gaz amortisörünün görünüşü

kaldırma cihazı

Asansörün iç yapısı

Braket nasıl çalışır?

Burç, ana silindir, contalar ve sürtünme yatağı sıkı ve yumuşak bir çubuk hareketi sağlar. Merkezleme pistonu ve valfı, sapın yanlış hizalanmasını sınırlayan sigortalardır.

 • Cephe yukarıya doğru açılıyor

Kapı kapatıldığında, çubuk, inert gazın mümkün olduğu kadar sıkıştırılmasının bir sonucu olarak silindir içine gömülür. Ayrıca, cephenin açılmasıyla, kısıtlama kuvveti ortadan kalkar ve nitrojen pistonu dışarı doğru iter. Ve, darbenin düzgünlüğünü sağlayan ve son açma döngüsünde aynı sönümleme etkisini yaratan yağ damperi.

 • Kapıları açıyor

Burada cepheyi açarken çok daha fazla çaba harcanıyor. Bu, baypas valflerinin farklı çaplara sahip olduğu mekanizmanın iyi düşünülmüş tasarımından kaynaklanmaktadır ve petrol ve azot karışımı bu açıklıklardan farklı kuvvetlerle akmaktadır. Böylece, çubuğun ve pistonun zıt doğrultuda hareket etmesi, gaz halinin standart konumda çalışmasından çok daha sıkıdır.

Gaz asansörünün yükünün cephenin büyüklüğü ve ağırlığına göre hesaplanması

Her bir mobilya gazının gövdesi, örneğin 120N, 60N, 200N ve benzeri işaretlemeyi gösterir. Latin harf N, basınç kuvvetinin (Newton) ölçüm birimini gösterir ve önündeki sayı hermetik durumda kuvvet (basınç) olur.

1

Mutfak dolapları için doğru gaz asansörünü monte etmek için, cephenin ağırlığını bir tutamak ile bilmeniz gerekir.

Dikkat lütfen! Gaz amortisörünün servis ömrü, optimum işletim gücünün yanlış hesaplanmasıyla birkaç kez azalır.

Ana cephe malzemelerinin özel ağırlığı:

 • Lamine sunta 16 mm - 11,8 kg / m2
 • Yonga Levhası 18 mm - 13.3 kg / m2
 • MDF 16 mm-12.06 kg / m2
 • MDF 10 mm - 7,4 kg / m2
 • Cam 3 mm - 7.5 kg / m2
 • Cam 4 mm - 10 kg / m2

Asansörün hesaplanması için kapı ölçüleri ve ağırlık tablosu

Genişlik / Ağırlık 2 kg 3 kg 4 kg 5 kg 6 kg 7 kg 8 kg 9 kg 10 kg
300 mm 50N 50N 50N 60N 60N 80N 80N 80N 100N
400 mm 50N 60N 80N 100N 100N 120N 120N 140N 140N
500 mm 80N 100N 100N 120N 140N 160N 160N 180N 180N
600 mm 100N 120N 140N 160N 180N 200N 200N 220N 220N

Gaz amortisörünü takma

Gaz asansörünün dolaba monte edilmesi, kesinlikle yukarıdaki verilere uygun olarak yapılmalıdır Bir cephe, iki kaldırma mekanizması gerektirir.

Profesyonellerin tavsiyeleri:

 • Mutfak için kaldırma mekanizmaları, bir taban üstü, tavan veya iç menteşelerle birlikte monte edilir - bir cephe en az iki halka ve iki amortisör gerektirir. İstisnai durumlarda (kapı küçükse) bir gaz asansörü monte edilebilir.
asansör kurulumu

Yatay bir cepheye bir adet gaz asansörü kurma örneği

 • Gaz asansörünü 100 N'den fazla kurarken, mutfak dolabı duvara ek bir takviye edilmiş sabitleme gerektirir.
 • Mobilya gaz asansörü, ancak tüm diğer donanımlar takıldıktan sonra kapıya takılır.
 • Hiçbir durumda bir duvardan asılı olan dolaplara kurulabilir. Gaz asansörünün kurulumu sadece yatay olarak bulunan bağımsız yapılarda yapılmalıdır.
 • Açılma açısının arttırılması, deliğin ana tutturucunun altına kaydırılmasıyla sağlanabilir.
düzen

Cephe açılmasının ayarlanması

 • Mutfak mobilyalarını tasarlarken, perdenin üst kısmından tavana kadar olan mesafenin, açılan kapının boyutundan daha büyük olması gerektiği unutulmamalıdır.
 • Asansörlerin ilk montajı, deneyimli bir mobilya üreticisinin gözetimi altında veya gaz asansörlerini kurmak için video talimatları kullanılarak yapılır.

