Mutfak için bir kafe tarzında perdeler – hazır mı, yoksa kendini mi diktin?

mutfak iç perdeleri kafe

Perdeler-cafe (perdeler-ülke veya “büyükannenin pencere”) – Bu, Provence, country, cheby chic ve tabii ki, cafe tarzı mutfak tarzı mutfak pencerelerini dekorasyon için geleneksel bir seçenektir. Pencerenin ortasındaki veya hemen altında bulunan korniş üzerinde sabitlenmiş bir veya iki perdeyi temsil ederler.

İç mekanlardaki perdeler-cafe

tarzı kafede mutfak perdeleri dekore etmek isteyenler için, ilham bir seçim fotoğraflar hazırladık, sen elleriyle dikiş perdeler hazır ürünler, ipuçlarını saçak seçme ve üretim için, hem de 2 ana sınıfı satın alabilirsiniz faydalı linkler bir çift.

Bir kafe tarzında perde satın almak veya sipariş vermek nerede?

Her zamanki perde mağazasında doğru boyutta hazır perdelerde bulun ve tasarım oldukça zor, bu yüzden atölyede sipariş vermek, özel ustalardan, yabancı online mağazalara veya katalog sitelerine bakmak daha iyidir.

 • Lightinthebox.com sitesinde bulduğumuz en pahalı ucuz ve çekici perdeler-cafe. Ortalama fiyat 1400 ruble, ancak sunulan ürünlerin çoğu sentetik kumaştan dikilir. Bununla birlikte, mutfakta perdelerin pratikliği sizin önceliğiniz ise, o zaman doğru seçeneği seçebileceksiniz;

Keten perdeler cafe

 • Her şeyden önce, kumaşların güzel bir görünüm ve doğallığı arıyorsanız, daha sonra, “cafe perdeleri” talebi üzerine dünyanın dört bir yanından Etsy.com’un el yapımı ustalarının web sitesinde perdelere bakmak daha iyidir. Burada sadece hazır modelleri bulmakla kalmaz, aynı zamanda bedeninize göre de bireysel bir siparişte bulunabilirsiniz, ancak bu durumda satıcıya İngilizce olarak karşılık vermeye hazır olmalısınız;
 • Perdeler-cafeler el ile dikilebilir ve dikilmelidir, çünkü bunlar komplike perdahlama, dekorasyon, kesme ve muhafaza etme oranlarına ihtiyaç duymazlar, aksine, bu modelin güzelliği sadeliğindedir.
Yazlık mutfak iç perdeler-cafe

Yazlık mutfak iç perdeler-cafe

Fikirlerin fotoğraf galerisi

Sade görünmesine rağmen, perdeler-kafeler tasarımda çok farklı olabilir.

Bunlar ana şey dekor, doğal kumaşlardan yapılmış olmasıdır vb dantel, kurdele, kurdeleler, fiyonklar, düğmeler, nakış, monogramları örme eşyalarla dekore edilebilir kendileri perdeleri eğer -. Pamuk, alaca veya keten.

Cafe perdeleri

Kafe tarzında dekor perdeleri

Blind-cafe fırfırlar ve dantel örgü

Menteşelerdeki perdeler-cafe

Kumaşların tasarımında, köy ve folklor motifleri karşılanmaktadır: Provence tarzı mutfak için İngiliz ülke için – bir kafes, bir la Rus tarzı – çiçekli veya dantelli kumaşlardır.

Kafe tarzında perdeler tasarımı

Ülke tarzı perdeler

Kafes-kafe bir kafeste

Güzel ve düzgün beyaz perdeler.

Beyaz perdeler-cafe

Dekor ve kumaş tasarımlarındaki farklılıklara ek olarak, örneğin klasik perdelerle ülke tarzı perdeler kombinasyonlarını da düşünebilirsiniz. Mutfaktaki bu kombinasyon aşağıdaki fotoğrafta (yaprak) sunulmaktadır.

 • Perdeler-cafe klasik perdelerle birlikte
 • Perdeler-cafe klasik perdelerle birlikte

Ayrıca perdeler-kafeler geleneksel olarak ikinci tür ülke perdeleriyle (lambrequins) birleşir.

