Mutfak için asma tavanlar nasıl seçilir: menteşeli yapılar türleri

Mutfak için asma tavanlar nasıl seçilir: menteşeli yapılar türleri

Mutfak sadece yemek pişirip yemek yiyebileceğiniz bir yer olmaktan çıktı. Giderek, mutfağın iç kısmı, oda rahat ve rahat olacak şekilde donatılmıştır. Bugün, kaliteli onarım, özel tasarım, modern cihazlar hiç kimse şaşırmıyor. Tavan, herhangi bir odanın en görünür kısmıdır. Mutfak için ideal bir çözüm asma tavan olarak kullanılabilir. Tavanların mutfakta asılı olması tavandaki tüm eşitsizliği gizlemeye, iletişimi gizlemeye ve odadaki gürültüyü azaltmaya yardımcı olacaktır. Bu tavanlar, tasarım fikirleri için tam bir özgürlük sağlar, her türlü yerleşik ışığı monte etmenize, mozaik desen oluşturmanıza, çok seviyeli bir tavan oluşturmanıza izin verir.

Kaset perdesi tavanı sıradışı görünüyor ve konukların dikkatini çekiyor

Sıra dışı bir mutfak bir kaset asma tavan verebilir

Mutfakta asma tavanın avantajları

Pek çok kişi, asma tavanı tamamen boşa atmayı reddediyor ve bu da odanın çok düşük olduğu gerçeğini açıklıyor. Aslında, parlak tavanlar kübik kapasiteyi görsel olarak artırır, alanı genişletir, mutfağa birkaç santimetre boyunda “ekler”. Yüzeyleri nedeniyle, görsel bir yanılsama yaratırlar, parlak tavanların yansıtıcı özellikleri çok yüksek olduğundan, küçük ve karanlık mutfaklara kurulabilirler.

Böyle sıradışı bir tavan hemen dikkat çekiyor - parlak çizgilerle parlak, parlak,

Alçı kartondan farklı seviyeli tavanın orijinal hatları, iç dekorasyonun ana detayı olacak

Asma tavanlar küçük ama çok yüksek odalarda iyi görünmektedir. Asma tavanlar, dengesizliği ortadan kaldırmak için birkaç santimetre yüksekliğe “yardımcı oluyor”. Ayrıca, elle veya doymuş bir renkle boyanırsa tavan çok daha düşük görünür.

Çoğu zaman tavanın “kaldırılması” gerekir. Asma tavanlar bu sorunu çok basit bir şekilde çözmektedir. Tek katlı, açık pastel veya beyaz renkte bir araya getirildiğinde ve orta kısmı esnek baskılı bir bezle oluşturulduğunda, çok katmanlı tavanlara bakmak ilginçtir. Bu seçenek ekonomiktir: çerçeve alçı levhadan ve ortadan oluşur – sadece birkaç metreye ihtiyacı olan dikişsiz bir kumaştan. Asma tavanlar temizdir, yüzey düzensizliklerini gizler, kullanımda dayanıklıdır ve bakımı kolaydır.

Bir mutfak için asma tavan nasıl seçilir

Asma tavan seçerken, iki basit kural izlemeniz gerekir. İlk olarak, tavan malzemesinin görünüm ve hijyenik parametrelerini ve ikincisi, bunun bakımı için karmaşıklığı dikkat edin. Mutfak için yıkanabilir yüzeyli tavanları seçmeniz gerekiyor. Bunlar PVC film ve kesintisiz tavanlardan yapılmış asma tavanları içerir. Malzemenin pürüzsüz yüzeyi yağ ve kurum ile tıkanmaz, çünkü bu tür tavanlar sıradan toz biriktirmez. Bunun nedeni malzemenin yapısı ve dokusudur. Hijyeniktir, kondens biriktirmez, temizlemesi kolay, doğal hava değişimine engel olmaz.

Yerleşik aydınlatma sistemlerinin pratikliği kanıtlanmıştır ve zaman test edilmiştir.

Yerleşik aydınlatma sistemi ile tavan, pratikliği nedeniyle popüler olan en yaygın aydınlatma yöntemlerinden biridir.

Mutfakta ek havalandırma çok önemlidir. Bu sistemi gömme olasılığı, asma tavanları mutfağı dekore etmek için ideal bir seçenek haline getirir. Tasarım fikri, havalandırma ızgaralarını, iç mekânı bile dekore edecek şekilde düzenlemenizi sağlar. Aydınlatma cihazlarına özellikle dikkat edilmelidir. Mutfak duvarına takılan lambalar, çok yumuşak bir ışık verir ve bu da mutfakta çalışmayı özellikle keyifli hale getirir. Standart fonksiyonlara ek olarak, belirli bir sırayla yerleştirilmiş yerleşik lambalar, iç mekanı bir özgünlüğe ve özel bir tarza sahiptir.