Gaslift kurulumu: video dersleri

Mutfak dolapları için ayarlanabilir tenteler

Mutfak dolapları için ayarlanabilir askılar, eğimli duvarlara sahip sorunlu odalara ve mükemmel düz zeminlere sahip odalarda bir mobilya seti kurarken kullanılır.

Ayarlanabilir kanopilerin faydaları

 • Tek başına basit kurulum - mobilya süspansiyonları kullanımı kolaydır, ayarlanabilir kilitlere üst dolapların takılmasıyla, mobilya üretiminde yeni başlayanlar bile başa çıkabilir.
 • Duvarlara, tavana ve bitişik kilitli dolaplara göre çeşitli yönlerde (yatay ve dikey hizalama) askıya alınmış dolapların geniş bir yelpazesi.
 • Kabini ağırlığa göre ayarlama imkanı - mobilyaların sökülmesine ve tekrar yerleştirilmesine gerek yoktur.
 • Tüm ayarlanabilir kanopileri tek bir metal çubukla sabitleyerek mutfak kutusunun güvenilir şekilde sabitlenmesi - birkaç bağlantı elemanının zayıflaması durumunda, monolitik tasarım bitişik kabinleri tutan vidalarla sağlanır.
 • Ayarlanabilir kanopilerin montajı, tavana veya mutfak önlüğüne (doğrudan karo üzerine monte edilmiş) yakın olarak yapılabilir.
 • Estetik bileşen - mobilya jartiyerleri birkaç temel renk tonunda yapılmış plastik bir kapak ile sağlanmıştır: açık kahverengi, siyah, beyaz, kırmızı, koyu kahverengi, bej, gri.
dökmek

Ayarlanabilir kanopi - görünüm, renk düzeni

Ayarlanabilir askı tasarımı

Bir ayarlanabilir ağırlık, 60 kg'a kadar bir ağırlığa dayanabilir ve bir çiftte iki süspansiyon 130 kg tutabilir. Bu yetenek pabucun güçlü ve düşünceli iç tasarımından ve galvanizli lastiğe ve menteşeli dolapların kenarlarına sabitlenmeye yönelik çeşitli deliklerden kaynaklanır.

cihaz

Ayarlanabilir göz bandının iç yapısı

ayarlanabilir gölgelik

Duvara montaj için ayarlanabilir kanopi ve lastik

süspansiyonun sabitlenmesi

Metal bir ray üzerinde süspansiyonu sabitlemek için yaklaşık bir şema

Süspansiyonun nasıl düzeltileceği: kısa brifing

 1. Ayarlanabilir kanopiler arka duvara göre 5 mm ısıtılır. Bu nedenle, göz halkalarını dolaba monte etmeden önce, sunta içinde "gözü deliği" ölçüsünde küçük delikler açmalısınız.
 2. Ayarlanabilir askıları asma mutfak dolaplarının kenarlarına sabitleyin.
 3. Montaj plakasını tam olarak duvar boyutuna kesin. Bitmiş mobilya satın alırken, lastik zaten her çekmece için eşit büyüklükte teslim edilir.
 4. Tabloyu, masa üstünden gereken mesafeyi ölçerek duvara takın. Yaklaşık bir hesaplama: çalışma önlüğünün yüksekliği ve kabinin yüksekliği çatı kalınlığının eksi (genellikle 16 mm).
 5. Lastiği mobilyaya asın ve süspansiyonu ayarlamak için ilerleyin.

Detaylı video talimatları

Mutfak dolabında ayarlanabilir süspansiyon montajı:

Çubuğun üzerindeki süspansiyon nasıl düzeltilir?

Mutfak süspansiyonunun ayarlanması:

Mutfak dolapları için evrensel gaz asansörleri ve ayarlanabilir kanopiler, mobilya montajını kolaylaştırır. Ayrıca, uygun şekilde seçilen asansör sayesinde, kabinlerin iç kullanım alanı artar ve mutfak setinin kullanım kolaylığı mümkün olduğunca optimize edilir. Teknik olarak doğru monte edilmiş ayarlanabilir gözler, üst menteşeli kilitli dolapların kullanımının dayanıklılığını garanti eder.

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

− 2 = 4

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map