Moderná kuchyňa – obývacia izba – moderné dizajnové nápady pre rok 2017 pre kombinovaný interiér

Moderná kuchyňa – obývacia izba – moderné dizajnové nápady pre rok 2017 pre kombinovaný interiér

V podmienkach celkovej urbanizácie a nárastu nákladov na životný priestor sa problém jeho nedostatku stal ešte výraznejším a tým sa zvýšila potreba človeka vo voľnom priestore. V snahe, aby ju ubezpečili, doky moderného interiérového dizajnu ponúkame niekoľko nápadov, ktoré umožňujú majitelia vidieckych domov a mestských bytov sa cítiť v pohode: jedným z nich je v kuchyni s obývacou, súdiac podľa fotografií v interiéri lesku, v roku 2017 je stále relevantné.

Relevantnosť asociácie – technické a právne aspekty

Inšpirovaná nápadom vyrobiť svoj vlastný byt priestrannejšie, hostitelia vykresľovanie rozobratie bariéry medzi kuchyňou a obývačkou, trochu premýšľal, čo by mohlo byť dôsledky pre všetkých nájomníkov domu, a to, či konečný výsledok v domácnosti spokojný. Pokračovať v kombinácii dvoch izieb bez toho, aby ste študovali nuansy tohto procesu, je veľmi neuvážene. Dôležité je tiež vopred zistiť, či bude možné legalizovať prestavbu.

Kombinované kuchynské obývacie izby:

QQ1
QQ2
qq3

Klady a zápory rozloženia štúdia

Od zjednotenia kuchyne a obývacej miestnosti výhra iba – to sa stáva ľahšie a ľahšie vnímať, jeho plocha sa zvyšuje na 20-30 metrov štvorcových. m. A ak veríte krásnu fotografiu, dizajn kuchyne v kombinácii s obývacou izbou vyzerá oveľa výhodnejšie. Existuje však len málo estetických dôvodov na rozhodovanie, na stavebných fórach sa takáto reorganizácia diskutuje zo všetkých strán.

kuchyne

Nedostatok stien je veľkým plusom

Pozitívne strany kombinovanej kuchyne a obývacej izby:

 • rozšírenie užitočnej plochy v dôsledku demolácie priečok a nedostatku vnútorných dverí, čo je obzvlášť dôležité pre malé byty;
 • usporiadanie rôznych rodinných podujatí s rovnakým komfortom pre hostí, ktorí pripravujú lístky a čakajú na hostí;
 • zvýšiť osobnú efektivitu niekoľkými vecami súčasne, napríklad príprava večere a sledovanie detí;
 • zvýšiť čas strávený celou rodinou, najmä pre ženy, často nútené variť oddelene od svojich príbuzných;
 • viac možností dekorácie a zónovania interiéru – v miestnosti s rozlohou 20-30 metrov štvorcových. m. Medzi kuchyňou a obývacou izbou môžete voľne umiestniť počítadlo barov, mini pódium alebo akvárium;
 • úspory na kúpe dvoch televízorov samostatne v kuchyni a obývacej izbe – premyslené plánovanie uľahčuje spoločné prehliadanie filmov alebo televíznych relácií na veľkej obrazovke.
kuchyne

V kuchyni by mala byť vždy objednávka

Odporcovia objektu únie, že na krásnych fotografiách jeho nevýhody nie sú viditeľné:

 • likvidácia jednej obývacej izby, ktorá je v niektorých prípadoch (veľká rodina, jednopokojový byt, rôzne životné záujmy) neprijateľná;
 • distribúcia a akumulácia vôní z varenia nielen v kuchyni, ale aj v obývacej izbe;
 • potreba inštalovať silné a spravidla hlučné rozťahovanie;
 • potrebu neustáleho udržiavania ideálnej čistoty a poriadku.

Teraz, aby sme pochopili, ako pohodlná je kompletná reštrukturalizácia, je potrebné vyskúšať svoje klady a zápory na životné podmienky, na ktoré je zvyknutý
family.

