Pencere eşiği yerine bir tezgah, küçük bir mutfak için ideal bir çözümdür

Pencere eşiği yerine bir tezgah, küçük bir mutfak için ideal bir çözümdür

Pencere eşiği yerine bir tezgah, küçük bir mutfak için ideal bir çözümdür

Mutfak eşiğinde bir çalışma alanı veya bar tezgahı varsa, mutfağın kullanışlı alanı en az 0,5 metre artacaktır. Bu ya da küçük bir sürü - sahipleri, hesaptaki her santimetre olan küçük ölçekli daireleri biliyorlar. Bununla birlikte, eğer profesyonelleri dinliyorsanız, pencere üzerindeki masaüstündeki masa üstü her zaman çok uzağa monte edilebilir ve bazı fotoğraflarda bu fikrin gerçekleşmesi çok şüpheli görünüyor. Göz önünde bulundurulması gereken nüanslar nelerdir, bu yüzden yeniden gelişme sadece fayda ve memnuniyet getirdi mi?

Pencere eşiği ve çeşitleri

Standart pencere pervazının mutfak setiyle birlikte fonksiyonel soba ile değiştirilmesi, ev sahibi genellikle iki amaçtan birini takip eder: sıkışık ve küçük mutfağı daha geniş ve tasarımını modernize etmek. Bu planlar oldukça ulaşılabilir, ancak yeni ortaya çıkan alanın tasarım aşamasında doğru bir şekilde planlanması ve yeniden yapılanmanın tüm inceliklerini karşılaması şartıyla.

masa

Fonksiyonel masa üstü eşiği değiştirilmiştir

Masa üstü, bar, masa

Mutfakta ev aletlerinin yerleştirilmesinden sonra, ortalama büyüklükte bile, iş süreçleri için dar bir alan darlığı vardır. Bu nedenle, ana veya ek tezgah olarak pencere eşiğinin kullanılması, bu durumda akla ilk gelen şeydir. Fotoğrafa bakarak, böyle bir masa tabağı, mutfak mobilyalarının iki karşıt duvarını bağlayabildiği büyük mutfaklarda bile organik olarak görünüyor.

tablo

Süitte küçük bir masa eşiği inşa etmek

Pencere pervazını kullanmanın bir başka favori yolu, bunu bir bar sayacı biçiminde yapmaktır. sıkışık ortamlarda Tam raf kabine set olamazdı, ama dar bir tablo şeklinde, alternatif versiyonu aktif zihinsel çaylar için kullanabilirsiniz bölme, bir veya iki arkadaşıyla yanı sıra bardak, fincan depolanması ve diğer yararlı öğeleri ile iletişim kurma.

Ve son olarak, üçüncü seçenek - bir pencere pervazının bir yemek masasına dönüşmesi. Bu, pencere bloğunun derinliğinin 35 cm'yi aşması ve pencerenin etrafında, buzdolabı, kalem kutusu olmak üzere genel bir eşya yoksa oldukça mümkündür. Ücretsiz erişim sağlayan pencereye 2-3 sandalyenin yerleştirilmesi ve yemek alanının 2-3 haneye aktarılması kolaydır.

Stand-eşiği

Bar karşı eşiği

katlanır masa

Pencerede katlanır masa

Alternatif olarak, masa katlanabilir veya dönüştürülebilir yapılabilir. Açılmamış halde, pencere pervazına sahip tek bir düzlem oluşturur ve mutfakta daha fazla alana ihtiyaç duyulduğunda, masa kolaylıkla çıkarılabilir. Bu çözüm son derece küçük odalar için idealdir, ancak, transformatör tablolarının rahatlığı büyük ölçüde sabitleme elemanlarının imalat kalitesine bağlıdır.

