Ako si vybrať správne miesto a kde umiestniť kuchynský kútik so stolom a stoličkami

Ako si vybrať správne miesto a kde umiestniť kuchynský kútik so stolom a stoličkami

Ako si vybrať správne miesto a kde umiestniť kuchynský kútik so stolom a stoličkami

Ak nemáte v úmysle vziať jedáleň z kuchyne, musíte sa postarať o výber najvhodnejšieho, najkrajšieho a ergonomického nábytku. Existuje veľa možností, ale jedným z najpraktickejších riešení je kuchynka s stolom a stoličkami. Umožňuje zonovať miestnosť, pohodlne prispôsobiť všetkým členom rodiny, racionálne používať jeden z rohov kuchyne a dať mu útulnejší vzhľad. Vašou úlohou je správne vybrať roh a správne ho vložiť do vnútra miestnosti.

Dokončenie a dizajn prvkov kuchynských rohových prvkov

Tradičný kuchynský kútik sa skladá z malej rohovej časti so sedadlami, jedálenským stolom a niekoľkými stoličkami.

kuchynský kútik

Praktické riešenie striktne a stručne

Venujte pozornosť! Je to dostupnosť ďalších sedadiel na rozlíšenie rohu od jedálenskej skupiny pozostávajúcej iba zo stola a stoličiek.

Možnosti pre tento nábytok sú obrovské. Jeho funkčnosť, praktickosť priamo závisí od dizajnových vlastností jednotlivých kusov nábytku.

sedenie

Rohová časť pre sedenie - riešenia

Rohová časť s sedadlami je najvýznamnejším a najvýznamnejším prvkom kuchynského kúta. Môže mať nielen rozdielne veľkosti a tvary, ale aj stupeň funkčnosti, komfortu.

Najobľúbenejšie možnosti sú:

 • Mäkký roh (pohovka). Má špeciálny komfort, estetický vzhľad. Pridá interiér útulnosti. Bude to bohatstvo pre tých, ktorí kombinujú jedáleň s miestom na odpočinok.
 • Sekcia s pevným rámom a čalúnením. Pri úprave kúta na objednávku si môžete vybrať látku na čalúnenie textilu, ktorý je k dispozícii v kuchyni.
 • Rohová lavica. Má tvrdý povrch, vyzerá to lakonicky, ale v kuchyni šetrí veľa priestoru. Dodatočné pohodlie môžete vytvoriť, ak používate špeciálne vankúše na sedenie.
kuchyňa s mäkkou pohovkou

Roh na kuchyňu s mäkkou pohovkou

lavica časť

Pevná rohová stolička

nábytok

Kožený nábytok s koženým čalúnením

Úhlové úseky môžu byť pravé a ľavé, univerzálne. Určite, ktorá možnosť je pred vami, pomerne ľahko. Postavte sa na pohovku alebo lavicu a pozrite sa, ktorá ruka od vás bude umiestnená jeho najdlhšia časť. Univerzálne modely majú dve identické diely.

To je dôležité! Ak výrobca predpokladá možnosť prestavenia nábytkových modulov, tento problém nie je zásadný. V opačnom prípade, po tom, čo ste urobili chybu, nemôžete zadať súpravu vo vybranom rohu kuchyne.

uhlový harangour

Rohová časť na ľavej strane

Pod sedadlami, ktoré sú dostatočné, aby zrušila, často skrýva priestranný zásuvky. Ďalším spôsobom, ako vytvoriť ďalší úložný priestor - zasunutie zásuvky pod sedadlom. Ak je k dispozícii, môžete uvoľniť jednu alebo dokonca dve kuchynské skrinky. Toto rozhodnutie je obzvlášť dôležité pre malé priestory, ale konštrukcia so zásuvkami pre ukladanie vyzerať objemnejšie než produkty bez nich.

Navyše je možné použiť malý priestor medzi dvoma časťami rohového prvku. Zvyčajne sú regály, alebo dokonca mini-stôl, stacionárny alebo pull-out.

hh7
hh8
HH9

Zvláštnu pozornosť treba venovať kuchynským kútikom s posteľou.