Perdeler-cafe lambrequin ile birlikte

Ve burada yumuşak storlu bir kafeterya tarzı perde perdelerinin bir örneği.

Yumuşak stor perdelerle birlikte ülke panjurları

Malzemeye bakınız: Mutfakta perdeler nasıl seçilir: renk, malzeme, görünüm ve tarz.

Perdeler-cafe için kornişler: nasıl güçlendirilir, nasıl yapılır ve nereden alınır

Nasıl güçlendirilir?

Perdeler-kafeler üç şekilde bağlanabilir:

 1. Pencere açıklığının içinde;
 2. Duvara açılan pencerenin üstünde;
Perdeler-cafe sabitleme seçenekleri

Perdeler-cafe sabitleme seçenekleri

 1. Aşağıdaki resimde gösterildiği gibi pencere çerçevesi üzerinde her bölüm için ayrı ayrı. Bu arada, bu yöntem özellikle standart plastik pencereler için uygundur.
 • Perdelerin pencere çerçevesine sabitlenmesi
 • Perdelerin pencere çerçevesine sabitlenmesi
 • Perdelerin pencere çerçevesine sabitlenmesi

Nereden satın alınır?

Pek çoğu bilmez, ancak perdeler için özel minyatür ve teleskopik perde çubukları hemen hemen tüm özel salonlarda bulunabilir veya çevrimiçi mağazadan sipariş edilebilir. Aksi takdirde, doğaçlama araçlardan böyle bir korniş yapabilirsiniz.

Perde-kafe kendi elleriyle korniş yapmak için ne ve nasıl?

 1. Dacha opsiyonu: pencere açıklığına her iki taraftan kancaları yapıştırırız ve aralarında bir çizgi veya ip çekeriz;

Perde-cafe için perde çubuk kendi elleriyle

 1. Kapsamlı seçeneği: daha sonra, duvar veya kapı açıklığının üzerindeki pencere açıklığına bunları tutturmak tercihen dekoratif kanca, satın yayında takın. .; çubuk (tercih edilen) ahşap rayı tedavi hareket ederler gibi, vb bir duş perdesi, bir süpürge çubuk, fazlalık bir uzunluğu, saçak, bir testere ile ayarlamak gerektiğinde kendini gönderebilir ve gruntuem toz bileşimleri boyamak ve uçlarında dekoratif kapak don
 2. Alternatif: Mini-korniş yerine, uygun büyüklükteki bir mutfak için bir demiryolu alabilirsiniz.

Birinci sınıf 1 numara: Bir-iki-üç kişilik perdeler-kafe

bir kafe tarzında Perdeler farklı aksesuar ve farklı şekillerde yardımıyla saçak eklenebilir: Biz perde çubuk için bir cebe sahip perdeleri dikmek için teklif adım usta sınıfı tarafından bu aşamada vb gizli ve dekoratif menteşeler, üzerinde klipleriyle halkalar üzerinde delikli, Perde bant üzerine -. basit veya üstte dekoratif bir fırfırla süslenmiş.

Perdeler-cafe, fırfırsız ve fırfırlı bir cep

Kendi elleriyle dikiş perdeleri-cafe

İhtiyacımız olan şey:

 • Kesilmiş kumaş (pamuk, keten, pamuk, kombine kumaş);
 • Dikiş makinesi ve terzi aksesuarları: cetvel, makas, iğneler, kumaş renginde iplikler;
 • Korniş (perde-kafe için özel teleskopik veya kendi elleriyle yapılmış, örneğin olta ya da herhangi bir reiki / çubuk);
 • Bir demir.

Adım 1. Ölçümler, kesme ve biraz matematik

 • Öncelikle kornişin kurulumunu yapmalısınız, böylece perdelerin uzunluğunu hemen belirleyebilir ve kumaşın tüketimini hesaplayabilirsiniz;
 • Doğal kumaş kullanırsanız, önce yıkamanız ve sonra iyice ütülemek istenir. Bu, yıkandıktan sonra büzülmesini zaten dikkate alan kumaşı kesmek için yapılmalıdır.

