Mažos juodos klaidos virtuvėje - kaip apsaugoti maistą nuo kenkėjų - 10por15.com

Mažos juodos klaidos virtuvėje – kaip apsaugoti maistą nuo kenkėjų

Mažos juodos klaidos virtuvėje – kaip apsaugoti maistą nuo kenkėjų

Su vabzdžiais gali susidurti net ir atsakinga šeimininkė. Niekas negali atsiriboti nuo grūdų ar džiovintų vaisių, užkrėstų kenkėjais, pirkimo. Jei “nepasiūlomi svečiai” laiku nebus pašalinti, jie gali pasirodyti net ant grindų ir sienų. Sužinokite, kaip kovoti su kroatų klaidomis ir kaip išvengti jų atsiradimo.

Virtuvėje buvo klaidų

“Neišauktų svečių” atsiradimo priežastys

Mažos juodos klaidos virtuvėje gali atsirasti dėl gamintojų nesąžiningumo, kurie pagal taisykles nesugebėjo perdirbti kruopos ir dėl įsigyto produkto laikymo sąlygų nesilaikymo.

javai

Net grikių arba ryžių supirkimas sandariai uždarytoje pakuotėje nesuteiks visiškos saugumo garantijos, tokia kruopa taip pat gali būti užsikrėtusi vabzdžiais

Vabalai gali “migruoti” į kraupo konteinerį iš gretimų indų, stovinčių ant lentynos. Arbata, džiovinti vaisiai, makaronai, miltai, prieskoniai – visa tai gali tarnauti kaip maistas vabzdžiams.

Pagrindinės virtuvės kenkėjų veislės

 • Maži miltų malimo įrenginiai

Brukatai iki 3,5 mm dydžio atneša palikuonis 4 kartus per metus. Užkrėsti hruschakami gali būti bet kokie javai, miltai ir krakmolas. Chruščkai daro produktą vienkartinį ir netinkamą maistui.

 • Raudona šilkmedžio

Mills ir kepyklos yra įprastinė šių vabzdžių buveinė. Virtuvėje mukedai susitiko su senais miltais. Moteriška moochook kiaušinius supjausto tarp lentynų ir į pakuotės maišų raukšles. Vabzdas perduodamas 2-3 kartus per metus, jo gyvenimo trukmė – 3 metai. Žemiau esančioje nuotraukoje matosi vabalas miltuose – mukoidai.

vabalai

Vabalas ir lervos iš

 • Duonos kepimo mašinos

Šis kenkėjas nuo 2 iki 4 mm ilgio yra lengvas arba tamsiai rudas ir gali būti valgomas daug skirtingiau. Jo meniu gali būti: javainiai, arbata, miltai, krekeriai, sausainiai, riešutai, džiovinti vaisiai, vaistiniai augalai. Kai klaidos tampa per daug, jas galima matyti net ant sienų. Jei virtuvėje yra vabzdžių, nuotraukos su pavadinimais padės jas identifikuoti.

vabzdžiai

Vabzdžiai-kenkėjai puikiai jausmingi drėgnoje ir šiltoje aplinkoje

 • Molis

Pastebėję laisvais produktais, sudaužtais gabalėliais, tinkleliu, kokonais ar lervomis, galima kalbėti apie skvarbą į moldų virtuvę. Tai yra miltų ir krosnių ugnis. Drugeliai mėgsta ne grūdus, o kiaušinius laikyti nereikia.

Kai tik pasirodys vikšrai, jie išplito visoje virtuvėje ieškodami vietos kokonui sukurti.

molis

Molis sugeba greitai “paimti” virtuvės teritoriją. Taigi kuo greičiau pradėk kovą su “priešu”

Svarbu! Perkant javus, atkreipkite dėmesį į pakuotės vientisumą ir produkto tinkamumo laiką. Nedvejodama abejonių, susilaikykite nuo pirkimo.

 • Žirnių branduolys

Labai mėgsta vabzdžių pupelės, ypač jos baltos veislės. Grūdai patenka į grūdus, valgyti visas maistines medžiagas.

pupelės

Norėdami apsaugoti pupeles ar žirnius nuo grūdų, krapų sėklos dedamos į maišelius su pupelėmis

Kokia yra užterštų produktų rizika?

Daugelis klausia: “Ar įmanoma valgyti grūdus, pašalinus vabalas iš jų?”. Ekspertai nerekomenduoja ruošti patiekalų iš kenkėjų pažeistų maisto produktų. Gyvybinės veiklos procese vabzdžiai palieka jiems ekskrementus ir lervų lukštus. Be to, vabalas valgo grūdų šerdį, o likusioji dalis tampa karta ir patiria nemalonų kvapą.

Svarbu! Jei valgote sugedusius maisto produktus, gali atsirasti alerginių reakcijų ir skrandžio sutrikimų.