Rohová časť s posteľou

Rohová pohovka alebo lavička sa môžu stať prístelkou. Skvelá možnosť pre veľkú alebo jednoducho pohostinnú rodinu. V takýchto výrobkoch sa zvyčajne používa skladací mechanizmus:

1
 • Dolphin. Perfektné riešenie pre časté použitie. Je vybavený jednoduchosťou, spoľahlivosťou a schopnosťou nahradiť funkčné časti. Spánok pozostáva zo sedla rohového úseku a sklopenej časti pod ním. Má hladký a pohodlný povrch, kompaktné rozmery.
 • "Francúzske véčko." Vhodnejšie pre neočakávané situácie ako pre bežné použitie. Spánok sa skladá z troch posuvných častí, ktoré sú ukryté v ráme pohovky. Aby ste ich vytiahli, musíte odstrániť mäkké sedadlá a potom vytiahnuť špeciálnu rukoväť. Prax ukazuje, že to nie je najpohodlnejší spôsob kladenia kotviska.
rohová sada

Rohová časť s mechanizmom rozloženia delfínov

Princíp mechanizmu "francúzskeho véďa"

Rohová časť so spaním je praktickou voľbou pri všetkých príležitostiach. Ale nezabudnite, že tento nábytok bude vyžadovať dodatočný voľný priestor, a to nielen v zostavenom stave. Budete môcť pravidelne premiestňovať stôl a stoličky rozložiť pohovku, pričom si zachováte možnosť relatívne voľného pohybu v kuchyni?

spací roh

Rohová časť s posteľou

Jedálenský stôl a stoličky

Jedálenský stôl je zvyčajne držaný v jednom štýle so základňou rohového úseku a stoličiek. Ak sa však zameriavate na tento nábytok rovnakým spôsobom ako na sedadlách, venujte pozornosť viacerým bodom.

 1. Do jedálne sa rýchlo premeniť na útulné miesto na odpočinok, odporúča sa uprednostniť skladacie stoly. Tabuľka, ďalšie sekcie a panely - veľa možností.
 2. Pre pohodlný pobyt pri stole vyberte produkt na jednej nohe. To platí najmä v prípade nedostatku voľného miesta v kuchyni.
 3. Venujte zvláštnu pozornosť tvaru stola. Môže to byť ľubovoľné, ale ak je roh kompaktný, dávajte prednosť tabletu so zaoblenými tvarmi.
stôl

Stôl s jednou nohou uľahčuje umiestňovanie po nej

kuchynský nábytok

Sada kuchynského nábytku s priestorom šetriacim tabuľkou

stôl

Ergonomický a bezpečný oválny stôl

Pokiaľ ide o stoličky, klasické riešenia zabezpečujú úplnú zhodu s tabuľkou a rohovou časťou založenou na materiáloch výroby a podľa toho na textúre a farebnom riešení. Dizajnérom sa odporúča zakúpiť také kúty pre malé miestnosti. Ich integrita a úplnosť kompozície bude hrať do vašich rúk pri zdobení interiéru.

kuchynský kútik

Všetky položky kuchynského kútika sú vyrobené v rovnakom štýle z rovnakých materiálov

Modernejšie a originálne súpravy umožňujú výrazný rozdiel medzi stoličkami z iných kusov nábytku. Aj v tomto prípade však zostáva celková štylistická orientácia rohu. Zvlášť dôležité sú "duety" z kovu a skla, dreva a kovu, plastov a laminovaných MDF, drevotrieska. Riešenie farieb môže byť úplne originálne.

rohový

Rozmanitosť materiálov v jednom kuchynskom kútiku

Venujte pozornosť! Dizajnéri sa odporúčajú, aby sa vzdal stoličiek s tradičným chrbtom v prospech stoličiek a sušienok, ak má varenie malú plochu. Takéto opatrenie ušetrí priestor a uľahčí pohyb okolo kuchyne.

kuchynský kútik

Kompaktný kuchynský kútik s stoličkami namiesto stoličiek

Ako si vybrať kuchynku - pozornosť na tvar a veľkosť

Konštrukčné prvky - nie jediné kritérium pre výber kuchynského kútika. Je tiež dôležité venovať pozornosť jeho veľkosti, tvaru a materiálom výroby.

Rozmery nábytku - štandardné a individuálne riešenia

Nábytok by mal zodpovedať rozmerom miestnosti a byť pohodlný. Preto je také dôležité venovať pozornosť jej dimenziám.

Zvláštny význam pri výbere uhla sú jeho nasledujúce parametre (v zátvorkách sú ich priemerné hodnoty):

 • Výška so zadnou lavicou, pohovkou alebo stoličkami (0,8-1 m).
 • Výška sedadla (0,4 - 0,5 m). Počas jedla by nohy mali stáť na podlahe, skôr ako visieť na vzduchu alebo podopierať dosku.
 • Šírka sedadiel (0,5 - 0,7 m). Čím je táto hodnota vyššia, tým ťažšie bude sedieť na stôl.
 • Dĺžka sedadiel (0,9-2 m). Ak ste si zakúpili časť s posteľou, potom jeho príslušná časť by nemala byť menšia než 1,7 m.

Venujte pozornosť! Môžete opustiť rohový úsek s vysokým chrbtom, ak roh je stenou. Ďalšou možnosťou je lakonická lavička so samostatným operadlom upevneným na stenu, ktorá umožní zachovať estetický vzhľad stenovej výzdoby. Takéto riešenia odľahčujú interiér a zjednodušujú to vizuálne.

kuchyne

Lavička s opierkou pripevnenou k stene

kuchynská súprava

Sekcia sedadla bez operadla

nábytok

Bez operadla môže byť jedna časť

Ako správne korelovať veľkosť nábytku s plochou kuchyne? Postupujte podľa nasledujúceho pravidla: okolo jedálenského stola by mal byť voľný priestor 70-80 cm, aby ste mohli ľahko posúvať stoličky a sedieť pri stole. Je tiež potrebné udržiavať vzdialenosť medzi kuchynským kútom a iným nábytkom. Zvyčajne je to 80-90 cm.

To je dôležité! Na uľahčenie procesu ubytovania domácností alebo hostí na stôl môže byť, ak dávate prednosť rohové časti bez podrúčok.

Štandardné rozmerové riešenia sú hotové kuchynské rohy. Môžete si vybrať sadu nábytku v salóne alebo uložiť a ihneď si ho odniesť. Nenašli ste správnu možnosť alebo kuchyňa má neštandardné usporiadanie? Potom je rozumné objednať roh podľa jednotlivých veľkostí. To maximalizuje využitie priestoru, ale výsledok bude musieť čakať.

kuchyne

Kompletné riešenie vám ušetrí veľa času pri nákupe

Formy kuchynského kúta

Geometria a oblasť kuchyne diktujú výber tvaru nábytku. Môže mať tvar U, tvaru L alebo okrúhle.

Kuchynský kútik v tvare U má časť na uloženie zodpovedajúceho tvaru. Táto možnosť je ideálnym riešením pre priestrannú miestnosť. Large sofa sa môže ubytovať 6-7 osôb pri stole bez problémov. Toto množstvo môžete zvýšiť pridaním 2-3 stoličiek. Ak je priestranný Kuchynská linka, zateplený balkón alebo arkier sedacia súprava môže byť umiestnená tam, oddeľujúce jedálni ďalšie lano alebo látkové závesy, obrazoviek.

model s lavicou

Moderný model s lavicou v tvare písmena P.

jedálenský kút

Kompaktná, ale priestranná jedálenská časť v odľahlom kútiku

Venujte pozornosť! Najvhodnejšia forma tabuľky pre takúto pohovku bude obdĺžniková. V extrémnych prípadoch - oválne.

Kút v tvare L - najbežnejšia možnosť, vhodná pre väčšinu kuchýň vrátane najmenších. Dĺžka sedadla môže byť až 0,9 m.

hh25
hh26
hh27

Zaoblené rohy sú tiež inštalované v rohoch, ale iba v tých, ktoré sú viac ako 90 stupňov. Toto riešenie vám umožní vizuálne upraviť miestnosť a poskytnúť jej hladký tvar. To platí najmä pre interiér v secesnom štýle. Ak sú uhly rovné, ale musíte ich zaokrúhliť, môžete vybrať rohový úsek tak, aby jeho vonkajší obvod bol obdĺžnikový alebo štvorcový a vnútorný obvod je okrúhly.

rohová časť

Rohová časť s okrúhlym vnútorným obvodom

polkruhová lavica

Neočakávané rozhodnutie - polkruhová lavička je rozdelená na dve časti

Výroba materiálov a čalúnenie - rôzne riešenia

Pod materiálmi na výrobu kuchynských rohov je potrebné pochopiť, čo je zhotovené: rám rohovej časti, stoličky alebo stoličky; stolík; kryt sedadla. Je tiež dôležité brať do úvahy kvalitu použitého plniva, ak majú nábytok čalúnenie.

nábytok

Kvalita použitých materiálov určuje životnosť nábytku

Materiály pre kostry nábytku

Pokiaľ ide o základný materiál kuchynských rohov, je to najčastejšie:

 • Masívne drevo. Najdrahšia, ale trvanlivá možnosť. Pre kuchynský nábytok používajte drevo odolné voči vlhkosti a teplotným zmenám. Životnosť týchto výrobkov môže dosiahnuť 20 rokov s náležitou starostlivosťou.
 • Laminovaný MDF alebo drevotrieska. Rozpočet a najbežnejšia možnosť. Životnosť uhla závisí priamo od kvality aplikácie hustého PVC filmu a tuhosti substrátu, ale zriedka prekračuje 6-7 rokov. Spoločné problémy, ktoré sa objavujú po niekoľkých rokoch prevádzky, sú uvoľňovanie spojovacích prostriedkov, olúpanie dekoračného náteru, vŕzanie.
 • Kov. Používa sa, aby nohy kuchynského stola, rám stoličky. Pre ochranu pred vlhkosťou sa ošetruje špeciálnymi zložkami. Chrómovaný alebo lakovaný kov vám umožní úspešne zapadnúť do kuchynského kúta takmer do akéhokoľvek interiéru.
 • Plast. Zvyčajne robí stoličky na rohy v modernom štýle. Rôzne farebné riešenia a tvary, ľahkosť hotových výrobkov, odolnosť voči vlhkosti a odolnosť - to sú črty plastových stoličiek. Nevýhody zahŕňajú relatívnu krehkosť.
roh z masívneho dreva

Kuchynský kútik v masívnom dreve

stoličky

Použitie kovu na výrobu rámu stoličiek

Vo väčšine prezentovaných nábytkových zostáv sa kombinuje niekoľko druhov materiálov, takže je potrebné venovať pozornosť každému z nich.

Poťahové materiály - požiadavky pre nich a ich typy

Poťahové materiály pre kuchynský nábytok by mali byť charakterizované: vysokou pevnosťou, hustotou; odolnosť voči oderu, vystaveniu slnečnému žiareniu, naťahovaniu a zmrašťovaniu; vlhkosť a požiarna odolnosť; priepustnosť vzduchu. Práve tieto materiály predlžujú životnosť kuchynského kúta a umožňujú zachovať si estetický vzhľad už mnoho rokov.

nábytok

Vyberte správnu tkaninu

Materiály na čalúnenie môžu byť:

 • Prírodné tkaniny. Obsahujú prevládajúci počet prirodzených vlákien z vlny, ľanu, bavlny atď. Takéto čalúnenie je hypoalergénne a vzduchovo priepustné. Súčasne má nízku odolnosť voči opotrebovaniu, vysokú mieru drvenia a riziko zrážania. Takýto nábytok nebude trvať dlho v kuchyni.
 • Syntetické tkaniny. To je lavsan, akryl, polyester. Majú nízky stupeň priepustnosti vzduchu ("dýchať") a sú schopní akumulovať elektrickú energiu. Avšak tento čalúnený materiál je charakterizovaný stálosťou farieb, ľahkou údržbou, plasticitou a odolnosťou proti opotrebovaniu. Syntetické tkaniny sa nebojí vlhkosti a svetla a vysokokvalitný akrylát odoláva aj pôsobeniu slabých kyselín.
 • Zmiešané tkaniny. Najčastejšie sa používajú na čalúnenie nábytku. Pozostávajú z prírodných a syntetických vlákien, pričom si vypožičiavajú najlepší výkon oboch. Napríklad, velúr má zvyčajne zloženie: bavlna, polyester, viskóza.
 • Useň. Nábytok prináša luxusný vzhľad a umožňuje dokázať prosperitu v dome, postavenie jeho majiteľa. Má vysoké hygienické vlastnosti, odoláva abrázii a ľahkú údržbu. Súčasne však má nízku odolnosť voči poškriabaniu, slnečnému žiareniu a zmenám teploty.
Střelák