Doku tüketimi aşağıdaki formüller ile hesaplanabilir:

 • Kumaşın kesilme genişliği = (1.5 x saçak uzunluğu) yan kesimler için + 6 cm.

Not: Şekil 1.5 orta yoğunluklu kumaş için birleştirme faktörüdür, bir tül için katsayıyı 2 alabilir, daha sonra katlar daha muhteşemdir.

 • Kumaşın uzunluğunu kesin = Perdenin arzu edilen uzunluğu, yani saçaklardan perdelerin alt kenarına kadar olan mesafe + + 3 cm (veya daha fazla) dip kısmına + saçma çevresinin uzunluğu + 2,5 cm’ye kadar özgürlük ve etek.

Notlar: Açma ayarlanmış perdeler kafe, onlar perde pencere çerçevesi içinde yüklenen istiyorsanız, yaklaşık 10 cm eşik seviyesinin altında olacak kadar uzun olursa, onların uzunluk alt öyle olmalıdır. Bölge 1-2 cm pencere pervazına kadar alamadım. Eğer bir fırfır üst bir cebe olmak için, çemberin korniş uzunluğu en az 2-2,5 ile çarpılması gerekmektedir.

Adım 2. Yan bölümlerin işlenmesi

Şimdi dikişe, yani yan dilimlerin işlenmesine devam edin. Bu, daha sonra yeniden, daha sonra elde edilen teyel hem aynı 1.5 cm podvorot yapmak iğne veya proutyuzhivaem kadar pin ve kenara yakın bir çizgi vermek 1.5 cm Dikiş kolaylık proutyuzhivaem ters tarafında kumaşın kenarına katlanmış, çok basit bir şekilde yapılır. Bu şekilde, dokunun iki yan kısmının tedavi edilmesi gerekir.

Dikiş perdeleri-cafe

Adım 3. Alt ve üst işleme

Şimdi tabanı aynı şekilde dikiyoruz, ama burada birden fazla düz çizgi ve dekoratif bir çift yapabilirsin.

Dikiş perdeleri-cafe

Neredeyse bitti! Sadece saçak için bir cep oluşturmak için kalır. Bunu yapmak için: kumaşı yanlış tarafa, daha önce hesapladığınız (serbestlik için 2,5 cm ve işlenmemiş kesimin hem kenarı) hem de katlamayı ütülemek için harcırahın boyutuna çevirin. Daha sonra işlem görmemiş kenarı 1,5 cm çevirin ve vidayı tekrar ütüyle ütüleyin, ardından dolguyu pimlerle sabitleyin veya bir çizme yapın ve bir çizgi verin.

Bir fırfır ile bir cep nasıl yapılır?

Bir kafe bir perdeli bir cep ile perde

Eğer perdeler-cafe’yi üstte dekoratif bir parmaklık ile dikmeyi planlamışsanız ve önceden geniş bir cebi hazırladıysanız, o zaman saçakların üst kenarı boyunca ek bir çizgi bırakmanız gerekir.

Hepsi bu kadar, şimdi kornişi perdelerin cebine sokup düz bir montaj oluşturabilirsin.

Master sınıfı 5 2. Perde-cafe 5 dakika içinde

Eğer perdeleri-cafe kendiniz dikmek için arzu / yetenek yoksa, ama bir çift güzel temiz pamuk havlu, o zaman biz onları perde yapmak öneririz!

Bunu yapmak için sadece perdeler için kelepçeler hazırlamanız, perdelere yapıştırmanız, aynı aralığı sürdürmesi ve kornişin üzerine asmanız gerekir.

Gerekirse, fabrika dikişlerini kapatarak, kumaşı ütüleyerek ve kırparak ve kenarları yukarıda açıklanan şekilde kırparak kısaltabilirsiniz.

Perdeler-cafe el havluları ile

İkinci yol, dikişsiz uzunluğu kısaltmaktır: sadece bir kenarı ön tarafa (kumaş üzerindeki desen izin veriyorsa) veya yanlış tarafa tutturun ve aşağıdaki fotoğrafta gösterildiği gibi kıvrımları olan kat yerleri sabitleyin.

Perdeler-havlular cafe

decor

Leave a comment