Ahşap asma tavanları seçerken, ahşapların her gün buhar, nem ve kurumlara maruz kalacağı not edilmelidir. Onlar elit sınıfına aittir, bireysellik ve saygın bir görünüşü birleştirirler. Uygun özenle, ahşap tavanlar dayanıklıdır, ancak birçok tasarımcı ahşap tercih etse de, mutfağın farklı bir malzeme seçmesi önerilir.

Torna tavanının montajı ve çalışması mümkündür ve karmaşıklığı temsil etmemektedir

Reechny tavan basit, hayır fırfırlar görünüyor, ama çok pratik ve kullanımı kolay

Mutfaktaki asma tavanları düzenlemek için bütçe seçeneği plastik. Kurulumu ve kullanımı kolaydır, temizlemesi kolaydır, dayanıklıdır. Plastik tavanlar neme dayanıklıdır. Sel durumunda, tavanda boşanma yoktur, su yaprakların birleştiği yerde yarıklardan yavaşça süzülür. Plastik tavanın temizlenmesi çok kolaydır. Beyaz tavanlar için yılda 1-2 kez ıslak temizlik gereklidir. Bej tonlarında bir tavan seçerseniz, üzerindeki kir hemen hemen görünmez olacaktır. Bu durumda tavan, her 1-2 yılda bir sabunlu su veya özel bir çözelti ile bir bezle silinebilir. Plastik, tavandaki tüm kusurları mükemmel bir şekilde gizler. 10 santimetrelik bir eğime sahip bile, plastik tavan bu kusuru mükemmel şekilde maskeler. Bu malzemenin tek dezavantajı yangın tehlikesidir. Ateşlendiğinde, duman yayar, güçlü bir şekilde dumanlanır, siyaha döner. Birçok insan bu kaliteye dikkat etmez, çünkü belirleyici olan ana faktör fiyattır.

Mutfaktaki alçı asma tavanlar, farklı mimari stillerdeki tavan yüzeyini dekore etmeyi sağlar. Alçının avantajı, mutfakta çok önemli olan yanmaz bir malzemedir. Alçı tavan boyası kolaydır, yabancı gürültüye karşı iyi ses yalıtımı vardır. Çeşitli iletişim, havalandırma, aydınlatma cihazlarını gizlemek kolaydır. Alçı montajında ​​basittir, farklı geçişlere sahip çok seviyeli bir tavanın yapılmasına izin veren gerekli deformasyona izin verir. Nispeten mütevazi bir fiyat, bu malzemeyi inşaat sektörünün en popülerlerinden biri haline getirmektedir.

Tuval malzemesini seçerken, üreticiye dikkat etmeniz gerekir. Testler, Çin asma tavanlarının 500 yıkama döngüsüne dayanabileceğini, Avrupalı ​​üreticilerin tuvallerinin ise 1000 çevrime kadar dayanabileceğini gösteriyor. Standart dışı tavanların maliyetine% 20 oranında tasarruf etmek, ömrünün yarısını kaybedebilir.

Asma mutfak tavan tasarımının fotoğraf örnekleri

Asma tavanlarla ilgileniyorsanız, çeşitli model ve tasarım çözümleri ile tanışabilirsiniz. Mutfaktaki asma tavanlara bakın, fotoğraflar tesisinize uygun tavan türüne karar vermenize yardımcı olacaktır. Tavan örnekleri ile tanıştıktan sonra, belirli bir model, kumaş türü seçebilir ve onarım fikrini iç mekanınıza çevirebilirsiniz.

Genellikle güzel bir asma tavanın ana işlevi odanın imarıdır.

Asma tavanlar mekânı zonalayabilir ve genellikle dekoratif işlevden ziyade bu özellik tanımlayıcıdır.

Mutfakta hoş bir his yaratmak için, tavana sıra dışı bir parlak desen yerleştirebilirsiniz.

Asılı asma tavana yerleştirilen orijinal çizim, odayı tamamen değiştirebiliyor ve her gün harika bir ruh hali yaratıyor.

Mutfakta doğal konularda çizimleri kullanarak huzur ve mutluluk hissi yaratılabilir.

Tavandaki sessiz ve göze çarpmayan bir görüntü sadece odayı dekore etmeyecek, aynı zamanda mutfakta huzur ve sükunet hissi yaratacaktır.

Asma ve gergin tavanların birleştirilmesiyle tavanın etkili bir görüntüsü elde edilir.

Mutfaktaki asma tavanlar, eşsiz bir kompozisyona dönüşerek, gergin tavanlarla başarılı bir şekilde birleştirilmiştir.

Üzerinde spot ışıkları monte ederseniz basit ve iddiasız bir raf tavan daha zarif görünecek

Spot lambalar, zarafetin ve dekorasyonun basit bir çıtalı tavanını katacak

Herhangi bir karmaşık tavan çözümü gergin tavanlar ve alçıpan ile gerçekte gerçekleştirilebilir.

Gerilmeli tavan ve alçıpanın plastisitesi ve uyumu sayesinde tavan yapıları en cesur şekiller ve çizgilerle donatılabilir.

decor

Leave a comment