Pencere eşiği yerine çalışma tezgahı,

Fotoğrafta, bu çözümler performansta basit ve erişilebilir görünüyor: pencere pervazının derinliğini arttırmak için yeterlidir ve yemek ya da yemek dilimlemek için uygun bir yer hazırdır. Bunun böyle olup olmadığı, böyle bir yeniden yapılanmanın artılarını ve eksilerini inceleyerek anlayabilir. Ailenin kullanımında büyük bir alan ortaya çıktığı için, koşulsuz avantajı ergonominin ve mutfağın verimliliğinin geliştirilmesidir.

mutfak tezgahı

Yeni bir alanın aktif kullanımı

Diğer avantajlar açıktır:

 • Yapay aydınlatmada tasarruf - doğal ışık, hemen hemen tüm gün boyunca prikonnuyu bölgesine düşen, elektrik lambaları dahil etmemenizi sağlar;
 • ek kutular, depolama dolapları ve hatta bir yıkama veya bulaşık makinesini kurma imkanı;
 • küçük odanın daha düzenli hale gelmesi nedeniyle bölgelerin açık bir sınırlaması;
 • Pencereden doğal bir manzara eşliğinde, mutfak uzmanı onu rutin mesleklerden uzak tutan yiyeceklerin hazırlanmasına paralel olarak onu izleyebilir;
 • Mutfağın tasarımını iyileştirmek - hem fotoğrafta hem de gerçekte, açısal ve U şeklinde düzenler, geleneksel olarak küçük alanlarda kullanılan, tek sıralı olanlardan çok daha çekici görünüyor.
düzen

Standart olmayan düzen

Bu fikrin de tuzaklar var:

 • Pencerenin yakınındaki konveksiyon ihlali - tamamen veya kısmen kapalı bir radyatör etkili bir ısı perdesi oluşturamaz ve sonuç olarak, pencere panelleri en ufak bir soğutmada kötü bir şekilde soldurmaya başlar;
 • pencere yapısının dengesizliği - geniş bir tabla ile geniş bir tablanın değiştirilmesi, gevşek kenardaki döngüsel yüklemeden dolayı eğimlerin çatlamasına ve pencere çerçevelerinin deforme olmasına neden olur;
 • artan kirlenme - bir çalışma alanı veya yemek alanı olarak pencere eşiğinin kullanılması kaçınılmaz olarak, alçı levha ve sıvalı eğimlerin ortaya çıktığı renkli ve yağlı lekelerin ortaya çıkmasına neden olur.

Ayrıca, eşiklerin genellikle yapıldığı PVC'nin yüksek sıcaklıklara dayanmadığını göz önünde bulundurmak gerekir, bu nedenle sıcak tezgahları her zamanki gibi tezgahlara koymanız tavsiye edilmez.

1
mutfak

Priokonnye bölgeleri sık sık yıkanmalıdır

Eşik üstü tezgah tasarımı için seçenekler

eksiklikler göz önüne alındığında, mobilya seti ile pencere birleştirmek fikri ile bazı çekinceleri iyi isnat edilebilir: onun başarılı bir şekilde uygulanması için doğru malzeme gömülü tezgahı seçmek ve akıllıca tabanı ile birleştirmek gerekir. Operasyonda belirli özellikler var - eğer onlara yapışırsanız, tasarım uzun sürecek ve kapaktan gelen fotoğrafa benzeyecektir.

Tablo eşiği

Mermer eşik-masa

Malzeme seçimi

Masa üstü malzemesi için ana gereklilikler nem ve ısı direncidir. Ayrıca kolayca temizlenip (gözenekliliğe dikkat etmek gerekir), deterjanların etkilerine karşı hafif ve dayanıklı olması da istenir. Böylece, pencerenin altında bir tezgah üretimi için, kullanımına izin verilir:

 • Lamine levhalar HDF ve MDF - doğru renk ve desen bulmak için izin yeterince geniş bir renk paleti varken yüksek gücü ve yeterli nem direnci, işleme ve montaj kolaylığı ile birleştirilir;
 • Corian'ın akrilik taşı - ana avantajları, presentabilite, düşük ağırlık ve mikro gözenek eksikliği; Herhangi bir şekil ve boyutta bir masa üstü sipariş edebilirsiniz, birkaç parça arasındaki dikişler görünmezlik için öğütülür;
 • 15 mm kalınlığa sahip nem geçirmez kontrplak - ömrünü uzatmak için, koruyucu bir madde ve vernikle kaplanmalıdır, ayrıca uçları yapıştırıcıya yerleştirilmiş bir mobilya kenarı ile kapatmak gerekir; Bu şekilde biten masa üstü iyi görünüyor ve ucuzdur;
 • doğal granit, oniks veya mermer - mutfaktaki çalışma koşullarını mükemmel şekilde taşıyan en dayanıklı malzemeler; Onlar en pahalı ve ağır, bu yüzden montajı bağlantı elemanlarının sayısında önemli bir artış anlamına gelir;
 • Doğal ahşap - sürekli bakım gerektiren ve antiseptiklerle düzenli işlemeyi gerektiren üst tabla üst kısmının bir başka versiyonu, klasik veya eko-stiline mükemmel uyum sağlar ve iyi mekanik özelliklere sahiptir.

Modern mutfakların fotoğraflarına baktığınızda, farklı malzeme türlerinden orijinal kombine tezgahı görebilirsiniz: taş ve cam, taş ve ahşap, sunta ve plastik. Bu üretim teknolojisi, masa aydınlatmasında, çeşitli dekoratif elemanlarda, böylece benzersiz bir görünüm kazandırmanıza olanak tanır.

bar sayacı

Onyx bar sayacı

masa

Doğal ahşap masa takımları

masa

Pahalı ve uygun fiyatlı malzemeleri birleştirmek

Kurulumun inceliği

Konveksiyonla ilgili teknik problemleri atlatmak çok kolaydır: Bunu yapmak için, tezgahta bir veya iki delik açın, ardından havalandırma ızgaralarıyla kapatın (daha iyi metal olanlar). Radyatörün yan tarafındaki radyatörlerin yan tarafına yerleştirilmesi planlanıyorsa, havalandırmalı bir cephenin ızgara şeklinde olması gerekir.

Daha geniş olan tezgah, sahip olması gereken daha fazla destek noktası. Ek destekler, uzunlukları 80-90 cm arasında olan mobilya ayakları olarak da kullanılabilir, ancak bir seçenek varsa, masa üstü ve zemine bağlı olarak yaklaşık 25 mm çapında krom boruları üzerinde kalmak daha iyidir. Bu ekipman çok daha pahalı değil, ancak yapının gerekli sertliğini sağlıyor.

kafes cepheler

Oluklu kafes cepheleri - konveksiyon için

masa

Çerçeve ve bacaklar yapının sertliğini arttırır

Tabanda, sıradan bir pencere eşiği gibi tezgah, bir montaj köpüğünün yardımıyla oturur. Geniş bir temas alanı, güvenilir bir bağlantı sağlamanıza olanak tanır ve pencere eşiğinin altında, rüzgârın daireye üflediği hiçbir çatlak olmayacaktır. Çerçeve ile birleşmesi mutlaka sızdırmazlık maddesi ile işlem görmelidir, böylece sezon dışı oluşan nem içeriye girmez.

Ayrı olarak, eşik-tezgahının kurulum seviyesinden bahsetmek gerekir. Çoğunlukla, mutfakta pencere zeminden 70-100 cm. Masaüstünün standart yüksekliği 85 cm'dir, bu yüzden iki farklı seviyeye nasıl katılacağınızı düşünmeniz gerekir. Genellikle pencere eşiği daha düşüktür ve kaldırma işlemi üç yoldan biriyle gerçekleştirilir:

 • mevcut pencereyi daha küçük bir pencere bloğu ile değiştirmek ve daha sonra tabanı oluşturmak;
 • montaj yüzeyine uygun büyüklükte çubuklar yerleştirerek (masa üstü altında oluşan boşluk çekmeceleri monte etmek için kullanılabilir);
 • dekoratif köşeleri olan eklemlerin maskelemesi.

