Yalnız ekmek değil: bir mini fırının olanakları ile ev yapımı ekmek yapımcısı nasıl seçilir

Yalnız ekmek değil: bir mini fırının olanakları ile ev yapımı ekmek yapımcısı nasıl seçilir

Yalnız ekmek değil: bir mini fırının olanakları ile ev yapımı ekmek yapımcısı nasıl seçilir

Ev aletleri üreticileri, tüketicinin taze pişmiş merdaneleri ve kekleri yemesini arzu ettiklerini uzun zaman önce kavramış, böylece çok çeşitli fonksiyonları olan fırın ürünlerini pişirmek için birçok fırın modeli geliştirmişlerdir. Lezzetli ev yapımı ekmek hazırlayabileceğiniz ekmek yapımcısı nasıl seçilir?

Taze ve lezzetli ekmek kaliteli ekmek yapımcısı tarafından sunulacak

Doğru seçilmiş ekmek üreticisi, sahiplerini lezzetli ve taze ekmekle memnun edecektir.

Satın alınan mağaza ekmeği, ev yapımı ekmeklerden genellikle daha az lezzetlidir. Bazı vicdansız üreticiler düşük kaliteli undan ya da genel olarak yurt dışından ithal edilen şüpheli menşeli hazır karışımlardan ekmek yaparlar. Tadı iyileştirmek için vücuda zararlı olan ucuz sentetik katkılar eklenir. Bu arada, bu tür "geliştiriciler" de süpermarketler halinde satılan bazı sözde "elit" ekmeklerde bulunur. Kendinizi taze lezzetli ekmekten veya sadece yiyeceklerini izleyenlere şımartmak isteyen nasıl olunur? Çıkış yolu ekmeği kendin pişirmek. Bunun en iyi yardımcısı eklektik bir ekmek üreticisi olacak.

Ekmek yapımcısı nasıl seçilir: önemli kriterler

Form ile yapılan deneyler kaliteden ödün vermeden gerçekleştirilebilir.

Farklı formlara sahip Baker, kompozisyonun görünümünü ve tadını değiştirmeden ekmeğin görünümünü değiştirmeye izin verecek

boyutlar

Dikkat etmeniz gereken ilk şey hacimdir. Küçük bir aile için 450, 680 gram ağırlığında bir ekmek yeterlidir. 4 kişilik bir aile için, 900 gram veya daha fazla ağırlığa sahip ekmek pişirebileceğiniz bir ekmek makinesi uygundur. Tabi ki, bir kişi kesin bir şekilde tavsiyede bulunamaz, çünkü ihtiyaçlarınıza göre kesinlikle tek tek seçilmiştir. Ancak büyük bir aileniz varsa, bir kerede 1500 gramlık bir somun pişirmenize izin veren modellere dikkat etmelisiniz.

Ekmek yapımına izin veren ekmek ağırlığı, doğrudan büyüklüğüne bağlıdır. Küçük bir mutfak ve küçük bir aileniz varsa, zaman başına 1000 gramdan fazla ekmek yapan bir ekmek yapımcısı almanız tavsiye edilmez. Unlu mamullerin ağırlığı, ev aletlerinin gücüne ve pişirme süresine bağlıdır.

Güç tüketimi

Ekmek yapımcısı seçerken dikkat edilmesi gereken ikinci nokta, kapasitedir. Teknik parametreler hacimden sonraki en önemli noktadır. En popüler modellerin gücü 450-860 watt. Ünitenin gücü, pişirme süresini ve tüketilen elektrik enerjisinin miktarını etkiler. En son modellerde 1650 watt güç var. Fakat güç göstergesinden sonra çalışmazsanız, 550 watt gücünde yeterli sobaya sahip olacaksınız. Böyle bir ekmek üreticisi tarafından elektrik tüketimi, altı saatlik bir ekmek hazırlama döngüsü için 3 kW'dır. Bundan sonuç çıkıyor: Saatte 0.55 kW * 6 s = 3 kW. Daha güçlü bir sobanın 3 kW'dan daha fazla "sıkılacağını" hesaplamak kolaydır. Ekmekleri daha hızlı pişirecek, hamurları daha iyi karıştıracak, ancak maalesef daha fazla elektrik tüketecek.

Programlar kümesi

Ekmek fırınında ekmek, çörek, çörek pişirilebilme yeteneği, ev yapımı hamur işlerinin tadını çıkarmak isteyen ev kadınlarını cezbeder.

Ev pişirme çeşitliliği - ekmek yapımcısı lehine başka bir argüman

Ekmek yapımcısını hangisinin seçeceğine karar vermeniz gereken üçüncü (en karmaşık) parametre fonksiyonlardır. Üreticiler, elektrikli ekmek üreticileri yapma teknolojisini sürekli olarak geliştiriyor ve bu da çok kullanışlı olabilecek yeni seçenekler yaratıyor.

