Mutfak cephelerinin değiştirilmesi, pratik sahipler için mükemmel bir çözümdür

Mutfak cephelerinin değiştirilmesi, pratik sahipler için mükemmel bir çözümdür

Mutfak cephelerinin değiştirilmesi, pratik sahipler için mükemmel bir çözümdür

Eski mutfak setinden sıkıldınız mı ya da evin ana odasında değiştirmek mi istiyorsunuz? Ve belki mobilya uzun süre buhar, yağ ve su etkisi altında yıpranmış ve tüm çekiciliğini kaybetti? Ardından kulaklığı dikkatle inceleyin - mobilya kılıfları işlevlerini yerine getirebiliyorsa ve restorasyon / değiştirme gerektirmiyorsa, sadece cepheleri değiştirmek mümkündür - bu çoğu durumda pratik ve ekonomik bir çözümdür.

Yeni mobilyaların satın alınması her zaman somut finansal maliyetlerle birlikte gelir. Ancak mutfağın cephelerinin değiştirilmesi, odayı yeni bir şekilde tasarlamaya ve aynı zamanda bir bütçe kararı almaya devam edecektir. Buna ek olarak, aslında aynı stilistik tasarımı koruyabilir ve koruyamazsınız ve örneğin, klasik cephelerde pervaz veya frezeleme ile pürüzsüz parlak kapıları değiştirebilirsiniz. Böylece mutfağınızın tasarımı tekrar taze ve ilgili olacak.

Cephelerin kendi elleriyle değiştirilmesi

Yeni cepheler için doğru malzeme nasıl seçilir

Mutfak cephelerinin değiştirilmesi genellikle tasarımın, malzemenin ve renk seçiminin sadece ön planlamasını gerektirir (tüm bunlar, kural olarak, uzmanların kendileri üstlenir). Kulaklığın dayanıklılığı, işlevselliği ve çekiciliği, kapının malzemesine bağlıdır. Doğal olarak, bu da maliyetleri etkiler. Birkaç çözüm var - talep ve bütçe az ya da çok:

 1. Cephelerin sunta ürünleri ile değiştirilmesi, en bütçe prosedürü olarak kabul edilir. Reçine ve ahşap talaşı temelinde yapılan malzeme oldukça kaprisli olarak kabul edilir, ancak yine de aşınma direnci farklıdır. Bu tür mobilyaların hizmet ömrü yaklaşık 10 yıldır, ancak satın alınan ürünlerin kalite ve hijyenik güvenlik sertifikalarına sahip olması şartıyla. Aksi takdirde, yaklaşık bir yıl içinde, EAF şişmeye veya parçalanmaya başlayacak ve koruyucu film bozulacak.
Cephelerin yenilenmesi - sunta
Cephelerin yenilenmesi - sunta
Sunta cephelerinin değiştirilmesi örneği
Sunta cephelerinin değiştirilmesi örneği
Sunta cephelerinin değiştirilmesi örneği
 1. MDF kapıları mobilyalara monte ederek cepheleri değiştirmeye karar verdiniz mi? Yaklaşık 7 yıl sürecekler.

İç mekanda MDF'den mutfaklar

MDF, yapay, çekici bir dış malzemedir - doğal ahşap ile karşılaştırıldığında çok daha kolay ve daha ucuzdur. Bu tür tasarımlar kulaklık için gerçek bir dekorasyona dönüşecek - sonuçta, MDF'yi fotoğraf baskısı veya rakipsiz parlaklığa sahip bir malzeme siparişi verebilirsiniz.

MDF'den cepheler
MDF'den cepheler
MDF'den cepheler
MDF'den cepheler

Malzemenin mukavemeti arasında tutturucuların stabilitesi ve birçok dış etkene (nem, sıcaklık, mekanik aşınma) ve bakıma direnç ve bakım kolaylığı (sadece yıkama değil, aynı zamanda yumuşak aşındırıcı maddelerle temizlenme) de bulunmaktadır.

Cephelerin değiştirilmesi: öncesi ve sonrası
Cephelerin değiştirilmesi: öncesi ve sonrası
 1. Mutfak cephelerinin modern plastik ile değiştirilmesi, orijinal haliyle uzun süre kalan, aşınmaya dayanıklı bir malzeme olduğu için mükemmel bir çözümdür.

Cephelerin plastikten değiştirilmesi

 1. Mutlaka mutfak mobilyalarının cepheleri sağır olmamalıdır - bunlar camdan veya cam uçlardan yapılabilir. Çoğu için klasik Kulaklıklı bir cam seçin - tematik çizimlerle veya soyut desenler ile, ama modern için İskandinav tarzı mutfağı şeffaf veya yarı mat beyaz cam. Cam da kararmış, boyalı, oluklu olabilir. Bu gibi cephelerin avantajları arasında dış kirliliğe ve kimyasal maddelere karşı direnç bulunmaktadır.

Camlı cepheler

1

İpucu! Çocukların bulunduğu evde, alternatif - pleksiglas kullanabilirsiniz. Ana özellikleri, düşük ağırlık ve mekanik hasara karşı bağışıklıktır.

 1. Bütçe izin verirse, o zaman mükemmel bir seçenek - masif ahşap cepheleri. Eğer bu tür ürünler çok pahalıysa, ahşap dokusunun tüm asaletini tamamen koruyan kaplamalı yapılar ile değiştirilebilirler.

Masif ahşap mutfak

Masif ahşap cepheler

Mutfak mobilyalarının cephelerinin değiştirilmesi, bir dizi doku gerektirir. Bu nedenle, koruyucu bir parlak film ile varyant çekici görünecek, ancak aynı zamanda bütçeyi kurtaracak. Boyanmış mat yüzeyler presentabl ve şıktır, ancak yüzeyleri hızla lekelerle kaplanmadan özel bir bakım gerektirirler.

Kulaklığın mükemmel şekilde süslenmesi, bir kapının iki veya daha fazla malzemeyi birleştirebilmenizi sağlayan bir çerçeve cephesi olabilir. Mobilya cephelerinde pervaz ve kesiciler çok farklı olabilir, aralarından seçim yapabileceğiniz çok şey vardır.

Freze cephelerinin çeşitleri

Eski mutfak çerçevesinin rengi yeni cephelere uymuyor mu?

Kulaklığınızın rengi istenen cephenin renginden farklıysa ne yapmalısınız? Önemli değil. Çerçevenin içinde sadece kapılar açıldığında görülebilecek ve ek olarak, gövde yeniden boyanabilir, kendinden yapışkanlı filmle güncellenebilir veya kaplama ile kaplanabilir.

Davanın rengi ve yeni cepheler

Davanın rengi ve yeni cepheler

İpucu! Şüphe durumunda, cephelerin rengi mevcut çerçeveye tam olarak yaklaşıyor, sonra da beyazı güvenle seçiyor. Emin olun, kasanın herhangi bir rengine uyuyor. Ayrıca, ışık gölgeleri görsel olarak alanı arttırır ve gölgeli tarafta bulunan mutfaklara ışık ekler.

Işin aşamaları

Ustaların çoğu mobilyaların cephelerini kendi elleriyle değiştirmeyi değil, her aşamada (hesaplamadan sökme ve montajdan) uzmanları cezbetmek için tavsiye etmemektedir. Her ne kadar mutfağınız standart boyutta olsa da, iyi çalışma düzeninde ve karmaşık yakınlıklara sahip değilse de, mutfağı kendiniz geliştirebilirsiniz.

Mobilya cephelerinin gerekli ölçüleri oldukça kolay hesaplanır: kabinin yüksekliğinden yüksekliği belirlemek için, 3 mm alınır ve genişliğin - ilgili kabinet boyutundan 4 mm - belirlenmesi için.

Bu çalışmadan sonra aşağıdaki sırayla gerçekleştirilir:

 • Dolapların kapıları halkalar için öğütülür;
 • Onlar bağlı kalemler, Seçilen bağlantılara göre ön işaretleme yapılır;
 • Hazırlanan parçalar vücuda asılır - bunun için duvara bir ayak takılır, menteşelerle bir set halinde satılır;
 • Ayakta asılı duran eleman, özel vidalarla dikey ve yatay olarak ayarlanır.

Yeni cephelere nasıl bakılır

Yenilenmiş mutfağın uzun süre cazip kalması için cephelerin doğru (malzemeye bağlı olarak) bakımı sağlaması gerekmektedir:

 • Yonga levhadan cepheler, MDF yüzeyde yağlı lekeler bırakmaz ve bu nedenle yeterli düzenli ıslak temizlik olacaktır;
 • Ahşap masifin yapıları doğrudan güneş ışığına karşı korunmalı ve klorsuz araçlarla yumuşak bir bezle temizlenmelidir;
 • Cam yıkamadan sonra iz bırakmayan sıvılar için kullanılır, ancak aşındırıcı tozlar, kazıyıcılar veya fırçalar kullanılmaz;
 • Lamine, lake kapılardaki lekeler, süet veya başka kuru yumuşak bir bezle çıkarılır.

Ve herhangi bir mutfak cephesi için temizlik için aşındırıcı asitler veya alkalilerin kullanılması tavsiye edilmez.

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

− 4 = 1

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map