Technická možnosť kombinovania kuchyne s obývacou izbou

Okrem individuálnych a rodinných potrieb je tiež potrebné vziať do úvahy dizajnové prvky domu. Stáva sa, že plán reorganizácie, ktorý sa pozrel od priateľov, je úplne nevhodný pre vlastný byt, pretože domy patria do rôznych sérií. Preto vo väčšine panelových štruktúr sú nosiče nielen vonkajšie, ale aj súčasťou vnútorných stien, a preto je zakázané úplne alebo čiastočne rozoberať.

kuchyne

Demolácia steny v niektorých panelových domoch nie je možná

Na určenie typu steny, ktorá sa má zlikvidovať, je možné použiť predpisy, ktoré určujú jej hrúbku v závislosti od materiálu a schopnosti odolávať konštrukčnému zaťaženiu:

 • pre murované nízkopodlažné budovy sú charakterizované vnútornými nosnými konštrukciami s hrúbkou 380 mm a nie ložiskami – 120 mm, v nich môžu byť prítomné aj vnútorné priečky pórobetónu 80 mm;
 • v panelových domov priečny rozmer stien 140, 180 alebo 200 mm (bez dokončovacie vrstvy 50 mm), a ich prevládajúce – ložiská, avšak v štruktúre ako svetle prepážky môžu byť menšie ako 120 mm.

Štrukturálne charakteristiky moderných monolitických štruktúr sú veľmi rôznorodé, takže hrúbka nosných stien sa mení v širokom rozmedzí. A naložené v nich môžu byť nielen steny, ale aj stĺpy skryté v uzavretých prvkoch, vizuálne alebo meraním nie je možné ich rozlíšiť.

stavebný plán

Príklad stavebného plánu

Samostatnými meraniami je potrebné vziať do úvahy, že povrch pred operáciou by mal byť pripravený, a dokonca aj v tomto prípade laik môže ľahko urobiť chybu tým, že prijme opornú stenu pre nosič. Preto najspoľahlivejším spôsobom, ako zistiť, či je demolácia prípustná, je zoznámiť sa s plánom domu, zvyčajne je uložený v miestnej správe hlavného staviteľstva.

Kombinácia kuchyne s obývacou izbou vo vidieckom dome

Zdá sa, že kombinovaný priestor v súkromnom súkromnom rezidenci je neadekvátny. Ale v skutočnosti, spojiť kuchyňu s obývacou izbou, dokonca aj na pôsobivom obytnom priestore môže viesť k niekoľkým dobrým dôvodom:

 • nedostatok metrov štvorcových – v podmienkach drahých nosičov energie nie je výhodné držať veľké domy, preto čoraz častejšie vývojári uprednostňujú kompaktné plánovanie v etape výstavby alebo “kompaktné” bývanie do prevádzky;
 • geometrické a funkčné charakteristiky izieb – v 2 a 3-poschodových chatách je prvá úroveň zvyčajne pridelená zóny ekonomického hosťa a jedna veľká izba je oveľa výhodnejšie ako tri samostatné izby;
 • túžba hrať v interiéri obľúbený štýl, nazrel na fotografiu – v súkromnom dome dizajne kuchyňa, obývacia izba s jedálňou v podkroví, barokový alebo Art Deco môže byť dobrým riešením, na rozdiel od štandardných bytov, v ktorých sú tieto smery nie sú úplne vhodné.

Kuchyne a obývacie izby v súkromnom dome:

qq8
qq9
qq10

Vo väčšine prípadov je forma kuchynského štúdia v súkromnom dome blízka pravému, dokonca aj pre začiatočníkov v oblasti dizajnu nebude komplikované usporiadať priestor kompetentne. Stačí stať sa jednoduchými zásadami:

 • bez ohľadu na typ rozloženia kuchynskej súpravy, nechajte okolo seba dostatok miesta;
 • Použiť jednu farbu a riešenia v štýle pre celý štúdiu, ale vyhradzuje priestor pre vytváranie akcentov – netradičný nábytok, výklenok alebo arch vzorov, a dokonca aj sochy jednoduchšie a logickejšie zapadajú do interiéru domu je súkromné;
 • aby sa zabránilo zrakovej prázdnoty, využite zónovanie pomocou osvetľovacích zariadení, dekorácie, rôznych konštrukčných prvkov.

Výhody a nevýhody zmazanie hranice pre súkromných domoch a bytových výškových budov všeobecne: majitelia budú pravdepodobne zachytiť efektné otvoreného priestoru kuchyne a možnosť zhromažďovať okolo obrovského stola v obývacej izbe v kombinácii. Ale na oplátku sa budú musieť vyrovnať s všadeprítomnými arómami jedla, nekonečným čistením otvorených plôch, zvýšeným hlukom zo zahrnutých domácich spotrebičov.

Čo je zákonom zakázané – pravidlá a predpisy

Túžba po väčšej funkčnosti a pohodlia domova je chvályhodná, ale obsahuje odvážne myšlienky, musí byť zodpovedná za bezpečnosť prestavby pre život a zdravie všetkých nájomcov doma. Táto priorita je základom zákonov a nariadení upravujúcich spôsob reorganizácie obytných priestorov. Buďte preto pripravení na to, že niektoré praktické riešenia v praxi nebudú realizovateľné.

kuchyne

Kombinácia kuchyne s balkónom je ťažké zmieriť

Najmä v bytoch nie je povolené:

 • najmenšie porušenie pevnosti a stability nosných konštrukcií;
 • demontáž alebo zmenšenie potrubia ventilačného hriadeľa;
 • presun kuchyne do susednej kúpeľne zhora alebo umiestnenie kuchyne nad obytné priestory apartmánu zo spodu;
 • usporiadanie vstupu do kúpeľne z kuchyne alebo obývacej izby;
 • zmena rozmerov splyňovanej kuchyne a jej úplné prekrytie s obývačkou – musí byť nevyhnutne oddelená priehradkou a dverami;
 • zníženie veľkosti kuchyne v obývacej izbe do 6 metrov štvorcových. m a menej (v jednoizbových apartmánoch – do 5 m2).

Súčasne neexistujú žiadne prekážky na zmenu umiestnenia nenosných konštrukcií, aby sa spojila kuchyňa s obývacou izbou. Za predpokladu, že kuchyňa zostane v “mokrej zóne”, je ľahké zosúladiť tieto zmeny – na to stačí jednoduchý náčrt založený na pláne ZINZ.

Samozrejme, existujú rôzne medzery, ktoré umožňujú legálne dekorovať dokonca aj otvorenie v naloženej stene, ale výsledok takéhoto rozhodnutia je zvyčajne príliš časovo náročný a drahý, a preto neoprávnený. Nekoordinované prepracovanie sa taktiež nekončí ničím dobrým: podľa sťažnosti susedov inšpekčné orgány ukladajú súdny zákaz, ktorý vyžaduje, aby sa obydlie dostalo do svojej pôvodnej podoby.

Priestor pre záchodovú kuchyňu:

qq12
qq13
qq14

Aby nedošlo k nepríjemným situáciám, odporúčame pred štúdiom rozdelenia medzi kuchyňou a obývacou izbou dôkladne preskúmať normatívne dokumenty, z ktorých hlavným je SP 54.13330.2011 “Rezidenčné bytové domy”. Druhá možnosť je menej znepokojujúca – pozrite sa na špecialistov s príslušnými schváleniami na vypracovanie a schválenie projektu.

Obývacia izba kuchyne a obývacej izby

Prominentný profesionáli v oblasti dizajnu s krásnymi fotografiami na stránkach interiéru lesku aktívne podporuje hlavnú myšlienku v roku 2017: moderný dizajn z obývacej izby s kuchynským kútom by mal kombinovať ľudskú túžbu žiť pohodlne a zároveň preskúmať svet. Rešpektujte jednotnosť mobility, funkčnosť a dekoráciu – výzva pre neskúseného dizajnéra nie je jednoduchá. Môžete sa však s ňou pokúsiť vyrovnať veľký cieľ na stredné.

Ako dosiahnuť maximálnu funkčnosť

Je ťažké si nevšimnúť, koľko sa realita okolo človeka zmenila – všetko sa stalo kompaktným ako miniatúrny prípad 7. iPhone, v ktorom je umiestnený telefón, počítač a kamera. Interiér ako vnútorný priestor, ktorý je navrhnutý tak, aby poskytoval priaznivé podmienky pre život, nemôže len sledovať všeobecné trendy.

v interiéri

Na fotografii – príklad kompaktného interiéru

Dobrou správou je, že malé byty sú dosť v duchu doby, ale budete musieť vzdať starých návykov. Ak sa tak nestane, nijaké ergonomické triky a farby nebudú pomôcť dizajnové triky. Aby ste dosiahli optimálnu funkčnosť každého rohu, vezmite na vedomie niekoľko odporúčaní:

 1. zjavný asketizmus a zbavenie sa všetkých nadbytočných prvkov – opustiť stereotypnosť v prospech toho, čo je zjavne nevyhnutné;
 2. zmena rokov rozvinutý zvyk akumulácie – rozdávať suveníry prinesené z cestovania, vyzdvihnúť staré oblečenie, riad a vybavenie;
 3. prehodnoťte tradičný súbor pohovky, dve kreslá a náhlavnú súpravu, pravdepodobne vo vašom prípade budú nahradené prenosným gaučom, tlačenými obalmi a knižnicou;
 4. nechajte okrasné pochúťky a dekorácie pre priestranné interiéry – nenechajte sa pokúšať vyskúšať všetky myšlienky na fotografii v skutočnosti, pretože väčšina z nich sa dá realizovať len na veľkých plochách;
 5. Pri určovaní polohy používajte napríklad pravidlo dvoch tretín, napríklad pri navrhovaní kuchynskej obývačky s rozlohou 20 metrov štvorcových. m (pozri fotografiu nižšie), 2/3 štvorca vedie obývaciu izbu a 1/3 – kuchyňa.

Hlavným princípom zavedenia akéhokoľvek prvku v kombinovanom interiéri je dôkladná analýza jeho hodnoty z hľadiska funkčnosti. Pri starostlivom naplnení miestnosti vecimi sa vyhnite hlavnej chybe začiatočníka – neporiadku jednotného priestoru.

kuchyne

Návrh kombinovanej miestnosti s rozlohou 20 metrov štvorcových. m

Vizuálne a konštruktívne zónovanie

Z hľadiska návrhu a jednoduchosti použitia je optimálne, ak sú všetky segmenty kombinovanej miestnosti rozdelené podľa funkcie a obsahu. Najčastejším spôsobom zónovania je zostavenie deliacich štruktúr:

 • ľahký oddiel alebo obrazovka;
 • posuvné priesvitné dvere;
 • stĺpcový, priamočiary alebo oblúkový;
 • kuchynský ostrov, barový pult, skladovací systém (skrinka, regály).

Na výber možnosťou je ani v najmenšom ovplyvniť tvar a veľkosť miestnosti: separačná múru malá štvorcová miestnosť vedie k vzniku dvoch úzkych fotografiu zon.Na – navrhnúť kuchyňa, obývacia izba 30 metrov štvorcových. m, vykonaná podobne, ale vyzerá veľmi výhodne.

kuchyňa s priečkou

Kuchyňa – obývacia izba 30 metrov štvorcových. m s oddielom

Pokiaľ ide o vizuálne alebo inak ozdobné zónovanie, nemali by ste pokračovať v banálnych rozhodnutiach. Zvyčajné natíranie stien v dvoch farbách alebo dekorácie s kombinovanou tapetou často vytvára efekt stláčania a chcú ju opustiť a začať s rekonštrukciou. Pokúste sa označiť zóny kuchyne a obývačky alternatívnymi spôsobmi:

 • rôzne pre jednotlivé typy osvetlenia v zóne – viacúrovňové osvetlenie zabezpečuje lustr alebo zbernicový systém nad jedálňou, lampou alebo podlahovou lampou v blízkosti pohovky a LED pásikom namontovaným v kuchyni;
 • rôzne podlahové krytiny – kuchyňa je vhodná dlažba, žula, sypké podlahy, v jedálni a obývacej izbe – parkety alebo laminát; Môžete tiež použiť jeden materiál, ale rôzne farby;
 • zvýraznenie stropu v rôznych textúrach a povrchových úpravách – striedavý matný povrch s lesklým, čiernobielym vzorom, môžete urobiť dizajn celej miestnosti zaujímavejšou.