Örneğin, fırında pişirilen ürünün ağırlığını ayarlama işlevi, fırınlanmış somun boyutunu değiştirmenize izin verir. Ağırlık ayarı ekmek pişirme zamanına bağlı olacaktır. 1000 gram hacmine sahip bir soba seçin ve sadece 450 gram gerekiyorsa, bileşenlerin çok sayıda indirip pişirme kiloluk somun gereken süre beklemek hepsi aynı olacak. Uygun bir işlev, ağırlığı ayarlamanıza olanak tanır, bu nedenle, pişirme süresini kısaltır.

Gurmeler, modern ekmek üreticileri ile donatılmış ek programlarla ilgilenecek. En popülerlerden biri, karanlık ekmek pişirme programıdır - Borodinsky. Fırın, hamurun kıvamını "anlar" ve pişirme süresini, işlem süresini vb. Seçer. Çocuklar ve tatlı hamur işleri sevenler, kek pişirme programlarını takdir edeceklerdir. Ancak dikkatli olun, çünkü bazı elektrikli fırıncılar sadece hamurun hamurunu hazırlar, ancak pişmezler. Aynı zamanda, işaretli kelime "cupcakes", işlevler listesinde pakette gösterilebilir. Bu nedenle, her zaman aygıtla ilgili talimatları dikkatlice inceleyin, satıcıya danışın.

Ekmek yapımcısı başka neler biliyor: ek fonksiyonlar

Orijinal ekmek tarifleri bir ev fırınında hazırlanabilir

Ve evde orijinal tariflere göre ekmek pişirebilirsiniz

Bir ekmek üreticisi seçerken çavdar, mısır ve kaba un gibi birkaç un rejimi olan bir model seçebilirsiniz. Bu undan ekmek daha uzun bir pişirme gerektirir, çünkü hamur daha uzun sürer.

1

Çok uygun bir ek program, ev yapımı reçel ve reçel pişirme modudur. Bir tepsiye yeterli miktarda meyveler yüklendiğinde, bir defada yenebilen veya korunabilen 0,5 ila 2 litrelik devriye ev reçelini almak mümkündür. Ekmek yapımcısı sadece bir fırın olarak değil, aynı zamanda daha fazla model yoğurt, tereyağlı kek, haşhaş, kuru üzüm ve çikolatalı tatlılar pişirmek için programlarla donatıldıkça mutfakta da gerçek bir yardımcı olabilir. Ekmek yapımcılarının kaplarına, fırına çeşitli katkı maddeleri eklemenize izin veren özel bir otomatik numune alıcısı yerleştirilir - bu da sizin katılımınız olmadan fındık veya kuru üzümün gerekli kısmını doldurmanıza izin veren bir dağıtıcıdır.

Pişmiş ekmeğin sıcaklığının korunması fonksiyonu bir termos gibidir. Bu program sayesinde, 2 saat sonra bile ekmek ılık ve hoş bir kokusuyla sıcak kalacaktır.

Ayrı bir dikkat, bir zamanlayıcıyı hak ediyor. Modern ekmek üreticileri, bu işi büyük ölçüde kolaylaştıran bu cihazla donatılmıştır. Zamanlayıcıyı doğru zamanda ayarlayarak, her zaman pişmiş ekmek alırsınız. Kaliteli fırıncılık zamanlayıcıları o kadar net çalışır ki, cihazı programlayabilmek için işe geldiğinizde taze pişmiş ekmek sizi bekler. Birçok insan bu işlevi akşamdan itibaren kullanır, sabah için kendilerini kokulu bir ekmek veya bir rulo hazırlar. Ve hoş bir pişirme kokusundan uyanmaktan daha iyi ne olabilir?

Ev fırınından ekmek sadece ağzınızda eriyen

Fırında ekmek çok lezzetli, yumuşak ve lezzetli görünüyor

Elektrik şebekenizde sıklıkla bir voltaj yükselmesi varsa, bu tür istenmeyen sıçramalardan korunmanın yapıldığı daha pahalı bir fırın modeli seçin. Koruma neredeyse tüm modellerde olmakla birlikte, bellek teknolojisinin bütçe varyasyonu yaklaşık 5-10 dakika için yeterli olurken, daha pahalı cihazlar 40 dakika içinde bir bellek ile donatılmıştır.

Elektrikli bankların boyutları ve şekilleri hakkında konuşursak, o zaman sadece mutfak alanının ergonomisi ile yönlendirilmemiz gerekir. Ürünün şekli dışındaki başka hiçbir faktör bu parametreleri etkilemez. Fırınlar hem yatay hem de dikey versiyonlarda sunulmaktadır. Bazı fırıncıların çıkarılabilir bir kapağı vardır ve içinde farklı şekillere sahip bir yemek vardır. Kalıpları (kova-tuğla, kare kova vb.) Değiştirerek, farklı ekmek ekmeği hazırlayabilirsiniz. Ancak, yukarıda belirtildiği gibi, bu çok önemli değil. Ev aletleri almak için fazladan para harcamak istemiyorsanız, bu tür ek fırsatları reddedebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken tek şey kalıbın kalitesidir. Dökme ve kalın duvarlı olması ve ince olmaması istenir.

Hangi ekmek yapımcısı en iyi seçimdir: popüler markaların gözden geçirilmesi

Kolay kullanım - ekmek yapımcısı modelinin popülerlik koşullarından biri

Liberton fırıncı, çekici tasarımın ve kullanım kolaylığının başarılı bir kombinasyonudur.