Vzorky čalúnenia tkaniny - rohož

V závislosti od výrobnej technológie môžeme rozlíšiť nasledujúce typy čalúnených tkanín, ktoré sa používajú na výrobu kuchynských rohov: kŕdle, kvetiny, žakárové, ženilkové, gobelíny.

stádo

Kŕdeľ nábytku je praktickým analógom nevhodného sametového čalúnenia

obrázok

Na gobelínom je vzor vytvorený preložením mnohých vlákien

Chenille

Ženilka je demokratická cena s dobrým výkonom

Typy nábytku

V jednom kusu nábytku možno použiť niekoľko druhov plnív, takže sa vždy snažte získať plnejšiu konzultáciu s predávajúcim.

Všetky výplne čalúneného nábytku sú rozdelené na pružinu a mäkké. Pružné bloky sa vyznačujú svojou trvanlivosťou, schopnosťou odolávať vysokým zaťaženiam, vysokému stupňu pružnosti a tým aj odolnosti voči deformáciám. Pružinová jednotka je pripevnená k nábytkovému rámu a je pokrytá mäkkým materiálom (penová guma, plsť atď.).

pružinový blok

"Jarný koláč koláč" pre pohovku

Medzi mäkké plnivá patria: sintepón, polyuretánová pena, sintepuh, holofayber, durafil, latex. Všetky z nich sú charakterizované dobrou tepelnou úspornosťou, nízkou reziduálnou deformáciou, objemovou, hypoalergickou, elasticitou.

Špecifické ukazovatele sa však výrazne líšia, takže sintepon, sintepuh a polyuretánová pena sa zvyčajne používajú pri výrobe nábytku s nízkym a stredným cenovým segmentom. Sú vynikajúce v prevedení Durafil a Holofayber. Prirodzený latex sa však používa pri výrobe luxusného nábytku.

latexové sporáky

Latexové dosky na plnenie čalúneného nábytku

Kde dať kuchynský kútik

Ak máte malú kuchyňu, nemáte veľa možností. Typicky je v tomto prípade nábytok umiestnený v rohu oproti priestoru na varenie.

kuchyne

V priestrannej izbe môžete poskytnúť niekoľko miest na stravovanie

To je dôležité! Pre bezpečnosť a estetický vzhľad nábytku sa neodporúča umiestniť ho v blízkosti ohrievačov, plynových alebo elektrických sporákov alebo umývadla.

V priestrannej kuchyni si môžete predstaviť, ale tu je tradičné riešenie - umiestnenie rohu v blízkosti okna. Jedlo, ktoré je možné kombinovať so štúdiom scenérie mimo okna, je dobrý spôsob, ako relaxovať a relaxovať.

hh41
hh42
hh43

V apartmánoch-štúdiách alebo súkromných domoch, kde sa kuchyňa postupne mení na obývaciu izbu, sú často bobové okná. Ubytovanie v zátoke umožní organizovať nielen pôvodné miesto na jedlo, ale aj rekreačnú oblasť.

hh44
hh45
hh46

Nie je nedostatok metrov štvorcových? Potom umiestnite nábytok do stredu kuchyne. Zadná časť pohovky sa dokonale vyrovná s funkciou zónovania miestnosti a oddelí pracovnú plochu od jedálne. Obzvlášť dôležité je riešenie pre ostrovné usporiadanie kuchyne. V tomto prípade môže byť roh umiestnený takmer rovnomerne s "ostrovom", ale nezabúdajte súčasne o udržiavaní čistoty a bezpečnosti nábytku.

Ak schodisko vedie z kuchyne alebo z kuchyne do jedálne, potom uhol, ktorý tvorí a stenu, môže byť použitý na umiestnenie kuchynského kúta.

Video: hromada nápadov na inšpiráciu

Správne zvolená a umiestnená kuchynská linka bude skutočnou výzdobou vašej kuchyne, bez ohľadu na štýl interiéru a oblasti. Určite s jeho vzhľad útulné rodinné večery alebo priateľské stretnutia vo vašom dome bude viac!

1
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

73 + = 75

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map