Niektoré spôsoby sú k dispozícii pre zónovanie kuchyne a obývacia izba akejkoľvek veľkosti, a iné len pre rozmerové. To znamená, že zapojenie rôznych farebných kombináciách a používanie rôznych štruktúrovaných materiálov úspešne pomáhajú pri delení interiéru majitelia mini-štúdiu, zatiaľ čo výstavba multi-level stropy a lávkach je lepšie nebyť videný.

Ďalšie možnosti zónovania:

qq18
qq19
qq20

Výber štýlu pre kombinovanú izbu

Ak bol predtým sortiment tovarov na vybavenie interiéru chudobný a ľudia niesli všetko, čo bolo možné dostať “do domu” v dome, dnes je ponuka kolosálnych. Je ťažké pochopiť obyčajného človeka v ňom a znova riskuje, že sa stretne s dlhotrvajúcim problémom – bezdomovcom a nenápadným obydlí, ktoré zostáva aj po opravách.

Stylingové obytné miestnosti:

qq21
qq22
qq23

Ak chcete prekonať začarovaný kruh, môžete sa obrátiť na základy štylizácie. Style – zbierka podobných umeleckých techník a foriem, prostredníctvom ktorých sa prenáša základná myšlienka dizajnu. Ich odrody sú viac ako 50, ale ktoré z nich sa vzťahujú na kuchynský obývacia izba? Takmer každý – kombinovaný priestor je dostatočný na usporiadanie v najaktuálnejších trendoch roku 2017:

 • minimalizmus – je charakterizovaný jasnými rozmermi a váženými farebnými riešeniami s minimálnou výzdobou, ktorá vyjadruje túžbu spoločnosti, aby sa zriekla excesov a nadprodukcie;
 • Provence – ťažké stropné trámy, masívny nábytok, kované diely sú navrhnuté tak, aby dojem kontinuity tradícií a ľanových textílií, levanduľovej farby a ručne vyrábané dekorácie sa cítite naozaj doma pohodlie;
 • Pôdne – brutálny a zároveň diskrétne, tento štýl podporuje život opustenej továrni alebo skladu, takže časť vnútorného priestoru bezpodmienečne potrubia, elektrické vedenie, textúrou povrchových materiálov so stopami času;
 • Škandinávsky štýl – uniknúť chladné zimy, severné Európania vytvorili jasné a teplé ubytovanie, ktoré výhodné používať monochromatické a ideálne bielej palety, prehľadný nábytok a veľa osvetlenia.

Vychádzajúc zo štýlu modelu, ktorý sa vám páči, stáva sa to dosť jednoduché, aby ste si vybrali túto variantu nábytku, nábytku a dekorácie. Navyše, kvalitatívne štýlový obývacia izba kuchyne vyzerá draho aj pri minimálnych nákladoch.

Základy dizajnu farieb a textilu

Konštrukcia kuchyne a obývacej izby je neúplná bez starostlivého výberu farieb. Je známe, že farba priamo ovplyvňuje pohodu človeka a jeho vnímanie sveta. Pri hlavnej farbe kombinovaných priestorov sa mnohé určujú na samom začiatku prestavby, ale v kombinácii s inými farbami sa často mýlia.

kuchyne

Matné zlato v dekorácii kuchyne a obývacej izby

Farebné koliesko

Farebné koliesko

v interiéri

Príklad farebnej schémy v pomere 60:30:10

Pravidlá pre výber farebnej palety pre návrh kombinovaného priestoru:

 • Vyberte si teplé farby pre veľké alebo zle osvetlené miestnosti, zatiaľ čo chladné sú vhodnejšie pre malé kuchynské obývacie izby umiestnené na juhovýchodnej strane domu;
 • obľúbená farba pridá ďalšie dva – v interiéri ich pomer by mal byť 60:30:10;
 • čím intenzívnejší je tieň, tým menej sa používa a pastely, naopak, sa nachádzajú na rozsiahlych plochách;
 • Vyberte optimálne kombinácie pomocou farebného kolieska – urobte to, nájdite hlavnú farbu a pridajte ju s dvoma susednými odtieňmi, ktoré sa nachádzajú vpravo a vľavo, alebo hore a dole; ak chcete hrať s kontrastmi, zoberte dve protichodné farby a pridajte k nim jednu neutrálnu farbu (čiernu, šedú, bielu).