Kovos su vabzdžiais būdai

Jei virtuvėje pasirodė nedideli klaidos, jie turėtų pradėti didelį valymą ir persvarstyti visus spintelės, stalčius, džiūvėsių ir konteinerius grūdams. Net jei pašalinsite matomus vabzdžius, lervos, kurias jie išlaiko, gali likti plyšiuose.

javai

Namų patalpų šiluma, užkrečiamos prekės klaidos greitai pasklistų visoje virtuvėje

 1. Grūdai kaitinami orkaitėje 20 minučių 60 ° C temperatūroje, o po to supilami į sandariai uždarytus indus. Kai grūdai pašildomi, vabalas mirs, bet vis dar išliks nemalonus purus kvapas. Be to, šio gydymo metu prarandami produkto vitaminai ir baltymai.
 2. Sveikos mitybos specialistai rekomenduoja keletą valandų palikti grikių arba ryžių pakuotę šaldytuve. Jei krabas yra užsikrėtęs kenkėjais, vabzdžiai žus, tačiau nauda išliks.
 3. Norėdami atsikratyti vabalas pupelėse, pamerkite ankštines druskos vandenyje ir paskui praplaukite kelis kartus vandeniu. Sugadinti grūdai plūsta į paviršių, ir jie gali būti lengvai atskirti nuo sveikų ir nepažeistų grūdelių.
 4. Po klaidų aptikimo plaunami virtuvės spintelės muilu ir vandeniu, jos turi dezinfekavimo savybių. Po paviršiaus nuvalykite acto tirpalu. Lizdus ir skląsčius spinteles galima sudeginti verdančiu vandeniu.

Patarimas: jei norite nužudyti kenkėjus sunkiai pasiekiamuose vietose, galite naudoti insekticidus (visų pirma maisto produktus reikia pašalinti iš virtuvės).

švara

Išlaikant tvarką ir švarumą virtuvėje, galite sumažinti vabzdžių pavojų

Jei klaidos patektų į virtuvę, atsikratykite akivaizdžiai sugadintų gaminių be jokių pasipiktinimų – jie nesieks naudos sveikatai. Būtinai atlikite priemonių, skirtų spintelių ir lentynų dezinfekcijai.

Prevencijos metodai

 • Nenupirkite per daug grūdų, nesaugokite į plastikinius ar popierinius maišelius. Stiklo ar plastiko indas su sandariu dangčiu yra tinkamiausias pasirinkimas biriems produktams laikyti.
 • Į kiekvieną krevečių konteinerį įpilkite sauso karšto pipirų ar keletą nedidelių česnako skiltelių – tokie kvapai nepatinka klaidų. Kai kurios namų šeimininkės supjausto gvazdikėlių smulkintus miltus, prieš nuplaukant krepą.
bankai

Sausieji grybai, šunų rožės, pupelės turi prasmę laikyti vakuuminėje indelyje, kad būtų galima laikyti maistą

 • Talpyklos apačioje uždėkite lino maišelį su druska ir lauro lapais. Druska rodo dezinfekavimo savybes ir sugeria drėgmę. Taip pat galite naudoti sausą citrinos plutą arba kaštoną – visa tai atbaido vabzdžius.
 • Maisto kenkėjai nemėgsta metalinių daiktų. Įdėkite maisto folijos gabalėlį arba įprastą metalinę šaukštą į laisvųjų gaminių stiklinę.
 • Laikui bėgant, išvalykite virtuvės lentynas su actu. Nuplaukite spinteles, nepamirškite išdžiūti.
 • Nefasuotų produktų laikymui naudokite uždarus stiklinius arba plastikinius indus.

Taryba. Yra ir liaudies vaistų nuo vabzdžių kenkėjų. Sumaišykite boro rūgštį, cukraus miltelius ir miltus proporcingai. Skleiskite produktą ant spintelės lentynose ir sandėliuose.

Kur ir kur reikia laikyti kruopas

Viena iš rudos klaidų atsiradimo prie virtuvės priežasčių yra grūdų tinkamumo vartoti trukmė.

 • Svarbi grikiai, ryžiai ir makaronai gali būti laikomi šešis mėnesius, javų grūduose – 3 mėnesiai, kukurūzai – 4 mėnesiai.
 • Miltus galima laikyti lentynoje metus, avižiniai dribsniai – 7 mėnesiai. Ilgas basmati ryžių tinkamumo laikas yra 18 mėnesių.
Kasha

Teisingai virta košė yra ne tik skanus, bet ir naudingas. Šis teiginys galioja tik kokybiniams, neužkrėstams grūdų kenkėjams

 • Mancus yra laikomos medinėse pakuotėse arba audinių maišeliuose su stygomis. Stiklo indas tinka ryžiams. Avižiniai dribsniai optimaliai laikomi šaldytuve. Grikis džiovinamas keptuvėje ir laikomas metalinėje talpykloje.
 • Riešutai ir džiovinti vaisiai turi būti laikomi šaldytuve, o ne ant spintelės lentynos.
 • Jūs galite laikyti griūtį ar ryžius lino maiše, kurį reikia susieti. Prieš vartojimą krepšys turi būti suplaktas verdančiu vandeniu druska (5 šaukštai druskos už 1 litro vandens) ir džiovinama.

Svarbu! Visada išmeskite produktus, kurių galiojimo laikas pasibaigęs, kad virtuvės spintoje nebūtų klaidų.

Vaizdo įrašas: ekspertų rekomendacijos

Klaidos miltuose: atpažįsti priešą

Kaip apsaugoti atsargas nuo nepatogių vabzdžių

Didelė drėgmė ir aukšta temperatūra yra optimalios bet kokių vabzdžių vystymosi sąlygos. Per kelias dienas vabzdžiais gali atsirasti užkrėstų javų grūdų ar miltų iš lervų. Todėl, jei jūsų namuose ar butuose yra sausos ir vėsios sandėliukas, geriausia laikyti joje esančius birius produktus.

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: