Mutfak lavaboları ve paslanmaz çelik lavabolar nasıl seçilir

Mutfak lavaboları ve paslanmaz çelik lavabolar nasıl seçilir

İstatistiğe göre, her hostes mutfakta olduğu zamanın yarısını mutfakta geçiriyor. Bu nedenle bu odanın hem rahat hem de güzel olması çok önemlidir. Ne yazık ki, bulaşık makinesi her mutfakta bulunamıyor, “mutfak saati” nin çoğu bulaşık yıkamak için harcanıyor. Rahat ve güvenilir bir lavaboya sahip olmak çok önemlidir ve ev kadınlarının çoğu paslanmaz çelikten lavaboları seçer.
Birçok kişi titanyumun, askeri ve havacılık teknolojisinde kullanılan bir çeşit süper modern malzeme olduğu zamanları hatırlıyor. Ancak şimdi biliyoruz ki, titanyum, paslanmaz çeliğin korozyon ve mekanik strese karşı yüksek dirençli çeşitlerinden biridir.

Paslanmaz çelikten bir mutfak lavabosu olmadan, çoğu modern bir mutfak düşünmüyor

Birçok kişi için paslanmaz çelikten mutfak lavaboları, iç kısımların ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir.

Paslanmaz çelik evye kalitesinin nasıl belirlenir

Birçok ev kadını cazip bir görünümden dolayı mat bir lavabo seçer

Mat mutfak lavabo daha orijinal parlak görünüyor

Gerçek yıkama, gıda endüstrisinde kullanım için onaylanmış paslanmaz çelikten yapılmalıdır. Malzeme, ağır metallerin zararlı saflıklarını içermemelidir. Çelik 304 ile ilgilidir. Gıda endüstrisinde kullanılan malzeme için tüm gereksinimleri karşılar. Ancak bu çelik, yüksek nikel oranı nedeniyle oldukça pahalıdır.

Ama başka bir çeşit çelik var. Düşük nikel içeriğine sahip bir çeliktir. Ortalama% 30 daha ucuzdur ve ilk bakışta gıda endüstrisinde kullanılan çelik 304’e benzemektedir. Ancak bu, mühendislikte kullanılan çelik 202’dir. Farklı bir kimyasal bileşime ve dolayısıyla diğer mekanik ve korozyon direncine sahiptir.

Dolaptaki bir ve diğer çeliklerin yıkanması aynı görünecektir. Ama birkaç ay kullanımdan sonra, ucuz bir 202 çelik yıkayıcı sizi tatsız bir şekilde şaşırtacak. İlk olarak, tüm yüzeyde lekeler görünecektir. Daha sonra metal orijinal rengini kaybedecek. Biraz sonra, kaynak veya bükülme yerlerinde aşındırıcı boşanmalar görünecektir. Kural olarak, gündelik yaşamda kullanım yılı boyunca bu türden bir lavaboda aşınmalar meydana gelir.

Çoğu zaman seçim parlak bir mutfak lavabosuna dayanır.

Parlak paslanmaz çelik lavabo – en yaygın seçenek

gerçekleşen emtia üzerinde düşük fiyat ve bilinmeyen bir üretici, hem de bireysel bir paketin yokluğunda ve pasaportuma olabilir iyi yıkama bu paslanmaz çelik lavabolar ayırın.

En ünlü Avrupa lavabo üreticileri FRANKE, TEKA, BLANCO şirketleridir. Çok çeşitli yüksek kaliteli yıkayıcılar sunuyorlar, ancak fiyatı da oldukça yüksektir. Paslanmaz çelik mutfak lavaboları da Türk şirketleri tarafından satılmaktadır, örneğin OSCAR, ARTENOVA. Türkiye’de lavabolar genellikle 0,4-0,6mm kalınlığındaki ince çelikten yapılır. Çinli üreticiler HAMA, PUKE ve CS kendilerini iyi kanıtladılar. Kuyuların kalınlığı 0,6 mm’den 1,2 mm’ye, sifondan ve kit içerisinde sabitlenir.

Özet: iyi bir paslanmaz çelik mutfak lavabo 304 çelikten yapılmış olmalı ve en az 0,6 mm kalınlığında, malların ve ambalajın bir pasaportuna sahip olduğunuzdan emin olun.

İyi bir paslanmaz çelik lavabo nasıl seçilir

Satın almadan önce paslanmaz çelik bir lavabo seçerken yanılmaması için bazı basit soruları yanıtlayın:

  • Cilalı veya mat lavabo?

Cilalı lavabo çekici görünüyor, ancak bunu tercih ederseniz, bakımda oldukça kaprisli olduğunu unutmayın. Yüzeyinde en küçük çizikler ve su damlacıklarının izleri görülür. Her kullanımdan sonra cilalı araba yıkamasını silmek tavsiye edilir. Ancak cilalı lavabonun, matla ilgili söylenemeyen kireç tabakasından temizlenmesi kolaydır.

Kraus lavabonun tasarımı, hosteslerin tüm ihtiyaçlarını hesaba katıyor

Mat lavabo Kraus, çok yönlülüğü ile dikkat çekiyor çünkü tasarımı en ince ayrıntısına kadar düşünülüyor

  • Ne tür bir yıkama sizin için daha uygun

Sadece sahibi bir lavabo seçmelidir. Kim, eğer değilse, lavabosunda kaç tane kasenin olması gerektiğini bilmeli, bir köşe, dikdörtgen veya dairesel lavabo gereklidir? Karıştırıcıyı kurmak için en iyi yeri ve ne tür bir tasarım gerektiğini düşünün. Belki ev sahibi bir kanatlı bir lavabo satın almak veya sıvı sabun, bir su filtresi veya bir öğütücü için bir kabın yanında kurmak isteyecek? Gelecekteki yıkamanızın bir diğer önemli parametresi, kasenin derinliğidir. Optimum derinlik 18 cm’den, lavabonun sığ olması halinde, su dışarı akacaktır ve kapasite belirgin şekilde azalacaktır.

Bazı stillerin iç kısımlarında, dolgu lavabo mükemmel uyum sağlar

Paslanmaz çelik lavabo lavabo da avantajları vardır

  • Lavabonu nasıl kuracaksınız

Paslanmaz çelikten iki tip mutfak lavabosu vardır – gömme ve havai. Lavabo zıvanalıysa, mobilya yaparken boyutlarını dikkate alın veya önceden kesilmiş deliğe uyacak şekilde paslanmaz lavabo seçin. Tepegöz lavabolar her mobilyaya uygundur.

Artan nem, üst düzey bir mutfak lavabosu seçmenin sebeplerinden biridir.

Paslanmaz çelik yıkayıcı, çalışma tablası yüzeyinin bir kısmını yüksek neme karşı korur

  • Oto yıkama nereden alınır?

Piyasalarda bir lavabo almayın. Özel hijyen mağazalarında adres. Bu nedenle düşük bir fiyatın sevincinden çok daha güçlü olan düşük kalitedeki hayal kırıklıklarından kurtulabilirsiniz.

Ve son ipucu: bir mıknatıs ile çeliğin kalitesini kontrol edin. Metalin yüzeyi üzerinde kayıyorsa, çelik yüksek kalitededir. Metal keskin bir şekilde bir mıknatıs çekerse, çelik kalitesi daha düşüktür.

decor

Leave a comment