Paleta môže byť tiež zvolený na základe módne trendy 2017: áno, Pantone farieb Institute verí najnaliehavejšie sezóna odtiene ružovej kremeň, v pohode striebornej, šedej a fialovej, modrej. Stále tmavá béžová sa nevzdáva pozícií. Na snímke možno vidieť, že odborníci odporúčajú používať obľúbené filmy roka na zdôraznenie základných farieb – odtieňov medi, mosadze a zlata s mäkkým, skôr než lesklým leskom.

Závesy pre kuchyňu a obývaciu izbu:

qq27
qq28
qq29

Farebná škála by mala byť zachovaná v textilných konštrukčných prvkoch. Kombinovaný priestor vyžaduje trochu iný prístup k výberu záclon. Rôznorodosť ich textúr a typov je vítaná: napríklad rímske alebo rolovacie žalúzie sú optimálne v kuchyni a okná obývacej izby môžu byť ozdobené svetelnou clonou rovnakej farby. Aby sa dosiahol účinok integrity, mali by byť kombinované s pomocou kontrastných závesov na spoločnej rímsy.

Nuance výberu a umiestnenia nábytku

Kombinované priestory potrebujú kreatívny prístup k racionálnemu využívaniu každého centimetra. Na fotografii nižšie – usporiadanie kuchyne-jedáleň-obývacia izba s barom, slúži ako jedálenský stôl. Na 20 metrov štvorcových. m všetko, čo je potrebné pre rodinu 3 ľudí – miesto na varenie a stravovanie, rovnako ako spoločné rekreačné oblasti. Neobstencovaný priestor stačí na to, aby sa cítil voľne.

kuchyne

Príklad úspešného usporiadania miniatúrnej kuchyne – obývacia izba

Ďalšie možnosti plánovania riešení:

qq31
qq32
qq33

V skutočnosti umiestňovanie nábytku a vybavenia nie je potrebné nič vynaliezať – dizajnéri majú dlho vyvinuté štandardné usporiadanie, ktoré spĺňajú väčšinu požiadaviek:

 • Jeden riadok – vhodný pre malú kuchyňu v kombinácii s obývacou izbou (nepovažuje sa to za ergonomickú, ak celková dĺžka pracovnej plochy presahuje 3,6 m);
 • rohová – kuchynská sada, inštalovaná na dvoch stenách s jedným rohom, ponecháva dostatok miesta pre jedáleň a posedenie;
 • ostrov – sen mnohých žien v domácnosti, je plne realizovaný na ploche 30 metrov štvorcových. m; vytvára dynamický ultramoderný dizajn interiéru;
 • asymetrický – pomáha zvládnuť komplexný tvar zoskupením jednotlivých miest nábytkových modulov na jednotlivých miestach.

Na vyrovnanie nábytku neskôr nebol problém, sa odporúča zvoliť sady pôvodne charakterizuje mobilitu a všestrannosť: políc a regálov miesto skríň, stoličiek a pohoviek miesto pohovky, LBW mobilné tabuľky nahradiť veľké stolovania. Pre každú z možností poskytovaných pre multitasking, ale premenený nábytok sa lepšie nezapája – v každodennom živote sa neprejavuje tým najlepším spôsobom.

Nábytok pre kombinovaný interiér:

qq34
qq36
qq35

Ako môžete vidieť, nemožno povedať, že nezávislý dizajn interiéru kuchyne a obývacej izby je jednoduchá záležitosť, ktorú si môžete postupne zobrať na voľný čas. Okrem pripravenosti na úplné štúdium novej profesie bude mať psychologický postoj, veľa času a materiálnych zdrojov. Ale ak sa chcete ukázať ako dizajnér, odvážte sa – realizácia vlastných a nápadov prezentovaných na fotografii určite stojí za to.

decor

Leave a comment