Fotoğraf, tüm ev sahiplerinin bu problemle şaşırmadığını ve ana ve ek tezgahları farklı seviyelerde bıraktığını gösteriyor.

mutfak takımı

Farklı seviyelerde düzlemsel kulaklıklar

Bakım ve bakım

Akrilik taştan yapılmış masa tablalarının bakımı en basit olanıdır - fotoğrafta bu arada, doğallığından ayırt edilemez. Gözenekli olmayan bir yüzey sıvıyı emmez, mikroorganizmalara karşı geçirmez değildir ve lekelerin görünmesine katkıda bulunmaz, sıradan (aşındırıcı olmayan) maddelerle yıkanır. Masa üstlerinin ömrünü uzatmak için aşağıdaki öneriler yardımcı olacaktır:

 • Ürünleri sadece kesme tahtası üzerinde kesin;
 • yüzeyinde düşen ağır nesnelerden korunmak;
 • özel yemekler üzerine sıcak yemekler konulmalıdır;
 • Silinmek için yumuşak bir kaplamaya sahip bir sünger kullanın.
masa

Bakımı en zor olan bir taştır

Aynı tavsiye, doğal taştan yapılmış pencere eşikleri için de geçerlidir, ancak her bir tip için özel olarak farklılıklar vardır:

 • Granit tezgahtan dökülen sıvı silinmemeli, ıslatılmamalı ve mümkün olan en kısa sürede yapılmalıdır - özellikle şaraptan (asit) ve yağ lekelerinden "korkuyor"; emilimini azaltmak için, malzemenin yüzeyi su ve her 2-3 yılda bir itici madde ile yağ ile emprenye edilmelidir (emdirilmiş);
 • mermer ve taştan yapılan Tezgah kesinlikle doğal taş (klor temizleyiciler bu tür kakDomestos, mutlak kontrendike) için güvenli kimyasal tesisler almak gerekir; dökülen meyve suyu, sos, şarap, onlara zarar verir, sadece yeniden parlatma yoluyla düzeltilebilir, bu yüzden hemen elimine edilmelidir.

MDF ve sunta yüzeyleri daha az tuhaftır, ancak örneğin soda gibi aşındırıcı maddelerle ovulmamalıdır. Ama onlar asitten çok korkmazlar, su ile seyreltilmiş sıradan veya elma sirkesinin yardımıyla saflığı koruyabilirsiniz.

mutfak

Kontrplak ve MDF'nin sudan korunması gerekir

Onarım için, küçük çiziklerden kurtulmak, malzemeyi dikkatlice zımparalamak ve zımparalamak mümkündür. Nokta hasarı, talaş veya toz plastik ile karıştırılmış uygun bir yapıştırıcı ile kapatılabilir. Profesyonel ekipman ve deneyime sahip uzmanların yardımıyla daha ciddi kusurlar ortadan kaldırılmalıdır (fotoğrafın portfolyoda incelenmesinden sonra kontrol edilmeye değer).

Masa üstü kendi elleriyle kontrplak ve fayans yapılmış

Su geçirmez kontrplak ve seramik karolar - hemen hemen her zaman mevcut malzemelerden bağımsız üretimine masa üstü bir pencere eşiği ile birleştirme fikrini geliştirmek için oldukça mantıklı. Onarımdan sonra kalan karoları geri dönüştürebilirsiniz ya da daha aşınmaya dayanıklı porselen taş ürünleri seçebilirsiniz. Karo sayısı gelecekteki tezgahın boyutlarına göre belirlenir.

çalışma alanı

Fayansta çalışma alanı

Kontrplak iki tabakaya bağlanacak iki tabakaya ihtiyaç duyacaktır. Açılmadan önce, pencere pervazından kesin boyutların çıkarılması ve masa üstünün toplam derinliğinin 70 cm'yi geçmeyecek şekilde hesaplanması gerekir, aksi takdirde pencere açıklığına ulaşılması zor olacaktır. Ölçümler yapıldıktan sonra, çalışma birkaç aşamaya ayrılır:

 1. Kontrplak parçaların kesilmesi ve hazırlanması: tablanın elemanları işaretlenmiş çizgiler üzerinde bir elektrikli testere ile kesilir ve daha sonra emprenye ve su yalıtım bileşimi ile kaplanır.
 2. Tabanın tesviyesi: Bağlanma sırasında taban yüzeyi düzleştirilmelidir; Mutfak penceresinin yan tarafında, üzerine destek çubukları ve delikler boyunca delikli metal konektörler monte edilmiştir.
 3. Birinci kontrplak levhanın montajı: kontrplak, vidalarla çubuklara ve metal konektörlere güvenli bir şekilde sabitlenir.
 4. İkinci tabaka Montaj: zikzak yapıştırıcı birinci plaka ahşap uygulanır, daha sonra üst üste ve birinci çekme vidaları önerilir kontrplak ikinci tabaka, sıkıca basılı.
 5. İşleme derzleri: masa üstü, pencere ve eğimler arasındaki boşluklar silikon conta veya sıvı su yalıtımı ile kapatılır. Ayrıca, testere yerlerinde de dahil olmak üzere, serbest kenarların işlenmesi gereklidir.
 6. Yüz kenar tezgah Finish, pencere pervazına Kenar kartı hemen üst metal, tercihen meşe kenar, kontrplak tabanı üzerinde 8-10 mm kadar bir yüksekliğe sahip olan oblitsevat olmalıdır - yani yapıştırılmış fayans bunu temizlemek için döner.

Bitmiş taban, bir lateks astar ile muamele edilmek üzere ve seramik eşya - bitmiş sakızların yapıştırılmasında kalır. Daha fazla kaplama standart teknoloji ile yapılır.

kontrplak işaretleme

Kontrplak markalama için şablon

hizalanma

Tabanı hizala

çimento yastığı

Kontrplak tezgahlarda çimento pedleri

karo

Dikişli dikişli fayanslar

Pencerede bir masa ile kulaklıklar - fotoğraf

Özetlemek gerekirse, pencere pervazına yerleştirilmiş mutfak masası sadece şık değil, aynı zamanda pratiktir. Yardımı ile odanın kullanışlı alanı özellikle küçük boyutlarında önemlidir. Ancak kurulumdan önce, eşiğin boyut ve işlevlerindeki değişiklikler nedeniyle ortaya çıkan teknik sorunların çözümlerini önceden düşünmek önemlidir:

 • Pencere bölmelerinde bir ısı perdesi oluşturulmasını sağlayın - bu, tezgahtaki konveksiyon deliklerini keserek yapılır.
 • Ahşap veya metal ayaklar ve güvenilir bir yapıştırıcı eklemi biçiminde geniş bir eşik tezgahı için ek destek noktaları oluşturun.
 • Malzemeye uygun malzemeyi sadece tablo için değil aynı zamanda eğimler için de seçin - bunlar plastik, karo veya neme dayanıklı boya ile boyanabilir.

Bu, sorunların üstesinden gelmenin tek yolu değildir - aşağıdaki fotoğrafın seçiminde diğer olası çözümler gösterilir. Bunlardan en başarılı olanlar profesyonel tasarımcılar ve yükleniciler tarafından geliştirilmekte ve uygulanmaktadır - sürece katılımları tahmin edilebilir bir sonuca ulaşılmasını mümkün kılmaktadır.

yıkama

Keramoplitki'den bir lavaboya sahip bir tablonun bir başka çeşidi

Tezgah, lavabo

Mermer cipslerden yapılmış tam yüzlü tezgah lavabo

set

Kombine kulaklık

mutfak

Özel bir evde büyük mutfak

mutfak tasarımı

Depolama alanını genişlet

küçük mutfak

Yerin altında minimalizm

masa

Pencere pervazının kısmi kullanımı

düzen

U şeklindeki düzen

Yemek alanı organizasyonu çeşitleri:

n34
N33
n32

Çalışma alanının düzenlenmesi:

n35
K36
OLYMPUS DİJİTAL KAMERA

Küçük mutfaklar için çözümler:

N38
jpeg
N40
1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

47 − = 42

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map