Fonksiyon setini belirledikten sonra fırın seçimine devam edebilirsiniz. En popüler markalar LG, Moulinex, Kenwood, Panasonic, Tefal. Tüm bu üreticiler mallar için bir garanti veriyorlar - 12 ay.

Premium bir sınıf hazırlamak istiyorsanız, ekşi krema, bal kabağı, bal-hardal ekmeği ve kek pişirmenize izin verecek birçok programa sahip olan LG HB 155 CJ fırınını seçebilirsiniz. LG HB-3001BYT ayrıca müşterisini de kazandı. 10 otomatik program, sıkışma pişirme modu, hızlı pişirme modu vardır. Dikey şekil, mutfak alanına kompakt bir şekilde yerleştirilmesini sağlar. LG tarafından sunulan ucuz model, HB-1051CJ'dir. Sobanın gücü 550 W, pişmiş ürünün maksimum ağırlığı 700 gramdır, bu nedenle bu fırın küçük bir aile için uygundur. Bu cihazda kekler, reçeller, Fransız bagetleri hazırlayabilirsiniz.

Tefal fırın en zorlu fırıncıyı bile tatmin edecek

Tefal şirketi, pratik olarak eksikliklerden yoksun ekmek üreticileriyle gurur duymanın her sebebi var.

Moulinex'ten bütçe seçeneği OW1101 ve OW1000 Ev ekmeğidir. Her iki modelde 14 saate kadar bir zamanlayıcı bulunur, 12 pişirme programı vardır. Fırın OW310E30 Uno Metall daha yüksek bir sınıftır. Cihazın gücü 650 W, maksimum pişirme ağırlığı 1000 gram, program sayısı 15'tir. Bu model ve bütçe seçenekleri arasındaki temel fark, ek fonksiyonların varlığı değil, kasa malzemesidir. İlk iki versiyonda ekmek yapımcısı plastikten yapılmıştır ve Uno Metall paslanmaz çelikten yapılmıştır.

Breadmaker Kenwood BM900, 1500 gram ağırlığındaki ürünleri pişirmenize izin verir, 11 programa sahiptir, pişirme reçelinin işlevi, yoğurma hamuru, Fransız bagetini pişirme, kepekli undan ekmek, glütensiz pişirme. Kasa paslanmaz çelikten yapılmıştır. Fırının ağırlığı yaklaşık 8 kg'dır, bu nedenle taşınması rahatsızlık vericidir. Bu tür bir fırını geniş bir mutfağa yerleştirmek en iyisidir, tk. Bu modelin büyük boyutları var. 11 program sizin için biraz görünüyorsa, o zaman Kenwood fırın BM450'yi seçebilirsiniz. Pişirme ağırlığı, VM90 - 1000 gramdan daha azdır. Ancak bu boyutlar büyük bir aile için yeterli olmalıdır.

Panasonic fırıncılık - yüksek teknolojilerin başarılı bir kombinasyonu ve mükemmel pişmiş ekmek kalitesi

Panasonic ekmek üreticisi en popüler modellerin değerli bir rakibi

Panasonic'ten bir ekmek üreticisi seçerek düşük güçte bir model seçebilir, ancak büyük bir kapasiteye sahip olabilirsiniz. Örneğin Panasonic SD-2501WTS fırınları. Bu lezzetli börek pişirmek için izin veren güvenilir bir ev aleti. 0,6 g, 0,8 g, 1 kg, 1,25 kg ağırlığındaki ürünler için tasarlanmış bir formda büyük somun ekmekler pişirilebilir. Ekmek pişirmek için elmas-florür kaplamalı form ekmek yapımcısını hasara karşı korur. 12 program hızlı yemek pişirmek, ekmek, tatlı ekmek, narin bir Fransız somunu için çok seçenek sunmaktadır. Programların her biri, çok sayıda farklı tarifler için de uygun olan, hamur / ekmek hazırlama yöntemini uygular. Bu fırının yardımıyla birkaç saat içinde hazır olacak geleneksel Rus reçelini hazırlayabilirsiniz. İçinde vareniki, turtalar ya da ev yapımı köfteler, fırında pişirebileceğiniz turtalar için hamur yoğurun. Fırında ekmek bir saat sıcak tutulur ve kabuğun kavurma derecesi sizin tarafınızdan seçilebilir: kavrulmuş karanlıktan açık altına.

Ekmek Panasonic SD-ZB2502, SD-2501WTS'ye benzer. Ayrıca 12 pişirme programı, 13 saat ve aynı boyutta bir zamanlayıcı vardır. Fırının yapıldığı malzemedeki fark. Model ZB2502 daha güvenilir olarak kabul edilir çünkü paslanmaz çelikten imal edilmiştir.

LG, Moulinex, Kenwood, Panasonic veya teknik daha az tanınmış markalar, örneğin, Liberton, Marta, Delonghi, Ariete Dex, ve diğerleri, size her zaman lezzetli hamur işleri diliyorum: Hangi ekmek makinesi seçin.!

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

− 6 = 2

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map